ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Ατρόμητο by www.sport-fm.gr
Στο ματς του πρώτου γύρου, ο ΠΑΣ είχε αποδράσει από το Περιστέρι, επικρατώντας 2-0 by www.sport-fm.gr
ΠΑΣ: Λοντίγκιν, Οικονομόπουλος, Πήλιος, Παντελάκης, Κάργας, Κάστρο, Λιάσος, Καρτάλης, Μπρένερ, Λεό, Κριζμάν by www.sport-fm.gr
Ατρόμητος: Νάτσος, Γούτας, Γκαλβάο, Τομάσεβιτς, Ούμπιδες, Σάλομον, Χαρίσης, Ραμπέλο, Αγκάγεφ, Εντομβόνγι by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Αθανασίου, Σάλιακας, Πανουργιάς, Λώλης, Νάουμετς, Γροσδάνης, Ελευθεριάδης, Παμλίδης, Μιλιντσεάνου by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Θεοδωράκης, Κιβρακίδης, Γιακουμάκης, Νταβιώτης, Μάτιτς, Γκάλο, Στρούγγης, Οικονομίδης, Κωτσόπουλος by www.sport-fm.gr
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος
Α' βοηθός: Βασίλειος Νικολακάκης
Β' βοηθός: Κωνσταντίνος Νικολαϊδης
5' ΓΚΟΛ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ! 0-1 ΜΕ ΤΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΓΚΑΓΕΦ! Κλέψει ο Χαρίσης στη μεσαία γραμμή, ο Εντομβόνγι πασάρει στον διεθνή Αζέρο, εκείνος αφού μπήκε στην περιοχή έφερε την μπάλα στο αριστερό του πόδι και με σουτ νικάει τον Λοντίγκιν, ανοίγοντας το σκορ.
10' Μένει να φανεί τώρα η αντίδραση του ΠΑΣ Γιάννινα σε αυτή την εξέλιξη, καθώς με το... καλημέρα μένει πίσω στο σκορ by www.sport-fm.gr
Σημειώνεται ότι αυτό ήταν και το πρώτο γκολ του Αγκάγεφ με τη φανέλα του Ατρόμητου by www.sport-fm.gr
28' Μεγάλη κλασική ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Εντομβόνγι σπάει το οφσάιντ των γηπεδούχων, βγήκε απέναντι στον Λοντίγκιν, τραγικό τελείωμα, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
31' Η μεγαλύτερη ευκαιρία του ΠΑΣ! Ο Μπρένερ βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή του Ατρόμητου, έκανε το σουτ από πλάγια θέση, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
39' Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Μανδάς με εξαιρετικές επεμβάσεις λέει «όχι» σε Κρίζμαν και Λέο! by www.sport-fm.gr
42' Νέα επέμβαση του Μανδά! Ο Φάμπρι έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο νεαρός γκολκίπερ by www.sport-fm.gr
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος 0-1 με το γκολ του Αγκάγεφ από το 5' by www.sport-fm.gr
50' Τεράστια επέμβαση του Λοντίγκιν! Γλυκιά συστημένη σέντρα του Ραμπέλο, εκπληκτική κεφαλιά του Μάτιτς, αλλά ακόμα καλύτερη η επέμβαση του Λοντίγκιν by www.sport-fm.gr
62' Αλλαγές για τον ΠΑΣ. Σάλιακας και Παμλίδης, στη θέση των Μπρένερ και Οικονομόπουλου by www.sport-fm.gr
Έντονη πίεση των γηπεδούχων, που όμως δεν μεταφράζεται σε τελικές προσπάθειες by www.sport-fm.gr
67' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Εξαιρετική συνεργασία Μάτιτς-Χαρίση, ωραίο τσίμπημα του τελευταίου αλλά πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή την έδιωξε ο Πήλιος by www.sport-fm.gr
71' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Σέντρα σουτ του Ούμπιδες, η μπάλα κατέληξε στο αριστερό δοκάρι by www.sport-fm.gr
76' Απίστευτη επέμβαση του Λοντίγκιν σε επίσης εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες by www.sport-fm.gr
80' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Παμλίδης μπήκε στην πορεία της μπάλας, αλλά ο Μανδάς απέκρουσε σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
82' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Κάστρο και Λεό, μέσα Μιλιντσεάνου και Νάουμετς by www.sport-fm.gr
Ο Ατρόμητος με το γκολ του Αγκάγεφ από το 5' παίρνει σπουδαία νίκη στα Γιάννενα με 1-0. Άξιοι συγχαρητηρίων οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων, αφού το παιχνίδι διεξήχθη σε έναν τραγικό και επικίνδυνο για τη σωματική ακεραιότητα των παικτών αγωνιστικό χώρο. by www.sport-fm.gr