Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα

Καλησπέρα σας! by Παναγιώτης Κεφαλάς
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το www.sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Μπαρτσελόνα, στο ΣΕΦ, για την 23η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στις 21:00 το τζάμπολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στο 11-11 είναι οι «ερυθρόλευκοι», ενώ οι Καταλανοί στο 16-6. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Οι Πειραιώτες μετρούν δύο σερί ήττες από Ζαλγκίρις και Αρμάνι Μιλάνο, με τους «μπλαουγκράνα» να μετρούν πέντε σερί νίκες, με τελευταία αυτή κόντρα στη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στο αγωνιστικό κομμάτι, τώρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Απόντες για τον Ολυμπιακό είναι οι Κώστας Παπανικολάου και Αλέξανδρος Βεζένκοβ. Στη δωδεκάδα βρίσκεται ο Αλέξανδρος Νικολαΐδης. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Από την άλλη, η Μπαρτσελόνα δεν μπορεί να υπολογίζει στον Άλεξ Αμπρίνες. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Διαιτητές του αγώνα είναι οι Νταμίρ Γιαβόρ (Σλοβενία), Μιλιβόγε Γιόβτσιτς (Μαυροβούνιο) και Τόμας Τραβίτσκι (Πολωνία). by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Ολυμπιακός είχε νικήσει 96-88 μέσα στη Βαρκελώνη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Λιγότερα από δέκα λεπτά απομένουν για το τζάμπολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Ολοκληρώθηκε η επίσημη παρουσίαση των δύο ομάδων. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Με τους Έλις, Πρίντεζη, Χαραλαμπόπουλο, Τζένκινς και Σλούκα ξεκινά ο Ολυμπιακός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της αναμέτρησης, με την Μπαρτσελόνα στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
0-2 με τον Οριόλα, κάτω από το καλάθι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βήματα από τον Έλις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
0-5 με τρίποντο του Καλάθη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Λάθος από τον Χαραλαμπόπουλο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Δύο επιθέσεις, ούτε σουτ ο Ολυμπιακός... by Παναγιώτης Κεφαλάς
0-7 με τον Οριόλα, ο οποίος ήταν απελπιστικά μόνος του μέσα σε μία εντελώς άδεια ρακέτα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2-7 με κάρφωμα του Έλις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2-10 με ελεύθερο τρίποντο του Χίγκινς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Μικρή διακοπή, καθώς τραυματίστηκε ο Χίγκινς, αφού ο Χαραλαμπόπουλος έπεσε χωρίς να το θέλει πάνω του. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Δύο σερί άστοχα τρίποντα για τον Ολυμπιακό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2-12 με τον Οριόλα, από το πλάι. Ο Έλις δεν μπορεί να τον ακολουθήσει πουθενά. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τώρα, βολές ο Μίροτιτς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έλις και Χαραλαμπόπουλος δεν είναι στο παιχνίδι καθόλου μέχρι στιγμής. by Παναγιώτης Κεφαλάς
1/2 και 2-13. by Παναγιώτης Κεφαλάς
4-13 πρώτο καλάθι του Σλούκα στο ματς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βολές για τον Σλούκα, τώρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2/2 και 6-13. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βολές για τον Καλάθη, με... δώρο του Έλις, ο οποίος παίζει σωστή άμυνα με το σώμα, αλλά αποφάσισε να βάλει στο τέλος το χέρι του... by Παναγιώτης Κεφαλάς
1/2 και 6-14. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Νέο λάθος για τον Ολυμπιακό, ο οποίος έχει ήδη 4 και 0/3 τρίποντα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Άστοχο τρίποντο του Σλούκα και 0/4. by Παναγιώτης Κεφαλάς
6-16 με νέο εύκολο καλάθι του Οριόλα, ο οποίος μέχρι στιγμής θυμίζει Ολάζουον στο παρκέ... by Παναγιώτης Κεφαλάς
6-18 κι άλλο καλάθι του Οριόλα, που έφτασε στους 10π. by Παναγιώτης Κεφαλάς
10-18 με τον Πρίντεζη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Λάθος πάσα αιφνιδιασμού από τον Πρίντεζη στον Τζένκινς... by Παναγιώτης Κεφαλάς
10-21 με τρίποντο του Μίροτιτς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Νέος λάθος από τον Ολυμπιακό, με τον Σπανούλη να πατάει την τελική γραμμή. 6 λάθη ήδη και δεν έχει βγει το δεκάλεπτο ακόμα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
12-21 με μακρινό χουκ του Ζαν-Σαρλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στην πρώτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω στο σκορ 21-12 από την Μπαρτσελόνα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της δεύτερης περιόδου, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Νέος λάθος, από τον ΜακΚίσικ, ο οποίος πέταξε την μπάλα εκτός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
12-23 από την άλλη, ο Σμιτς καρφώνει. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στο καπάκι ο ΜακΚίσικ χάνει ξανά την μπάλα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
14-23 με φόλοου του Ζαν-Σαρλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στα 6 επιθετικά ριμπάουντ έχει φτάσει ο Ολυμπιακός, αλλά οι επιλογές του στην επίθεση είναι κάκιστες και γι' αυτό δεν έχει εκμεταλλευτεί τις δεύτερες ευκαιρίες. by Παναγιώτης Κεφαλάς
16-23 με προσωπική ενέργεια του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
16-25 με τον Χίγκινς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18-25 με τον ΜακΚίσικ, στο ανοικτό γήπεδο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βολές για τον Ντέιβις, αλλά το κακό μαντάτο είναι το τρίτο φάουλ του Μάρτιν. Έλις στο παρκέ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2/2 τώρα και 22-29. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22-31 από άστοχο τρίποντο του Χάρισον, η Μπαρτσελόνα έβγαλε αιφνιδιασμό... by Παναγιώτης Κεφαλάς
24-34 με δίποντο του Σλούκα και καπάκι τρίποντο του Σμιτς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
26-37 με τρίποντο του Χάνγκα, αφού ο ΜακΚίσικ έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του σε αμυντικό ριμπάουντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
28-37 μειώνει ο Πρίντεζης. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βολές για τον Οριόλα, ύστερα από φάουλ που δεν έκανε ο Ζαν-Σαρλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
1/2 και 28-38. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βολές για τον Καλάθη, αφού ο Ολυμπιακός συμπλήρωσε τα πέντε ομαδικά φάουλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2/2 και 28-40. by Παναγιώτης Κεφαλάς
30-40 με κάρφωμα του Ζαν-Σαρλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 40-30 κόντρα στην Μπαρτσελόνα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη του δεύτερου μέρους, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
30-42, λάθος ο Ολυμπιακός στην επίθεση, σουτάκι ο Χίγκινς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
32-42 με δύσκολο καλάθι του Έλις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
32-44 με κάρφωμα του Μίροτιτς, ύστερα από λάθος του ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
43-46 με τον Έλις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέταρτο φάουλ για τον Έλις και κανείς στο γήπεδο δεν έχει καταλάβει πότε το έκανε. Ούτε του Ολυμπιακού το κατάλαβαν, αλλά ούτε και από την Μπαρτσελόνα... by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βολές για τον Σλούκα, καθώς η Μπαρτσελόνα συμπλήρωσε τα πέντε ομαδικά. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2/2 και 45-46. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βολές για τον Πρίντεζη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
1/2 και 46-46. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Άστοχο τρίποντο Καλάθη και φάουλ για βολές στον Μάρτιν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
1/2 και 47-46. by Παναγιώτης Κεφαλάς
47-48 με τον Μίροτιτς. Πρώτο καλάθι για την Μπαρτσελόνα ύστερα από τρία λεπτά. by Παναγιώτης Κεφαλάς
47-50 με λέι απ του Χίγκινς, ύστερα από άστοχο τρίποντο του Τζένκινς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
49-50 με λέι απ του ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τεχνική ποινή στον Καλάθη για διαμαρτυρία. by Παναγιώτης Κεφαλάς
50-50, μέσα η βολή από τον Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
53-50 με τρίποντο πάνω σε άμυνα του ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στην τρίτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 53-50 της Μπαρτσελόνα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της τέταρτης περιόδου, με την Μπαρτσελόνα στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
56-50 με νέο τρίποντο του ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
56-52 με τον Ντέιβις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
58-52 με λέι απ του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
58-54 με καλάθι και φάουλ του Ντέιβις, ύστερα από λάθος εκτίμηση του Πρίντεζη στη φάση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Άστοχος στη βολή, παραμένει το 58-54. by Παναγιώτης Κεφαλάς
1/2 και 59-54. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Λάθος από τον Ντέιβις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τεχνική ποινή στον Μπαρτζώκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
59-55, μέσα η βολή από τον Κούριτς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
59-57 με τον Ντέιβις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
59-59 με κάρφωμα του Κούριτς, ύστερα από λάθος του Σλούκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
62-59 με τρίποντο του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
62-61 με λέι απ του Καλάθη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
65-61 με τρίποντο του Λαρεντζάκη, από τη γωνία. by Παναγιώτης Κεφαλάς
65-63 με λέι απ του Καλάθη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
67-63 απάντησε ο Μάρτιν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
67-65 με καλάθι και φάουλ του Καλάθη. Στην ίδια φάση προηγήθηκε επιθετικό φάουλ με κινητό σκριν του Ντέιβις στον Λαρεντζάκη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Άστοχος στη βολή, παραμένει το 67-65. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βολές για τον Μίροτιτς. Με εύκολο φάουλ που έδωσαν οι διαιτητές στον Ζαν-Σαρλ στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2/2 και 67-67. by Παναγιώτης Κεφαλάς
70-67 με μεγάλο τρίποντο του Σλούκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
70-70 απάντησε ο Χίγκινς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Επιθετικό φάουλ του Έλις στον Κούριτς, που είναι το πέμπτο του. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Οι διαιτητές έχουν χάσει την... μπάλα στο τέλος. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά δεν παίρνει φάουλ με τίποτα και η Μπαρτσελόνα με το... φύσημα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Δεύτερη τεχνική ποινή για τον Μπαρτζώκα, ο οποίος αποβάλλεται, φωνάζοντας «Αποφασίσατε το αποτέλεσμα του αγώνα». by Παναγιώτης Κεφαλάς
Άστοχος στη βολή της τεχνικής ποινής ο Μίροτιτς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2/2 ο Χίγκινς και 74-76. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τάιμ άουτ για τον Ολυμπιακό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
6,3'' απομένουν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Χαμένα φόλοου από Μάρτιν, Σλούκα για την ισοφάριση. Ο Πρίντεζης ευστόχησε με την τρίτη, αλλά ήταν εκπρόθεσμο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Λήξη της αναμέτρησης, με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει την ήττα με σκορ 76-74 από την Μπαρτσελόνα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έτσι, οι «ερυθρόλευκοι» έπεσαν στο 11-12. by Παναγιώτης Κεφαλάς