ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με τον Παναιτωλικό για την 20η αγωνιστική της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 17:15 με τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports 2 και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
Οι γηπεδούχοι θέλουν να βγάλουν αντίδραση μετά τη βαριά ήττα (3-0) από τον Ολυμπιακό μεσοβδόμαδα, που τους άφησε στην 4η θέση της βαθμολογίας και στο -15 από την κορυφή. by Γιάννης Πολιάς
Οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από το 1-1 με τον Ατρόμητο και καταλαμβάνουν την 14η θέση, όντες στο +4 από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς
Στο ματς του Α’ γύρου, ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει με 3-1 στο ντεμπούτο του Πάμπλο Γκαρσία στον πάγκο. by Γιάννης Πολιάς
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιάννης Πολιάς
ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Z. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Περέιρα, Αουγκούστο, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Τζόλης, Σβιντέρσκι. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, X. Τσιγγάρας, Ελ Καντουρί, Νινούα, Ουάρντα, Λάμπρου, Κρμέντσικ. by Γιάννης Πολιάς
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κνετ, Τζανακάκης, Μαλής, Τσότσαλιτς, Περέιρα, A. Τσιγγάρας, Αρσούρα, Ταχάρ, Μπαρμπόσα, Αριγίμπι, Ντίας. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μελισσάς, Μεντόσα, Κωνσταντόπουλος, Μανθάτης, Ντάλσιο, Λιάβας, Βέργος, Μάζουρεκ, Σκαρντοβέλι. by Γιάννης Πολιάς
Διαιτητής: Ευαγγέλου, Βοηθοί: Σαμοΐλης, Σπυρόπουλος, 4ος: Γρατσάνης, VAR: Διαμαντόπουλος, AVAR: Κωνσταντίνου. by Γιάννης Πολιάς
Για τον ΠΑΟΚ δεν θα κάνει ντεμπούτο ο Σίντζι Καγκάβα, που δεν συμπεριλήφθηκε στην αποστολή. by Γιάννης Πολιάς
Οι Θεσσαλονικείς ανακοίνωσαν σήμερα και την απόκτηση του Μπράντονιτς. by Γιάννης Πολιάς
Ο ΠΑΟΚ είναι αήττητος στα 11 τελευταία ματς στην Τούμπα. by Γιάννης Πολιάς
Εννέα ματς δίχως νίκη μετρά εκτός έδρας η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα, ο οποίος κλείνει σήμερα τα 45 του χρόνια. by Γιάννης Πολιάς
Με 4-2-3-1 ο ΠΑΟΚ, με 4-3-3 ο Παναιτωλικός. by Γιάννης Πολιάς
Σέντρα στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
3' Στο έδαφος ο Σβιντέρσκι. by Γιάννης Πολιάς
Όλα καλά με τον φορ του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
4' Πρώτο σουτ από τον Ντίας, κόντρα και κόρνερ για τους Αγρινιώτες. by Γιάννης Πολιάς
Έχει κερδίσει μέτρα η ομάδα του Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
Συμπληρώσαμε 15 λεπτά αγώνα, δίχως τη μεγάλη φάση το ματς μέχρι τώρα. by Γιάννης Πολιάς
18' Ωραία μπαλιά του Αουγκούστο για τον Τζόλη, μάζεψε ωραία ο Κνετ. by Γιάννης Πολιάς
20' Στέκεται κάτι παραπάνω από αξιοπρεπώς μέχρι τώρα ο Παναιτωλικός. by Γιάννης Πολιάς
25' Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
Από πολύ κοντά ο Σβιντέρσκι έστειλε τη μπάλα πάνω στον Κνετ, στην συνέχεια ο Αουγκούστο πλάσαρε ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
27' Πρώτη κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
Με εξαίρεση τη διπλή φάση του 25', ο ΠΑΟΚ δεν καταφέρνει να δημιουργήσει επικίνδυνες προϋποθέσεις για την εστία του Παναιτωλικού. by Γιάννης Πολιάς
39' Γκολ, 1-0 ο ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
Ο Μουργκ βρήκε χώρο από τα δεξιά, μπήκε στην περιοχή και αφού άδειασε τον Μαλή, πλάσαρε με το αριστερό για το 1-0. by Γιάννης Πολιάς
Δεύτερο φετινό γκολ για τον παίκτη του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
44' Βιαστικό σουτ του Αρσούρα εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
Λήγει το πρώτο μέρος χωρίς καθυστερήσεις, με μία καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβιντέρσκι πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ αλλά ο Κνετ έβγαλε. by Γιάννης Πολιάς
by Γιάννης Πολιάς
Δείτε τη διπλή ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο 25'. by Γιάννης Πολιάς
Όλα έτοιμα για το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε! by Γιάννης Πολιάς
Ο Ελ Καντουρί στη θέση Αουγκούστο. by Γιάννης Πολιάς
51' Γκολ, 2-0 ο ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
Κεφαλιά του Σβαμπ από το ύψος της μικρής περιοχής, ανήμπορος να αντιδράσει ο Κνετ. by Γιάννης Πολιάς
Πολύ ισχυρό το προβάδισμα της ομάδας του Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
Εδώ η φάση του 1-0. by Γιάννης Πολιάς
55' Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα. by Γιάννης Πολιάς
57' Γκολ, 3-0 ο ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
Λάθος του Αρσούρα, ο Ροντρίγκο πάσαρε στον Τζόλη κι αυτός με πανέμορφο μονοκόμματο σουτ έστειλε τη μπάλα δοκάρι και μέσα. by Γιάννης Πολιάς
Το ματς έχει ουσιαστικά κριθεί, χάρη σε αυτό το εκρηκτικό ξεκίνημα του ΠΑΟΚ στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
61' Γκολ, 4-0 ο ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
Ο Σβιντέρσκι από κοντά, μετά από προσπάθεια του Ελ Καντουρί. Η φάση ξεκίνησε από νέο λάθος του Αρσούρα. by Γιάννης Πολιάς
62' Μάζουρεκ στη θέση του Αρσούρα, Λιάβας αντί του Ταχάρ. by Γιάννης Πολιάς
65' Σουτ του Μάζουρεκ από κοντά, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
65' Λάμπρου αντί Τζόλη. by Γιάννης Πολιάς
Και Ουάρντα αντί Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
Δείτε το 2-0. by Γιάννης Πολιάς
67' Βέργος και Μανθάτης αντί των Ντίας και Μπαρμπόσα. by Γιάννης Πολιάς
70' Σε πλεονεκτική θέση ο Βέργος όμως... βρήκε αέρα. by Γιάννης Πολιάς
71' Στο έδαφος ο Λιάβας. by Γιάννης Πολιάς
Η φάση του 3-0 με τον Τζόλη. by Γιάννης Πολιάς
Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα... by Γιάννης Πολιάς
78' Νινούα αντί Μουργκ, Τσιγγάρας αντί Σβαμπ, ενώ ο Ντάλσιο αντικατέστησε τον Λιάβα, που δε μπόρεσε να συνεχίσει. by Γιάννης Πολιάς
79' Κίτρινη κάρτα στον Περέιρα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
Το 4-0 από τον Σβιντέρσκι. by Γιάννης Πολιάς
82' Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο. by Γιάννης Πολιάς
Με τη νίκη αυτή, ο ΠΑΟΚ πιάνει τον Άρη στην 3η θέση. by Γιάννης Πολιάς
90' Γκολ, 5-0 ο ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς