Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι της Αγγλίας ανάμεσα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τη Λίβερπουλ! by www.sport-fm.gr
Το ματς αφορά το Κύπελλο Αγγλίας και διεξάγεται μόλις μία εβδομάδα μετά την προηγούμενη συνάντησή τους. Τότε ήταν, όμως, στο «Άνφιλντ» και για το πρωτάθλημα, ενώ έληξε χωρίς σκορ (0-0). by www.sport-fm.gr
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι σαφώς σε καλύτερη αγωνιστική κατάσταση, αλλά και στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος, με τη Λίβερπουλ να έχει πέντε διαδοχικά παιχνίδια που δεν κερδίζει στην Premier League, έχοντας να σκοράρει από τις 27 Δεκέμβρη. by www.sport-fm.gr
Στην προηγούμενη φάση του Κυπέλλου η Γιουνάιτεντ απέκλεισε την Γουότφορντ (1-0), ενώ η Λίβερπουλ την Άστον Βίλα (1-4). by www.sport-fm.gr
Στον επόμενο γύρο ο νικητής του ζευγαριού θα κληθεί να αντιμετωπίσει στο γήπεδό του τη Γουέστ Χαμ. by www.sport-fm.gr
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ): Χέντερσον - Γουάν Μπισάκα, Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Σο - ΜακΤόμινι, Πογκμπά, Φαν ντε Μπέεκ - Γκρίνγουντ, Καβάνι, Ράσφορντ. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο οι Τζέιμς, Τουανζέμπε, Τέλες, Μπρούνο Φερνάντες, Ντε Χέα, Μάτα, Μαρσιάλ, Μάτιτς, Φρεντ. by www.sport-fm.gr
Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Άλισον - Άρνολντ, Ρις Γουίλιαμς, Φαμπίνιο, Ρόμπερτσον - Αλκάνταρα, Μίλνερ, Βαϊνάλντουμ - Σαλάχ, Φιρμίνο, Κέρτις Τζόουνς. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο οι Μανέ, Κέλεχερ, Τσάμπερλεϊν, Οριγκί, Νέκο Γουίλιαμς, Σακίρι, Τσιμίκας, Μιναμίνο, Φίλιπς. by www.sport-fm.gr
9-4-4 υπέρ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η παράδοση των δύο ομάδων στο Κύπελλο. by www.sport-fm.gr
Η τελευταία φορά που αποκλείστηκαν οι «κόκκινοι διάβολοι» στον 4ο γύρο του Κυπέλλου ήταν το 2012 από τη… Λίβερπουλ. by www.sport-fm.gr
Η Λίβερπουλ έχει να κατακτήσει τη διοργάνωση από το 2006. Από τότε έχει φτάσει μόλις δύο φορές μέχρι τους «8». by www.sport-fm.gr
1' Πρώτη φάση στο παιχνίδι, το σουτ του Βαϊνάλντουμ μέσα από την περιοχή σταμάτησε πάνω στον Λίντελοφ. by www.sport-fm.gr
Στα πρώτα λεπτά του αγώνα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πιέζει αρκετά την ομάδα του Κλοπ. by www.sport-fm.gr
14' Νέο σουτ του Γκρίνγουντ από πλάγια θέση, αυτήν τη φορά δεν θα βρει εστία. by www.sport-fm.gr
18' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ, 0-1! Ο Σαλάχ βγήκε τετ-α-τετ με τον Χέντερσον, πέταξε την μπάλα από πάνω του και άνοιξε το σκορ για τους «κόκκινους»! by Νίκος Ράλλης
Εξαιρετική η πάσα από τον Φιρμίνο για το γκολ του Αιγύπτιου! by Νίκος Ράλλης
by Νίκος Ράλλης
23' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Λίβερπουλ, πάνω στη γραμμή της μεγάλης περιοχής. by Νίκος Ράλλης
Πέρασε η μπάλα πάνω από την εστία... by Νίκος Ράλλης
26' ΓΚΟΛ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, 1-1! Καταπληκτική αλλαγή παιχνιδιού από τον Ράσφορντ για τον Γκρίνγουντ, αυτός πλασάρει και ισοφαρίζει! by Νίκος Ράλλης
Καμία σχέση το παιχνίδι με εκείνο του πρωταθλήματος πριν από μία εβδομάδα... by Νίκος Ράλλης
35' Κεφαλιά του Πογκμπά από εκτέλεση κόρνερ, δεν ανησυχεί τον Άλισον. by Νίκος Ράλλης
42' Κίτρινη κάρτα στον Φαμπίνιο. by Νίκος Ράλλης
44' Ο Τιάγκο απομακρύνει σουτ του Σο με εξουδετερωμένο τον Άλισον. by Νίκος Ράλλης
Πιέζει η Γιουνάιτεντ στα τελευταία λεπτά. by Νίκος Ράλλης
45'+1' Ωραίο σουτ από τον Πογκμπά, η μπάλα άουτ. by Νίκος Ράλλης
45'+2' Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο «Ολντ Τράφορντ», 1-1! by Νίκος Ράλλης
46' Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο! by Νίκος Ράλλης
Μανέ και Σακίρι προθερμαίνονται. by Νίκος Ράλλης
48' ΓΚΟΛ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, 2-1! Πανέμορφο πλασέ του καλύτερου του γηπέδου, Ράσφορντ, για το προβάδισμα της ομάδας του Σόλσκιερ! by Νίκος Ράλλης
Οι «κόκκινοι διάβολοι» φέρνουν... τούμπα τη Λίβερπουλ! by Νίκος Ράλλης
Έχει κάνει μυθική γκάφα ο Ρις Γουίλιαμς... by Νίκος Ράλλης
Γενικά επικρατεί μια τρικυμία στην άμυνα της Λίβερπουλ... by Νίκος Ράλλης
Ειδικά από τη δεξιά πλευρά. by Νίκος Ράλλης
58' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Μίλνερ πετάχτηκε στη μικρή περιοχή, πλάσαρε, η μπάλα άουτ! by Νίκος Ράλλης
59' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ, 2-2! Ο Μίλνερ αφήνει για τον Σαλάχ και ο Αιγύπτιος «εκτελεί» τον Χέντερσον! by Νίκος Ράλλης
Εξαιρετικό παιχνίδι βλέπουμε. by Νίκος Ράλλης
61' Σουτ από τον Αλεξάντερ-Άρνολντ στην κλειστή γωνία, αποκρούει ο Χέντερσον! by Νίκος Ράλλης
Ετοιμάζει τον Μανέ ο Κλοπ. by Νίκος Ράλλης
62' Ο Μανέ στη θέση του Βαϊνάλντουμ. by Νίκος Ράλλης
66' Έξω Γκρίνγουντ και Φαν ντε Μπέεκ, μέσα Μπρούνο Φερνάντες και Φρεντ. by Νίκος Ράλλης
67' Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Επέμβαση του Χέντερσον, λέει «όχι» στο χατ-τρικ του Σαλάχ! by Νίκος Ράλλης
70' Κίτρινη κάρτα στον Μανέ. Πολύ σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Φρεντ. by Νίκος Ράλλης
75' Σουτ του Σαλάχ πάνω στον Χέντερσον. by Νίκος Ράλλης
Να θυμίσουμε πως αν το παιχνίδι λήξει ισόπαλο στα 90', πάμε σε παράταση και αν χρειαστεί, σε πέναλτι. by Νίκος Ράλλης
78' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τη Γιουνάιτεντ. by Νίκος Ράλλης
Για να δούμε... by Νίκος Ράλλης
78' ΓΚΟΛ για τη Γιουνάιτεντ, 3-2! Τρομερή εκτέλεση από τον Μπρούνο Φερνάντες, η μπάλα στην κάτω γωνία του Άλισον! by Νίκος Ράλλης
Και στη γωνία, μάλιστα, που φυλούσε ο γκολκίπερ της Λίβερπουλ, αλλά ήταν τόσο καλή η εκτέλεση, που δεν μπόρεσε να αντιδράσει... by Νίκος Ράλλης
81' Μέσα Σακίρι, Οριγκί, εκτός οι Φιρμίνο, Τιάγκο. by Νίκος Ράλλης
86' Φεύγει ο Ράσφορντ, θα περάσει στο παιχνίδι ο Μαρσιάλ. by Νίκος Ράλλης
89' ΔΟΚΑΡΙ με κεφαλιά του Καβάνι! by Νίκος Ράλλης
Πολύ κοντά στο 4-2 η Γιουνάιτεντ... by Νίκος Ράλλης
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Νίκος Ράλλης
90'+3' Σουτ από τον Σαλάχ, η μπάλα έφυγε άουτ... by Νίκος Ράλλης
90'+4' Λήξη του αγώνα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε την πρόκριση! by Νίκος Ράλλης