Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. by Αναστασία Βοσνάκη
Στον πρώτο γύρο οι δυο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες 0-0. by Αναστασία Βοσνάκη
21-14-13 υπέρ του ΠΑΣ η συνολική παράδοση στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως διοργάνωσης, 11-8-5 υπέρ του Παναιτωλικού στις αναμετρήσεις που έχουν γίνει στο Αγρίνιο. 7-7-5 υπέρ των Ηπειρωτών και 5-4-1 υπέρ των Αγρινιωτών οι αντίστοιχες επιδόσεις σε επίπεδο κορυφαίας κατηγορίας πρωταθλήματος. by Αναστασία Βοσνάκη
Αήττητος ο Παναιτωλικός στις 6 τελευταίες αναμετρήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας. by Αναστασία Βοσνάκη
Οι Αγρινιώτες βρίσκονται μόλις στο +2 από την προτελευταία Λαμία, η οποία όμως έχει και 2 παιχνίδια λιγότερα by Αναστασία Βοσνάκη
Ο ΠΑΣ έμεινε για πέμπτο εντός έδρας παιχνίδι χωρίς νίκη, έχουν μόνο 1 αυτή, επί της Ένωσης, στις 9 τελευταίες αγωνιστικές, που είναι και το μόνο στο οποίο έχουν σκοράρει στις 6 πιο πρόσφατες. by Αναστασία Βοσνάκη
Ο Παναιτωλικός καίγεται για νίκη, όπως και ο ΠΑΣ Γιάννινα καθώς θέλουν και οι δυο να πάρουν βαθμολογικές ανάσες. by Αναστασία Βοσνάκη
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κνετ – Τζανακάκης, Τσότσαλιτς, Κωνσταντόπουλος, Περέιρα – Τσιγγάρας, Ταχάρ – Ντίας, Αριγίμπι, Μπαρμπόσα - Καρέλης. by Αναστασία Βοσνάκη
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό οι Μελίσσας, Ντάλσιο, Μάζουρεκ, Αρσούρα, Μαλής, Βέργος, Ντουάρτε, Μεντίνα, Γιάκολις. by Αναστασία Βοσνάκη
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν – Σάλιακας, Παντελάκης, Κάργας, Πίρσμαν - Καρτάλης, Κάστρο, Ντομίνγκεθ, Νάουμτς – Λεό Μπατίστ, Παμλίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ Γιάννινα οι Χουτεσιώτης, Πήλιος, Οικονομόπουλος, Εραμούσπε, Λιάσος, Μπρένερ, Ελευθεριάδης, Κρίζμαν, Μιλιντσεάνου. by Αναστασία Βοσνάκη
Διαιτητής ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας), βοηθοί του οι Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Άγγελος Ζήρδας (Αθήνας), ενώ τέταρτος είναι ο Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων). Διαιτητής VAR ο Θανάσης Τζήλος (Λάρισας) και AVAR ο Μιχάλης Δημόπουλος (Αν. Αττικής). by Αναστασία Βοσνάκη
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
5' Πρώτη φάση στον αγώνα, με τον Λεό να κάνει το τακουνάκι μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κνετ μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
10' Ο ΠΑΣ Γιάννινα πιέζει περισσότερο και έχει μπει πιο καλά στον αγώνα. Από την άλλη ο Παναιτωλικός δεν έχει καταφέρει να κρατήσει μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
12΄Μεγάλη ευκαιρία του Παναιτωλικού με τον Καρέλη να γυρίζει εντυπωσιακά, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
15' Ο Καρέλης επιμένει και κάνει νέο γυριστό σουτ από πλάγια αριστερά μέσα από την περιοχή, αλλά βγαίνει λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός!
by Αναστασία Βοσνάκη
Ο Αριγίμπι μέσα από την περιοχή με αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μετά από ασίστ του Καρέλη. by Αναστασία Βοσνάκη
Εκεί που στα πρώτα δέκα λεπτά την κατοχή και την κυριαρχία είχαν οι φιλοξενούμενοι, ξαφνικά ο Παναιτωλικός ανέβασε στροφές και άρχισε να πιέζει ασφυκτικά την άμυνα του ΠΑΣ, με αποτέλεσμα να μπει το γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
20' Σουτ Τσιγγάρα μακριά από την περιοχή, η μπάλα πολύ άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
Βρισκόμαστε στα πρώτα 25 λεπτά του αγώνα και την κατοχή την έχουν οι γηπεδούχοι, πιέζοντας πολύ την ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη. by Αναστασία Βοσνάκη
28' Υπόδειξη οφσάιντ στον Λεό, φαίνεται πως ήταν στην ίδια ευθεία με τον τελευταίο ποδοσφαιριστή. by Αναστασία Βοσνάκη
30' Σουτ του Αριγίμπι από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
Ο ΠΑΣ ετοιμάζει αλλαγή. by Αναστασία Βοσνάκη
37' Μπρένερ αντί του Νάουμετς. by Αναστασία Βοσνάκη
37' Κίτρινη κάρτα στον Ντίας, πρώτη στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
43' Χαμένη ευκαιρία του Παμλίδη για να ισοφαρίσει το παιχνίδι, δεν μπόρεσε να σκοράρει από πλεονεκτική θέση.
Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παναιτωλικός έχασε τεράστια ευκαιρία να σκοράρει, η κεφαλιά του Μπαρμπόσα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι.
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
Ο Παναιτωλικός προηγείται με 1-0 επί του ΠΑΣ, με το γκολ του Αριγίμπι. by Αναστασία Βοσνάκη
Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο. Ο Κνετ αποχωρεί και μπαίνει στο παιχνίδι ο Μελίσσας. by Αναστασία Βοσνάκη
Οι Κρίζμαν, Λιάσσος στη θέση των Λεό, Κάστρο. by Αναστασία Βοσνάκη
48' Ο Καρτάλης σουτάρει, η μπάλα λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
52' Πέναλτι για τον ΠΑΣ, ο Τσότσαλιτς ανατρέπει τον Παμλίδη και ο διαιτητής δείχνει άσπρη βούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
54' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ!
Ο Κρίζμαν κάνει το 1-1 για τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Αναστασία Βοσνάκη
Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΣ έχει μπει καλύτερα και πιέζει τους αντιπάλους του. by Αναστασία Βοσνάκη
61' Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκεθ. by Αναστασία Βοσνάκη
66' Τρίτο κόρνερ στο ματς για τον ΠΑΣ, με την μπάλα να καταλήγει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
68' Ο Μάζουρεκ αντί του Ταχάρ. by Αναστασία Βοσνάκη
72' Ο Καρτάλης με σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
74' Βέργος αντί του Αριγίμπι, Ντουάρτε αντί του Καρέλη. by Αναστασία Βοσνάκη
75' Κίτρινη στον Μπαρμπόσα για διαμαρτυρία, δεύτερος παίκτης του Παναιτωλικού με κάρτα. by Αναστασία Βοσνάκη
Οι γηπεδούχοι η αλήθεια είναι κάνουν λάθη άγχους και πανικού, γιατί ψάχνουν το γκολ το οποίο δεν έρχεται. by Αναστασία Βοσνάκη
82' Κεφαλιά του Βέργου η μπάλα λίγο άουτ. Μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
83' Μιλιντσεάνου αντί Παμλίδη. by Αναστασία Βοσνάκη
83' Ο Ντάλσιο αντί του Τσιγγάρα. by Αναστασία Βοσνάκη
84' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κάργας έπιασε την καρφωτή κεφαλιά και έγραψε το 2-1 για τον ΠΑΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
Πέντε λεπτά ακόμα μέχρι το 90'... by Αναστασία Βοσνάκη
87' Εραμούσπε αντι Καρτάλη. by Αναστασία Βοσνάκη
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις! by Αναστασία Βοσνάκη
Κόρνερ για τον Παναιτωλικό... Τελευταία φάση στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
Μπλόκαρε ο Λοντίγκιν, δύσκολα θα αλλάξει κάτι στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε 2-1 στο Αγρίνιο του Παναιτωλικού με ανατροπή! Κρίζμαν και Κάργας τα γκολ των νικητών στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με τον Αριγίμπι. by Αναστασία Βοσνάκη