Άρης-Παναιτωλικός

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Άρης-Παναιτωλικός, η οποία θα διεξαχθεί στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 15:00 (14/2) και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports 1HD. Eνώ, ραδιοφωνικά θα καλυφθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Αλέξη Σαββόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
Υπενθυμίζεται ότι παρά το γεγονός ότι όλα έδειχναν αναβολή, πάρθηκε η απόφαση να διεξαχθεί κανονικά η αναμέτρηση, αφού ολοκληρωθεί ο καθαρισμός του αγωνιστικού χώρου από το χιόνι. by Μανώλης Μουσουράκης
Οι γηπεδούχοι την περασμένη Κυριακή (7/2) πήραν μεγάλη νίκη (2-0) στο ΟΑΚΑ επί της ΑΕΚ. Ανεβαίνοντας έτσι στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 42 πόντους, στο +2 από τον 3ο ΠΑΟΚ και την 4η «Ένωση» και στο +4 από τον 5ο Παναθηναϊκό. Ενώ, την Τετάρτη (10/2) ηττήθηκαν 2-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης» από τον Ολυμπιακό στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. by Μανώλης Μουσουράκης
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από την εντός έδρας ήττα (2-1, 8/2) από τον ΠΑΣ Γιάννινα και συνολικά εφτά παιχνίδια πρωταθλήματος χωρίς «τρίποντο». Βρίσκονται στη 12η θέση με 13 βαθμούς, στο +1 και +4 από τις Λαμία και ΑΕΛ, αντίστοιχα, οι οποίες όμως έχουν δύο ματς λιγότερα. by Μανώλης Μουσουράκης
Στον αγώνα του πρώτου γύρου (22/11) ο Άρης είχε επικρατήσει στο Αγρίνιο 1-0 του Παναιτωλικού με εκτέλεση πέναλτι του Μπρούνο Γκάμα στο 18'. by Μανώλης Μουσουράκης
Η μεταξύ τους ιστορία Νίκες Άρη: 5 Ισοπαλίες: 4 Νίκες Παναιτωλικού: 4 Γκολ: Άρης 17 – Παναιτωλικός 15 by Μανώλης Μουσουράκης
Με γηπεδούχο τον Άρη Νίκες Άρη: 3 Ισοπαλίες: 2 Νίκες Παναιτωλικού: 1 Γκολ: Άρης 11 – Παναιτωλικός 3 by Μανώλης Μουσουράκης
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος Α’ Βοηθός: Θεόδωρος Τζιουβάρας Β’ Βοηθός: Φώτιος Καμπερίδης 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κοτσάνης Διαιτητής VAR: Ευάγγελος Μανούχος Διαιτητής AVAR: Τρύφων Πετρόπουλος Παρατηρητής: Αντωνία Κόκοτου. by Μανώλης Μουσουράκης
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Σούντγκρεν, Ροζ, Μπεναλουάν, Γκάνεα, Κάτσε, Σάσα, Γκάμα, Μπερτόλιο, Γκαρσία, Μαντσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κνετ, Μεντίνα, Τσότσαλιτς, Βάντερσον, Περέιρα, Τσιγγάρας, Ταχάρ, Μπαρμπόσα, Ντίας, Αριγίμπι, Καρέλης. by Μανώλης Μουσουράκης
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μπουσέ, Μάνος, Σάκιτς, Σίλβα, Μήτρογλου, Μπρούνο, Δεληζήσης, Μπαγκαλιάνης, Σενγκέργκης. by Μανώλης Μουσουράκης
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μελίσσας, Μάζουρεκ, Μαλής, Μεντόσα, Ντάλσιο, Αρσούρα, Βέργος, Ντουάρτε, Εντινγκά. by Μανώλης Μουσουράκης
Τώρα κάνουν την είσοδό τους οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
by Μανώλης Μουσουράκης
Αυτή ήταν η εικόνα του αγωνιστικού χώρου λίγες ώρες πριν. Βέβαια, τώρα έχει καθαριστεί σε μεγάλο βαθμό. by Μανώλης Μουσουράκης
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
3' Απειλητική σέντρα του Σούντγκρεν, δεν βρήκε στόχο μέσα στην αντίπαλη περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
5' Κίτρινη κάρτα στον Μεντίνα, πρώτη στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
Έχει τραυματιστεί ο Μαντσίνι από το μαρκάρισμα του Μεντίνα. Πήρε εντολή για να ξεκινήσει ζέσταμα ο Μάνος. by Μανώλης Μουσουράκης
Προς το παρόν συνεχίζει κανονικά. by Μανώλης Μουσουράκης
7' Σκοράρει ο Γκάμα, αλλά σφυρίζεται οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. by Μανώλης Μουσουράκης
Η φάση θα ελεγχθεί στο VAR. Περιμένει ενημέρωση ο κ. Βάτσιος. by Μανώλης Μουσουράκης
Ολοκληρώθηκε ο έλεγχος της φάσης: Οφσάιντ. Το παιχνίδι παραμένει χωρίς σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
11' Στατική φάση για τον Παναιτωλικό. Κακό γέμισμα από τον Μπαρμπόσα. by Μανώλης Μουσουράκης
14' Πολύ ωραία ατομική ενέργεια του Μπερτόλιο, ο οποίος κερδίζει ένα φάουλ 15 μέτρα έξω από την αντίπαλη περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
Σίγουρα το χιόνι που παραμένει στον αγωνιστικό χώρο επιβραδύνει τον ρυθμό του παιχνιδιού. by Μανώλης Μουσουράκης
20' Ο Γκάνεα έβγαλε πολύ ωραία στον Γκάμα μέσα στην περιοχή, ο τελευταίος έκανε το γύρισμα, αλλά απομάκρυνε σε κόρνερ ο Ταχάρ. by Μανώλης Μουσουράκης
21' Φάση για τον Άρη. Διαγώνιο σουτ του Μπερτόλιο, διώχνει ο Κνετ. by Μανώλης Μουσουράκης
22' Σέντρα του Μεντίνα, ο Κουέστα μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο. by Μανώλης Μουσουράκης
Νιώθει ενοχλήσεις ο Σάσα, ο οποίος ωστόσο τόνισε στον πάγκο του ότι μπορεί να συνεχίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
27' Κίτρινη κάρτα στον Αριγίμπι, ο οποίος -σύμφωνα με τον κ. Βάτσιο- προσπάθησε να εκμαιεύσει το πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο στην αναμέτρηση. Ο Άρης έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα του Παναιτωλικού. Ωστόσο, οι Αγρινιώτες αποδίδουν πολύ καλά σε τακτικό επίπεδο, μην επιτρέποντας στους γηπεδούχους να απειλήσουν με αξιώσεις. Η φάση του Μπερτόλιο στο 21' παραμένει η κορυφαία μέχρι στιγμής. Το 0-0 παραμένει. by Μανώλης Μουσουράκης
33' Κίτρινη κάρτα και στον Γκάμα, για προσπάθεια εκμαίευσης πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
37' Μακρινό σουτ του πιεζόμενου Καρέλη σε αντεπίθεση του Παναιτωλικού. Αρκετά έξω από την εστία του Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
Ακόμα πέντε λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
41' Ωραία μπροστινή μπαλιά του Γκάμα στον Μπερτόλιο, ο οποίος δεν την προλαβαίνει ώστε να εκτελέσει σε τετ-α-τετ με τον Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
42' Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας έπιασε αριστερό σουτ από το ύψος του πέναλτι, ωστόσο αυτό προσέκρουσε σε σώματα αντιπάλων. by Μανώλης Μουσουράκης
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων, είμαστε στο πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Χωρίς σκορ θα πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Ο Άρης έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς να μπορέσει να τη μετουσιώσει και σε γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
Οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για την έναρξη του 2ου μέρους. by Μανώλης Μουσουράκης
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
Δεν έχουν προβεί σε αλλαγές οι δύο τεχνικοί. by Μανώλης Μουσουράκης
Να σημειωθεί ότι άρχισε εκ νέου η χιονόπτωση. by Μανώλης Μουσουράκης
50' Φάση για τον Άρη. Σουτ του Μπερτόλιο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κερδίζουν κόρνερ οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
5-2 τα κόρνερ για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
59' Διπλή αλλαγή για τον Άρη: Μπερτόλιο και Μανσίνι έξω. Στη θέση τους οι Σίλβα και Μπρούνο. by Μανώλης Μουσουράκης
61' Διπλή φάση για τον Άρη! Σε πρώτο χρόνο ο Κνετ απέκρουσε την κοντινή κεφαλιά του Μπρούνο και σε δεύτερο ο Σίλβα έστειλε την μπάλα άουτ με γυριστό. Η φάση ξεκίνησε από πολύ ωραία ενέργεια και σέντρα του Γκάνεα. by Μανώλης Μουσουράκης
Ο Σίλβα αγωνίζεται ως μοναδικός προωθημένος. by Μανώλης Μουσουράκης
66' Εκτελεί φάουλ ο Αριγίμπι, αλλά το γέμισμά του καταλήγει στην αγκαλιά του Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
4(2) οι τελικές για αμφότερες τις ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
70' Μέσα ο Μήτρογλου, έξω ο Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
73' Φάση για τον Άρη. Σουτ του Γκάνεα, διώχνει ο Κνετ. by Μανώλης Μουσουράκης
76' Μπαίνει με αξιώσεις ο Σίλβα στην περιοχή του Παναιτωλικού. Καίρια παρέμβαση του Τσότσαλιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
79' Έξω ο Ταχάρ για τον Παναιτωλικό. Ντεμπούτο για τον Εντινγκά. by Μανώλης Μουσουράκης
79' Αλλαγή και για τον Άρη. Έξω ο Κάτσε, μέσα ο Σάκιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
83' Δυνατό μακρινό σουτ του Σούντγκρεν, η μπάλα περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
84' Στο παιχνίδι και ο Ντάλσιο, στη θέση του Αριγίμπι. by Μανώλης Μουσουράκης
85' Ωραία ατομική ενέργεια και «μπούκα» του Σίλβα, διώχνει σε κόρνερ ο Βάντερσον. by Μανώλης Μουσουράκης
Ακόμα τρία λεπτά για την ολοκλήρωση του 90λεπτου. Πάντα 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
89' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη. Δύο μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή και δεξιά όπως επιτίθενται οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
90' Φάση για τον Άρη. Σουτ του Γκάμα (σε δεύτερο χρόνο μετά την εκτέλεση του φάουλ από τον Γκάνεα), διώχνει ο Κνετ. by Μανώλης Μουσουράκης
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. Διαμαρτυρίες για τον χρόνο από τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
90'+2' Μέσα Μεντόσα και Μαλής, στη θέση των Τσιγγάρα και Μπαρμπόσα. by Μανώλης Μουσουράκης
Έχουν ολοκληρωθεί τα τρία λεπτά. Θα παιχτούν ακόμα δύο λεπτά, ύστερα από την ενημέρωση στους δύο πάγκους. by Μανώλης Μουσουράκης
Τέλος στο παιχνίδι. Χωρίς σκορ και νικητή το ματς. Με τον Άρη να έχει τις πιο καλές φάσεις, αλλά να μην τις αξιοποιεί. by Μανώλης Μουσουράκης