Βόλος-Απόλλων Σμύρνης

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Βόλου με τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 23η αγωνιστική της Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
Στο πρώτο παιχνίδι: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΒΟΛΟΣ 3-3 by Αναστασία Βοσνάκη
Πέραν της αναμέτρησης του α’ γύρου δεν υπάρχει άλλη παράδοση μεταξύ των δύο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
Το μεγάλο φετινό πρόβλημα του Βόλου είναι η έδρα του, εκεί όπου το τελευταίο τετράμηνο έχει πανηγυρίσει μόνο 1 νίκη στο πρωτάθλημα. by Αναστασία Βοσνάκη
Από την άλλη ο Απόλλων έχει υποστεί μόλις μια ήττα στις 8 τελευταίες εξόδους του. by Αναστασία Βοσνάκη
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων... by Αναστασία Βοσνάκη
Βόλος (Άνχελ Λόπες): Κλέιμαν, Φερράρι, Γκρίλο, Μήτογλου, Ριένστρα, Τσοκάνης, Δουβίκας, Μπαρτόλο, Νίνης, Μαρτίνες, Περέα. by Αναστασία Βοσνάκη
Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος): Βέρχουλστ, Μπρούτσιτς, Χουχούμης, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Κολ, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι, Τσιλούλης, Φατιόν. by Αναστασία Βοσνάκη
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας) Αλιγιάρ Αγκάγιεφ (Αζερμπαϊτζάν) Βοηθοί: Αθανάσιος Κόλλιας (Ηπείρου) Μιχαήλ Παπαδάκης (Ηρακλείου) Τέταρτος: Αλέξανδρος Τσακαλίδης (Χαλκιδικής) by Αναστασία Βοσνάκη
Ο Βόλος βρίσκεται στην 7η θέση με 27 πόντους, ενώ ο Απόλλων είναι 9ος με 22. Και οι δύο ομάδες αναζητούν πόντους ενόψει των playouts. by Αναστασία Βοσνάκη
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
3' Ο Βόλος δεν πρόλαβε να ξεκινήσει το παιχνίδι και αμέσως άρχισε να πιέζει την ομάδα του Γιώργου Παράσχου. by Αναστασία Βοσνάκη
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Ιωαννίδης πέρασε τον Κλέιμαν και πλάσαρε για να σώσει ο Μήτογλου. Στη συνέχεια ο Μπεντινέλι έκανε το σουτ με την μπάλα να φεύγει κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
9' Βλέπουμε τον Απόλλωνα να βρίσκει τα πατήματά του και να παίζει ένα ισορροπημένο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
13' Και οι δυο ομάδες έχουν βρει ρυθμό και ψάχνουν το γρήγορο γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
14' Μακρινό σουτ του Κολ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
15' Σουτ με το αριστερό ο Νίνης, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
Μέχρι τώρα ο Βόλος έχει 3 τελικές και ο Απόλλων 2. by Αναστασία Βοσνάκη
17' Δυνατό σουτ του Τσιλούλη, η μπάλα στα χέρια του Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
22' Νέα χαμένη ευκαιρία με τον Βόλο. Ο Μαρτίνες σούταρε, η μπάλα πήγε στα σώματα, ο Περέα δεν μπόρεσε να σουτάρει στην συνέχεια, με αποτέλεσμα η μπάλα να καταλήγει στον Βέρχουλστ. by Αναστασία Βοσνάκη
27' Πρώτη κίτρινη στον Περέα, ο Βέρχουλστ στο έδαφος. Ο Μαρτίνες προσπάθησε να βρει τον Περέα στην περιοχή, βγήκε ο Βέρχουλστ καθάρισε και πήρε και το φάουλ. Το παιχνίδι συνεχίζεται. by Αναστασία Βοσνάκη
28' Δυνατό σουτ του Μπεντινέλι, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
29' Κίτρινη ο Μπαξεβανίδης, σήκωσε ψηλά το πόδι του. by Αναστασία Βοσνάκη
Φτάσαμε στα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα και είμαστε στο 0-0 με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν. by Αναστασία Βοσνάκη
33' Πέναλτι για τον Βόλο!! Ο Μπαξεβανίδης έκανε το μαρκάρισμα στον Μπαρτόλο μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
34' ΓΚΟΛ για τον Βόλο
by Αναστασία Βοσνάκη
Εκτελεί ο Δουβίκας η μπάλα στα δίχτυα και ο Βόλος ανοίγει το σκορ στο 34'! by Αναστασία Βοσνάκη
38' Ο Βόλος ψάχνει το δεύτερο γκολ και δεν σταματάει να πιέζει την Ελαφρά Ταξιαρχία. by Αναστασία Βοσνάκη
Η κατοχή είναι 50%-50%. by Αναστασία Βοσνάκη
Ακόμα 5 λεπτά μένουν της κανονικής διάρκειας μέχρι το πρώτο ημίχρονο για να αντιδράσει ο Απόλλων και να ισοφαρίσει. by Αναστασία Βοσνάκη
43' Ευκαιρία για τον Βόλο να διπλασιάσει τα τέρματα. Πλασέ του Νίνη που αστόχησε μέσα στην περιοχή, έπειτα από γύρισμα του Ριένστρα από τα δεξιά. by Αναστασία Βοσνάκη
Ένα λεπτό έξτρα χρόνου. by Αναστασία Βοσνάκη
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Βόλος-Απόλλων 1-0 . Ύστερα από εκτέλεση πέναλτι του Δουβίκα ο Βόλος άνοιξε το σκορ και του έδωσε προβάδισμα για το δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
Ο Ντάουντα περνάει στη θέση του Μπρούτσιτσιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
Ο Μπαριέντος περνάει αντί του Μαρτίνες. by Αναστασία Βοσνάκη
47' Ευκαιρία για τον Βόλο, ο Τσοκάνης πάτησε στην περιοχή με προϋποθέσεις, έβγαλε μία σέντρα στον Περέα, αλλά δεν ήταν καλή. by Αναστασία Βοσνάκη
52' Γκολ ο Βόλος ο Ριένστρα έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε, πήρε ύψος και κατέληξε στα δίχτυα.
Οι Θεσσαλοί πήραν ισχυρό προβάδισμα δυο τερμάτων και ο Απόλλων πρέπει να αντιδράσει άμεσα. by Αναστασία Βοσνάκη
55' Μόνος του ο Περέα που σουτάρει, η μπάλα στα χέρια του Βέρχουλστ. by Αναστασία Βοσνάκη
59' Λαγός αντί του Φατιόν. Ρενάτο Σάντος αντί του Περέα. Μαρκ Φερνάντες στη θέση του Ιωαννίδη. by Αναστασία Βοσνάκη
36 τα λάθη του Βόλου, 34 του Απόλλωνα. by Αναστασία Βοσνάκη
63' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Απόλλωνα. by Αναστασία Βοσνάκη
64' Εκτελεί το φάουλ ο Μαρκ Φερνάντεθ, διώχνει όμορφα ο Κλέιμαν. Ο Απόλλων Σμύρνης έχασε την ευκαιρία να σκοράρει και να μειώσει. by Αναστασία Βοσνάκη
Ο Νίνης αφήνει τη θέση του στον Τέκιο. by Αναστασία Βοσνάκη
69' Φάουλ του Φερνάντεθ, εκτελεί ο Μπαρτόλο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
70' Σουτ του Μπεντινέλι, καθόλου καλό, η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
Ο Κάλισιρ στη θέση του Μπαξεβανίδη και ο Μουνιέ αντί του Τσιλούλη. by Αναστασία Βοσνάκη
75' Μεγάλη ευκαιρία του Απόλλωνα! Ο Μουνιέ μέσα από την περιοχή δεν κατάφερε να σουτάρει και ο Κλέιμαν έδιωξε. by Αναστασία Βοσνάκη
Τελευταίο τέταρτο στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
80' Φάουλ για τον Απόλλωνα σε καλή θέση. Εκτελεί ο Ντομίνγκες, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
83' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Σάντος βρήκε τον Μπαρτόλο στην κόντρα, αλλά εκείνος δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
Ο Μπαρτόλο αφήνει τη θέση του στον Σάντσες. by Αναστασία Βοσνάκη
2 λεπτά μέχρι το τέλος. by Αναστασία Βοσνάκη
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
Τέλος στο ματς! Ο Βόλος επικράτησε με 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. by Αναστασία Βοσνάκη