ΠΑΟΚ-Λαμία

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον πρώτο προημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδος μεταξύ του ΠΑΟΚ και της Λαμίας. by Αναστασία Βοσνάκη
Για το πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει της Λαμίας με 2-0 (29/11). by Αναστασία Βοσνάκη
Το απόλυτο έχει ο ΠΑΟΚ σε 10 αναμετρήσεις κόντρα στη Λαμία, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (7 στο πρωτάθλημα, 3 στο Κύπελλο). by Αναστασία Βοσνάκη
Μόνο 1 γκολ έχει πετύχει στην ιστορία της η Λαμία σε αυτές τις αναμετρήσεις, στο περίφημο 9-1 του «δικέφαλου» στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας στο πλαίσιο του Κυπέλλου στις 25/2/85. by Αναστασία Βοσνάκη
Ο συνολικός απολογισμός τερμάτων 33-1 (18-0 στην Τούμπα). by Αναστασία Βοσνάκη
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων: by Αναστασία Βοσνάκη
ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης - Βιεϊρίνια, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Κρέσπο – Τσιγγάρας, Σβαμπ - Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Ουάρντα - Σφιντέρσκι by Αναστασία Βοσνάκη
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ οι: Ταλιχμανίδης, Βαρέλα, Περέιρα, Νινούα, Καγκάβα, Ελ Καντουρί, Λάμπρου, Μουργκ, Κρμέντσικ by Αναστασία Βοσνάκη
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Θεοδωρόπουλος - Σαραμαντάς, Αντέτζο, Βύντρα, Προβυδάκης - Μπεχαράνο, Γκούγκα - Ρόμανιτς, Πίτι, Γκαζαριάν - Αραμπούλι. by Αναστασία Βοσνάκη
Στον πάγκο είναι οι: Κάτσικας, Ασίγκμπα, Τζέιμς, Κωστίκας, Μαργαρίτης, Νικολόπουλος, Τσούκαλος, Βασιλακάκης και Βλαχομήτρος by Αναστασία Βοσνάκη
Διαιτητής είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής), με βοηθούς τους Γιώργο Χριστάκογλου (Χαλκιδικής), Γιώργο Στεφανή (Καρδίτσας), ενώ τέταρτος είναι ο Γιώργος Βρέσκας (Πιερίας). Διαιτητής VAR ο Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσπρωτίας) και AVAR ο Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής). by Αναστασία Βοσνάκη
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Παναγιώτη Κατσούρη. by Αναστασία Βοσνάκη
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
6' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ
by Αναστασία Βοσνάκη
Μόλις στο 6ο λεπτό ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ και προηγείται της Λαμίας. Ο Ροντρίγκο έκανε το σουτ, ο Θεοδωρόπουλος έδιωξε αρχικά και σκόραρε με κεφαλιά ο Τζόλης από κοντά. by Αναστασία Βοσνάκη
10' Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία. Ωραίο βολέ του Αραμπούλι έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
11' ΓΚΟΛ η Λαμία!
Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Αντέτζο με εντυπωσιακό γυριστό ισοφαρίζει σε 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
16' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ
Ωραίο πλασέ του Σβαμπ από τα όρια της περιοχής, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Θεοδωρόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19' Πρώτη κίτρινη στον Πίτι μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Τσιγγάρα. by Αναστασία Βοσνάκη
24' ΓΚΟΛ η Λαμία
Ο Μπεχαράνο με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 2-2, μετά από εκτέλεση φάουλ του Πίτι, το γκολ ελέγχεται στο VAR για οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
Το γκολ μετράει κανονικά! by Αναστασία Βοσνάκη
Έχουμε συμπληρώσει σχεδόν τριάντα λεπτά και βλέπουμε ένα φοβερό παιχνίδι, καθώς η φάση διαδέχεται η μια την άλλη. Τρομερός ρυθμός, πάνω κάτω η μπάλα... by Αναστασία Βοσνάκη
29' Ο Σβιντέρσκι σκοράρει από κοντά, αλλά το γκολ δεν μετράει με φάουλ του Σβαμπ στον Αντέτζο.
65% - 35% η κατοχή της μπάλας. by Αναστασία Βοσνάκη
37' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο για φάουλ στον Τζόλη. by Αναστασία Βοσνάκη
38' Μακρινό σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
Ο ΠΑΟΚ ψάχνει το τρίτο γκολ για να πάει στην ανάπαυλα με προβάδισμα, αλλά ακόμα δεν έχει καταφέρει να το βρει. by Αναστασία Βοσνάκη
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων! by Αναστασία Βοσνάκη
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΠΑΟΚ και Λαμία 2-2, ένα πολύ όμορφο πρώτο μέρος με 4 γκολ συνολικά. Σκόρερ για τον ΠΑΟΚ οι: Τζόλης-Σβαμπ και για την Λαμία οι: Αντέτζο και Μπεχαράνο. by Αναστασία Βοσνάκη
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
52' Στο έδαφος ο Σαραμαντάς, ύστερα από σύγκρουση με τον Σβιντέρσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
Συνεχίζεται το ματς, ο Σαραμαντάς επέστρεψε. by Αναστασία Βοσνάκη
Σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο το δεύτερο είναι κακό, με πολλές μονομαχίες και χωρίς κάποια ουσιαστική φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
58' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
59' Ο Ουάρντα εκτελεί με πολύ δύναμη, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
65' Ωραία κίνηση με σουτ του Σβιντέρσκι μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
66’ Kρμέντσικ και Ελ Καντουρί μέσα, Σβιντέρσκι και Σβαμπ έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
67' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ
Μετά από σέντρα του Ζίφκοβιτς, ο Κρμέντσικ βρίσκει ίσα ίσα την μπάλα που πηγαίνει στο δεξί δοκάρι, αλλά ο Τζόλης παίρνει το ριμπάουντ για να γράψει το 3-2. by Αναστασία Βοσνάκη
Διπλή αλλαγή για την Λαμία. Στη θέση του Πίτι, ο Βασιλακάκης και στη θέση του Παλαβαντισβίλι, ο Ασίγκμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
64% - 36% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
75' Φοβερό σουτ του Γκαζαριάν από μακρινή απόσταση, η μπάλα δίπλα από το αριστερό "Γ" της εστίας. by Αναστασία Βοσνάκη
78' Ο Κρμέντσικ σκοράρει με εντυπωσιακό τακουνάκι μέσα από την περιοχή, αλλά δεν μετράει σωστά καθώς ο φορ του ΠΑΟΚ ήταν σε θέση οφσάιντ.
80' Μουργκ και Καγκάβα αντί Ζίβκοβιτς και Ουάρντα για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
80' Επικίνδυνο γύρισμα του Κρμέντσικ, σε κόρνερ διώχνει ο Ασίγκμπα προλαβαίνοντας τον Τζόλη! by Αναστασία Βοσνάκη
82' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!
Ο Ροντρίγκο με φοβερό σουτ από τα όρια της περιοχής δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Θεοδωρόπουλο για το 4-2. Πολύ ωραίο τέρμα από τον μπακ του ΠΑΟΚ! by Αναστασία Βοσνάκη
85' Κίτρινη κάρτα στον Τζόλη. by Αναστασία Βοσνάκη
88' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! by Αναστασία Βοσνάκη
Ο Κρμέντσικ βρήκε τον χώρο και έκανε ωραίο σουτ από τα όρια της περιοχής για να γράψει το 5-2 κόντρα στη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
90'+2' Νινούα αντί Τζόλη. by Αναστασία Βοσνάκη
90'+4' Σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα κοντράρει και περνάει δίπλα από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 5-2 της Λαμίας, σκοράροντας τρεις φορές στο τελευταίο 25λεπτο και καθαρίζοντας ουσιαστικά την πρόκριση για τα ημιτελικά από σήμερα! by Αναστασία Βοσνάκη