Άρης-ΑΕΛ

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Άρη με την ΑΕΛ για την 19η αγωνιστική της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 19:30 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Αλέξη Σαββόπουλου. by Γιάννης Πολιάς
Οι «κίτρινοι» προέρχονται από το εκτός έδρας 1-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης και με νίκη σήμερα έχουν την ευκαιρία να ανέβουν προσωρινά στη 2η θέση της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς
Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη, ηττήθηκαν με 1-0 από τον Αστέρα στην Τρίπολη και συμπλήρωσαν τρεις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα, παραμένοντας στην προτελευταία θέση και στο +1 από τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
Στο ματς του Α’ γύρου, οι Θεσσαλονικείς είχαν περάσει με 3-0 από τον κάμπο χάρη σε δύο γκολ του Μάνου και ένα του Σίλβα. by Γιάννης Πολιάς
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης, βοηθοί: Ιορδάνης Δημητριάδης, Ηλίας Κωνσταντίνου, 4ος: Γεώργιος Βρέσκας, VAR: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, AVAR: Δημήτριος Σαμοϊλης by Γιάννης Πολιάς
Ας δούμε και τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
Άρης (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Ρoζ, Δεληζήσης, Ιωάννου, Σάσα, Τζέγκο, Μπερτόγλιο, Γκάμα, Ματέο, Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Μπάγιτς, Καρανίκας, Μιχαήλ, Σπαρβ, Ντουρμισάι, Τσόσιτς, Ζίζιτς, Πινακάς, Κολομπίνο, Νικολιάς, Τρούγιτς. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κουέστα, Λόπεθ, Σαντέ, Γκάνεα, Μπεναλουάν, Σάκιτς, Κάτσε, Ματίγια, Μάνος. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Νάγκι, Ηλιάδης, Μιλοσάβλιεβιτς, Γλυνός, Ζαχαράκης, Μαϊδανός, Μπέρτος, Ακούνια, Νούνιτς. by Γιάννης Πολιάς
Με 4-2-3-1 ο Άκης Μάντζιος, με 4-1-4-1 ο Τζιανλούκα Φέστα. by Γιάννης Πολιάς
Την τρίτη του συνεχόμενη νίκη ψάχνει ο Άρης, το πρώτο «τρίποντο» μετά από 12 (!) ματς αναζητούν οι Λαρισαίοι. by Γιάννης Πολιάς
Έτοιμες να μπουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
Σέντρα στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
4' Φάουλ για την ΑΕΛ με τον Κολομπίνο, που γέμισε, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
9' Βγήκε επικίνδυνα μπροστά ο Νικολιάς όμως άργησε πολύ και απέτυχε να απειλήσει. by Γιάννης Πολιάς
Στέκεται καλά η ΑΕΛ στο πρώτο δεκάλεπτο, δεν έχει καταφέρει να πατήσει περιοχή ο Άρης. by Γιάννης Πολιάς
12' Πρώτο σουτ για τους γηπεδούχους, με τον Μαντσίνι να γίνεται κάτοχος της μπάλας εντός περιοχής αλλά να σουτάρει άψυχα. Μάζεψε άνετα ο Μπάγιτς. by Γιάννης Πολιάς
13' Ο Μπρούνο Γκάμα απείλησε μετά από λάθος στην άμυνα της ΑΕΛ. Μάζεψε με δεύτερη προσπάθεια ο Μπάγιτς μετά το σουτ του Πορτογάλου. by Γιάννης Πολιάς
17' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, ο Γκαρσία με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
19' Αποχωρεί λόγω ενοχλήσεων ο Μαντσίνι, στη θέση του ο Μάνος. by Γιάννης Πολιάς
Ο Άρης έχει 67% κατοχή αλλά δεν έχει απειλήσει ξανά από το 17' και μετά. by Γιάννης Πολιάς
29' Σουτ από τον Σάσα έξω από την περιοχή, κόντραρε η μπάλα και βγήκε κόρνερ, by Γιάννης Πολιάς
30' Γκολ, 1-0 ο Άρης! by Γιάννης Πολιάς
Κόρνερ από τα αριστερά με τον Γκάμα, ο Δεληζήσης πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Ροζ από πολύ κοντά έβαλε μπροστά τον Άρη, επίσης με κεφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
Μόλις το 3ο εφετινό γκολ του Άρη με κεφαλιά στο πρωτάθλημα. by Γιάννης Πολιάς
34' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για το 2-0, με τον Σάσα να μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή και να πλασάρει ελάχιστα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
37' Κίτρινη κάρτα στον Μπερτόγλιο για φάουλ στον Νικολιά. by Γιάννης Πολιάς
by Γιάννης Πολιάς
Οι πρώτες ευκαιρίες του Άρη στην αρχή του ματς. by Γιάννης Πολιάς
Και η αποχώρηση του Μαντσίνι στο 19'. by Γιάννης Πολιάς
44' Κίτρινη κάρτα στον Πινακά για φάουλ στον Τζέγκο. by Γιάννης Πολιάς
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
Το γκολ του Ροζ στο 30'. by Γιάννης Πολιάς
Η μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Σάσα. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
Πάντα μπροστά ο Άρης με το γκολ του Ροζ από το 30ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
Όλα έτοιμα για το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
46' Αλλαγή για την ΑΕΛ με Μιλοσάβλιεβιτς αντί Σπαρβ. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
48' Κόρνερ για τον Άρη μετά από λάθος στην άμυνα της ΑΕΛ, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
54' Κίτρινη κάρτα στον Κολομπίνο για φάουλ στον Μπερτόγλιο. by Γιάννης Πολιάς
55' Ακυρώνεται γκολ του Μάνου για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
Περιμένει το VAR ο Κουμπαράκης. by Γιάννης Πολιάς
Δε μετράει κι επίσημα το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
Συμπληρώσαμε μία ώρα αγώνα, πάντα 1-0 ο Άρης, με το δεύτερο ημίχρονο να μην έχει υψηλό ρυθμό. by Γιάννης Πολιάς
64' Σκαστό σουτ του Γκαρσία μετά από κόρνερ του Γκάμα, μάζεψε ο Μπάγιτς. by Γιάννης Πολιάς
8-1 οι τελικές. by Γιάννης Πολιάς
65' Ακούνια αντί του Τρούγιτς για την ΑΕΛ. by Γιάννης Πολιάς
66' Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου για φάουλ στον Καρανίκα. by Γιάννης Πολιάς
Ετοιμάζει τριπλή αλλαγή ο Μάντζιος. by Γιάννης Πολιάς
69' Ματίγια αντί Τζέγκο, Σίλβα αντί Γκάμα και Σάκιτς αντί Σούντγκρεν. by Γιάννης Πολιάς
Ανεβάζει τις γραμμές της η ΑΕΛ, ψάχνει την ισοφάριση ενώ έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
78' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι για φάουλ στον Δεληζήση. by Γιάννης Πολιάς
79' Γυριστό από τον Ακούνια, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
80' Μπήκε ωραία από τα δεξιά ο Σίλβα, σούταρε όμως ο Μπάγιτς του είπε «όχι» πριν απομακρύνουν οι αμυντικοί της ΑΕΛ. by Γιάννης Πολιάς
83' Γλυνός αντί του Πινακά. by Γιάννης Πολιάς
84' Πολύ ψηλά άουτ η κεφαλιά του Ντουρμισάι μετά από κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
Το ακυρωθέν γκολ του Μάνου. by Γιάννης Πολιάς
87' Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς που έσπρωξε το χέρι του Κουμπαράκη. by Γιάννης Πολιάς
88' Βγαίνει ο Μπερτόγλιο, τον αντικαθιστά ο Κάτσε. by Γιάννης Πολιάς
90' Νούνιτς αντί του Καρανίκα για την ΑΕΛ. by Γιάννης Πολιάς
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
Ο Άρης επιβλήθηκε με 1-0 της ΑΕΛ με γκολ του Ροζ και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς