Αστέρας Τρίπολης-Λαμία

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Αστέρα Τρίπολης με τη Λαμία για την 22η αγωνιστική της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
Ο αγώνας, που είναι προγραμματισμένος για τις 17:15, θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Αποστολή Λιβάνιου. by Γιάννης Πολιάς
Διαιτητής: Καραντώνης, Βοηθοί: Απτόσογλου, Κωνσταντόπουλος, 4ος: Περράκης, VAR: Φωτιάς, AVAR: Σπυρόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
Ας ρίξουμε μία ματιά στις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιάννης Πολιάς
Αστέρας (Μ. Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κώτσιρας, Άλβαρες, Καστάνιο, Πασαλίδης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Φερνάντεθ, Σίτο, Κρέσπι, Μπαράλες. by Γιάννης Πολιάς
Λαμία (Μ. Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Βλάχος, Μαρτίνεθ, Μπιάρνασον, Τζανδάρης, Πίτι, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Καραμάνος. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Παπαδόπουλος, Βαλιέντε, Γκαρσία, Τιλίκα, Τασουλής, Ριέρα, Φερνάντες, Μπελόκ, Χριστόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Μπα, Προβυδάκης, Παλαβαντισβίλι, Αραμπούλι, Σαραμαντάς, Βύντρα, Γκαζαριάν, Μάντζρεκαρ. by Γιάννης Πολιάς
Με έξι συνεχόμενες νίκες, οι Αρκάδες έχουν βρεθεί στο -4 από την τετράδα, ενώ με νίκη σήμερα προσπερνά τον Παναθηναϊκό στην 5η θέση. by Γιάννης Πολιάς
Οι Φθιώτες από τη μεριά τους έχουν ανέβει προτελευταίοι με 1-3-0 στα τελευταία ματς. by Γιάννης Πολιάς
Στον αγώνα του Α' γύρου, Λαμία και Αστέρας είχαν μείνει στο 2-2. by Γιάννης Πολιάς
Εντός έδρας, ο Αστέρας έχει 4-0-1 στα τελευταία ματς πρωταθλήματος, με μοναδική ήττα το 4-0 από τον Ολυμπιακό στις 6/1. by Γιάννης Πολιάς
Με 4-2-3-1 και οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
Όλα έτοιμα για την σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
Μοιρασμένη μέχρι τώρα η παράδοση ανάμεσα στις δύο ομάδες στην Super League 1, έχουν από μία νίκη και δύο ισοπαλίες η καθεμία. by Γιάννης Πολιάς
Έχει την κατοχή ο Αστέρας σε αυτά τα πρώτα 8 λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
Προσπαθούν να γίνουν πιο απειλητικοί οι γηπεδούχοι, κέρδισαν το 4ο κόρνερ τους, στο 14'. by Γιάννης Πολιάς
15' Πρώτο σουτ από τον Κώτσιρα, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20' Ακόμη ένα κόρνερ για τον Αστέρα, που έχει ανέβει. by Γιάννης Πολιάς
Πολλά τα ατομικά λάθη των φιλοξενούμενων, έχει παράπονα από τους παίκτες του ο Γρηγορίου. by Γιάννης Πολιάς
24' Δοκάρι για τον Αστέρα! by Γιάννης Πολιάς
Πρώτη μεγάλη στιγμή στο ματς, με τον Μπαράλες να παίρνει την κεφαλιά από κοντά αλλά να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Επασί. by Γιάννης Πολιάς
26' Γκολ, 1-0 ο Αστέρας! by Γιάννης Πολιάς
Ωραία μπαλιά του Άλβαρες από τα αριστερά, με τον Φερνάντεθ να νικά τον Επασί μέσα από την περιοχή και να κάνει το 1-0. by Γιάννης Πολιάς
Ελέγχεται από το VAR η φάση. by Γιάννης Πολιάς
Για φάουλ του Μπαράλες στον Τζανετόπουλο. by Γιάννης Πολιάς
Άκυρο το γκολ! by Γιάννης Πολιάς
Φάνηκε να σπρώχνει τον αμυντικό της Λαμίας ο Μπαράλες και o VAR κάλεσε τον Καραντώνη να δει τη φάση, με τον τελευταίο να αποφασίζει φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
Οι φιλοξενούμενοι... αναθάρρησαν για λίγο μετά το ακυρωθέν γκολ του Αστέρα όμως έχασαν ξανά τα μέτρα που είχαν πάρει το τελευταίο πεντάλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
38' Ατομική προσπάθεια και σουτ του Ντέλετιτς από τα δεξιά, εύκολα μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Γιάννης Πολιάς
40' Μπήκε από τα αριστερά ο Καραμάνος, σούταρε όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
Ανέβηκε πολύ η Λαμία στα τελευταία λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος στο πρώτο μέρος, στο 0-0 Αστέρας και Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
Είχαν δοκάρι και ακυρωθέν γκολ οι γηπεδούχοι, λίγα πράγματα οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
Ετοιμαζόμαστε για το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
by Γιάννης Πολιάς
Δείτε το ακυρωθέν γκολ του Φερνάντεθ. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος! by Γιάννης Πολιάς
48' Ζήτησε πέναλτι ο Μπαράλες για χέρι του Τζανετόπουλου, όμως δεν δόθηκε συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
54' Καλή στιγμή για τη Λαμία, λίγο άουτ το μακρινό σουτ του Μπιάρνασον. by Γιάννης Πολιάς
56' Ωραία προσπάθεια του Φερνάντεθ από τα αριστερά, μάζεψε εύκολα το σουτ του ο Επασί. by Γιάννης Πολιάς
58' Ριέρα αντί Κρέσπι. by Γιάννης Πολιάς
60' Συμπληρώσαμε μία ώρα αγώνα στην Τρίπολη, πάντοτε δίχως σκορ. by Γιάννης Πολιάς
61' Σούταρε από μακριά ο Άλβαρες, κόντραρε η μπάλα και κατέληξε στον Επασί. by Γιάννης Πολιάς
64' Γκαζαριάν αντί Ντέλετιτς και Μπα αντί Πίτι. by Γιάννης Πολιάς
69' Zητούν πέναλτι οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
Μετά από πτώση του Μουνάφο, εξετάζεται από το VAR η φάση. by Γιάννης Πολιάς
Τίποτα τελικά. by Γιάννης Πολιάς
Ήταν οφσάιντ ο Μουνάφο... by Γιάννης Πολιάς
71' Δυνατό σουτ του Άλβαρες, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
72' Καλό σουτ του Ρόμανιτς από το ύψος της περιοχής, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
75' Κίτρινη κάρτα στον Μπα για φάουλ, πρώτη στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
79' Πάσα του Σίτο στον Μπαράλες, δεν μπόρεσε αυτός να σκοράρει από κοντά. by Γιάννης Πολιάς
80' Ο Τιλίκα αντικαθιστά τον Σίτο. by Γιάννης Πολιάς
Τελευταίο δεκάλεπτο, στο 60%-40% η κατοχή για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
86' Μάντζρεκαρ αντί Ρόμανιτς. by Γιάννης Πολιάς
88' Ο Τζανδάρης απείλησε με μακρινό σουτ, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
90' Λάθος στην άμυνα του Αστέρα, όμως ο Μπα απέτυχε να το εκμεταλλευτεί, στέλνοντας τη μπάλα πάνω στον Τσιφτσή. by Γιάννης Πολιάς
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
90+2' Βαλιέντε αντί Πασαλίδη. by Γιάννης Πολιάς
90+3' Αραμπούλι αντί Καραμάνου. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
Αστέρας Τρίπολης και Λαμία έμειναν στο 0-0, με τους γηπεδούχους να βλέπουν το σερί των έξι νικών στο πρωτάθλημα να σπάει και να χάνουν την ευκαιρία να ανέβουν στην 5η θέση. by Γιάννης Πολιάς
Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη έμειναν αήττητοι για πέμπτη αγωνιστική σερί. by Γιάννης Πολιάς