Αστέρας Τρίπολης-Άρης

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα με τον Άρη στην Τρίπολη, στη ρεβάνς για την 6η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. by www.sport-fm.gr
Θυμίζουμε, πως στο πρώτο αγώνα, ο Άρης είχε επικρατήσει 2-0 στη Θεσσαλονίκη, χάρη στα τέρματα των Μαντσίνι (69') και Μπερτόγλιο (76'). by www.sport-fm.gr
Επιπλέον, οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί και το περασμένο Σάββατο για το πρωτάθλημα, με τον Αστέρα να επικρατεί 2-1 του Άρη στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης” by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης (4-4-2): Παπαδόπουλος - Κώτσιρας, Τασουλής, Πασαλίδης, Σουάρεθ – Βαλιέντε, Μπελόκ, Ριέρα, Αλί Μπαμπά - Ρεγκίς, Μπαράλες. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Άρη (4-2-3-1): Κουέστα - Σάκιτς, Σούντγκρεν, Δεληζήσης, Ρόουζ- Σάσα, Ματίγια -Μπερτόγλιο, Σίλβα, Γκαρσία – Μάνος. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τον Αστέρα: Σγούρης, Χριστόπουλος, Αλβαρεζ, Καρδάρης, Ιγκλέσιας, Αλάγκμπε, Πασκουάλ, Λέο Τιλίκα, Λουίς Φερνάντεζ.
Στον πάγκο για τον Άρη: Σιαμπάνης, Μπαγκαλιάνης, Μπακούτσης, Μπρούνο Γκάμα, Γκάνεα, Μπρούνο, Μπεναλουάν, Κάτσε και Τζέγκο. by www.sport-fm.gr
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Ηλία Αλεξέα, Δημήτριο Μαυρούδη και 4ο τον Άγγελο Ευαγγέλου. by www.sport-fm.gr
6' Μετά από σουτ του Μπερτόγλιο, η μπάλα βρήκε πάνω στον Μάνο και πήγε στα δίχτυα του Αστέρα, με τον βοηθό όμως να σηκώνει το σημαιάκι για οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
10' Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο. Αργός ο ρυθμός μέχρι στιγμής στον αγώνα, χωρίς τη μεγάλη φάση στο ματς. by www.sport-fm.gr
15' Ο Άρης είναι πιο δραστήριος, έχοντας πάρει στα τελευταία λεπτά τον έλεγχο του ματς. by www.sport-fm.gr
Ωραία ανάπτυξη για τους φιλοξενούμενους με την μπάλα να καταλήγει στον Μπερτόγλιο από πάσα του Σίλβα και τον Παπαδόπουλο να διώχνει ενστικτωδώς. by www.sport-fm.gr
Μετά από ωραία ανάπτυξη του Άρη, η μπάλα φτάνει στα αριστερά, με τον "κευρανό" του Σάκιτς να διώχνει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος. by www.sport-fm.gr
31' Σουτ του Σάσα στην κίνηση, αρκετά μέτρα πάνω από την εστία των γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
37' Έχει κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο Αστέρας στα τελευταία λεπτά, χωρίς όμως να έχει δημιουργήσει κάποια καλή στιγμή/ by www.sport-fm.gr
Επικίνδυνη στιγμή για τον Άρη, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Αστέρα Τρίπολης. by www.sport-fm.gr
Πανέμορφη κάθετη πάντα του Σούντγκρεν στον Μάνο, με τον Έλληνα φορ να σκάβει υπέροχα πάνω από τον Παπαδόπουλο και να ανοίγει το σκορ. by www.sport-fm.gr
Ο Άρης προηγείται 1-0 χάρη στο τέρμα του Μάνου στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Πλέον, ο Αστέρας Τρίπολης χρειάζεται ένα... θαύμα για την πρόκριση αφού καλείται να ψάξει τέσσερα γκολ. by www.sport-fm.gr
Το γκολ του Μάνου με το οποίο προηγείται ο Άρης!
52' Ο Άρης βγήκε στην αντεπίθεση, με τον Μπελόκ να κόβει τον Σίλβα τελευταία στιγμή. by www.sport-fm.gr
55' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Τραγικό λάθος στην άμυνα του Άρη, η μπάλα καταλήγει στον Μπαράλες, ο οποίος από καλή θέση στέλνει ψηλά άουτ την μπάλα. by www.sport-fm.gr
Μετά από λάθος των γηπεδούχων ο Σίλβα έκανε την κούρσα από τα δεξια, το σουτ που επιχείρησε όμως κατέληξε άουτ. by www.sport-fm.gr
58' Αλλαγές για τον Αστέρα, μέσα οι Χριστόπουλος, Τιλίκα, έξω οι Σουάρεθ και Ρεγκίς. by www.sport-fm.gr
Αλλαγές και για τον Άρη.Τζέγκο και Μπακουτσής περνούν στον αγωνιστικό χώρο στις θέσεις των Μπερτόγλιο και Σάσα. by www.sport-fm.gr
Καλή εκτέλεση φάουλ, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι, ωστόσο ο διαιτητής σηκώνει το σημαιάκι για οφσάιντ. Σαν μη γενόμενη η φάση. by www.sport-fm.gr
66' Ο Άρης κρατάει με σχετική άνεση τον Αστέρα Τρίπολης μακριά από τα καρέ του. by www.sport-fm.gr
Μετά από όμορφη ατομική προσπάθεια του Μπακούτση, η μπάλα καταλήγει στον Μάνο, ο οποίος γύρισε στο σημείο του πέναλτι στον αμαρκάριστο Γκαρσία για το 2-0. by www.sport-fm.gr
Αλλαγές για τον Αστέρα Τρίπολης. Μέσα οι Ιγκλέσιας και Λουίς Φερνάντεθ, έξω οι Βαλιέντε και Ριέρα. by www.sport-fm.gr
Αλλαγές και για τον Άρη. Μέσα οι Κάτσε, Μπαγκαλιάνης και Γκανέα, στις θέσεις των Ρόουζ, Μάνου και Ματίγια. by www.sport-fm.gr
79' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ιγκλέσιας δοκιμάζει ένα μακρινό σουτ, με την μπάλα να περνάει αρκετά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Σίγουρα, θα μπορούσε να κάνει κάτι άλλο ο Αργεντινός μέσος, αφού ο Αλί Μπαμπά ήταν μόνος του αριστερά. by www.sport-fm.gr
87' Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός. Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά στην Τρίπολη. by www.sport-fm.gr
Ο Άρης φεύγει με το διπλό και την πρόκριση από την Τρίπολη (0-2), με το γκολ του Μάνου (45') και του Γκαρσία (68'). by www.sport-fm.gr