ΠΑΟΚ-Λαμία

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Λαμία για την 23η αγωνιστική της Super League. by www.sport-fm.gr
Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 43 πόντους, όσους έχει και ο Άρης, ενώ με νίκη απόψε ανεβαίνουν στη δεύτερη θέση προσπερνώντας την ΑΕΚ. by www.sport-fm.gr
Από την άλλη, η Λαμία βρίσκεται σε πολύ καλό «φεγγάρι», καθώς προέρχεται από τεράστιο διπλό επί του Απόλλωνα Σμύρνης (0-1), διευρύνοντας το αήττητο σερί της στις 6 αγωνιστικές. by www.sport-fm.gr
Οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί ξανά πριν από έντεκα ημέρες και πάλι στην Τούμπα, με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί με το εντυπωσιακό 5-2 για το πρώτο μεταξύ τους ματς στα προημιτελικά του Κυπέλλου. by www.sport-fm.gr
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, με τον Μιχάλη Γρηγορίου να έχει προχωρήσει σε εκτεταμένο ροτέισον. by www.sport-fm.gr
ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Ουάρντα, Α. Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Κρμέντσικ. by www.sport-fm.gr
Λαμία: Κατσίκας, Τζέιμς, Βύντρα, Βλάχος, Ασίγκμπα, Μπιάρνασον, Μπουλούλης, Προβυδάκης, Πίτι, Γκαζαριάν, Μπα. by www.sport-fm.gr
Ντεμπούτο κάνει σήμερα ο Ραχμάν Μπάμπα με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, καλύπτοντας το αριστερό άκρο της άμυνας αντί του Περέιρα. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο των δύο ομάδων βρίσκονται οι:
ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Λύρατζης, Περέιρα, Νινούα, Καντουρί, Καγκάβα, Λάμπρου, Μουργκ και Σφιντέρσκι.
Λαμία: Θεοδωρόπουλος, Κωστίκα, Μαργαρίτης, Νικολόπουλος, Παλααβντισβίλι, Σαμαμαντάς, Σταμουλής, Βλαχομήτρος, Χατζηστραβός.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης, με βοηθούς τους Ράινχαρτ Μπουξμπάουμ και Αθανάσιο Κολοσιώνη by www.sport-fm.gr
2' Ωραίο γύρισμα του Ζίβκοβιτς από τα αριστερά, δεν μπόρεσε να μπει στη φάση ο Κρμέντσικ. by www.sport-fm.gr
6' Χωρίς φάση το παιχνίδι σε αυτά τα πρώτα λεπτά. Ο ΠΑΟΚ έχει το απόλυτο έλεγχο του ρυθμού, με τη Λαμία να αμύνεται by www.sport-fm.gr
8' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, εκτελείται με κομπίνα, ωστόσο απομακρύνουν οι αμυντικοί. by www.sport-fm.gr
9' Επιμένει ο ΠΑΟΚ, ο Τσιγγάρας δοκιμάζει μακρινό σουτ, το οποίο σταματά πάνω στα σώματα. by Λουκάς Χατζής
11' Κόρνερ για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
14' Πιέζει πολύ ψηλά ο ΠΑΟΚ, δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα η Λαμία. by Λουκάς Χατζής
15' Καλή ανάπτυξη από τους γηπεδούχους, η σέντρα του Ζίβκοβιτς από τα αριστερά πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ. by Λουκάς Χατζής
17' Ακόμα ένα γύρισμα από τα αριστερά, αυτή τη φορά από τον Κρμέντσικ, απομακρύνουν δύσκολα οι αμυντικοί της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
18' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! by Λουκάς Χατζής
Ο Τζόλης βρίσκει τον προωθημένο Μπάμπα μέσα στην περιοχή, ο οποίος με ωραία ενέργεια έκανε το 1-0, στο ντεμπούτο του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
23' Σέντρα του Τζόλη από τα δεξιά απομάκρυνε η άμυνα της Λαμίας. Ο Σβαμπ πήρε το ριμπάουντ, όμως το σουτ που επιχείρησε έφυγε αρκετά μέτρα δίπλα από την εστία. by Λουκάς Χατζής
26' Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει στο ίδιο υψηλό τέμπο, προσπαθώντας να βρει άμεσα και δεύτερο γκολ. by Λουκάς Χατζής
27' Μακρινό σουτ του Τζόλη, δεν ανησυχεί ο Κατσίκας που μαζεύει εύκολα. by Λουκάς Χατζής
28' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι με δυσκολία. by Λουκάς Χατζής
30' Συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο του αγώνα, με τον ΠΑΟΚ να έχει κλείσει τη Λαμία στο 1/3 του γηπέδου και να έχει συντριπτικά υπέρ του την κατοχή. by Λουκάς Χατζής
31' Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Εξαιρετικό γύρισμα του Μπάμπα στην καρδιά της περιοχής, με τον Ροντρίγκο να κάνει το σουτ το οποίο κόντραρε στα σώματα, παίρνοντας στη συνέχεια ο ίδιος το ριμπάουντ με τη νέα του προσπάθεια να περνάει άουτ. by Λουκάς Χατζής
34' Καλό σουτ του Ζίβκοβιτς, βγάζει δύσκολα ο κίπερ της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
35' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Λαμία από τα αριστερά όπως επιτίθεται. Πρώτη φορά οι φιλοξενούμενοι πατούν την αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
Εκτελεί ο Πίτι, εύκολη υπόθεση για τον Ζίβκοβιτς by Λουκάς Χατζής
38' Γύρισμα του Μπάμπα από τα αριστερά, το σουτ του Κρμέντσικ βρίσκει στα σώματα, με τον τον Τσέχο να ζητάει πέναλτι σε χέρι αντιπάλου. by Λουκάς Χατζής
Δευτερόλεπτα αργότερα η Λαμία έφυγε στην κόντρα, με το σουτ Μπα να περνάει άουτ. by Λουκάς Χατζής
40' Μακρινό σουτ του Ουάρντα, μπλοκάρει ο κίπερ της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
41' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
Ο Τζόλης τροφοδοτεί τον Κρμέντσικ, ο οποίος με πολύ ωραία προσπάθεια γυρίζει πρόσωπο στην εστία, με τον Κατσίκα να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
42' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, μόλις 4-5 μέτρα έξω από την περιοχή της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
Η απευθείας εκτέλεση του Ουάρντα περνάει άουτ. by Λουκάς Χατζής
Το γκολ του Μπάμπα με το οποίο άνοιξε το σκορ ο ΠΑΟΚ:
by Λουκάς Χατζής
Ημίχρονο στο παιχνίδι, με τον Κουτσιαύτη να μη δίνει έξτρα χρόνο καθυστερήσεων. Ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 χάρη στο τέρμα του Μπάμπα στο 18'. by Λουκάς Χατζής
ΕΝΑΡΞΗ δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
Αλλαγή για τη Λαμία, στη θέση του Μπα πέρασε ο Βλαχομήτρος. by Λουκάς Χατζής
48' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! by Λουκάς Χατζής
Ο Τζόλης ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 2-0, μετά από όμορφη κάθετη μπαλιά του Ζίβκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
52' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! by Λουκάς Χατζής
Ωραία προσπάθεια του Ροντρίγκο από τα δεξιά, έβγαλε πάσα στην «καρδιά» της άμυνας της Λαμίας, εκεί όπου ο Ουάρντα με πλασέ έκανε το 3-0. by Λουκάς Χατζής
Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία, στη θέση του Τζέιμς πέρασε ο Σαραμαντάς. by Λουκάς Χατζής
54' Στο έδαφος ο Τζόλης, δέχεται τις πρώτες βοήθειες από το ιατρικό τιμ. by Λουκάς Χατζής
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Τζόλης, στη θέση του περνάει ο Λάμπρου. by Λουκάς Χατζής
56' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Κατσίκα να νικάει τον Λάμπρου σε τετ-α-τετ. by Λουκάς Χατζής
59' Αλλαγή για τη Λαμία, στη θέση του Μπουλούλη περνάει ο Παλαβαντισβίλι. by Λουκάς Χατζής
61' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, έξω οι Κρμέντσικ, Ουάρντα, μέσα οι Σφιντέρτσκι και Καγκάβα. by Λουκάς Χατζής
64' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, σε γυριστό σουτ του Ζίβκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
66' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! by Λουκάς Χατζής
Ο Ζίβκοβιτς προσθέτει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, νικώντας τον Κατσίκα με έναν «κεραυνό» από το ύψος της μεγάλης περιοχής. by Λουκάς Χατζής
68' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, απομακρύνει η άμυνα της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
73' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Ροντρίγκο, στη θέση του ο Λύραντζης. by Λουκάς Χατζής
Κίτρινες κάρτες σε Μπιάρνασον και Σβαμπ. by Λουκάς Χατζής
74' Μία ακόμα αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, έξω ο Σβαμπ μέσα ο Νινούα. by Λουκάς Χατζής
Αλλαγή και για τη Λαμία, Χατζηστραβός περνάει στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Γκαζαριάν. by Λουκάς Χατζής
76' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
78' Κορνέρ για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
Νέο κόρνερ για τη Λαμία μετά από απομάκρυνση των αμυντικών. by Λουκάς Χατζής
Κίτρινη για τον Γκούγκα. by Λουκάς Χατζής
82' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
Σουτ του Ζίβκοβιτς, η μπάλα περνάει αρκετά πάνω από την εστία του Κατσίκα. by Λουκάς Χατζής
85' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σφιντέρτσκι δεν μπορεί να σκοράρει με τακουνάκι σε τετ-α-τετ, με τον Λάμπρου να παίρνει το ριμπάουντ και να αστοχεί εξ επαφής. by Λουκάς Χατζής
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Λουκάς Χατζής
90+1' Ο ρυθμός έχει πέσει το τελευταίο δεκάλεπτο. by Λουκάς Χατζής
90+3' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Σφιντέρσκι, ο οποίος άργησε πολύ να αποφασίσει και νικήθηκε στο τετ-α-τετ από τον Κατσίκα. by Λουκάς Χατζής
Λήξη αγώνα. Ο ΠΑΟΚ είχε ένα εύκολο απόγευμα, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 4-0 της Λαμίας στην Τούμπα. by Λουκάς Χατζής