Ολυμπιακός-Παναιτωλικός

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός-Παναιτωλικός για το Κύπελλο Ελλάδος. Στη ρεβάνς του 3-0 υπέρ των Πειραιωτών στο Αγρίνιο by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 17:15 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports2, ενώ ραδιοφωνικά θα μεταδοθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Κρίστινσον, Ντρέγκερ, Παπαδόπουλος, Μπα, Χολέμπας, Εμβιλά, Σίλβα, Μασούρας, Ραντζέλοβιτς, Κάιπερς, Χασάν by Αποστόλης Λιβάνιος
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Μελίσσας - Μαλής, Κωνσταντόπουλος, Μεντίνα, Βάντερσον - Αρσούρα - Μάζουρεκ, Ντάλσιο - Γιακόλις, Ντουάρτε - Βέργος by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Τζολάκης, Σεμέδο, Μπουχαλάκης, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Βαλμπουενά, Ρέαμπτσιουκ, Λιάτσος και Τσέλιος by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κνετ, Αζάντι, Αριγίμπι, Περέιρα, Μανθάτης, Σκιαδάς, Τζανακάκης, Τσιγγάρας και Σκόνδρας. by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Γρατσάρης (Τρικάλων) Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας/Λευκάδας) 4ος Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) by Αποστόλης Λιβάνιος
Τα highlights από το πρώτο ματς
by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Πέδρο Μαρτίνς έχει ξεκινήσει μόνο Εμβιλά και Μπα από τους βασικούς, ενώ αποφάσισε να μην συμπεριλάβει τον Παπασταθόπουλο στην αποστολή, παρά τις εκτιμήσεις ότι ο νεοαποκτηθείς άσος θα έκανε στο ματς αυτό το ντεμπούτο του. Εκτός, είναι και ο Λαλά ο οποίος έχει λιγοστές προπονήσεις με την ομάδα, αλλά και οι Φορτούνης, Ελ Αραμπί και Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Πανό για τα θύματα της Θύρας 7 στο «Γ. Καραϊσκάκης». Την Δευτέρα συμπληρώνονται 40 χρόνια από την τραγωδία by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
4' Πρώτη τελική και είναι για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Μάζουρεκ με καλές προϋποθέσεις, αλλά αρκετά άστοχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
7' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Αρχικά, σουτ του Ραντζέλοβιτς στα σώματα, στη συνέχεια ωραία σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Σέρβου από εξαιρετική θέση, αλλά λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
9' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Σέντρα του Χασάν εκτός περιοχής (με το δεξί από τα αριστερά), προβολή του Μασούρα από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας και η μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία συνεργασία Μασούρα με Χασάν, που έστρωσε για τον Εμβιλά, ο ο οποίος νικήθηκε από τον Μελίσσα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Υπενθυμίζεται ότι ο Παναιτωλικός ανακοίνωσε σήμερα τον Νίκο Καρέλη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21' Κίτρινη για τον Ολυμπιακό. Την είδε ο Σίλβα για φάουλ στον Ντάλσιο by Αποστόλης Λιβάνιος
30' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Ωραία εκτέλεση κόρνερ του Σίλβα από τα δεξιά, καλό άλμα του Κάιπερς στην καρδιά της άμυνας και η μπάλα στην εστία του Μελίσσα. by Αποστόλης Λιβάνιος
43' Άστοχο σουτ του Ντάλσιο, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
45' Κίτρινη στον Χολέμπας, για φάουλ στον Γιάκολις by Αποστόλης Λιβάνιος
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 2-0. Τα γκολ του Μασούρα (9’) και του Κάιπερς (20’), έχουν κάνει τη διαφορά στο σημερινή ματς, αλλά ούτως ή άλλως έχουν κριθεί τα πάντα από το πρώτο παιχνίδι σε ό,τι αφορά την υπόθεση πρόκριση by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα μπει ο Ανδρούτσος σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ανδρούτσος αντί Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
Δίχως κάποια καλή στιγμή το δεύτερο μέρος έως τώρα. Είναι λίγο αγγαρεία, εν αντιθέσει με το πρώτο ημίχρονο by Αποστόλης Λιβάνιος
60' Σουτ του Μάζουρεκ από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
62' Βαλμπουενά αντί Χασάν και Σεμέδο αντί Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
63' Δυνατό σουτ του Ντρέγκερ από τα δεξιά, έδιωξε ο Μελίσσας. by Αποστόλης Λιβάνιος
64' Τσιγγάρας αντί Ντουάρτε και Αζάντι αντί Βέργου by Αποστόλης Λιβάνιος
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Παπαδόπουλος, θα πάρει τη θέση του ο Μπουχαλάκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
72' Μπουχαλάκης αντί Παπαδόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
76' Σκόνδρα αντί Γιάκολις και Αριγίμπι αντί Μάζουρεκ by Αποστόλης Λιβάνιος
81' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0! Σέντρα του Ραντζέλοβιτς, γύρισμα του Κάιπερς και κεφαλιά του Ανδρούτσου με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
83' Τσέλιος αντί Μασούρα για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Άστοχο σουτ του Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
88' Μαλής αντί Σκιαδά για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 3-0! Μασούρας (9’), Κάιπερς (30’) και Ανδρούτσος (81’) πέτυχαν τα γκολ για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς by Αποστόλης Λιβάνιος