ΠΑΟΚ-ΑΕΛ

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την ΑΕΛ by Παύλος Κουστέρης
Πρόκειται για τον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας by Παύλος Κουστέρης
Ο ΠΑΟΚ έχοντας μείνει σχετικά μακριά από τον Ολυμπιακό στη διεκδίκηση του τίτλου, θέλει να εξαντλήσει όλα τα περιθώρια για την κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδας by Παύλος Κουστέρης
Από την άλλη πλευρά, για την ΑΕΛ η διοργάνωση φαντάζει ως... πολυτέλεια, καθώς έχει μόλις 8 βαθμούς και βρίσκεται στην προτελευταία θέση. by Παύλος Κουστέρης
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Παύλος Κουστέρης
ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Ζίβκοβιτς – Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Περέιρα – Ντόουγκλας Αουγκούστο, Ελ Καντουρί – Ζίβκοβιτς, Ουάρντα, Τζόλης – Κρμέντσικ. by Παύλος Κουστέρης
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Μουργκ, Λάμπρου, Κούτσιας. by Παύλος Κουστέρης
ΑΕΛ (5-4-1): Νάγκι – Καρανίκας, Μπέρτος, Γκοτζαμανίδης, Ζίζιτς, Μαϊδανός – Ηλιάδης, Μιλοσάβλιεβιτς, Κολομπίνο, Γλυνός – Ντουρμισάι by Παύλος Κουστέρης
Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης
Α’ βοηθός: Κούλα Χασάν
Β’ βοηθός: Κωνσταντίνος Καλαμπόκης
4ος: Δημήτρης Μαλούτας
by Παύλος Κουστέρης
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες by Παύλος Κουστέρης
1' Έναρξη του ματς by Παύλος Κουστέρης
Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί στις αρχές του μήνα για το πρωτάθλημα μένοντας στο 1-1 by Παύλος Κουστέρης
3' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! by Παύλος Κουστέρης
Ο Τζόλης προσπέρασε τον Νάγκι, αλλά βγήκε πολύ πλάγια και βρήκαν την ευκαιρία οι παίκτες της ΑΕΛ να απομακρύνουν by Παύλος Κουστέρης
8' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ στον χώρο της μεσαίας γραμμής by Παύλος Κουστέρης
Περνά ανεκμετάλλευτο by Παύλος Κουστέρης
9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ 1-0! Κάθετη του Ζίβκοβιτς, παράλληλη του Κρμέντσικ και πλασέ του Τζόλη από κοντά και έγινε το 1-0. by Παύλος Κουστέρης
Ήταν η φυσική εξέλιξη της κατάστασης, καθώς ο ΠΑΟΚ ήταν σαν να έπαιζε μόνος του στον αγωνιστικό χώρο by Παύλος Κουστέρης
18' Από τη στιγμή που βρήκε το γκολ ο ΠΑΟΚ, έχει πέσει ο ρυθμός by Παύλος Κουστέρης
20' Ωραίο αριστερό πλασέ του Ζίβκοβιτς έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Νάγκι by Παύλος Κουστέρης
21' Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ! Πλασέ του Τζόλη από κοντά, απέκρουσε ο Νάγκι by Παύλος Κουστέρης
Το γκολ του ΠΑΟΚ
23' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ 2-0 ΤΗΝ ΑΕΛ! Σκόρερ ο Τζόλης. Εκπληκτική διαγώνια μπαλιά του Ντόουγκλας Αουγκούστο, «χαϊδεύει» την μπάλα ο Τζόλης και με πλασέ, διπλασιάζει τα τέρματα τα δικά του και της ομάδας του. by Παύλος Κουστέρης
30' Στο ίδιο μοτίβο το ματς, με τον ΠΑΟΚ να επιτίθεται όποτε το θέλει by Παύλος Κουστέρης
33' Απογοητευτική η ΑΕΛ. Προφανώς το πρωτάθλημα και η παραμονή είναι προτεραιότητα, αλλά η νοοτροπία των Θεσσαλών είναι ομάδας που απλά βγάζει την υποχρέωση by Παύλος Κουστέρης
35' Προσπάθησε να τελειώσει τη φάση ο Κρμέντσικ, κακό τελείωμα και άουτ η μπάλα. by Παύλος Κουστέρης
Το 2-0 του Τζόλη
36' Σουτ του Ζίβκοβιτς, απέκρουσε ο Νάγκι σε κόρνερ by Παύλος Κουστέρης
38' Κεφαλιά του Τζόλη, απέκρουσε ο Νάγκι by Παύλος Κουστέρης
39' Υπάρχει ΑΕΛ στο γήπεδο! Από διαγώνια θέση και έξω από την περιοχή, ο Ντουρμισάι έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του ΠΑΟΚ. Ήταν η πρώτη καλή επίσκεψη στα καρέ των γηπεδούχων. by Παύλος Κουστέρης
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος by Παύλος Κουστέρης
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ, πολύ εύκολα, με δύο γκολ του Τζόλη προηγείται 2-0 της ΑΕΛ. by Παύλος Κουστέρης
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου by Παύλος Κουστέρης
47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 3-0 Ο ΚΡΜΕΝΤΣΙΚ! Ξεχασμένος από τα δεξιά ο Ζίβκοβιτς, έβγαλε την παράλληλη μπαλιά και με εκπληκτικό τελείωμα με τη μία, ο Τσέχος σκοράρει by Παύλος Κουστέρης
49' Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς by Παύλος Κουστέρης
53' Κακό σουτ του Αουγκούστο, άουτ η μπάλα by Παύλος Κουστέρης
54' Προσπάθεια του Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, έκανε το σουτ, η μπάλα άουτ by Παύλος Κουστέρης
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 4-0 ΤΗΝ ΑΕΛ! Σκόρερ ο Ίνγκασον. Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, κεφαλιά του Ουάρντα και ο Ίνγκασον αφού έκανε το κοντρόλ με όλη του την άνεση, διαμόρφωσε το 4-0 by Παύλος Κουστέρης
59' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Εκτός οι Κρμέντσικ, Ουάρντα, μέσα οι Κούτσιας. Λάμπρου by Παύλος Κουστέρης
64' Αλλαγές για την ΑΕΛ. Μέσα οι Τσόσιτς, Πινακάς, Νικολιάς, εκτός οι Γκοτζαμανίδης, Γλυνός και Μπέρτος by Παύλος Κουστέρης
68' Κίτρινη κάρτα στον Ηλιάδη. Αχρείαστο και πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Περέιρα by Παύλος Κουστέρης
72' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Εκτός οι Περέιρα, Ελ Καντουρί, Ζίβκοβιτς, μέσα οι Λύρατζης, Σβαμπ, Μουργκ by Παύλος Κουστέρης
74' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! 5-0 ΤΗΝ ΑΕΛ ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΟΛΗ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ ΧΑΤ-ΤΡΙΚ! Εκπληκτικό πλασέ από τον επιθετικό του ΠΑΟΚ που ολοκληρώνει μια εκπληκτική παρουσία by Παύλος Κουστέρης
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ασταθής επέμβαση του Νάγκι, οι αμυντικοί της ΑΕΛ με προκλητικό τρόπο δεν κινούνται στην μπάλα και ο Λάμπρου από κοντά έστειλε την μπάλα άουτ by Παύλος Κουστέρης
Τρία λεπτά καθυστερήσεις by Παύλος Κουστέρης
Λήξη του αγώνα by Παύλος Κουστέρης
Σε ματς που δεν αντέχει σε κριτική, ο ΠΑΟΚ διέσυρε την ΑΕΛ με 5-0, σκορ που θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτεροι αν οι Θεσσαλονικείς δεν πατούσαν φρένο στο τέλος και δεν έχαναν και ένα τσουβάλι ευκαιρίες. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Τζόλης, που στα 18 του χρόνια, πέτυχε χατ-τρικ. by Παύλος Κουστέρης
Εξυπακούεται ότι το παιχνίδι στη Λάρισα έχει διαδικαστικό χαρακτήρα by Παύλος Κουστέρης