Ατρόμητος-Παναθηναϊκός

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και στον Παναθηναϊκό για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
Στο ματς του πρώτου γύρου ανάμεσα στις δύο ομάδες στο ΟΑΚΑ, ο Ατρόμητος είχε επικρατήσει 1-0 του Παναθηναϊκού χάρη σε γκολ του Χριστοδουλόπουλου! by Γιώργος Τσανάκας
Ο Ατρόμητος έπαιξε με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα στα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια. Κατάφερε να πετύχει στο τελευταίο του πρωταθλήματος την πρώτη του νίκη εκτός έδρας από τις 7 Νοεμβρίου, αλλά τρεις μέρες αργότερα έχασε στην έδρα του από την ομάδα της Ηπείρου για το Κύπελλο και αποκλείστηκε. Αυτό κόστισε στη θέση του Νταμίρ Κάναντι, που απομακρύνθηκε από τον πάγκο. by Γιώργος Τσανάκας
Ο Ατρόμητος έχει κερδίσει εννέα βαθμούς σε παιχνίδια που βρέθηκε πίσω στο σκορ, τους περισσότερους μαζί με τον ΠΑΟΚ. Έχει επτά ήττες, με τις έξι να μην σκοράρει. Σκόραρε μόνο με την ΑΕΚ και σε αυτή στο τέλος του αγώνα με πέναλτι. by Γιώργος Τσανάκας
Στην έδρα του ήταν αήττητος για πέντε παιχνίδια, πριν χάσει από τον Ολυμπιακό και το ΠΑΣ Γιάννινα στο Κύπελλο. by Γιώργος Τσανάκας
Ο Παναθηναϊκός έμεινε στο 0-0 με τη Λαμία στο «Απόστολος Νικολαΐδης» και το εντυπωσιακό σερί του σταμάτησε στις πέντε νίκες, για να μείνει τέσσερις βαθμούς από την τέταρτη θέση της βαθμολογίας. by Γιώργος Τσανάκας
Ο Παναθηναϊκός είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχει δεχτεί γκολ μέσα στο 2021. Δεν έχει δεχτεί στα επτά τελευταία, και φυσικά είναι αήττητος, ενώ μέχρι το τέλος του 2020 δεν είχε καταφέρει ως τώρα να κρατήσει το «μηδέν» ούτε σε δύο διαδοχικά παιχνίδια! Κράτησε την εστία του ανέπαφη για επτά παιχνίδια μετά από 16 χρόνια. Από το Φεβρουάριο ως τον Απρίλιο του 2005, είχε κρατήσει το «μηδέν» για επτά ματς. by Γιώργος Τσανάκας
Στο Βόλο ο Παναθηναϊκός πέτυχε την τρίτη του διαδοχική νίκη εκτός έδρας, που είχε να κάνει σε διαδοχικά παιχνίδια μέσα σε μια σεζόν εδώ και πέντε χρόνια. Είχε κερδίσει τέσσερα τέτοια εποχή το 2016. by Γιώργος Τσανάκας
7-10-28 η μεταξύ τους παράδοση. Με γηπεδούχο τον Ατρομητο η παράδοση είναι 4-6-12! by Γιώργος Τσανάκας
Είδηση της τελευταίας στιγμής: Υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα υγείας του Σανκαρέ και αν δεν λυθεί θα αντικατασταθεί στην ενδεκάδα από τον Βιγιαφάνες! by Γιώργος Τσανάκας
Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Γιαννιώτης - Κιβρακίδης, Γκάλο, Γούτας, Γκαλβάο, Τομάσεβιτς - Χαρίσης, Σάλομον, Μουνίθ, Αγκάγιεφ - Κωτσόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
Στον πάγκο οι Μανδάς, Ραμπέλο, Μαυρομμάτης, Εντομβόνγι, Ούμπιδες, Γιακουμάκης, Νάτσος, Μάτιτς, Στρούγγης. by Γιώργος Τσανάκας
Ντεμπούτο για τον Σάββα Παντελίδη στον πάγκο του Ατρομήτου, με τον Έλληνα τεχνικό να επιστρέφει στο Περιστέρι και να αντικαθιστά τον Νταμίρ Κάναντι. by Γιώργος Τσανάκας
Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης - Μολό, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Χατζηθεοδωρίδης - Αλεξανδρόπουλος, Μαουρίτσιο - Βιγιαφάνες, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης - Καμπετσής. by Γιώργος Τσανάκας
Στον πάγκο οι Ξενόπουλος, Μακέντα, Σάντσες, Νιάς, Αϊτόρ, Ιωαννίδης, Αθανασακόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
Διαιτητής ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), βοηθοί του οι Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας), ενώ τέταρτος ο Παναγιώτης Κουκουλάς (Λέσβου). Διαιτητής VAR ο Γιώργος Τζοβάρας (Φθιώτιδας). by Γιώργος Τσανάκας
Δεν θα αγωνιστεί ούτε ο Σανκαρέ ούτε ο Ενγκμπακοτό, αμφότεροι έχουν πρόβλημα με την κάρτα υγείας και θα μείνουν εκτός αποστολής! Στην ενδεκάδα ο Βιγιαφάνες! by Γιώργος Τσανάκας
Σε ένα δεκάλεπτο θα έχουμε σέντρα στο Περιστέρι... by Γιώργος Τσανάκας
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο... by Γιώργος Τσανάκας
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
Νέα εξέλιξη με τις κάρτες υγείας των Σανκαρέ και Ενγκμπακοτό. Λύθηκε το πρόβλημα, ωστόσο θα βρεθούν αμφότεροι στον πάγκο και ξεκινάει ο Βιγιαφάνες στο βασικό σχήμα! by Γιώργος Τσανάκας
Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο. Ούτε καν τελική προς τις εστίες με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να κάνουν πολλά λάθη στο ξεκίνημα... by Γιώργος Τσανάκας
10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
by Γιώργος Τσανάκας
«Χτυπάει» στην πρώτη του τελική ο Παναθηναϊκός! Μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Χατζηγιοβάνη στο ύψος του δευτέρου δοκαριού, ο Βέλεθ νίκησε με καρφωτή κεφαλιά τον Γιαννιώτη και έδωσε προβάδισμα στους «πράσινους». by Γιώργος Τσανάκας
Τσεκάρεται μέσω του VAR η φάση για οφσάιντ! Σέντρα δείχνει ο Σιδηρόπουλος, 1-0 ο Παναθηναϊκός τον Ατρόμητο! by Γιώργος Τσανάκας
13' Φάση για τον Ατρόμητο! Ο Αγκάγιεφ εκμεταλλεύτηκε την κακή αντίδραση του Μολό, μπήκε στην περιοχή και δοκίμασε να νικήσει τον Διούδη από θέση πλάγια αριστερά μέσα από την περιοχή αλλά δεν βρήκε εστία! by Γιώργος Τσανάκας
14' Κίτρινη κάρτα στον Γκάλο για διαμαρτυρία. by Γιώργος Τσανάκας
Γρήγορο προβάδισμα για τον Παναθηναϊκό, βρίσκει από νωρίς τον δρόμο προς τα δίχτυα και διώχνει το άγχος από πάνω του... by Γιώργος Τσανάκας
17' Ο Κωτσόπουλος έκανε διαδοχικές προσποιήσεις προσπαθώντας να βρει τον χώρο για να σουτάρει, όμως ο Βέλεθ του έβαλε την κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
18' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Καρλίτος... by Γιώργος Τσανάκας
Έχει πρόβλημα τραυματισμού ο Τομάσεβιτς, δεν θα μπορέσει να συνεχίσει... by Γιώργος Τσανάκας
22' Nάτσος αντί Τομάσεβιτς για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
23' Σέντρα-ξυραφιά του Χατζηγιοβάνη, μετά από ωραία μπαλιά του Βέλεθ, ο Γκαλβάο διώχνει τελευταία στιγμή σε κόρνερ πριν τον Καρλίτος... by Γιώργος Τσανάκας
25' Σουτ του Αγκάγιεφ, έπεσε και μπλόκαρε ο Διούδης. by Γιώργος Τσανάκας
28' Καλή εκτέλεση φάουλ-γέμισμα του Μουνίθ, διώχνει ο Διούδης πριν μπει στην πορεία της μπάλας κάποιος ποδοσφαιριστής. by Γιώργος Τσανάκας
29' Σέντρα-σουτ του Νάτσου, έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ ο Διούδης...
Φτάσαμε στο πρώτο μισάωρο. Ο Παναθηναϊκός χτύπησε σαν... κόμπρα στο δεκάλεπτο με τον Βέλεθ και κρατάει άνετα το προβάδισμά του, με τον Ατρόμητο να έχει ανεβάσει εν μέρει την απόδοσή του αλλά να μην έχει φτιάξει καλές φάσεις μπροστά στην εστία του Διούδη. by Γιώργος Τσανάκας
Κάνει ζέσταμα ο Νιάς και θα μπει στο ματς ώστε να κάνει ντεμπούτο, αφού ο Σένκεφελντ αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και δεν μπορεί να συνεχίσει... by Γιώργος Τσανάκας
Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ατρόμητο, στο ημικύκλιο της περιοχής του Παναθηναϊκού1 by Γιώργος Τσανάκας
35' Ντεμπούτο για τον Νιάς, παίρνει τη θέση του Σένκεφελντ!
36' Εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, λίγο πάνω από την εστία η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
39' Ο Νιάς προλαβαίνει εντυπωσιακά τον Κωτσόπουλο στην κόντρα-επίθεση... Στόπερ αγωνίζεται ο νεαρός! by Γιώργος Τσανάκας
Νωρίτερα, ο Μολό πήρε την κίτρινη κάρτα του διαιτητή στο 36ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας
40' Κεφαλιά του Βιγιαφάνες, μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννιώτης. by Γιώργος Τσανάκας
44' Εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, κεφαλιά του Γκαλβάο που θα βρει σε αντίπαλο και περνάει κόρνερ... by Γιώργος Τσανάκας
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
45'+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!
Καλοζυγισμένο κόρνερ από τα δεξιά του Μουνίθ, ο Αλεξανδρόπουλος χάνει την κεφαλιά από τον Γούτα που νικάει από κοντά τον Διούδη για το 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
Φέρνει το ματς στα ίσα λίγο πριν την ανάπαυλα ο Ατρόμητος με τον Γούτα, ολιγωρία στην καρδιά της άμυνας του Παναθηναϊκού... by Γιώργος Τσανάκας
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με κεφαλιά του Βέλεθ μετά την εκτέλεση του φάουλ του Χατζηγιοβάνη, αλλά ο Ατρόμητος απάντησε σε φάση... καρμπόν στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά του Γούτα μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μουνίθ (1-1). by Γιώργος Τσανάκας
Πρώτο γκολ που δέχεται ο Παναθηναϊκός μετά από 701 σερί λεπτά που η εστία του δεν είχε παραβιαστεί! by Γιώργος Τσανάκας
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
48' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
Μετά από βαθιά μπαλιά, ο Γιαννιώτης κάνει κακό υπολογισμό, ουσιαστικά γλιστράει και η μπάλα φεύγει μέσα από τα χέρια του και ο Καρλίτος που κυνήγησε την φάση σκόραρε σε κενή εστία για να δώσει εκ νέου το προβάδισμα (1-2) στον Παναθηναϊκό. Τραγικό το λάθος του Ανδρέα Γιαννιώτη, χαρίζει το γκολ στον Παναθηναϊκό! by Γιώργος Τσανάκας
50' Ωραία μπαλιά στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας από τον Χαρίση, με τον Κωτσόπουλο να κάνει αδύναμο πλασέ υπό την πίεση του Βέλεθ με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Διούδη. by Γιώργος Τσανάκας
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! by Γιώργος Τσανάκας
Τρομερή σέντρα του Γκάλο στο ύψος του δευτέρου δοκαριού και στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, με τον Αγκάγιεφ να έχει ξεχαστεί από κάθε αντίπαλο και με ωραία κεφαλιά στην απέναντι, αριστερή, γωνία να μην αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον Διούδη για το 2-2. by Γιώργος Τσανάκας
57' Ο Καρλίτος δοκιμάζει τα πόδια του από πολύ πλάγια και δεξιά έξω από την περιοχή, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Γιαννιώτης. by Γιώργος Τσανάκας
61' Μέσα οι Σανκαρέ, Ενγκμπακοτό που κάνουν ντεμπούτο, έξω οι Βιγιαφάνες, Καμπετσής. by Γιώργος Τσανάκας
66' Σέντρα του Καρλίτος, ο Γκαλβάο κάνει την προβολή και απομακρύνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
70' Τριπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εντομβόνγι, Ούμπιδες, Στρούγγης, αντί Κωτσόπουλου, Γκάλο, Αγκάγιεφ. by Γιώργος Τσανάκας
76' Μακέντα αντί Καρλίτος στον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
81' Γιακουμάκης αντί Μουνίθ για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
Πολύ ωραία κίνηση του Ενγκμπακοτό πάνω σε αντίπαλό του, που δείχνει ορεξάτος όσο αγωνίζεται... by Γιώργος Τσανάκας
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! by Γιώργος Τσανάκας
Απίθανη ατομική ενέργεια του Ενγκμπακοτό, μετά από ωραία μπαλιά του Διούδη, κάνει το παράλληλο γύρισμα εκεί που ο Σανκαρέ πλασάρει σε κενή εστία στο δοκάρι αλλά για καλή του τύχη χτυπάει ξανά πάνω του και καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Γιαννιώτη! by Γιώργος Τσανάκας
89' Kίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο. by Γιώργος Τσανάκας
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
Τελευταία φάση, κόρνερ για τον Ατρόμητο μπροστά και ο Γιαννιώτης... by Γιώργος Τσανάκας
Τέλος στο ματς! Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Παναθηναϊκό με 3-2 στο Περιστέρι επί του Ατρόμητου με την... αύρα των μεταγραφκών του αποκτημάτων! Επέστρεψε στα τρίποντα η ομάδα του Μπόλονι μετά την εντός έδρας ισοπαλία με την Λαμία! by Γιώργος Τσανάκας