ΑΕΚ-Απόλλων Σμύρνης

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ΑΕΚ-Απόλλων Σμύρνης για τον 3ο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδος by Γιώργος Σπανομανώλης
Τα παιχνίδια είναι διπλά, ενώ ισχύει ο κανονισμός τού εκτός έδρας γκολ. Σε ενδεχόμενο επανάληψης του σκορ του 1ου αγώνα στη ρεβάνς ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι. by Γιώργος Σπανομανώλης
Επιπλέον σε αυτή τη φάση της διοργάνωσης δεν υπάρχει VAR by Γιώργος Σπανομανώλης
Μία φορά έχουν συναντηθεί φέτος οι δύο ομάδες για το πρωτάθλημα. Η ΑΕΚ επικράτησε με 4-3 στη Ριζούπολη. by Γιώργος Σπανομανώλης
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
ΑΕΚ (Χιμένεθ): Τσιντώτας, Ραντόνια, Σβάρνας, Λάτσι, Λόπες, Σιμάνσκι, Γαλανόπουλος, Σάκχοβ, Τάνκοβιτς, Αλμπάνης, Ολιβέιρα. by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγκο για την ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Ινσούα, Χνιντ, Σιμόες, Μάνταλος, Γκαρσία, Λιβάγια, Χριστόπουλος, Μαχαίρας. by Γιώργος Σπανομανώλης
Απόλλων Σμύρνης (Παράσχος): Κότσαρης, Τσαμπούρης, Κάλισιρ, Λισγάρας, Βιτλής, Φατιόν, Κιτόκο, Καραγκούνης, Μπεντινέλι, Χουχούμης, Βάρκας. by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα: Γιαννακόπουλος, Λαγός, Σλίβκα, Καργιόπουλος, Ρώσση, Τσιλούλης, Μουνιέ, Ρηγόπουλος, Ρόδης by Γιώργος Σπανομανώλης
Διαιτητής: Τσακαλίδης Βοηθοί: Απτασόγλου, Κολλιάκος Τέταρτος: Γκαμάρης by Γιώργος Σπανομανώλης
Αρκετές οι αλλαγές από τους δύο προπονητές. Νεμπούτο με τη φανέλα της ΑΕΚ κάνει ο Ραντόνια. by Γιώργος Σπανομανώλης
Το ματς ξεκινάει 21.30. Τηλεοπτικά στα κανάλια Cosmotesports και ραδιοφωνικά στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 by Γιώργος Σπανομανώλης
Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
Συμπληρώθηκε το πρώτο 5λεπτο, τίποτε ακόμα στο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
7' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ 1-0 με τον Σιμάνσκι by Γιώργος Σπανομανώλης
Στην πρώτη επίθεση η ΑΕΚ βρίσκει δίχτυα, μετά από σέντρα του Τάνκοβιτς, κεφαλιά πάσα του Λόπες ο Πολωνός από κοντά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα by Γιώργος Σπανομανώλης
10' Ευκαιρία ο Απόλλων: Μπαλιά του Τσαμπούρη, στην πλάτη της άμυνας ο Φατιόν κάνει την προβολή σώζει ο Τσιντώτας by Γιώργος Σπανομανώλης
Στη φάση φαίνεται πως υπήρχε οφσάιντ, αλλά ο βοηθός δεν το έδωσε. Θυμίζω δεν υπάρχει VAR για να διορθώνει τα λάθη των διαιτητών by Γιώργος Σπανομανώλης
15' Ευκαιρία η ΑΕΚ: Κάθετη του Τάνκοβιτς στον Ολιβέιρα, δεν μπορεί να νικήσει τον Κότσαρη by Γιώργος Σπανομανώλης
31' Ευκαιρία η ΑΕΚ: Στην κόντρα ο Αλμπάνης άνοιξε αριστερά για τον Λόπες που έκανε διαγώνιο σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
35' Κίτρινη στον Κάλισιρ by Γιώργος Σπανομανώλης
37' Κόρνερ για τον Απόλλωνα by Γιώργος Σπανομανώλης
40' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Απόλλωνα by Γιώργος Σπανομανώλης
Εκτελεί ο Καραγκούνης μπλοκάρει ο Τσιντώτας by Γιώργος Σπανομανώλης
Ενα λεπτό έξτρα χρόνου by Γιώργος Σπανομανώλης
Τέλος ημιχρόνου: ΑΕΚ-Απόλλων 1-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
Το γκολ του Σιμάνσκι στο 7ο λεπτό χωρίζει τις δύο ομάδες, σε ένα κακό η αλήθεια είναι πρώτο ημίχρονο, όπου ο Απόλλων έμεινε κυρίως σε παθητικό ρόλο. by Γιώργος Σπανομανώλης
46' Μέσα ο Σλίβκα έξω ο Φατιόν by Γιώργος Σπανομανώλης
Σέντρα στο β' ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
50' Κόρνερ για τον Απόλλωνα, από τα αριστερά... by Γιώργος Σπανομανώλης
51' Υπόδειξη οφσάιντ για Μπεντινέλι, τον κάλυπταν τουλάχιστον τρεις παίκτες της ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
55' Κίτρινη στον Λάτσι by Γιώργος Σπανομανώλης
55' Μέσα Λιβάγια, Μαχαίρας, έξω Τάνκοβιτς, Αλμπάνης by Γιώργος Σπανομανώλης
57' Διώχνει ο Κάλισιρ κόρνερ για την ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
60᾽ Κίτρινη στον Βιτλή. by Γιώργος Σπανομανώλης
62' Έξω Βιτλής, Καραγκούνης και Κιτοκό, μέσα Μουνιέ, Λαγός και Τσιλούλης by Γιώργος Σπανομανώλης
65' Μέσα Λιβάι Γκαρσία και Μάνταλος, έξω Γαλανόπουλος και Ολιβέιρα by Γιώργος Σπανομανώλης
71' Γύρισμα του Μάνταλου, κόρνερ του Κάλισιρ by Γιώργος Σπανομανώλης
Κάκιστο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
77' Έξω ο Μπεντινέλι μέσα ο Κρακιόπουλος by Γιώργος Σπανομανώλης
79' Ευκαιρία η ΑΕΚ: Σέντρα του Γκαρσία, προβολή του Σάκχοφ κόρνερ by Γιώργος Σπανομανώλης
85' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Σιμάνσκι, μέσα ο Σιμόες by Γιώργος Σπανομανώλης
86' Κεφαλιά του Σβάρνα, ψηλά άουτ και καμία ανησυχία για την άμυνα του Απόλλωνα by Γιώργος Σπανομανώλης
88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! 2-0 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΛΙΒΑΪ ΓΚΑΡΣΙΑ! Η κεφαλιά του Λισγάρα καταλήγει στα πόδια του Μάνταλου, κάθετη στον αμαρκάριστο Λιβάι, που από κοντά δεν είχε πρόβλημα να πλασάρει για το 2-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
Τρία λεπτά καθυστερήσεων by Γιώργος Σπανομανώλης
93' Σουτ του Κάλισιρ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
Λήξη του αγώνα! by Γιώργος Σπανομανώλης
Η ΑΕΚ επικρατεί 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στο ΟΑΚΑ με τα γκολ των Σιμάνσκι (7') και Λιβάι Γκαρσία (88'), παίρνοντας μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης ενώ δείχνει σε ετοιμότητα για το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Σπανομανώλης
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για την ανάλυση του αγώνα και το ρεπορτάζ από το ΟΑΚΑ. by Γιώργος Σπανομανώλης