Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς ανάμεσα σε Ατρόμητο και ΠΑΣ Γιάννινα στο Περιστέρι για την 6η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. by www.sport-fm.gr
Στο πρώτο παιχνίδι στους «Ζωσιμάδες», οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2, με την πρόκριση πλέον να παραμένει ανοικτή. Να θυμίσουμε πως βρίσκεται σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ενώ σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος με τον πρώτο αγώνα ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι. Επιπλέον, δεν υπάρχει VAR στην αναμέτρηση. by www.sport-fm.gr
Αυτή θα είναι η τρίτη μεταξύ τους συνάντηση τις τελευταίες δύο εβδομάδες, καθώς πέραν από το ματς του Κυπέλλου, την Κυριακή ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχθηκε τον Ατρόμητο για το πρωτάθλημα, με την ομάδα του Κάναντι να φεύγει με το διπλό χάρη στο τέρμα του Αγκάγιεφ στο 5'. by www.sport-fm.gr
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Βασίλης Φωτιάς, με βοηθούς του τους Νατσιόπουλο και Σινιωράκη. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μανδάς, Γκαλβάο, Στρούγγης, Κιβρακίδης, Νάστος, Οικονομίδης, Ούμπιδες, Χαρίσης, Ραμπέγιο, Μουνίθ, Εντομβόνγι. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα: Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Παντελάκης, Πέρσμαν, Κάργας, Κάστρο, Λιάσος, Νάουμετς, Ελευθεριάδης, Μιλιντσεάνου, Παμλίδης by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι Θεοδωράκης, Γούτας, Αθανασίου, Σάλομον, Νταβιώτης, Γιακουμάκης, Αγκάγιεφ, Κωτσόπουλος, Μάτιτς. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο του ΠΑΣ κάθονται οι: Αθανασίου, Πήλιος, Οικονομόπουλος, Πανουργιάς, Λώλης, Καρτάλης, Μπρένερ, Λέο Μπαπτίστ, Γροσδάνης. by www.sport-fm.gr
Στην πρώτη επίσκεψη των φιλοξενούμενων, ο Παμλίδης περνάει πολύ ωραία κάθετη στον Νάουμετς, ο οποίος με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ στο Περιστέρι. by www.sport-fm.gr
Δεύτερη επίσκεψη στα καρέ του Ατρόμητου και δεύτερο γκολ για τον ΠΑΣ. Ο Παμλίδης από τα δεξιά, έβγαλε την πάσα στην καρδιά της περιοχής των γηπεδούχων, με τον Μιλιντσεάνου να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
11' Μεγάλο παιχνίδι μέχρι στιγμής από τον Γιώργο Παμλίδη, ο οποίος έχει συμμετοχή και στα δύο γκολ. by www.sport-fm.gr
Απίστευτος ΠΑΣ Γιάννινα! Εκπληκτικό σουτ από τον Σάλιακα, ο οποίος έπιασε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ. by www.sport-fm.gr
18' Ο Ατρόμητος συνεχίζει και πιέζει ψηλά, με τον ΠΑΣ πάντως να σπάει εύκολα αυτή την πίεση. by www.sport-fm.gr
19' Η πρώτη καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Το σουτ του Μουνίθ βρήκε σε σώματα αμυντικών και κατέληξε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
Το πρώτο γκολ του ΠΑΣ Γιάννινα!
Το δεύτερο τέρμα των φιλοξενούμενων!
28' Πολύ επικίνδυνος μοιάζει ο ΠΑΣ Γιάννινα στην κόντρα επίθεση και τον ανοικτό χώρο. by www.sport-fm.gr
Πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο Κωτσόπουλος με ωραία κίνηση μέσα από την περιοχή μειώνει σε 1-3 για τον Ατρόμητο. by www.sport-fm.gr
34' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Παμλίδη να δοκιμάζει το σουτ από αρκετά πλάγια θέση και τον κίπερ των γηπεδούχων να διώχνει με τα πόδια. by www.sport-fm.gr
Το πανέμορφο γκολ του Σάλιακα για το 0-3 του ΠΑΣ!
37' Τεράστια ευκαιρία για τέταρτο γκολ χάνει ο ΠΑΣ, ο οποίος βγήκε υποδειγματικά στην κόντρα, με τον Νάουμετς να μην μπορεί να πλασάρει ιδανικά από πλεονεκτική θέση. by www.sport-fm.gr
Το γκολ του Κωτσόπουλου με το οποίο ο Ατρόμητος μείωσε σε 1-3!
39' Σε θέση οφσάιντ υποδείχθηκε ο Μιλιντσεάνου ο οποίος έφευγε μόνος του στο τετ-α-τετ με τον Μανδά. Λάθος απόφαση του διαιτητή, η επαναληπτική προβολή έδειξε πως καλυπτόταν. by www.sport-fm.gr
Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εξω οι Χαρίσης και Ραμπέγιο, μέσα οι Γούτας και Μάτιτς. by www.sport-fm.gr
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν σε μία ακόμα κόντρα, με τον Μανδά να διώχνει δύσκολα. by www.sport-fm.gr
58' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εξω ο Μιλιντσεάνου και ο Ελευθεριάδης. Στις θέσεις τους οι Μπρένερ και Καρτάλης. by www.sport-fm.gr
60' Χωρίς καλό ρυθμό αυτό το πρώτο τέταρτο στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ατρόμητος ακόμα δεν έχει καταφέρει να απειλήσει. by www.sport-fm.gr
61' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Μακρινό σουτ από τον Νάουμετς, περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μανδά. by www.sport-fm.gr
71' Ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΣ. Ο Καρτάλης βρήκε μέσα στην περιοχή τον Παμλίδη, το πλασέ του οποίου πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
78' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο μετά από στημένη φάση, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια. by www.sport-fm.gr
Ο Κωτσόπουλος με όμορφη γυριστή κεφαλιά πετυχαίνει το δεύτερο γκολ του και δίνει άλλο ενδιαφέρον στο ματς. by www.sport-fm.gr
84' Μία ακόμα αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Στη θέση του Παμλίδη ο Πανουργιάς. by www.sport-fm.gr
87' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Κωτσόπουλο να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
90+5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με την κεφαλιά του Μάτιτς να βρίσκει στο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
Λήξη αγώνα! Ο ΠΑΣ Γιάννινα με εξαιρετική εμφάνιση, φεύγει με το διπλό και την πρόκριση στους "8" του Κυπέλλου από την έδρα του Ατρόμητου με σκορ 2-3. by www.sport-fm.gr