ΠΑΣ Γιάννινα-Βόλος

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-Βόλος για την 18η αγωνιστική της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 17:15 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Γιάννη Γιαννάκη. by Γιάννης Πολιάς
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από επτά ματς δίχως νίκη, με την τελευταία επιτυχία να είναι το 2-0 επί της Λαμίας στις 6/12. by Γιάννης Πολιάς
Οι φιλοξενούμενοι επιβλήθηκαν με 2-0 του ΟΦΗ μεσοβδόμαδα για το Κύπελλο, ωστόσο στο πρωτάθλημα δεν έχουν νίκη από τις 4/1 και το 1-0 επί του Ατρομήτου. by Γιάννης Πολιάς
Στην 11η θέση ο ΠΑΣ, στην 8η οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
Στο ματς του Α’ γύρου, οι Βολιώτες είχαν επικρατήσει με 2-1, με ανατροπή. by Γιάννης Πολιάς
Διαιτητής: Γκορτσίλας, Βοηθοί: Αλεξέας, Αναστασάκης, 4ος: Τσακαλίδης, VAR: Ζαχαριάδης, AVAR: Μπαλτάς by Γιάννης Πολιάς
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Παντελάκης, Πίρσμαν, Εραμούσπε, Σάλιακας, Κάργας, Σιόντης, Καρταλής, Ελευθεριάδης, Παμλίδης, Κρίζμαν. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Αθανασίου, Πήλιος, Οικονομόπουλος, Ντομίνγκεθ, Λιάσος, Νάουμετς, Μπρένερ, Λέο, Μιλιντσεάνου. by Γιάννης Πολιάς
Η ενδεκάδα του Βόλου (Ανχέλ Λόπεθ): Κλέιμαν, Τέκιο, Μήτογλου, Γκρίλο, Φεράρι, Ριένστρα, Τσοκάνης, Ρενάτο, Μπαρτόλο, Μαρτίνες, Δουβίκας. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Σάντσες, Κολόμπο, Περέα, Μπάλλας, Κανελλάκης, Κιάκος, Λογαράς. by Γιάννης Πολιάς
Με μόλις μία νίκη εντός έδρας στο εφετινό πρωτάθλημα, αντιλαμβάνεται κανείς ότι οι Γιαννιώτες καλούνται να ξεκινήσουν να εκμεταλλεύονται τους «Ζωσιμάδες». by Γιάννης Πολιάς
Με 4-4-2 ο ΠΑΣ, με 4-2-3-1 ο Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
Παίκτες των δύο ομάδων κράτησαν μικρά πλακάτ κατά του ρατσισμού. by Γιάννης Πολιάς
Σέντρα στο ματς, υπό βροχή στα Ιωάννινα. by Γιάννης Πολιάς
2' Σουτ του Κάργα από μακριά, κόντραρε η μπάλα και βγήκε πλάγιο. by Γιάννης Πολιάς
5' Έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
10' Ακυρώνεται γκολ του Παμλίδη για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
12' Πέναλτι για τον Βόλο! by Γιάννης Πολιάς
Τεράστιο λάθος του Εραμούσπε, χάνει από τον Μπαρτόλο και παραχωρεί πέναλτι με τάκλιν στο αντίπαλό του. Δέχεται και κίτρινη κάρτα. by Γιάννης Πολιάς
14' Γκολ, 0-1 ο Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
Εκτέλεσε εύστοχα από τα έντεκα βήματα ο Δουβίκας για το 7ο φετινό του γκολ. by Γιάννης Πολιάς
18' Φάουλ από τα αριστερά για τον ΠΑΣ, έγινε η κεφαλιά από τον Κάργα όμως πέρασε άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19' Κεφαλιά του Πίρσμαν μετά από κόρνερ, εκ νέου άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
Έχει δυναμώσει η βροχή. by Γιάννης Πολιάς
Οι γηπεδούχοι προσπαθούν να πιέσουν για να βρουν την ισοφάριση. by Γιάννης Πολιάς
25' Γέμισμα από τον Πίρσμαν, ο Κλέιμαν μάζεψε προ του Κρίζμαν. by Γιάννης Πολιάς
by Γιάννης Πολιάς
Η φάση με το λάθος του Εραμούσπε και το πέναλτι του Δουβίκα. by Γιάννης Πολιάς
Η κατοχή ανήκει στους Ηπειρώτες, που ωστόσο δυσκολεύονται να απειλήσουν. by Γιάννης Πολιάς
33΄ Κίτρινη κάρτα στον Γκρίλο για φάουλ στον Κρίζμαν. by Γιάννης Πολιάς
35' Τεράστια φάση για τον Βόλο με τον Δουβίκα να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι από κοντινή απόσταση. by Γιάννης Πολιάς
Η φάση ξεκίνησε από απομάκρυνση του Ρενάτο, με τη μπάλα να καταλήγει ουσιαστικά από τη μία περιοχή στην άλλη. by Γιάννης Πολιάς
37' Κίτρινη κάρτα στον Λόπεθ για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
Η χαμένη ευκαιρία του ΠΑΣ λίγο μετά το 1-0 για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
Έχει ισορροπήσει το ματς ο Βόλος και διατηρεί με σχετική άνεση το προβάδισμα. by Γιάννης Πολιάς
43' Κίτρινη κάρτα στον Κάργα για φάουλ στον Τσοκάνη. by Γιάννης Πολιάς
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
Ο Βόλος προηγείται με 1-0 χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δουβίκα από το 14ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
Το δοκάρι του Δουβίκα στο 35'. by Γιάννης Πολιάς
Όλο και δυναμώνει η βροχή, προβλέπεται ζόρικο το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
Επιστρέφουν στο χορτάρι οι 22 ποδοσφαιριστές και η διαιτητική τριάδα. by Γιάννης Πολιάς
Δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους, με Λεό και Λιάσο αντί των Παμλίδη και Εραμούσπε. by Γιάννης Πολιάς
Και τρίτη, με Μπρένερ αντί του Ελευθεριάδη. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
47' Ο ΠΑΣ έχει μπει στο δεύτερο 45λεπτο με στόχο να ελέγξει το ματς όμως το πρώτο σουτ ανήκει στον Μπαρτόλο (αρκετά άουτ). by Γιάννης Πολιάς
Αρχίζει να κολλάει η μπάλα στο χορτάρι... by Γιάννης Πολιάς
54' Κίτρινη κάρτα στον Τέκιο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
54' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Λιάσο να στέλνει τη μπάλα άουτ με κεφαλιά από πολύ κοντινή απόσταση. by Γιάννης Πολιάς
56' Αλλαγή για τον Βόλο, Ντεντάκης αντί Τέκιο. by Γιάννης Πολιάς
Και ο Περέα αντί του Ρενάτο. by Γιάννης Πολιάς
59' Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη για σκληρό φάουλ, νεύρα στην συνέχεια με Περέα. by Γιάννης Πολιάς
65' Κόρνερ από τον Καρτάλη, ο Λιάσος πιάνει την κεφαλιά όμως η μπάλα πάει ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
66' Κιάκος αντί Μαρτίνες για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
71' Ντεμπούτο για Μιλιντσεάνου στο πρωτάθλημα, μπήκε αντί του Σιόντη. by Γιάννης Πολιάς
73' Κίτρινη στον Περέα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
76' Κίτρινη και στον Δουβίκα... by Γιάννης Πολιάς
77' Κίτρινη και στον Μπαρτόλο για χέρι! by Γιάννης Πολιάς
Οκτώ κίτρινες συνολικά. by Γιάννης Πολιάς
78' Βγαίνει ο Μπαρτόλο, μπήκε ο Σάντσες για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
Συνεχόμενες σέντρες από τους Ηπειρώτες, προσπαθούν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης. by Γιάννης Πολιάς
Η ευκαιρία του Λιάσου στο 54'. by Γιάννης Πολιάς
87' Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ, Νάουμετς αντί του Σάλιακα. by Γιάννης Πολιάς
88' Κίτρινη στον Τσοκάνη για φάουλ στον Καρτάλη. by Γιάννης Πολιάς
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
90+2' Κίτρινη στον Μήτογλου για καθυστέρηση. by Γιάννης Πολιάς
90+4' Τελευταία φάση, κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος, 1-0 ο Βόλος στα Ιωάννινα με το πέναλτι του Δουβίκα από το 14'. by Γιάννης Πολιάς