Ολυμπιακός-ΟΦΗ

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ολυμπιακός-ΟΦΗ για την 21η αγωνιστική της Super League 1. by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 17:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα - Ανδρούτσος, Σεμέδο, Μπα, Ρέαμπτσιουκ - Εμβιλά, Καμαρά - Βαλμπουενά, Μπρούμα, Μασούρας - Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Βάτερμαν, Ουές, Σελίμοβιτς, Διαμαντής, Λυμπεράκης, Κοροβέσης, Στάικος, Βαφέας, Γρίβας, Στούρτζεον, Γκαργκαλατζίδης. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κρίστινσον, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Σίλβα, Χασάν, Παπασταθόπουλος, Κάιπερς, Λαλά, Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Σαρδινέρο, Καστάνιος, Ντε Γκουζμάν, Μίγγος, Σουρνάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας. Βοηθοί: Χασάν Κούλα, Αντώνιος Αναστασάκης 4ος Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος, AVAR: Τρύφωνας Πετρόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση γίνεται παραμονή της μαύρης επετείου για τον Ολυμπιακό, καθώς τη Δευτέρα συμπληρώνονται 40 χρόνια από την τραγωδία της Θύρας 7. by Αποστόλης Λιβάνιος
by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Παράλληλα, στα μάτριξ του γηπέδου παίζει βίντεο για την τραγωδία της Θύρας 7. by Αποστόλης Λιβάνιος
Τώρα ακούγονται τα ονόματα των 21 ανθρώπων που έφυγαν από τη μαύρη Κυριακή, στις 8 Φεβρουαρίου του 1981. by Αποστόλης Λιβάνιος
Αφήνουν από ένα τριαντάφυλλο παίκτες και τεχνικό τιμ του Ολυμπιακού, μπροστά από τη Θύρα 7 by Αποστόλης Λιβάνιος
Ακολουθούν και οι ποδοσφαιριστές, αλλά και οι άνθρωποι του ΟΦΗ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Όπως και το διαιτητικό τιμ by Αποστόλης Λιβάνιος
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Στην κόντρα ο ΟΦΗ, αλλά είναι εκτεθειμένος ο Γκαργκαλατζίδης και σταματάει η φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
3' Πολύ άστοχο σουτ του Εμβιλά, εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
6' Ωραία μπαλιά του Μπρούμα για τον Μασούρα, που προσπάθησε να αδειάσει τον Βάτερμαν (υπάρχει επαφή) και μετά από το μαρκάρισμα έπεσε στο έδαφος, ενώ ο Ελ Αραμπί στη συνέχεια πήρε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έγινε επικοινωνία με το VAR για τη φάση του Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
9' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Από κόρνερ του Βαλμπουενά, ο Μπα πήρε την κεφαλιά και ο Εμβιλά δεν μπόρεσε να βρει στόχο από κάπως πλάγια θέση, αλλά και σε κενή εστία ουσιαστικά by Αποστόλης Λιβάνιος
9' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Ανδρούτσου, κεφαλιά του Μασούρα που διώχνει σε κόρνερ ο Βάτερμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
12' Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά από τα αριστερά, που έμοιαζε πιο πολύ με γέμισμα, η μπάλα πέρασε κατευθείαν έξω, αφού δεν τη βρήκε κάποιος παίκτης. by Αποστόλης Λιβάνιος
13' Κίτρινη στον Ουές για τράβηγμα στον Ρέαμπτσιουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
13' Διπλή προσπάθεια του Εμβιλά για να σκοράρει, όντας και πάλι από πλάγια θέση, με την μπάλα να βρίσκει στα σώματα στην αρχή και να φεύγει αρκετά μακριά από την εστία στο δεύτερο σουτ του. by Αποστόλης Λιβάνιος
15' Άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί από το σημείο του πέναλτι, έπειτα από γέμισμα του Μπρούμα by Αποστόλης Λιβάνιος
Αρκετά παθητικός ο ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά, δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου μπάλα. Υπενθυμίζεται ότι οι φιλοξενούμενοι έχουν τέσσερις σερί ήττες στο πρωτάθλημα by Αποστόλης Λιβάνιος
19' Πρώτη προσπάθεια του ΟΦΗ με αξιώσεις: Σέντρα του Στάρτζεον, σουτ του Γκαργκαλατζίδη με τη μια που είναι πολύ άστοχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ύστερα από φάση διαρκείας οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ. Ο Καμαρά βρήκε με εξαιρετική μπαλιά τον Μασούρα που γύρισε για τον Ελ Αραμπί, αλλά ο Λυμπεράκης έκανε σωτήριο τάκλιν στο σουτ του. Στη συνέχεια ο Ανδρούτσος συνεργάστηκε με τον Βαλμπουενά που έστρωσε για τον Εμβιλά, ο οποίος με συρτό σουτ νίκησε τον Βάτερμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
24' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Στην κόντρα με τον Ελ Αραμπί που έκλεψε την μπάλα και έδωσε στον Μασούρα, ο οποίος έστρωσε στον Βαλμπουενά και το σουτ του έδιωξε ο Βάτερμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
24' Κίτρινη στον Ανδρούτσο by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχουν αλλάξει πλευρές Μασούρας και Μπρούμα. Ο πρώτος είναι πιο κοντά στον Ελ Αραμπί πλέον, δεν παίζει ακριβώς δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
27' Σέντρα του Ανδρούτσου, δεν βρήκε κανείς την μπάλα και πέρασε λίγο έξω η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
28' Άστοχο σουτ του Στάικου για τον ΟΦΗ. by Αποστόλης Λιβάνιος
30' Σουτ του Καμαρά εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε λίγο έξω από την εστία του Βάτερμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
33' Άστοχο σουτ του Στάικου by Αποστόλης Λιβάνιος
37' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Οι γηπεδούχοι έκλειψαν την μπάλα λίγο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή, αφού ο Βαφέας έκανε λάθος και ο Βαλμπουενά μοίρασε για τον Μασούρα που πλάσαρε τον Βάτερμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Μπρούμα έχει ενοχλήσεις και θα περάσει εκτός. Ο Φορτούνης θα πάρει τη θέση του. by Αποστόλης Λιβάνιος
40' Φορτούνης αντί Μπρούμα για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
43' Σέντρα-σουτ του Ανδρούτσου από πλάγια θέση, η μπάλα στον Βάτερμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
44' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Αραμπί έστρωσε στον Φορτούνη που σχεδόν από το ημικύκλιο έπιασε δυνατό άστοχο σουτ, στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
45+1' Πρώτη τελική στην εστία για τον ΟΦΗ. Ο Στάρτζεον έκανε κίνηση από τα αριστερά και έπιασε σουτ, αλλά μάζεψε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0! Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ και ο Ελ Αραμπί από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Γίνεται συνεννόηση με το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΟΛ! Παραμένει το 2-0. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-ΟΦΗ 2-0! Τα γκολ των Εμβιλά (19') και Μασούρα (37') έχουν δώσει μαξιλαράκι ασφαλείας στους Πειραιώτες, ενώ δεν μέτρησε τέρμα του Ελ Αραμπί στις καθυστερήσεις για οφσάιντ. Κυριάρχησε η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς στο πρώτο μέρος, ήταν σχεδόν μόνιμα στην επίθεση, ενώ απειλήθηκε ελάχιστα. Από έναν αντίπαλο που έπαιξε πολύ παθητικά και πολύ φοβισμένα, κράτησε ελάχιστα την μπάλα και έκανε πολλά λάθη, καθώς δεν μπόρεσε να βρει λύση στην πίεση και τα τρεξίματα των ερυθρόλευκων. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη δεύτερου μέρους. by Αποστόλης Λιβάνιος
Κεφαλιά του Σεμέδο μπρος τα πίσω, λίγο έλειψε να επωφεληθεί ο Γρίβας, αλλά έδιωξε ο Ρέαμπτσιουκ. Στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ, παρότι ο παίκτης του ΟΦΗ πήγε να τροφοδοτηθεί από κακό παίξιμο. by Αποστόλης Λιβάνιος
48' Αρκετά άστοχο σουτ του Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
50' Κίτρινη ο Ρέαμπτσιουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
Λάθος του Διαμαντή, λίγο έλειψε να επωφεληθούν οι γηπεδούχοι by Αποστόλης Λιβάνιος
53' Επικίνδυνη κόντρα του ΟΦΗ και ο Μασούρας διεκδικώντας την μπάλα με τον Ουές του έκανε φάουλ και δέχθηκε κίτρινη κάρτα by Αποστόλης Λιβάνιος
54' Εκτέλεσε ο Στάικος το φάουλ και η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πιο δραστήριος ο ΟΦΗ στο ξεκίνημα του β' μέρους. by Αποστόλης Λιβάνιος
62' Σαρδινέρο αντί Γκαργκαλατζίδη, Μίγγος αντί Διαμαντή και Γιαννούλης αντί Κοροβέση by Αποστόλης Λιβάνιος
64' Σίλβα αντί Βαλμπουενά και Παπασταθόπουλος αντί Μπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ντεμπούτο για τον Παπασταθόπουλο με τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
68' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0! Φάουλ του Φορτούνη από τα αριστερά, Σεμέδο και Ελ Αραμπί βρίσκουν σχεδόν ταυτόχρονα την μπάλα, που ακουμπάει τελευταία στον Μαροκινό προτού καταλήξει στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
70' Χασάν αντί Ελ Αραμπί και Ραντζέλοβιτς αντί Μασούρα για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
Σε ένα σημείο όπου ο ΟΦΗ είχε αρχίσει να δείχνει κάτι, έβγαλε αντίδραση και έγινε κάπως επικίνδυνος, έγινε τριπλή αλλαγή και αποδιοργανώθηκε. by Αποστόλης Λιβάνιος
78' Καστάνιος αντί Στάρτζεον και Ντε Γκούζμαν αντί Βαφέα. by Αποστόλης Λιβάνιος
78' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό. Για αντικανονικό μαρκάρισμα του Σελίμοβιτς στον Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
Το πιάνει ο Βάτερμαν, σε εκτέλεση του Φορτούνη! by Αποστόλης Λιβάνιος
Πρόβλημα με Σελίμοβιτς στον ΟΦΗ, θα τελειώσει με δέκα το παιχνίδι η ομάδα του Σίμου. Αφού έχουν ολοκληρωθεί οι αλλαγές των φιλοξενούμενων by www.sport-fm.gr
86' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σκαστό σουτ του Καμαρά, το έβγαλε ο Βάτερμαν. by www.sport-fm.gr