Απόλλων Σμύρνης – Λαμία

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι ανάμεσα σε Απόλλων Σμύρνης και Λαμία για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής της Super League. by www.sport-fm.gr
Το παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο για χθες, ωστόσο λόγω του χιονιά και της κατάστασης της Ριζούπολης αναβλήθηκε. by www.sport-fm.gr
Με την ψυχολογία στα ύψη ο Απόλλων, ο οποίος προέρχεται από τρία θετικά αποτελέσματα σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, ενώ την τελευταία αγωνιστική επικράτησε 2-1 του Ατρομήτου, ανεβαίνοντας στην 9η θέση και τους 22 πόντους. by www.sport-fm.gr
Από την άλλη, η Λαμία διατηρεί αήττητο πέντε αγωνιστικών, έχοντας τέσσερις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα, ενώ προέρχεται από τη "λευκή" εκτός έδρας ισοπαλία απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, ανεβαίνοντας στους 12 βαθμούς. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Απόλλων Σμύρνης: Βέρχουλστ, Μπρούτσιτς, Λισγάρας, Καλίσιρ, Τσαμπούρης, Φατιόν, Σλίβκα, Μπεντινέλι, Τσιλούλης, Ιωαννίδης, Ντάουντα. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Αραμπούλι, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Καραμάνος. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα: Γιαννακόπουλος, Χουχούμης, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Λαγός, Βάρκας, Κραγιόπουλος, Μουνιέ, Κιτόκο.
Στον πάγκο για τη Λαμία: Θεοδωρόπουλος, Μπα, Προβυδάκης, Πίτι, Μπιάρνασον, Βλάχος, Βύντρα, Γκαζαριάν, Μάντζρεκακ. by www.sport-fm.gr
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης, με βοηθούς τους Χασάν Κούλα και Μιχάλη Καρσιώτη, με τέταρτο τον Γεώργιος Βρέσκας. by www.sport-fm.gr
Σε δέκα λεπτά έχουμε σέντρα στον αγώνα, με τις συνθήκες που επικρατούν στη Ριζούπολη να είναι πολύ καλές. by www.sport-fm.gr
6' Στο έδαφος Καραμάνος και Σλίβκα μετά από σύγκρουση που είχαν ψηλά σε διεκδίκηση κεφαλιάς. by www.sport-fm.gr
8' Συμπληρώθηκαν οκτώ λεπτά στον αγώνα. Δεν υπάρχει καλός ρυθμός στο παιχνίδι, με τον Απόλλωνα πάντως να έχει την κατοχή και τον έλεγχο. by www.sport-fm.gr
11' Ο Αραμπούλι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Απόλλωνα, ωστόσο ορθός ακυρώθηκε το γκολ, με τον παίκτη της Λαμίας να είναι εμφανώς σε θέση οφσαίντ. by www.sport-fm.gr
14' Η Λαμία έχει πάρει τον έλεγχο στα τελευταία λεπτά, προσπαθώντας να δημιουργήσει φάσεις, κυρίως από αριστερά. by www.sport-fm.gr
17' Ωραία ανάπτυξη για τη Λαμία, με τον Καραμάνο να γυρίζει στο δεύτερο δοκάρι στον Αραμπούλι, με την μπάλα να απομακρύνουν οι αμυντικοί του Απόλλωνα. Ο Έλληνας φορ θα μπορούσε να τελειώσει ο ίδιος τη φάση. by www.sport-fm.gr
26' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Απόλλωνα, εκτέλεσε ο Τσαμπούρης, απομάκρυναν όμως οι αμυντικοί της Λαμίας. by www.sport-fm.gr
30' Αδύναμη κεφαλιά του Ιωαννίδη μετά από εκτέλεση φάουλ, μπλοκάρει εύκολα ο Επασί. Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα. by www.sport-fm.gr
Φατιόν και Αραμπούλι μονομάχησαν για μια κεφαλιά στην περιοχή, με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του πρώτου. by www.sport-fm.gr
Ο Αραμπούλι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από τα έντεκα βήματα, με τον Βέρχουλστ να ακουμπάει ελάχιστα την μπάλα χωρίς ωστόσο να μπορεί να τις αλλάξει πορεία. by www.sport-fm.gr
38' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Λαμία. Εκτελεί ο Μπεχαράνο, μαζεύει εύκολα ο Βέρχουλστ. by www.sport-fm.gr
41' Αντεπίθεση για τη Λαμία, το σουτ του Ρόμανιτς κόντραρε στα σώματα, με τον Βέρχουλστ να μαζεύει εύκολα. by www.sport-fm.gr
43' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Λαμία, πέντε μέτρα έξω από την περιοχή. by www.sport-fm.gr
43' Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με την εκτέλεση του Ντέλετιτς να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βέρχουλστ. by www.sport-fm.gr
ΛΗΞΗ πρώτου ημιχρόνου. Η Λαμία προηγείται 1-0 στη Ριζούπολη επί του Απόλλωνα Σμύρνης, χάρη στο πέναλτι του Αραμπούλι στο 32'. by www.sport-fm.gr
Το γκολ με το οποίο άνοιξε το σκορ η Λαμία
Απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι, ο Κάλισιρ όμως παίρνει το ριμπάουντ, το σουτ του οποίου βρίσκει πάνω σε σώματα. by www.sport-fm.gr
51' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Απόλλωνα από τα αριστερά. Στην εκτέλεση ο Τσαμπούρης. by www.sport-fm.gr
54' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Ο Ντέλετιτς σύγκλινε από τα αριστερά προς τα μέσα, με το σουτ του να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
56' Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα, με τον Μπεντινέλι να σουτάρει στην κίνηση και τον Επασί να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
65' Πιέζει ο Απόλλων για την ισοφάριση. Μετά από φάση διαρκείας, ο Φατιόν δοκιμάζει ένα σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει πάνω από την εστία του Επασί. by www.sport-fm.gr
Αλλαγή και στο σύστημα για τον Μιχάλη Γρηγορίου, βάζοντας στον αγώνα και τρίτο στόπερ καθώς βλέπει τον Απόλλωνα να πιέζει by www.sport-fm.gr
75' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Μετά από όμορφο γύρισμα του Μπρούτσιτς, ο Σλίβκα πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
76' Αλλαγές για τον Απόλλωνα. Έξω ο Φατιόν και Τσαμπούρης, μέσα οι Μουνιέ και ΜΠαξεβανίδης. by www.sport-fm.gr
81' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Απόλλωνα, κέρδος μετά την εκτέλεση ένα κόρνερ. by www.sport-fm.gr
83' Ακόμα μία καλή στιγμή για τον Απόλλωνα, το σουτ του Ντάουντα από τα αριστερά μπλοκάρει ο Επασί. by www.sport-fm.gr
87' Με δέκα η Λαμία, μετά τη δεύτερη κίτρινη κάρτα που αντικρίζει ο Ρόμανιτς. by www.sport-fm.gr
89' Ο Τσαμπούρης ο οποίος είχε βγει πριν λίγα λεπτά από τον αγωνιστικό χώρο, αντικρίζει τη δεύτερη κίτρινη και αποβάλλεται μετά από διαμαρτυρίες προς τους διαιτητές. by www.sport-fm.gr
92' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Μπα να φεύγει στην αντεπίθεση, αλλά το σουτ του να περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
ΛΗΞΗ της αναμέτρησης. Η Λαμία πήρε μια σπουδαία νίκη, φεύγοντας με το διπλό από τη Ριζούπολη, επικρατώντας 1-0 του Απόλλωνα χάρη στο πέναλτι του Αραμπούλι. by www.sport-fm.gr
Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την εξέλιξη του αγώνα, καλή συνέχεια! by www.sport-fm.gr