ΟΦΗ-Βόλος

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Βόλο στο Ηράκλειο για την 22η αγωνιστική. by www.sport-fm.gr
Ο ΟΦΗ προέρχεται από πέντε σερί ήττες, έχοντας υποχωρήσει στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας με 19 πόντους. Από την άλλη, ο Βόλος αγνοεί τη νίκη στα τρία πιο πρόσφατα και βρίσκεται στους 24 πόντους. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Σωτηρίου, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Βαφέας, Διαμαντής, Ουές, Ντε Γκούζμαν, Μεγιάδο, Στάικος, Στάρτζεον, Καστάνιος. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Βόλου: Κλέιμαν, Φερράρι, Γκρίλο, Μήτογλου, Ριένστρα, Τσοκάνης, Μαρτίνες, Δουβίκας, Μπαρτόλο, Νίνης, Περέα. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Βάτερμαν, Σηφάκης, Λυμπεράκης, Μπαλογιάννης, Σόουζα, Γιάννου, Γκαργκαλατζίδης, Γρίβας, Σουρνάκης.
Στον πάγκο του Βόλου: Γκαραβέλης, Κολόμπο, Σάντσες, Κιάκος, Σάντος, Κρητικός, Μίλοκ. by www.sport-fm.gr
Πρώτος διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γεώργιος Τζοβάρας, με βοηθούς τους Μιχάλη Δημόπουλο και Τιμολέων Γεωργακόπουλο. by www.sport-fm.gr
Το αποψινό παιχνίδι θα είναι το τέταρτο μεταξύ τους τη φετινή σεζόν, καθώς είχαν προηγηθεί το εντυπωσιακό πέρασμα του ΟΦΗ με 4-1 από τον Βόλο για τον πρώτο γύρο, όπως και τα δύο παιχνίδια του Κυπέλλου (Βόλος-ΟΦΗ 2-0, ΟΦΗ-Βόλος 1-1). by www.sport-fm.gr
Ενδεικτικό της κατάστασης στην οποία βρίσκεται ο ΟΦΗ, είναι το γεγονός πως δεν έχει σκοράρει στις έξι τελευταίες αγωνιστικές. by www.sport-fm.gr
Σε πέντε λεπτά θα έχουμε σέντρα στο παιχνίδι. Να τονίσουμε πως παρά τις άσχημες καιρικές συνθήκες που επικρατούν στη χώρα, στο Ηράκλειο ο καιρός είναι αρκετά καλός με τη θερμοκρασία να βρίσκεται στους 14 Κελσίου. by www.sport-fm.gr
Στην πρώτη φάση του αγώνα, ο Βόλος ανοίγει το σκορ με κεφαλιά του Περέα στο πρώτο δοκάρι, μετά από σέντρα του Ριένστρα. by www.sport-fm.gr
7' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με την κεφαλιά του Καστάνιος να περνάει αρκετά πάνω από την εστία του Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
13' Ισορροπημένο το παιχνίδι μέχρι στιγμής. Πέρα από τη φάση του γκολ και τη κεφαλιά του Καστάνιος δεν έχουν σημειωθεί άλλες φάσεις. by www.sport-fm.gr
20' Ο ΟΦΗ πιέζει τα έντονα στα τελευταία 2 λεπτά, έχοντας κλείσει τον Βόλο στην εστία του. by www.sport-fm.gr
Εξαιρετική μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, ο Δουβίκας κατέβασε όμορφα την μπάλα μπροστά του και με δυνατό σουτ νίκησε τον Σωτηρίου για το 2-0 του Βόλου! by www.sport-fm.gr
Απόλυτα κυνικός ο Βόλος, έχει πάρει σαφές προβάδισμα νίκης με δύο γκολ σε ισάριθμες ευκαιρίες! by www.sport-fm.gr
Το γκολ του Περέα με το οποίο άνοιξε το σκορ ο Βόλος
Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, ο Νίνης έβγαλε ωραία σέντρα, με την κεφαλιά του Γκρίλο να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι. by www.sport-fm.gr
5-1 οι τελικές υπέρ του Βόλου μέχρι στιγμής στον αγώνα. Ξεκάθαρη η υπεροχή των φιλοξενούμενων. by www.sport-fm.gr
30' Ο ΟΦΗ απειλεί μετά από ώρα, με τον Στάρτζεον να δοκιμάζει σουτ στην κίνηση και την μπάλα να καταλήγει αρκετά μέτρα μακριά από την εστία του Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
32' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Καστάνιος έπιασε κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, με την μπάλα να καταλήγει στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου ο Γιαννούλης πλάσαρε στην κίνηση από το ύψος της μικρής περιοχής, το σουτ του όμως τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
Φάουλ σε πολύ καλό σημείο από τα δεξιά για τον Βόλο, διώχνει με γροθιές ο Σωτηρίου. by www.sport-fm.gr
Το όμορφο τελείωμα του Δουβίκα για το 2-0 του Βόλου!
38' Αντεπίθεση για τον Βόλο, έκοψε τελευταία στιγμή προ του Δουβίκα η άμυνα του ΟΦΗ. by www.sport-fm.gr
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο Βόλος προηγείται 2-0 του ΟΦΗ στο Ηράκλειο, έχοντας παρουσιάσει πολύ καλή εικόνα σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά. by www.sport-fm.gr
47' Φάουλ για τον Βόλο, γεμίζει η περιοχή του Σωτηρίου. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
48' Μεγάλη στιγμή για τον ΟΦΗ. Ωραίο δυνατό πλασέ από τον Ντε Γκούζμαν, έπεσε στη δεξιά του γωνία και μπλόκαρε δύσκολα ο Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
51' Δοκάρι για τον ΟΦΗ. Ο Στάικος πιάνει δυνατό σουτ στην κίνηση μετά από απομάκρυνση της άμυνας, σημαδεύοντας το αριστερό δοκάρι του Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
56' Κόρνερ για τον Βόλο, μετά από εξαιρετικό σουτ του Νίνη, το οποίο έδιωξε με υπερένταση ο Σωτηρίου. by www.sport-fm.gr
61' Τρίτη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Στάικο να μην πιάνει την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση. by www.sport-fm.gr
Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Μέσα οι Γρίβας, Λυμπεράκης στις θέσεις των Ντε Γκούζμαν Κοροβέση. by www.sport-fm.gr
Ο Καστάνιος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή προβολή μετά από γύρισμα του Στάρτζεον και μειώνει σε 1-2. Το πρώτο γκολ του Ολλανδού με τη φανέλα των Κρητικών. by www.sport-fm.gr
Διακοπή στον αγώνα, στο έδαφος ο Σωτήρης Νίνης. Δεν φαίνεται να έχει κάτι το ανησυχητικό. by www.sport-fm.gr
90+2' Καλή στιγμή για τον Βόλο, με το δυνατό σουτ του Περέα να φεύγει ελάχιστα άουτ. by www.sport-fm.gr
Λήξη του αγώνα. Ο Βόλος φεύγει με μεγάλο διπλό από την έδρα του ΟΦΗ με σκορ 2-1, χάρη στα τέρματα των Περέα (3') και Δουβίκα (22'), ανεβαίνονταε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας. by www.sport-fm.gr