Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι, Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός για την 22η αγωνιστική της Super League 1. by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Διονύση Δεσύλλα by Αποστόλης Λιβάνιος
Από τη μια ο Παναθηναϊκός προέρχεται από το 3-2 επί του Ατρομήτου και μετράει τέσσερις νίκες στα πέντε τελευταία ματς. Φυσικά, θέλει για διάφορους λόγους τη νίκη και σήμερα. Για λόγους γοήτρου, αλλά και ουσιαστικούς, ώστε να παραμείνει εντός των στόχων του και να αυξήσει τη διαφορά του από τον Αστέρα που έμεινε στο 0-0 με τη Λαμία το Σάββατο. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ολυμπιακός ψάχνει την έκτη σερί νίκη, για να αυξήσει τη διαφορά από τον Άρη, που έμεινε στο 0-0 με τον Παναιτωλικό και να κρατήσει την απόστασή του από τους υπόλοιπους διώκτες του που δεν έχουν αγωνιστεί ακόμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα από το sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης, Μολό, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Χουάνκαρ, Μαουρίσιο, Σανκαρέ, Αλεξανδρόπουλος, Ενγκμπακοτό, Ιωαννίδης, Καμπετσής. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ανδρούτσος, Σεμέδο, Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσιουκ, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Σίλβα, Βρουσάι, Φορτούνης, Χασάν by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Ξενόπουλος, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Νιάς, Βιγιαφάνες, Αϊτόρ, Πούγγουρας. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Τζολάκης, Ελ Αραμπί, Μασούρας, Κάιπερς, Μπα, Χολέμπας, Βαλμπουενά, Λαλά, Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Ρόμπερτ Μάντεν Βοηθοί: Ντέιβιντ Ρουμ, Γκριμ Στιούαρτ 4ος Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης VAR: Μπρούνο Εστέβες, AVAR: Βασίλης Νικολακάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
Ντέρμπι αποδείξεων κυρίως για τον Παναθηναϊκό, που θέλει να δείξει πως δεν είναι τυχαία η πορεία του με τον Λάζλο Μπόλονι στον πάγκο. Ο Ολυμπιακός από τη μεριά του έχει δείξει γιατί είναι πρωτοπόρος, αλλά θέλει να διατηρήσει το αήττητο! Προφανώς, πάντως, και το γόητρο παίζει σημαντικό ρόλο στο συγκεκριμένο παιχνίδι... by Γιώργος Τσανάκας
by Γιώργος Τσανάκας
«Τα μεγάλα μυστικά των ντέρμπι αιωνίων με φιλοξενούμενο τον Ολυμπιακό», γράφει στο sport-fm.gr ο Κώστας Νικολακόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
by Αποστόλης Λιβάνιος
Μισή ώρα για τη σέντρα στη Λεωφόρο στο «Απ. Νικολαΐδης» by Αποστόλης Λιβάνιος
Εκτός έχουν μείνει οι Κουρμπέλης, Μπουζούκης, Σαβιέρ και Μπεκ από τον Παναθηναϊκό. by Αποστόλης Λιβάνιος
Εκτός έχει μείνει από χθες ο Μπρούμα από τον Ολυμπιακό, ενώ ο Εμβιλά δεν είναι στον πάγκο. by Αποστόλης Λιβάνιος
Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr μετά το τέλος του ντέρμπι για αναλυτικό ρεπορτάζ, αλλά και video σχολιασμό των Διονύση Δεσύλλα και Ηρακλή Αντύπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος των δύο ομάδων (με μικρή διαφορά όπως προβλέπεται από το πρωτόκολλο) στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Όρκος νίκης από τους παίκτες των δύο ομάδων. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ντέρμπι! by Αποστόλης Λιβάνιος
2' Κόντρα με μπαλιά του Μπουχαλάκη στον Βρουσάι ποσπάθησε να βγάλει ο Ολυμπιακός, αλλά κάλυψε καλά ο Μολό και "έσβησε" η υποψία φάσης. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στο έδαφος ο Καμαρά, μικρή διακοπή by Αποστόλης Λιβάνιος
5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Εξαιρετική κάθετη του Μαουρίσιο, ο Ενγκμπακοτό βρέθηκε μέσα στην περιοχή και αστόχησε.
6' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 1-0! Μετά από κακή αντίδραση του Σεμέδο σε μονομαχία με τον Ιωαννίδη, τροφοδοτήθηκε ο Σανκαρέ που σέντραρε εξαιρετικά από τα αριστερά και ο Μαουρίσιο έκανε σκαστή κεφαλιά, με την μπάλα να καταλήγει στη δεξιά πλευρά των διχτύων του Σα. Όχι μόνο έδωσε μπάλα στον αντίπαλο, αλλά απουσίασε (όπως είναι λογικό) στη συνέχεια και από την καρδιά της άμυνας ο Πορτογάλος.
Το παράξενο είναι ότι η πίεση των παικτών του Παναθηναϊκού επικεντρώνεται στον Σεμέδο στα πρώτα λεπτά και όχι στον περισσότερο ανέτοιμο Παπασταθόπουλο. by Βάιος Τσούτσικας
12' Κόρνερ μετά από εκτέλεση φάουλ του Χουάνκαρ και κεφαλιά του Βρουσάι προς τα πίσω. by Αποστόλης Λιβάνιος
Νέο κόρνερ από παρέμβαση του Ανδρούτσου by Αποστόλης Λιβάνιος
14' Μετά από λάθος των γηπεδούχων, ο Σίλβα έβγαλε κάθετη για τον Φορτούνη που ήταν ξεκάθαρα σε θέση οφσάιντ και ουσιαστικά παρά την αρχική του προσπάθεια παράτησε τη φάση από ένα σημείο και μετά. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Παναθηναϊκός μπήκε με σαφή σκοπό να αιφνιδιάσει τον Ολυμπιακό και το κατάφερε. Πίεση ψηλά από τους γηπεδούχους ώστε να εμποδίσουν την κυκλοφορία της μπάλας στους παίκτες του Μαρτίνς. Εφόσον δεν πιάσει το υψηλό πρέσινγκ, οι ποδοσφαιριστές του Μπόλονι φτιάχνουν μια διπλή ζώνη άμυνας με ένα 4-5-1 ουσιαστικά στο δικό τους μισό γήπεδο και μοναδικό προωθημένο τον Καμπετσή. by Γιώργος Τσανάκας
17' Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, κεφαλιά του Σεμέδο από εξαιρετική θέση, αλλά δίχως ισορροπία, με την μπάλα να καταλήγει εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
Μέχρι στιγμής είναι εμφανές ότι η απουσία του Εμβιλά δημιουργεί πρόβλημα στην ανάπτυξη του Ολυμπιακού. Από την πλευρά του Παναθηναϊκού, Ενγκμπακοτό και Καμπετσής κάνουν πολλή δουλειά και ανασταλτικά. by Βάιος Τσούτσικας
18' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Συνεργασία Φορτούνη με Μπουχαλάκη, που τσίμπησε πανέξυπνα τη φάση και σέρβιρε για τον Βρουσάι, που βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά έκανε κάκιστο-άστοχο τελείωμα
22' Κίτρινη στον Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ολυμπιακός έχει τρία δημιουργικά χαφ στον άξονα, λόγω της απουσίας του Εμβιλά, και δυσκολεύεται πολλές φορές να ανακτήσει την μπάλα και κατοχές ώστε να βγει γρήγορα στην κόντρα και να χτυπήσει στο transition game όπως έκανε στη μεγάλη φάση του Βρουσάι. by Γιώργος Τσανάκας
Δεν είναι καλός ο Σεμέδο έως τώρα στα αμυντικά του καθήκοντα. Πριν από λίγο είχε την πρώτη ουσιαστικά επέμβασή του στο παιχνίδι, σταματώντας αντεπίθεση του Παναθηναϊκού by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει πάει αριστερό στόπερ ο Σεμέδο και δεξί ο Παπασταθόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
26' Άστοχο σουτ του Μπουχαλάκη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
Παρεμπιπτόντως, είναι το πρώτο γκολ του Μαουρίσιο κόντρα στον Ολυμπιακό, στην ενδέκατη αναμέτρησή του με τους Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
29' Ο Βρουσάι τροφοδοτεί τον Χασάν, που πήγε να αδειάσει τον Σένκεφελντ και έπειτα από τη μονομαχία τους ο Αιγύπτιος έπεσε στο έδαφος και ζήτησε πέναλτι. Έχει βάλει το χέρι του ο Ολλανδός, αλλά φάνηκε να είναι εντός των ορίων και να μην υπάρχει κάτι αντικανονικό. by Αποστόλης Λιβάνιος
Κατά την προσφιλή του συνήθεια ο Μπόλονι μετά το 1-0 έχει διατάξει τους παίκτες του να γυρίσουν πίσω στο γήπεδο, αντιμετωπίζοντας τις επιθέσεις του Ολυμπιακού με πολυπρόσωπη άμυνα. by Βάιος Τσούτσικας
32' Κίτρινη στον Ιωαννίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
33' Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τον Ολυμπιακό με Ανδρούτσο, Βρουσάι και Καμαρά, που έκανε συρτό σουτ και μπλόκαρε ο Διούδης by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ολυμπιακός πήρε την κατοχή και έχει παγώσει τον ρυθμό, ωστόσο δεν μπορεί να διασπάσει την καλοστημένη αμυντική γραμμή του Παναθηναϊκού. Ο Μπόλονι μπλόκαρε το κάθετο ποδόσφαιρο των Πειραιωτών, έχει περιορίσει τον Φορτούνη που έχει διάθεση αλλά δεν έχει βρει χώρους, με τον Μπουχαλάκη να είναι ο μόνος ερυθρόλευκος της μεσοεπιθετικής γραμμής με την πρώτη σωστή πάσα. Πολύ απομονωμένος ο Χασάν, έχει εγκλωβιστεί ανάμεσα στα αντίπαλα στόπερ. by Γιώργος Τσανάκας
42' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Άστοχη κεφαλιά του Βρουσάι, στη σέντρα του Φορτούνη από τα αριστερά, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Διούδη. by Αποστόλης Λιβάνιος
44' Απειλεί και πάλι ο Ολυμπιακός. Ο Φορτούνης έκανε σόλο προσπάθεια λίγο μπροστά από τη σέντρα και έβγαλε κάθετα για τον Χασάν, που έκανε κοντρόλ ζύγισε το σουτ με δύο παίκτες πάνω και έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Διούδη.
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις, οι οποίες ξεκίνησαν να μετράνε από τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
45+1' Σουτ του Μαουρίσιο πάνω στον Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 1-0. Το γκολ του Μαουρίσιο με κεφαλιά στο 6', από σέντρα του Σανκαρέ έπειτα από λάθος του Σεμέδο, χωρίζει τις δύο ομάδες. Πιο μεστό παιχνίδι από τους γηπεδούχους, οι οποίοι παίζουν αρκετά σφιχτά μετά το γκολ τους, θέλοντας να προστατέψουν το προβάδισμά τους, μετά την πολύ δυνατή εκκίνησή τους στην αναμέτρηση. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν κάκιστο ξεκίνησαν, πελαγοδρομούσαν αμυντικά στα πρώτα λεπτά, καθώς δεν αντέδρασαν καλά στην πίεση των πράσινων. Μετά ανέβηκαν, βρήκαν φάσεις με κορυφαία αυτή του Βρουσάι (18'), αλλά δεν παίζουν τόσο ορθολογικά. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Παναθηναϊκός πίεσε στο ξεκίνημα - στο μέτρο του δυνατού - από τα αριστερά όπως επιτίθεται, βρήκε μια φάση με τον Ενγκμπακοτό και το γκολ με τον Σανκαρέ και μετά κλείστηκε στην άμυνά του, ρίχνοντας το μπαλάκι στον Ολυμπιακό. Οι φιλοξενούμενοι απέκτησαν τον απόλυτο έλεγχο στην κυκλοφορία της μπάλας αλλά τις παραγματικά καλές τους ευκαιρίες τις έφτιαξαν στη μετάβαση, όταν δηλαδή έκλεψαν μπάλες (δύο φορές) και βγήκαν στην κόντρα. by Βάιος Τσούτσικας
Επιστροφή του Ολυμπιακού στον αγωνιστικό χώρο. by Βάιος Τσούτσικας
Ετοιμάζεται να μπει ο Βαλμπουενά by Βάιος Τσούτσικας
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βαλμπουενά αντί Βρουσάι by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
Σουτ από Αλεξανδρόπουλο και Καμπετσή στα σώματα. by Αποστόλης Λιβάνιος
48' Σέντρα του Χουάνκαρ, προσπάθησε ο Σανκαρέ να μπει στη φάση δίχως να τα καταφέρει, όντας ανάμεσα σε Σεμέδο και Μπουχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
Ξεκίνησε πάλι πιο δυνατά ο Παναθηναϊκός. Όπως στο πρώτο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
49' Άστοχο σουτ του Ιωαννίδη με το αριστερό, στα όρια της μεγάλης περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
52' Ο Ολυμπιακός έκλεψε με τον Ανδρούτσο, πήγε να φύγει στην κόντρα με τον Βαλμπουενά, αλλά τον σταμάτησε αντικανονικά ο Αλεξανδρόπουλος με αποτέλεσμα να δεχθεί κίτρινη κάρτα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ετοιμάζεται ο Ελ Αραμπί και ο Μπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
56' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Φορτούνη και Μπα αντί Παπασταθόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
Με εξαίρεση τα πρώτα 1-2 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, το σκηνικό μένει ίδιο. Ο Ολυμπιακός είναι γύρω από την περιοχή του Παναθηναϊκού, οι «πράσινοι» θέλουν να χτυπήσουν στην κόντρα. by Βάιος Τσούτσικας
Αλλάζει διάταξη ο Μαρτίνς, 4-4-2 με τον Τιάγκο Σίλβα στα εξτρέμ και να κλείνει αρκετά προς τα μέσα. Λείπει ο ποδοσφαιριστής που θα φέρει το κάτι απρόβλεπτο στο ματς για τους Πειραιώτες, οι οποίοι είναι εγκλωβισμένοι από το πολύ καλό, τακτικά, πλάνο του Μπόλονι. by Γιώργος Τσανάκας
Ο Μαρτίνς ρισκάρει, βάζοντας στα πλευρά δύο ποιοτικούς παίκτες (Βαλμπουενά , Σίλβα), οι οποίοι, όμως, δεν διακρίνονται για τις βοήθειες που δίνουν στα μπακ. by Βάιος Τσούτσικας
64' Επικίνδυνη επίσκεψη του Ολυμπιακού στην περιοχή του Ολυμπιακού. Ο Βαλμπουενά συνεργάστηκε ωραία με τον Μπουχαλάκη, ο Γάλλος πήγε να τροφοδοτήσει τον Σίλβα που όπλισε, αλλά δεν μπόρεσε να εκτελέσει, 'όντας στο ύψος του πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
64' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν βρέθηκε σε θέση βολής, έσκαψε την μπάλα και έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Διούδη.
66' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Καρλίτος αντί Καμπετσή by Αποστόλης Λιβάνιος
66' Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ, εναέρια μονομαχία Χασάν με Διούδη και υπόδειξη για φάουλ. Έχει βάλει τον αγκώνα του ο Αιγύπτιος στον ώμο του Διούδη. Για την ιστορία, ο ο Σίλβα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στη συνέχεια. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στατικό ποδόσφαιρο από τους ερυθρόλευκους, λείπει η κίνηση στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου με αποτέλεσμα να μην έχουν επιλογές οι μεσοεπιθετικοί. Γενικότερα, το χαμηλό τέμπο δεν βολεύει τον Ολυμπιακό, με τις λιγοστές ευκαιρίες που του έχουν παρουσιαστεί (με μεγαλύτερη όλων αυτή του Χασάν) να τις έχει σπαταλήσει. Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει να δίνει μπάλα και χώρο στον αντίπαλο, του βγαίνει μέχρι τώρα και ίσως η κόντρα-επίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο (εφόσον παραμένει το 1-0) να του προσφέρει προϋποθέσεις για να βρει το δεύτερο γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
Ο Μπόλονι φρεσκάρει την επίθεσή του με τον Καρλίτος, ίσως, όμως, χρειάζεται κι έναν παίκτη στα χαφ για να κρατά την μπάλα. by Βάιος Τσούτσικας
70' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Νιάς αντί Αλεξανδρόπουλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
70' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Μπουχαλάκη, άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί από το ύψος του πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
72' Ο Ολυμπιακός είναι σχεδόν μόνιμα στο προσκήνιο, ενώ ο Παναθηναϊκός παραμένει πιστός στο πλάνο και περιμένει τον αντίπαλό του, όντας οχυρωμένος στην άμυνά του. by Αποστόλης Λιβάνιος
73' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 2-0! Κεφαλιά του Βέλεθ σε εκτέλεση φάουλ του Χουάνκαρ, ασταθής επέμβαση του Σα και ο κορυφαίος Σανκαρέ εκτελεί από κοντά.
Έγινε επικοινωνία με το VAR, μετράει κανονικά το γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
76' Κίτρινη στον Μπα, για φάουλ στον Σανκαρέ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Βέλεθ διεκδικεί από τον Μαουρίσιο τον τίτλο του κορυφαίου παίκτη του Παναθηναϊκού. Εκτός από απροσπέλαστος στην άμυνα είναι και ο παίκτης που πρωταγωνιστεί στη φάση του 2-0. by Βάιος Τσούτσικας
76' Μασούρας και Κάιπερς πέρασαν στις θέσεις των Καμαρά και Χασάν για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
77' Αϊτόρ αντί Ενμπαγκοτό για τον Παναθηναϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
80' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Γύρισμα του Μασούρα, άστοχο σουτ του Ανδρούτσου από τα δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Παναθηναϊκός χτυπάει για δεύτερη φορά σε μια φάση-καρμπόν με τον αγώνα κόντρα στον Ατρόμητο, μόνο που τότε ο Ισπανός στόπερ είχε σκοράρει. Ο Ολυμπιακός πληρώνει το κακό κοουτσάρισμα του Μαρτίνς, ο οποίος από το ξεκίνημα μέχρι το φινάλε δεν έχει παρατάξει ορθολογικά την ομάδα του και την έχει "δυσκολέψει" με τις επιλογές του. by Γιώργος Τσανάκας
83' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, μείωσε σε 2-1! Ύστερα από φάση διαρκείας, από κόρνερ του Βαλμπουενά, προσπάθεια του Κάιπερς από κοντά που απέκρουσε ο Διούδης, ο Ελ Αραμπί δεν μπόρεσε αρχικά (δοκάρι) και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά με κεφαλιά με δεύτερη προσπάθεια. Το τρίτο τέρμα του Μαροκινού σε πέντε ματς κόντρα στον Παναθηναϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
84' Κίτρινη στον Διούδη by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει κλειστεί ο Παναθηναϊκός και δεν έχει και τόσες δυνάμεις πλέον. Ο Ολυμπιακός είναι σταθερά στο προσκήνιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό ελάχιστα έξω από την περιοχή, στο 87ο λεπτό. by Αποστόλης Λιβάνιος
88' Εκτέλεσε ο Βαλμπουενά, η μπάλα στο τείχος. Έχει βρει στα χέρια του Σανκαρέ, αλλά τα έχει κολλητά στο στήθος. by Αποστόλης Λιβάνιος
89' ΜΥΘΙΚΗ ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Έπειτα από γέμισμα του Μπουχαλάκη, ο Μασούρας βρέθηκε απέναντι από τον Διούδη, έχοντας... πιάτο την εστία, αλλά ο Διούδης έκανε ΤΡΟΜΕΡΗ επέμβαση στο πλασέ του. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις που μετράνε από τώρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
90' +1' Γύρισμα του Μπουχαλάκη από τα αριστερά, πάνω στον Διούδη by Αποστόλης Λιβάνιος
Το ματς στα τελευταία του λεπτά είναι κανονική πολιορκία του Ολυμπιακού. by Βάιος Τσούτσικας
Ένταση ανάμεσα σε Μαουρίσιο, Μασούρα και Ρέαμπτσιουκ, μπήκε στη μέση ο Σκωτσέζος τεχνικός και έσβησε η... φωτιά by Αποστόλης Λιβάνιος
90+4' ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Ολυμπιακό. Δεύτερη κίτρινη στον Μπα, έπειτα από μονομαχία με τον Καρλίτος, που ολοκληρώθηκε με κλωτσιά του πρώτου στον δεύτερο. by Αποστόλης Λιβάνιος
90+5' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Κεφαλιά-πάσα του Σεμέδο, ο Κάιπερς από κοντά προσπάθησε να εκτελέσει και πήρε το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Είναι και ο Σα μπροστά by Αποστόλης Λιβάνιος
Προσπάθησε να απειλήσει ο Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
Πλάγιο και ανάσες για τον Παναθηναϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο ντέρμπι! Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 2-1. Το σκορ άνοιξε ο Μαουρίσιο στο 6’, ενώ ο Σανκαρέ ζευγάρωσε τα τέρματα του «τριφυλλιού» στο 73’ και ο Ελ Αραμπί μείωσε στο 82ο λεπτό. Με δέκα ολοκλήρωσαν οι Πειραιώτες, λόγω αποβολής (με δεύτερη κίτρινη) του Μπα στο 89’. Οι τελικές ήταν 7(5)-20(10) για Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ! Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για αναλυτικό ρεπορτάζ, αλλά και video σχολιασμό των Διονύση Δεσύλλα και Ηρακλή Αντύπα. by Αποστόλης Λιβάνιος