Βόλος-Αστέρας Τρίπολης

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμες την αναμέτρηση Βόλος Ν.Π.Σ. - Αστέρας Τρίπολης για την 21η αγωνιστική της SuperLeague 1 by www.sport-fm.gr
Ο Αστέρας βρίσκεται στην 6η θέση με 33 βαθμούς, ενώ ο Βόλος είναι στην 8η θέση με 24 βαθμούς by www.sport-fm.gr
Ως προς την αγωνιστική κατάσταση των δύο ομάδων, ο Βόλος προκρίθηκε μεσοβδόμαδα στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας (επί του ΟΦΗ) by www.sport-fm.gr
Ο δε Αστέρας προέρχεται από ένα εντυπωσιακό σερί πέντε νικών στο πρωτάθλημα και είναι το απόλυτο φαβορί για την 6η θέση. by www.sport-fm.gr
Είναι εντυπωσιακό πως ο Αστέρας είναι αήττητος στα 15 τελευταία με ομάδες της περιφέρειας, μετά την ήττα από την ΑΕΛ στο τελευταίο παιχνίδι της κανονικής περιόδου πέρσι. by www.sport-fm.gr
Στον πρώτο γύρο (09.12.2021) το αποτέλεσμα στον αγώνα των δύο ομάδων ήταν 1-1 (24’ πέναλτι Μπαράλες – 90’+ 1’ Περέα) by www.sport-fm.gr
Ο Βόλος του Άνχελ Λόπεθ ξεκινάει με 4-2-3-1 και τους: Κλέιμαν στην εστία, Σάντσες, Γκρίλο, Μήτογλου και Φεράρι στην άμυνα, Ριένστρα-Τσοκάνη ως «κόφτες» και Μαρτίνες, Νίνη και Μπαρτόλο πίσω από τον σέντερ φορ Δουβίκα. by www.sport-fm.gr
Ο Αστέρας Τρίπολης του Μίλαν Ράσταβατς παρατάσσεται με 4-2-3-1 και τους: Τσιφτσή στο τέρμα, Γκαρσία, Άλβαρες, Καστάνο και Σουάρεθ στην άμυνα, Βαλιέντε, Μουνάφο ως αμυντικά χαφ, και τους Σίτο, Λουίς Φερνάντεθ, Κρέσπι πίσω από τον σέντερ φορ Μπαράλες. by www.sport-fm.gr
Ο Αστέρας έφτασε μέσα σε δευτερόλεπτα απειλητικά στην περιοχή του Βόλου, αλλά ο Σίτο έκανε κακό κοντρόλ και δεν μπόρεσε να απειλήσει by www.sport-fm.gr
2' Ευκαιρία για τον Αστέρα: Ο Λ.Φερνάντεθ σούταρε από καλή θέση μέσα στην περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Κλέιμαν by www.sport-fm.gr
Οι δυο ομάδες έχουν μπει κεφάτες στον αγώνα και ήδη έχουν πατήσει απειλητικά την περιοχή του αντιπάλου by www.sport-fm.gr
Οι πρώτες φάσεις του αγώνα μας επιτρέπουν να αισιοδοξούμε για ένα ωραίο ματς. Για να δούμε.. by www.sport-fm.gr
Χωρίς κάποια σημαντική στιγμή το τελευταίο 5λεπτο. Ο Αστέρας πάντως έχει την κατοχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων. by www.sport-fm.gr
Φτάσμε στο 20ο λεπτό. Το «ζωηρό» εκατέρωθεν πρώτο δεκάλεπτο έδωσε τη θέση του σε ένα πολύ πιο «χλυαρό» δεύτερο δεκάλεπτο, χωρίς ρυθμό και φάσεις by www.sport-fm.gr
24' Πρώτη τελική στην εστία για τον Βόλο, με μακρινό σουτ του Νίνη, το οποίο μπλόκαρε εύκολα ο Τσιφτσής by www.sport-fm.gr
26' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Την δέχεται ο Γκρίλο για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπαράλες by www.sport-fm.gr
Ο Άλβαρες σέντραρε (ενώ είχε σύγκρουση με τον Σίτο) κι ο Φερνάντεθ με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ by www.sport-fm.gr
Υπενθυμίζουμε ότι ο Ισπανός των Αρκάδων είχε σημειώσει 10 γκολ την προηγούμενη σεζόν by www.sport-fm.gr
38' Διπλή αλλαγή για τον Βόλο, ο Άνχελ Λόπεθ δεν πρέπει να είναι καθόλου ευχαριστημένος by www.sport-fm.gr
Ο νεαρός φορ δέχθηκε με πλάτη την μπάλα στην περιοχή, γύρισε πολύ όμορφα και βρέθηκε απέναντι στον Τσιφτσή, αλλά πλάσαρε με το αριστερό πάνω από το οριζόντιο δοκάρι by www.sport-fm.gr
Δίκαιο το αποτέλεσμα του ημιχρόνου, καθώς ο Αστέρας ήταν η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο. Ο Βόλος απείλησε πρώτη φορά ουσιαστικά στο 41' με το τετ α τετ του Δουβίκα, 3 λεπτά μετά τη διπλή αλλαγή του Άνχελ Λόπεθ by www.sport-fm.gr
Το μοναδικό μέχρι στιγμής γκολ της αναμέτρησης, από τον Λουίς Φερνάντεθ στο 28' by www.sport-fm.gr
Μετά από ασυνεννοησία του κεντρικού αμυντικού διδύμου του Βόλου, ο Μπαράλες βρέθηκε μόνος απέναντι στον Τσιφτσή, αλλά πλάσαρε άουτ by www.sport-fm.gr
Χωρίς κάποια σημαντική φάση το τελευταίο 10 λεπτο, με τον Αστέρα να έχει και πάλι την κατοχή by www.sport-fm.gr
68' Διπλή αλλαγή από τον Ράσταβατς. Εκτός Μουνάφο και Σίτο, μέσα Ιγκλέσιας και Τιλίκα by www.sport-fm.gr
H μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Μπαράλες στο 49'
77' Τελική προσπάθεια για τον Βόλο: ο Περέα από πλάγια θέση εντός περιοχής σούταρε ψηλά άουτ by www.sport-fm.gr
83' Ακυρώνεται γκολ του Αστέρα με τον Τιλίκα, για οφσάιντ του Φερνάντεθ στην αρχή της φάσης by www.sport-fm.gr