Ατρόμητος-ΑΕΛ

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ατρόμητος-ΑΕΛ, η οποία θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 17:15 (20/2) και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports 1HD. Ραδιοφωνικά θα καλυφθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιώργου Τσανάκα. by Μανώλης Μουσουράκης
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από τρεις σερί ήττες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, με την τελευταία να είναι το εκτός έδρας 2-1 (13/2) από τον Απόλλωνα Σμύρνης για τη Super League 1. Βρίσκονται στην 8η θέση της βαθμολογίας με 25 πόντους και στο -12 από τον Αστέρα Τρίπολης και την 6η θέση που οδηγεί στα playoffs (απομένουν τέσσερις αγωνιστικές για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος). Εντός έδρας μετρούν ρεκόρ 4Ν-3Ι-4Η. by Μανώλης Μουσουράκης
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι μετρούν μόλις μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, την περασμένη Δευτέρα (15/2) -μετά από ένα «τρελό» ματς- γνώρισαν την εντός έδρας ήττα (4-2) από την ΑΕΚ. Παραμένουν τελευταίοι (14οι) με εννιά βαθμούς, στο -5 από τον 13ο Παναιτωλικό (έχει δύο αγώνες περισσότερους) και στο -6 από τη 12η Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μανδάς, Γκάλο, Στρούγγης, Μαυρομμάτης, Γκαλβάο, Χαρίσης, Σάλομον, Μουνίθ, Χριστοδουλόπουλος, Κωτσόπουλος, Μανούσος. by Μανώλης Μουσουράκης
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Νάγκι, Μαξιμένκο, Ζίζιτς, Χουσίνο, Γιακιμόβσκι, Γκράουρ, Κολομπίνο, Στίφλερ, Νικολιάς, Μπεν-Χατίρα, Ακούνια. by Μανώλης Μουσουράκης
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Θεοδωράκης, Ραμπέγιο, Αγκάγιεφ, Εντομβόνγι, Ούμπιδες, Γιακουμάκης, Νάτσος, Νταβιώτης, Τομάσεβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μπάγιτς, Καρανίκας, Ηλιάδης, Μιχαήλ, Μιλοσάβλιεβιτς, Μουκαντζό, Πινακάς, Μπέρτος, Νούνιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου οι δύο ομάδες είχαν μείνει στο 0-0 στο «Αλκαζάρ». by Μανώλης Μουσουράκης
Η ιστορία Νίκες Ατρομήτου: 9 Ισοπαλίες: 10 Νίκες ΑΕΛ: 5 by Μανώλης Μουσουράκης
Με γηπεδούχο τον Ατρόμητο Νίκες Ατρομήτου: 6 Ισοπαλίες: 6 Νίκες ΑΕΛ: 0 by Μανώλης Μουσουράκης
Διαιτητής: Αλιγιάρ Αγκάγιεφ Α' Βοηθός: Χασάν Κούλα Β' Βοηθός: Τρύφων Πετρόπουλος 4ος Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος Διαιτητής VAR: Βασίλειος Φωτιάς Διαιτητής AVAR: Ανδρέας Μεϊντανάς Παρατηρητής: Νικόλαος Αγαδάκος. by Μανώλης Μουσουράκης
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
Αργός ρυθμός στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Χωρίς κάποια φάση μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
6' Φάση για την ΑΕΛ με τον Στίφλερ να πιάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ωστόσο το σουτ του πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
Οι φιλοξενούμενοι τώρα ανεβάζουν τις γραμμές τους και πιέζουν στο αμυντικό τρίτο του Ατρομήτου. by Μανώλης Μουσουράκης
Ο Ατρόμητος έχει αρχίσει να κυκλοφορεί ωραία την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
12' Ευκαιρία για ένα γέμισμα για τους γηπεδούχους, οι οποίοι έχουν κερδίσει ένα φάουλ στα 20 μέτρα από τη μεγάλη περιοχή της ΑΕΛ. by Μανώλης Μουσουράκης
Απευθείας εκτέλεση του Μουνίθ, μπλοκάρει ο Νάγκι. by Μανώλης Μουσουράκης
14' Φάση για την ΑΕΛ. Σουτ του Στίφλερ, ο Μανδάς μπλοκάρει την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
18' Κίτρινη κάρτα στον Στρούγγη (η πρώτη στο ματς). Ο στόπερ των γηπεδούχων έκανε φάουλ στον Ακούνια λίγο πάνω από τη μεσαία γραμμή, ενώ ο τελευταίος έφευγε μόνος του. by Μανώλης Μουσουράκης
20' Σέντρα του Γκάλο, απομακρύνουν οι αμυντικοί της ΑΕΛ. by Μανώλης Μουσουράκης
22' Έφυγε με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση ο Ατρόμητος, ωστόσο η άμυνα των φιλοξενούμενων μπόρεσε να επιστρέψει γρήγορα. by Μανώλης Μουσουράκης
Πολύ δραστήριος ο Ακούνια από πλευράς ΑΕΛ. Δημιουργεί αρκετά προβλήματα με το πρέσινγκ του. by Μανώλης Μουσουράκης
27' Φάση για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Κωτσόπουλου από τα δεξιά, ο Χριστοδουλόπουλος πιάνει το γυριστό σουτ, το οποίο όμως κόντραρε στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
29' Υπάρχει πτώση του Κωτσόπουλου μέσα στην περιοχή της ΑΕΛ. «Παίζετε» από τον Αγκάγιεφ. by Μανώλης Μουσουράκης
31' Φάση για τον Ατρόμητο. Ωραία ενέργεια και σέντρα του Χριστοδουλόπουλου, με τον Κωτσόπουλο να πιάνει την κεφαλιά, αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
4(3) - 3(2) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
33' Φάση για την ΑΕΛ. Σουτ του Μπεν-Χατίρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Μανδάς δηλώνει «παρών». by Μανώλης Μουσουράκης
35' Κι άλλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Παράλληλο γύρισμα του Ακούνια εντός της περιοχής, σώζει με προβολή ο Στρούγγης. by Μανώλης Μουσουράκης
40' Φάση για την ΑΕΛ. Διαγώνιο σουτ του Μπεν-Χατίρα, η μπάλα κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
41' Μεγάλη φάση εκ νέου για την ΑΕΛ. Πολύ ωραία σέντρα προς τον Ακούνια, ο οποίος όμως δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
44' Δυνατή μπαλιά προς τον ολομόναχο Μανούσο. Δεν την προλαβαίνει ο Έλληνας επιθετικός. by Μανώλης Μουσουράκης
44' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ. 0-1. Σκόρερ ο Ακούνια. Πολύ κακή απομάκρυνση του Μανδά, ο οποίος έστειλε την μπάλα πάνω στον Μπεν-Χατίρα. Ο μεσοεπιθετικός της ΑΕΛ μπήκε στην περιοχή και με λίγη περιπέτεια (όντας πεσμένος) πάσαρε προς τον Ακούνια που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η φάση ελέγχθηκε και από τον VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
Δεύτερο σερί ματς (μετά το παιχνίδι με την ΑΕΚ) που σκοράρει ο Ακούνια. by Μανώλης Μουσουράκης
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων, έχουμε μπει στο πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η ΑΕΛ πηγαίνει προηγούμενη 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στο τέρμα του Ακούνια στο 44'. Δίκαιο το μέχρι στιγμής σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
4(3)-6(5) οι τελικές στο πρώτο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
by Μανώλης Μουσουράκης
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
Ο Ατρόμητος θα προχωρήσει στην πρώτη του αλλαγή. Ο Εντομβόνγι στη θέση του Μανούσου. by Μανώλης Μουσουράκης
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Μαξιμένκο. Δεν θα μπορέσει να συνεχίσει ο παίκτης της ΑΕΛ. Μεταφέρεται εκτός αγωνιστικού χώρου με φορείο. Στη θέση του θα περάσει ο Μιχαήλ. by Μανώλης Μουσουράκης
52' Στη θέση του Μαξιμένκο ο Μιχαήλ. by Μανώλης Μουσουράκης
54' Γύρισμα του Νικολιά εντός περιοχής του Ατρομήτου, μαζεύει ο Μανδάς. by Μανώλης Μουσουράκης
Όπως πληροφορεί το ιατρικό τιμ της ΑΕΛ, ο Μαξιμένκο έχει υποστεί κάταγμα στη μύτη. by Μανώλης Μουσουράκης
56' Φάση για τον Ατρόμητο. Μακρινό σουτ του Γκάλο, η μπάλα άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
60' Ηλιάδης και Μιλοσάβλιεβιτς στη θέση των Στίφλερ και Μπεν-Χατίρα για την ΑΕΛ. by Μανώλης Μουσουράκης
61' Μέσα οι Αγκάγιεφ και Ραμπέγιο, έξω οι Μουνίθ και Χριστοδουλόπουλος για τον Ατρόμητο. by Μανώλης Μουσουράκης
64' Σέντρα του Γκάλο, απομακρύνει ο Γκράουρ. by Μανώλης Μουσουράκης
65' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Συρτό σουτ του Χαρίση, μπλοκάρει ο Νάγκι. by Μανώλης Μουσουράκης
68' Φάση για την ΑΕΛ. Χαμηλό σουτ του Ακούνια, διώχνει με δυσκολία ο Μανδάς. by Μανώλης Μουσουράκης
Πρόβλημα και με τον Γιακιμόβσκι για την ΑΕΛ. by Μανώλης Μουσουράκης
71' Καρανίκας αντί Γιακιμόβσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
74' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Ατρομήτου! Ο Κωτσόπουλος δεν μπορεί να πλασάρει από το ύψος της μικρής περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
74' Ούμπιδες αντί του Χαρίση. by Μανώλης Μουσουράκης
76' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο 1-1. Σκόρερ ο Αγκάγιεφ. Σέντρα-σουτ του Γκάλο, η οποία φτάνει στον Αγκάγιεφ που πλασάρει πολύ ωραία στην αντίπαλη εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
80' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά του Μαυρομμάτη, ύστερα από κόρνερ, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
83' Γιακουμάκης αντί Κωτσόπουλου για τον Ατρόμητο. Ολοκλήρωσαν τις αλλαγές τους οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
Πολύ καλή η εμφάνιση του Ατρομήτου στο 2ο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
Τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας. by Μανώλης Μουσουράκης
Εφτά λεπτά οι καθυστερήσεις. Μπήκαμε στο πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
90'+4' Κίτρινη κάρτα στον Ακούνια. Η δεύτερη που δέχεται παίκτης της ΑΕΛ μετά τον Γιακιμόμβσκι (70'). by Μανώλης Μουσουράκης
Συμπληρώθηκαν τα εφτά λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
Τέλος στο παιχνίδι. Ατρόμητος και ΑΕΛ ήρθαν ισόπαλοι 1-1. Από ένα καλό ημίχρονο η κάθε ομάδα. Σκόρερ οι Ακούνια (44') και Αγκάγιεφ (76'). by Μανώλης Μουσουράκης