ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης

Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Απόλλων Σμύρνης στο γήπεδο της Τούμπας, για την 21η αγωνιστική της Super League Interwetten. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 15:00. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Χρήστος Κατριμουστάκης
ΠΑΟΚ: Ζίφκοβιτς, Βαρέλα, Ίνγκασον, Περέιρα, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Μουργκ, Τζόλη, Ουάρντα και Κρμέντσικ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Απόλλων: Βέρχουλστ, Μπρούτσιτς, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Κολ, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι, Κάλισιρ, Σλίβκα, Τσαμπούρης, Ντάουντα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς, Βοηθοί: Μιχαήλ Παπαδάκης, Βασίλειος Μωυσιάδης, 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσέτσιλας by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ο Ζίφκοβιτς έμεινε εκτός βασικού σχήματος από τον Ουρουγουανό τεχνικό, όπως και ο Κρέσπο, ενώ από την πλευρά των φιλοξενούμενων έμειναν εκτός λόγω καρτών οι Λισγάρας, Φατιόν και Τσιλούλης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Όλα έτοιμα για την έναρξη του ματς by Χρήστος Κατριμουστάκης
Σέντρα στο παιχνίδι by Χρήστος Κατριμουστάκης
3' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο ματς χωρίς κάποια φάση by Χρήστος Κατριμουστάκης
4' Πρώτη τελική στο παιχνίδι με την κεφαλιά του Ουάρντα να περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βέρχουλστ by Χρήστος Κατριμουστάκης
6' Πιέζει ψηλά στο γήπεδο ο Απόλλωνας by Χρήστος Κατριμουστάκης
9' πρωτοβουλία κινήσεων από τον ΠΑΟΚ που παραμένει στην περιοχή του Απόλλων εδώ και 2-3 λεπτά by Χρήστος Κατριμουστάκης
13' το σουτ του Μουργκ πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Βέρχουλστ, αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων έδειχνε να ελέγχει την φάση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14' Απελπιστικά άουτ το σουτ του Σλίβκα μέσα από την μεγάλη περιοχή by Χρήστος Κατριμουστάκης
17' Έχει κερδίσει αρκετά κόρνερ ο ΠΑΟΚ, αλλά δεν έχει αξιοποιήσει κανένα by Χρήστος Κατριμουστάκης
Στο έδαφος ο Ντάουντα by Χρήστος Κατριμουστάκης
Συνεχίζεται κανονικά το ματς by Χρήστος Κατριμουστάκης
21' το παλεύει ο ΠΑΟΚ αλλά οι φιλοξενούμενοι έχουν κλείσει καλά τους χώρους by Χρήστος Κατριμουστάκης
27' αρκετές μονομαχίες στον χώρο κέντρου από τις δύο ομάδες που προσπαθούν αμφότερες να επιβάλλουν το παιχνίδι τους by www.sport-fm.gr
Μετά από κακό σουτ του Ελ Καντουρί, η μπάλα φτάνει στον Ουάρντα που τελειώνει την φάση από κοντά, με τον Κάλισιρ να κάνει τραγική άμυνα. by www.sport-fm.gr
36' Μεγάλη ευκαιρία του Απόλλων με το σουτ του Σλίβκα να περνάει ξυστά από το δοκάρι του Ζίφκοβιτς! by www.sport-fm.gr
39' Έφυγε όμορφα στην κόντρα ο Απόλλων αλλά ο Ντάουντα έχασε την κατοχή by Χρήστος Κατριμουστάκης
43΄ Δυνατό σουτ του Μουργκ και μεγάλη επέμβαση από τον Βέρχουλστ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 1-0 του Απόλλωνα από το 29' με το γκολ του Ουάρντα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
by Χρήστος Κατριμουστάκης
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου by Χρήστος Κατριμουστάκης
Σέντρα και πάλι στο ματς by Χρήστος Κατριμουστάκης
48' Στο έδαφος μετά από χτύπημα του Μπαξεβανίδη ο Τζόλης by Χρήστος Κατριμουστάκης
50' Φωνάζουν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι πάνω στον Ιωαννίδη by Χρήστος Κατριμουστάκης
Θα το δει στο VAR ο Φωτιάς, αφού από το replay φαίνεται να υπάρχει παράβαση by Χρήστος Κατριμουστάκης
Πέναλτι για τον Απόλλωνα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
52' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα με τον Τσαμπούρη που ισοφαρίζει σε 1-1 by Χρήστος Κατριμουστάκης
55' Κίτρινη κάρτα του Τσαμπούρη για φάουλ στον Τζόλη by Χρήστος Κατριμουστάκης
60' Ψάχνει και άλλο γκολ ο ΠΑΟΚ με τον Απόλλωνα να παραμένει απειλητικός by Χρήστος Κατριμουστάκης
61' Τρομερή έμπνευση από τον Βιερίνια και σπουδαία επέμβαση του Βέλγου τερματοφύλακα by Χρήστος Κατριμουστάκης
62' Μέσα οι Σβιντέρσκι και Καγκάβα, έξω οι Κρμέντσικ και Τζόλης by Χρήστος Κατριμουστάκης
65' Μέσα οι Χουχούμης και Φερνάντες, έξω οι Μπρούτσιτς και Ντάουντα by Χρήστος Κατριμουστάκης
71' Μεγάλη επέμβαση του Βέρχουλστ σε τετ-α-τετ του Σβιντέρσκι, κάνει ματσάρα ο Βέλγος! by Χρήστος Κατριμουστάκης
72' Έξω ο Μουργκ, μέσα ο Ζίβκοβιτς by Χρήστος Κατριμουστάκης
76' Έξω ο Μτεντινέλι, μέσα ο Κιτοκό by Χρήστος Κατριμουστάκης
77' Πιέζει ασφυκτικά ο ΠΑΟΚ αλλά αντέχει ο Απόλλων by Χρήστος Κατριμουστάκης
79' Το σουτ του Ιωαννίδη βρίσκει τον Ίνγκασον στο πρόσωπο με τρομερή ταχύτητα, στο έδαφος ο Ισλανδός by Χρήστος Κατριμουστάκης
81' ΓΚΟΛ για τον Απόλλων με τον Μαρκ Φερνάντεζ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Σοκάρει τον ΠΑΟΚ η αλλαγή του Γιώργου Παράσχου by Χρήστος Κατριμουστάκης
85' Μακρινό σουτ του Φερνάντεζ, λίγο έξω by Χρήστος Κατριμουστάκης
88' ΓΚΟΛ με τον Ίνγκασον, ισοφαρίζει ο ΠΑΟΚ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ροντέο το ματς! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
90+2' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Στο έδαφος βρίσκεται ο Σλίβκα, που βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Εκτελεί ο Βιερίνια πάνω στα σώματα αμυντικών. by Χρήστος Κατριμουστάκης
90+5' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Σοβαρός τραυματισμός για τον Βιτλή, έχει διακοπή προσωρινά ο αγώνας. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ο παίκτης του Απόλλωνα βγαίνει εκτός με φορείο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Εκτελείται το κόρνερ απομακρύνουν οι αμυντικοί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
90+8' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, ελάχιστα έξω από την περιοχή του Απόλλωνα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με την έξυπνη συρτή εκτέλεση του Βιερίνια να περνάει δίπλα από το δοκάρι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
ΛΗΞΗ αγώνα. ΠΑΟΚ και Απόλλων Σμύρνης ήρθαν ισόπαλες 2-2 στην Τούμπα. by Χρήστος Κατριμουστάκης