Ρεάλ Μαδρίτης-Παναθηναϊκός

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Παναθηναϊκού με τη Ρεάλ για την 22η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. Τζάμπολ στη Μαδρίτη στις 22:00. by www.sport-fm.gr
Χωρίς Παπαπέτρου και Παπαγιάννη σε ένα ακόμη ματς ο Παναθηναϊκός, έχει δύσκολη αποστολή απέναντι στη «βασίλισσα». by www.sport-fm.gr
Ρούντι και Γιουλ επανέρχονται για τη Ρεάλ, που έχει εκτός μάχης τους Λαπροβίτολα (έχει κορωνοϊό) και Ράντολφ (τραυματίας). by www.sport-fm.gr
O Όντεντ Κάτας θα προσπαθήσει να καλύψει εκ των έσω τα δύο μεγάλα κενά, όπως συνέβη στα ματς με Χίμκι και Λάρισα. Ασφαλώς ο αντίπαλος τώρα είναι πολύ πιο δυνατός, αλλά σε κάθε περίπτωση ο Ισραηλινός τεχνικός περιμένει να δει πρόοδο σε αρκετά κομμάτια του παιχνιδιού, κυρίως στην άμυνα. Ο Μήτογλου θα μοιραστεί το μεγαλύτερο βάρος στο «5» μαζί με τον Όγκαστ, ενώ ο Γουάιτ θα κληθεί και πάλι να δώσει βοήθειες στο «3» για να βγουν τα σχήματα. by www.sport-fm.gr
Στον αντίποδα, η Ρεάλ δεν είναι στο καλύτερο «φεγγάρι», καθώς μετρά τρεις ήττες σε τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, με μοναδική νίκη αυτή επί της Μπάγερν στην παράταση μέσα στο Μόναχο. by www.sport-fm.gr
Τον αγώνα θα διευθύνουν οι Ίλια Μπελόσεβιτς (Σερβία), Καρμέλο Πατέρνικο (Ιταλία) και Τόμισλαβ Χορντόφ (Κροατία). by www.sport-fm.gr
Οι δύο ομάδες έχουν προϊστορία από το 1962! Έχουν αναμετρηθεί 42 φορές η Ρεάλ μετρά 26 νίκες. Σε 21 ματς με γηπεδούχους τους Μαδριλένους το… σκορ είναι 16-5, ενώ η «βασίλισσα» έχει κερδίσει στα έντεκα τελευταία παιχνίδια των δύο ομάδων, ανεξάρτητα από έδρα by www.sport-fm.gr
5-4 με σουτ του Μακ. by Χρήστος Ρομπόλης
Ο Παναθηναϊκός δεν... πατά στη ρακέτα λόγω του σκιάχτρου Ταβάρες by Χρήστος Ρομπόλης
Μπέντιλ αντί του Όγκαστ που δεν ήταν καλός. by Χρήστος Ρομπόλης
12-6 και τηλεοπτικό τάιμ άουτ. by Χρήστος Ρομπόλης
Ο Παναθηναϊκός δεν έχει ακόμη πάρει ριμπάουντ μετά από 5:04 αγώνα. by Χρήστος Ρομπόλης
16-6 με κάρφωμα του Τέιλορ. by Χρήστος Ρομπόλης
Το πρώτο αμυντικό ριμπάουντ του Παναθηναϊκού μετά από επτά λεπτά αγώνα. by Χρήστος Ρομπόλης
20-10 με 2/2 βολές του Όγκαστ by Χρήστος Ρομπόλης
22-12 ωραία φάση με κάρφωμα Όγκαστ στον αιφνιδιασμό από ασίστ Φόστερ. by Χρήστος Ρομπόλης
Τέλος περιόδου με 25-12 από καλάθι του Ντεκ by Χρήστος Ρομπόλης
Με τη Ρεάλ να σκοράρει εύκολα (8/10 δίποντα) και τον Παναθηναϊκό να μην πατά ρακέτα και να έχει 0/5 τρίποντα, φυσιολογικό το σκορ. by Χρήστος Ρομπόλης
Αποχωρεί τραυματίας ο Τζέισι Κάρολ που γύρισε το πόδι του. by Χρήστος Ρομπόλης
64-50 με κάρφωμα του Ντεκ που έφτασε τους 18 πόντους. Τέλος τρίτης περιόδου by Χρήστος Ρομπόλης
64-52 ο Όγκαστ by Χρήστος Ρομπόλης
66-52 με 20 πόντους του Ντεκ by Χρήστος Ρομπόλης
66-56 ο Νέντοβιτς by Χρήστος Ρομπόλης
66-58 ο Όγκαστ με επιθετικό ριμπάουντ και 7 λεπτά για το τέλος. by Χρήστος Ρομπόλης
66-61 με τρίποντο Φόστερ by Χρήστος Ρομπόλης
69-61 με τρίποντο του Αμπάλδε by Χρήστος Ρομπόλης
Νέο τρίποντο Γιουλ, 72-61 by Χρήστος Ρομπόλης
Πεντακάθαρο φάουλ δεν δίνεται στον Νέντοβιτς, που διαμαρτυρόμενος δέχεται τεχνική ποινή. by Χρήστος Ρομπόλης
Έχει κριθεί το ματς, 76-66 στα 30 δευτερόλεπτα by Χρήστος Ρομπόλης
Τελικό αποτέλεσμα, 76-66. by Χρήστος Ρομπόλης