ΟΦΗ-Βόλος

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Βόλο, στη ρεβάνς για την 6η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, στο «Γεντί Κουλέ». by www.sport-fm.gr
Θυμίζουμε ότι το πρώτο ματς μεταξύ των δύο σημερινών αντιπάλων είχε τελειώσει 2-0, με νίκη των τότε γηπεδούχων, χάρη σε γκολ των Μαρτίνες και Μήτογλου... by www.sport-fm.gr
Όπως επίσης και ότι, στην παρούσα φάση της διοργάνωσης, αλλά και στην προημιτελική αν δεν αλλάξει κάτι, δεν υπάρχει χρήση VAR στα παιχνίδια! by www.sport-fm.gr
Στα αγωνιστικα, τώρα, στην αρχική 11άδα του ΟΦΗ ξεκινούν οι Σωτηρίου, Γουές, Βαφέας, Διαμαντής, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Νέιρα, Στάικος, Στάρτζεον και Σαρδινέρο. by www.sport-fm.gr
Ενώ το βασικό σχήμα του Βόλου απαρτίζουν οι Γκαραβέλης, Τέκιο, Γκρίλο, Μήτογλου, Φεράρι, Ριένστρα, Τσοκάνης, Νίνης, Μαρτίνες, Μπαρτόλο και Δουβίκας. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Βάτερμαν, Λυμπεράκης, Σελίμοβιτς, Χαλκιαδάκης, Σόουζα, Σολίς, Σμπώκος, Καστάνιος και Γρίβας. by www.sport-fm.gr
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Κλέιμαν, Κολόμπο, Σάντσεζ, Κανελλάκης, Μπάλλας, Κρητικός, Μίλοκ και Περέα. by www.sport-fm.gr
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ευάγγελος Μανούχος από τον Σύνδεσμο Αργολίδας ενώ χρέη 4ου διαιτητή θα εκτελέσει ο Αριστομένης Κουτσιαύτης του Συνδέσμου Άρτας. by www.sport-fm.gr
2' Καλή στγμή για τους φιλοξενούμενους, με τον Μήτογλου να κάνει το γυριστό απευθείας σουτ, μετά την εκτέλεση του κότνερ και την μπάλα να περνάει άουτ! by www.sport-fm.gr
4' Αντεπίθεση του Βολου, με τον Νίνη να βγάζει πολύ ωραία κάθετη στον Μπαρτόλο, που πατάει περιοχή από αριστερά, σουτάρει, αλλά ο Σωτηρίου διώχνει εντυπωσιακά! by www.sport-fm.gr
4' Νέα ωραία πάσα του Νίνη για τον Μπετόλο, από τα δεξιά τώρα, διώχνει ξανά ο Σωτηρίου... by www.sport-fm.gr
7' Σουτ του Μαρτίνες, από διαγώνια θέση και δεξιά, πέφτει και μπλοκάρει ο Σωτηρίου. by www.sport-fm.gr
12' Γκολ! 1-0 ο ΟΦΗ, με τον Σαρδινέρο να σκοράρει με κεφαλιά έξω από την μικρή περιοχή, κόντρα στην ροή του αγώνα, μετα την σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά...
13' Νέα φάση για τους γηπεδούχους, αλλά ο Κοροβέσης δεν πιάνει καλά το σουτ από θέση μέσα αριστερά, με την μπάλα να βρίσκει και στον Μήτογλου... by www.sport-fm.gr
19' Γκολ! 1-1 ισοφαρίζει ο Βόλος, με τον Νίνη να κάνει ένα ξαφνικό σουτ και τον Σωτηρίου να διώχνει, αλλά τον Μπαρτόλο να παίρνει το... ριμπάουντ, να γεμίζει από αριστερά και τον Δουβίκα να κάνει κοντρόλ, να γυρίζει με πλάτη στο τέρμα και να σκοράρει με άψογη εκτέλεση.
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου μέρους και το 1-1 είναι το... λιγότερο για τς δύο ομάδες. Νίνης και Μπαρτόλο είναι σε πολύ καλή ημέρα, ενώ ο Δουβίκας επιβεβαίωσε το φορμάρισμά του, την ώρα που ο Σαρδινέρο έδειξε να δίνει «ζωή» στο ματς από νωρίς αλλά πλέον η ομάδα του θέλει άλλα τρία τέρματα για να περάσει αυτή στην επόμενη φάση! by www.sport-fm.gr
30' Καλή φαση για τον ΟΦΗ μετά από πολύ ώρα, με τον Γουές να τροφοδοτεί με κεφαλιά τον Σαρδινέρο, που σούταρε από πολύ δύσκολη θέση, μέσα κα δεξιά, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ... by www.sport-fm.gr
38' Διπλή ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Δουβίκα να φεύγει στην πλάητ της άμυνας του ΟΦΗ αλλά να μην μπορεί να νικήσει σε τετ α τετ τον Σωτηρίου, ενώ στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Νίνη πέρασε άουτ! by www.sport-fm.gr
45'+1' Σουτ του Μεγιάδο μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται. by www.sport-fm.gr
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους. ΟΦΗ και Βόλος πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι με σκορ 1-1. by www.sport-fm.gr
Αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Καστανιος να μπαινει αντί του Βαφέα και κάνει ντεμπούτο. by www.sport-fm.gr
50' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Μπαρτόλο να βρίσκει τον Δουβίκα στο πρώτο δοκάρι, αλλά τον Σωτηρίου να αποκρούει ενστικτωδώς την προβολή του, διατηρώντας τ 1-1! by www.sport-fm.gr
54' Διπλή αλλαγή οι Κρητικοί. Σελίμοβιτς και Σολίς μέσα, Κοροβέσης και Στάκος έξω. by www.sport-fm.gr
64' Νέα φάση για την ομάδα της Μαγνησίας, με τον Περέα να σουτάρει από το ύψος της περιοχης και τον Σωτηρίου να διώχνει σε κόρνερ, με ωραία εκτίναξη! by www.sport-fm.gr
69' Ο Μήτογλου προαβαίνει τον Καστάνιος, που μπαίνει στην περιοχή και διώχνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
71' Σέντρα του Σολίς από αριστερα, προβολή του Στάρτζεον που δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα ενώ έκανε κι επιθετικό φάουλ στον Γκαραβέλη. by www.sport-fm.gr
73' Μακρινό σουτ του Σελίμοβιτς, είναι όμως συρτό κι η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Γκαραβέλη. by www.sport-fm.gr
90'+3' Λήξη του αγώνα. ΟΦΗ και Βόλος μένουν στο 1-1, με τους φιλοξενούμενους να προκρίνονται χάρη στο 2-0 τη πρώτης αναμέτρησης. by www.sport-fm.gr