Αστέρας Τρίπολης-Άρης

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Αστέρας Τρίπολης-Άρης για την 20ή αγωνιστική της Super League 1. by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 17:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
Από τη μια οι γηπεδούχοι είναι στην 6η θέση με 30 βαθμούς και προέρχονται από δύο σερί νίκες με 1-0 (κόντρα σε Λάρισα και ΟΦΗ), ενώ οι φιλοξενούμενοι θέλουν τη νίκη για να παραμείνουν στη δεύτερη θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
Η ομάδα του Άκη Μάντζιου έχει κι αυτή δύο σερί νίκες στο πρωτάθλημα με 1-0. Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί στις 20/1 για το Κύπελλο και ο Άρης επικράτησε 2-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κώτσιρας, Άλβαρες, Καστάνιο, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Καπίγια, Σίτο, Λουίς Φερνάντεθ, Κρεσπί,Τζίμας by Αποστόλης Λιβάνιος
Άρης (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σάκιτς, Ροζ, Μπεναλουάν, Ιωάννου, Σάσα, Τζέγκο, Μπερτόγλιο, Γκάμα, Γκαρσία, Μάνος. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Χριστόπουλος, Τασουλής, Ιγκλέσιας, Μπελόκ, Ριέρα, Λέο Τιλίκα, Αλί Μπαμπά by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κουέστα, Σούντγκρεν, Δεληζήσης, Μπαγκαλιάνης, Γκανέα, Κάτσε, Ματίγια, Σίλβα, Μήτρογλου by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Βασίλης Φωτιάς Βοηθοί: Χρυσούλα Κουρομπίλια, Γιώργος Χριστάκογλου Τέταρτος: Γιώργος Βρέσκας VAR: Γιώργος Τζοβάρας, ΑVAR: Χρήστος Μπαλτάς by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Άρης είχε επικρατήσει 1-0 του Αστέρα στον πρώτο γύρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
by Αποστόλης Λιβάνιος
Κάτι λιγότερο από δέκα λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Υπενθυμίζεται ότι βρίσκεται για πρώτη φορά στην αποστολή του Άρη ο Κώστας Μήτρογλου, ο οποίος αποκτήθηκε πρόσφατα. Επιπλέον, είναι εκτός ο Μαντσίνι λόγω τραυματισμού. Εκτός Μπαράλες και Μουνάφο για τους γηπεδούχους by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
Ούτε υποψία φάσης μετά από δέκα λεπτά αγώνα. Αν και ο ρυθμός του παιχνιδιού δεν είναι κακός by Αποστόλης Λιβάνιος
12' Μεγάλη φάση για τον Άρη. Λάθος του Καστάνιο στα αριστερά της άμυνας του Αστέρα, πήρε ο Μάνος, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε πάνω στον Τσιφτσή
17' Ευκαιρία για τον Άρη. Γκαρσία μπήκε από τα δεξιά, πλάσαρε με το αριστερό και έστειλε την μπάλα σε αντίπαλο (Άλβαρες), κερδίζοντας το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πιέζει ο Άρης στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
21' Άστοχη κεφαλιά του Σουάρεθ, δίχως να ανησυχήσει ο Σιαμπάνης, ο οποίος δεν έχει απειληθεί σε αυτό το διάστημα by Αποστόλης Λιβάνιος
24' Καλή στιγμή για τον Άρη. Εξαιρετική ενέργεια του Γκάμα από τα αριστερά, συνέκλινε και μοίρασε για τον Σάσα που έπιασε δυνατό, αλλά και άστοχο σουτ σχεδόν από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής
28' ΓΚΟΛ ο Άρης, 0-1! Έπειτα από πλάγιο, ο Σάσα τσίμπησε ωραία την μπάλα και βρήκε τον Μπερτόγλιο, που μέσα από τη μικρή περιοχή γύρισε για τον Μάνο που σκόραρε από κοντά. Έχει βρει και ο Καστάνιο την μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
33' Σουτ του Γκάμα στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
35' Ευκαιρία για τον Άρη! Ωραίο πλασέ του Μπερτόγλιο, αλλά εξαιρετική αντίδραση του Τσιφτσή που έπεσε χαμηλά και έδιωξε. by Αποστόλης Λιβάνιος
40' Κίτρινη ο Ιωάννου για φάουλ στον Κρεσπί by Αποστόλης Λιβάνιος
41' Εκτέλεση φάουλ του Άλβαρες λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Σιαμπάνη by Αποστόλης Λιβάνιος
Δεν έχει κλασική ευκαιρία στο παιχνίδι ο Αστέρας by Αποστόλης Λιβάνιος
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
45+1' Κεφαλιά του Σίτο στη σέντρα του Κώτσιρα, η μπάλα πέρασε λίγο έξω. Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο «Θ. Κολοκοτρώνης»: Αστέρας-Άρης 0-1! Τογκολ του Μάνου στο 28’ χωρίζει τις δύο ομάδες. Ένα πρώτο μέρος που ανήκει ολοκληρωτικά στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι και το προβάδισμα έχουν, αλλά και την υπεροχή στον αγωνιστικό χώρο. Έχουν χάσει δύο καλές ευκαιρίες ακόμη, με Μάνο και Μπερτόγλιο. Την ίδια ώρα, οι γηπεδούχοι έχουν απειλήσει μόνο με τον Σίτο στις καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
52' Ευκαιρία για τον Άρη. Σέντρα του Ιωάννου, εναέρια μονομαχία Γκαρσία και Άλβαρες με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω από το σώμα του πρώτου.
Κάνει ζέσταμα ο Κώστας Μήτρογλου. Οπότε, ίσως τον δούμε σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ιγκλέσιας σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
59' Αλλαγές για τον Αστέρα: Μπαμπά αντί Σίτο, Ιγκλέσιας αντί Καπίγια και Ριέρα αντί Τζίμα by Αποστόλης Λιβάνιος
62' Άστοχο σουτ του Άλβαρες by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα μπει ο Ματίγια σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
64' Ματίγια αντί Μπερτόγλιο by Αποστόλης Λιβάνιος
65' Κίτρινη στον Μπεναλουάν by Αποστόλης Λιβάνιος
66' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 1-1! Ωραία εκτέλεση φάουλ του Λουίς Φερνάντεθ, πλασέ του Κρεσπί που ξέχασε η άμυνα του Άρη και η μπάλα στα δίχτυα του Σιαμπάνη by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει ανέβει πολύ ο Αστέρας. Δεν είναι μόνο το γκολ. Πιέζει αρκετά σε αυτό το διάστημα by Αποστόλης Λιβάνιος
70' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 2-1! Γύρισμα του Κρεσπί, πλασέ του Ριέρα κάτω από τα πόδια του Σιαμπάνη by Αποστόλης Λιβάνιος
Σίλβα και Σούντγκρεν θα μπουν σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
74' Σίλβα αντί Σάσα για τον Άρη και Σούντγκρεν αντί Ιωάννου by Αποστόλης Λιβάνιος
Μπαίνει ο Μήτρογλου σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
82' Μπελόκ αντί Φερνάντεθ για τον Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
82' Αλλαγές για τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
Επιστροφή Κώστα Μήτρογλου στο ελληνικό πρωτάθλημα, παίρνει τη θέση του Μάνου. Κάτσε αντί Τζέγκο by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
90' Κίτρινη στον Μπελόκ by Αποστόλης Λιβάνιος
90+3' Τιλίκα αντί Κρεσπί για τον Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στην Τρίπολη. Αστέρας-Άρης 2-1 με ανατροπή! Κρεσπί (66') και Ριέρα (70') έφεραν τούμπα το ματς μετά το γκολ του Μάνου (28'). by Αποστόλης Λιβάνιος