Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη σπουδαία αναμέτρηση για τη 17η αγωνιστική της Super League ανάμεσα σε Άρη και Παναθηναϊκό! by Νίκος Ράλλης
Σέντρα στο παιχνίδι, θυμίζουμε, στις 19:30. by Νίκος Ράλλης
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων και θα πούμε περισσότερα στη συνέχεια. by Νίκος Ράλλης
Άρης (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Ροζ, Μπεναλουάν, Ιωάννου, Τζέγκο, Ματίγια, Γκάμα, Μαντσίνι, Ματέο, Λόπεθ by Νίκος Ράλλης
Στον πάγκο των «κίτρινων» κάθονται οι: Κουέστα, Δεληζήσης, Μάνος, Σίλβα, Κάτσε, Γκάνεα, Μπαγκαλιάνης, Σάκιτς, Σάσα by Νίκος Ράλλης
Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης, Χουάνκαρ, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Εμμανουηλίδης, Ιωαννίδης, Πούγγουρας, Αλεξανδρόπουλος, Μολό, Μαουρίσιο, Καμπετσής by Νίκος Ράλλης
Στον «πράσινο» πάγκο βρίσκονται οι: Ξενόπουλος, Αγιούμπ, Μακέντα, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Μπουζούκης, Αϊτόρ by Νίκος Ράλλης
Για πρώτη φορά ο Λάζλο Μπόλονι βάζει στην ενδεκάδα του Παναθηναϊκού Εμμανουηλίδη-Καμπετσή, ενώ επιστρέφει ο Ζοσέ Μαουρίσιο. Συγκεκριμένα, στο 4-3-3 του Ρουμάνου τεχνικού γάντια βασικού φοράει ο Σωκράτης Διούδης, ενώ -από τα αριστερά προς τα δεξιά- στην άμυνα είναι οι Χουάνκαρ, Πούγγουρας, Σένεκφελντ και Μολό. Στα χαφ θα αγωνιστούν Βέλεθ, Μαουρίσιο και Αλεξανδρόπουλος και από εκεί και πέρα, στο αριστερό άκρο θα παίξει ο Ιωαννίδης, στο δεξί ο Εμμανουηλίδης και στην κορυφή ο Καμπετσής. by Νίκος Ράλλης
Από πλευράς Άρη, ο Άκης Μάντζιος επίσης κάνει αρκετές αλλαγές. Στο τέρμα θα κάτσει ο Σιαμπάνης, με τον Σούντγκρεν δεξιά και τον Ιωάννου αριστερά στην άμυνα. Στόπερ θα είναι οι Μπεναλουάν, Ροζ, στα χαφ θα παίξουν ο Τζέγκο με τον Ματίγια, ενώ ο Λόπεθ θα βρίσκεται στην κορυφή της επίθεσης και πίσω του οι Γκάμα, Ματέο και Μαντσίνι. by Νίκος Ράλλης
Ο τεχνικός του Άρη ξεκινάει, δηλαδή, τον Ιωάννου, που αποκτήθηκε πρόσφατα από τους «κίτρινους». by Νίκος Ράλλης
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς, Ανδρέας Μεϊντάνας 4ος Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης by Νίκος Ράλλης
Πολύ χιόνι στη Θεσσαλονίκη, ο αγωνιστικός χώρος του «Κλεάνθης Βικελίδης», πάντως, έχει καθαριστεί. Μόνο τριγύρω υπάρχει χιόνι. by Νίκος Ράλλης
Για τον Παναθηναϊκό είναι, ίσως, το πιο κομβικό ματς της σεζόν έως τώρα. by Νίκος Ράλλης
Ακόμη και η ισοπαλία δεν του αρκεί, αφού θα παραμείνει στο -8 από τους «κίτρινους». by Νίκος Ράλλης
Ο Άρης στα τελευταία ματς παρουσιάζεται προβληματικός, έχει χάσει αρκετούς βαθμούς (μεσοβδόμαδα, θυμίζουμε, έχασε από την ΑΕΚ) και θέλει και αυτός απόψε τη νίκη. by Νίκος Ράλλης
Στην 3η θέση με 33 βαθμούς οι Θεσσαλονικείς, μαζί με την ΑΕΚ. by Νίκος Ράλλης
Στην 5η οι «πράσινοι» με 25. by Νίκος Ράλλης
Οι άνθρωποι των δύο ομάδων βγαίνουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο, περιμένουμε και τους 22 μαζί με τους διαιτητές. by Νίκος Ράλλης
Τώρα βγήκαν, όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Νίκος Ράλλης
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Νίκος Ράλλης
Να πούμε, πάντως, πως ουδείς περίμενε σήμερα πως ο Καμπετσής θα ξεκινήσει στην 11άδα του Παναθηναϊκού. Μέχρι πριν από λίγο καιρό ήταν «κομμένος»! by Νίκος Ράλλης
2' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό. by Νίκος Ράλλης
Γίνεται το γέμισμα, πέρασε η φάση... by Νίκος Ράλλης
Ο Παναθηναϊκός, να πούμε, παίζει το πρώτο του παιχνίδι μέσα στο 2021 με ομάδα που είναι πάνω από αυτόν. by Νίκος Ράλλης
4' Ένα σουτ από τον Μαντσίσι, δεν ανησύχησε ο Διούδης. by Νίκος Ράλλης
Πρώτο, πάντως, στο ματς. by Νίκος Ράλλης
7' Πρώτη φάση ανήκει στον Παναθηναϊκό! Καλό σουτ του Καμπετσή από το ημικύκλιο της περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 0-1! Εκτέλεση φάουλ του Χουάνκαρ, τεράστια κενά στην άμυνα του Άρη, ο Βέλεθ κάνει το γύρισμα από δεξιά και ο Καμπετσής σε κενή εστία στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σιαμπάνη και ανοίγει το σκορ για το «τριφύλλι»! by Νίκος Ράλλης
Ο Καμπετσής, ο οποίος, πέρυσι, ούτε που θυμόμαστε πόσα γκολ του είχαν ακυρωθεί από το VAR... by Νίκος Ράλλης
Έβγαλε... λαγό, πάντως, ο Μπόλονι! by Νίκος Ράλλης
Πρώτη ασίστ εν τω μεταξύ για τον Βέλεθ στο πρωτάθλημα. by Νίκος Ράλλης
11' Από μία κίτρινη σε Λόπεθ και Πούγγουρα. by Νίκος Ράλλης
Είναι το πρώτο γκολ του Καμπετσή από την Πρωταπριλιά του 2019! by Νίκος Ράλλης
Μετά το γκολ ο Παναθηναϊκός έδωσε γήπεδο στον Άρη, ο οποίος, πάντως, είναι μπλοκαρισμένος. Ακόμη δεν έχει τελική. by Νίκος Ράλλης
Είμαστε στο 23' πια... by Νίκος Ράλλης
24' Ένα σουτ του Σούντγκρεν, η μπάλα άουτ. by Νίκος Ράλλης
Ιδού το γκολ του Καμπετσή με το οποίο προηγείται ο Παναθηναϊκός: by Νίκος Ράλλης
28' Κόρνερ για τον Άρη, που πιέζει. Στο μισό γήπεδο το «τριφύλλι». by Νίκος Ράλλης
Πέρασε η φάση... by Νίκος Ράλλης
Πολλές παρατηρήσεις από τον Άκη Μάντζιο, φωνάζει για περισσότερη κίνηση. by Νίκος Ράλλης
64% η κατοχή μπάλας για τον Άρη. Ανούσια μέχρι στιγμής. by Νίκος Ράλλης
32' Σουτ από τον Ματέο Γκαρσία από δεξιά, κάπου κόντραρε η μπάλα και κατέληξε στην αγκαλιά του Διούδη. by Νίκος Ράλλης
33' Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου. by Νίκος Ράλλης
35' Τρίτο κόρνερ για τον Άρη. by Νίκος Ράλλης
37' Δοκάρι για τον Άρη! Ο Ματέο Γκαρσία βγαίνει αριστερά, κάνει τη σέντρα, βάζει την προβολή ο Μαντσίσι, η μπάλα χτυπάει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Διούδη και φεύγει άουτ! by Νίκος Ράλλης
Ο Παναθηναϊκός κλείστηκε -ανεξήγητα- στα καρέ του μετά το γκολ και να που ο Άρης τώρα απειλεί σοβαρά την «πράσινη» εστία. Πρέπει να ανέβει η ομάδα του Λάζλο Μπόλονι. by Νίκος Ράλλης
Φτάσαμε στο 40'. by Νίκος Ράλλης
44' Ο Μπρούνο Γκάμα βλέπει τον Διούδη εκτός εστίας, σούταρε, πρόλαβε ο Έλληνας γκολκίπερ. by Νίκος Ράλλης
Συμπληρώσαμε 45'. by Νίκος Ράλλης
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Νίκος Ράλλης
Νεύρα τώρα! Από μια δυνατή μονομαχία του Μπεναλουάν με τον Ιωαννίδη. by Νίκος Ράλλης
Ηρέμησαν τα πνεύματα. by Νίκος Ράλλης
45'+3' Καλή στιγμή για τον Άρη! Σουτ από τον Γκάμα, κόντρες, νέο σουτ του Γκαρσία, στην αγκαλιά του Διούδη η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
45'+4' Λήξη πρώτου ημιχρόνου! by Νίκος Ράλλης
Ο Παναθηναϊκός με το γκολ του Καμπετσή από το 9' προηγείται 1-0. by Νίκος Ράλλης
by Νίκος Ράλλης
Ο Παναθηναϊκός καταγγέλλει πως με τη λήξη του ημιχρόνου ο προπονητής του «τριφυλλιού», Λάζλο Μπόλονι, δέχθηκε υβριστική επίθεση από τον πρόεδρο του Άρη, Θόδωρο Καρυπίδη. by Νίκος Ράλλης
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Νίκος Ράλλης
48' Διπλή προσπάθεια από τον Ιωάννου, η μπάλα κοντράρει, κόρνερ κέρδος για τον Άρη. by Νίκος Ράλλης
Το 5ο για τους «κίτρινους». by Νίκος Ράλλης
Κακή εκτέλεση... by Νίκος Ράλλης
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μάνος, μόνος του μέσα στη μικρή περιοχή, άργησε πάρα πολύ, σούταρε, έκοψε Σένκεφελντ. by Νίκος Ράλλης
Είναι οφσάιντ ο Μάνος, κάτω η σημαία από τον επόπτη... by Νίκος Ράλλης
Ο Μάνος πέρασε, να πούμε, στο παιχνίδι στην ανάπαυλα, στη θέση του Λόπεθ. by Νίκος Ράλλης
53' Απειλεί ξανά ο Άρης! Κάθετη του Μάνου, τετ-α-τετ ο Τζέγκο, απίστευτη απόκρουση του Διούδη! by Νίκος Ράλλης
Πέφτοντας βγάζει την μπαλιά ο Μάνος. Τρομερή πάσα. by Νίκος Ράλλης
10-3 οι τελικές υπέρ του Άρη! by Νίκος Ράλλης
55' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Σάσα στη θέση του Τζέγκο. by Νίκος Ράλλης
56' Νέα ευκαιρία για τον Άρη! Σάσα και Γκάμα σούταραν μέσα από την περιοχή, η μπάλα σταμάτησε στα σώματα. by Νίκος Ράλλης
Πρέπει να βγει ο Παναθηναϊκός από την περιοχή του -στην οποία βρίσκεται από το... γκολ και μετά! by Νίκος Ράλλης
58' Κίτρινη κάρτα στον Μπεναλουάν. by Νίκος Ράλλης
60' Άλλη μία ευκαιρία για τον Άρη! Εξαιρετικό σουτ από τον Μάνο, που γύρισε ωραία το κορμί του, τρομερή απόκρουση του Διούδη. by Νίκος Ράλλης
Δεύτερη μεγάλη απόκρουση του Έλληνα γκολκίπερ. by Νίκος Ράλλης
63' Φοβερή ενέργεια από τον Εμμανουηλίδη και μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Πέρασε τρεις παίκτες, ο Σιαμπάνης του είπε «όχι»! by Νίκος Ράλλης
65' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Βέλεθ μόνος του στη μικρή περιοχή, πετάει την μπάλα πάνω από τον Σιαμπάνη! by Νίκος Ράλλης
Νέο κενό στην άμυνα του Άρη. by Νίκος Ράλλης
68' Ο Σίλβα στη θέση του Μαντσίνι. by Νίκος Ράλλης
71' Κακό σουτ του Σάσα, φεύγει άουτ η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
75' Ο Σίλβα βγαίνει μόνος του με τον Διούδη, άνοιξε την μπάλα, πήγε πολύ πλάγια, σούταρε, κόρνερ από τον γκολκίπερ του Παναθηναϊκού. by Νίκος Ράλλης
17-5 οι τελικές... by Νίκος Ράλλης
Οι 11 από τις 17 στην εστία, όπου υπάρχει... στάση «Διούδης»! by Νίκος Ράλλης
Έχει δει κίτρινη ο Μολό (73') για δυνατό φάουλ στον Γκάμα. by Νίκος Ράλλης
Χατζηγιοβάνης αντί Εμμανουηλίδη, πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. by Νίκος Ράλλης
79' Στο έδαφος ο Μαουρίσιο, δεν μπορεί να συνεχίσει. by Νίκος Ράλλης
80' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Καρλίτος και Χατζηθεοδωρίδης μέσα, αποχωρούν Μαουρίσιο, Ιωαννίδης. by Νίκος Ράλλης
80' Αλλαγές και για τον Άρη. Μέσα Σάκιτς, Γκάνεα, φεύγουν Ιωάννου, Σούντγκρεν. by Νίκος Ράλλης
Χατζηθεοδωρίδης επιστρέφει μετά από έξι μήνες! by Νίκος Ράλλης
Μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο... by Νίκος Ράλλης
85' Κίτρινη στον Σάκιτς. by Νίκος Ράλλης
86' Εκτέλεση φάουλ του Χουάνκαρ, κεφαλιά του Καμπετσή χωρίς τύχη by Νίκος Ράλλης
88᾽ Σουτ του Γκάμα από πλάγια θέση, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Νίκος Ράλλης
88᾽ Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Ο Χατζηθεοδωρίδης βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Σάκιτς έβαλε σωτήρια προβολή στο σουτ του! by Νίκος Ράλλης
90' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Καρλίτος έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία. by Νίκος Ράλλης
Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη by Νίκος Ράλλης
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις που έχουν δοθεί. by Νίκος Ράλλης
90+2' Εκτέλεση του Ματέο, μπλόκαρε ο Διούδης by Νίκος Ράλλης
68%-32% η κατοχή της μπάλας by Νίκος Ράλλης
Τέλος στο ματς: Άρης-Παναθηναϊκός 0-1! Με το γκολ του Καμπετσή από το 9' by Νίκος Ράλλης