ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη του ματς ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ για την 23η αγωνιστική της Super League 1 by www.sport-fm.gr
To παιχνίδι είναι πολύ κρίσιμο για τις δυο ομάδες, οι οποίες έχουν αρκετά ανεπιτυχή αποτελέσματα τον τελευταίο καιρό by www.sport-fm.gr
Ο ΠΑΣ Γιάννινα βρίσκεται στην 10η θέση με 21 βαθμούς, ενώ ο ΟΦΗ στην 11η θέση με 19 βαθμούς by www.sport-fm.gr
Ο ΠΑΣ επιστρέφει στους «Ζωσιμάδες» μετά την «μετακόμισή» του για δύο ματς στο Αγρίνιο. by www.sport-fm.gr
Οι γηπεδούχοι δεν έχουν νίκη στην έδρα τους στα έξι τελευταία παιχνίδια, μετά τη μοναδική που πέτυχαν επί της Λαμίας στις 6 Δεκέμβρη. by www.sport-fm.gr
Στο ματς του πρώτου γύρου ο ΟΦΗ κέρδισε στην Κρήτη τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 (20’ σουτ Στάρτζεον, 68’ πέναλτι Νέιρα – 45’ σουτ Ελευθεριάδης) by www.sport-fm.gr
Ο Αργύρης Γιαννίκης ξεκινά για τον ΠΑΣ με 4-2-3-1 τους: Λοντίγκιν κάτω από τα γκολπόστ, Σάλιακα, Παντελάκη, Εραμούσπε και Πίρσμαν στην άμυνα, Παμλίδη, Ντομίνγκες, Κάστρο, Ελευθεριάδη, Καρτάλη στη μεσαία γραμμή, και τον Λεό στην επίθεση. by www.sport-fm.gr
Ο Γιώργος Σίμος παρατάσσει τον ΟΦΗ με 4-4-2 και τους: Σωτηρίου στο τέρμα, τους Ουές, Διαμαντή, Γιαννούλη και Κοροβέση στην άμυνα, τους Ντε Γκούζμαν, Μεγιάδο, Νέιρα και Στάικο στη μεσαία γραμμή, και στην επίθεση τους Καστάνιος και Γρίβα. by www.sport-fm.gr
Έβδομο γκολ για τον Παμλίδη στη σεζόν, που σκόραρε και μεσοβδόμαδα κόντρα στον Παναθηναϊκό για το Κύπελλο ένα πολύ ωραίο γκολ by www.sport-fm.gr
15' Aναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ: μπήκε ο Βαφέας στη θέση του Νέιρα που δεν μπορεί να συνεχίσει by www.sport-fm.gr
Ευκαιρία τώρα για τον ΠΑΣ με τον Καρτάλη, που κάνει το δεξί συρτό σουτ και η μπάλα περνάει λίγο έξω by www.sport-fm.gr
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Λεό να μην κάνει γκολ το τετ α τετ με τον Σωτηρίου by www.sport-fm.gr
22' Πρώτη μεγάλη στιγμή για τον ΟΦΗ: την κεφαλιά του Διαμαντή μετά από κόρνερ, αποκρούει εξαιρετικά ο Λοντίγκιν by www.sport-fm.gr
Το γκολ του Παμλίδη στο 4' για το 1-0
24' σουτ του Διαμαντή έξω από την περιοχή φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι by www.sport-fm.gr
Ο ΟΦΗ καταφέρνει να γίνει απειλητικός δύο φορές, αμφότερες με τον κεντρικό του αμυντικό by www.sport-fm.gr
Μετά το 20' ο ΟΦΗ έχει ανέβει αισθητά, φτάνοντας κοντά στην περιοχή του ΠΑΣ και έχοντας την κατοχή της μπάλας by www.sport-fm.gr
37' Κεφαλιά του Στάικου εντός περιοχής, καταλήγει εύκολα στην αγκαλιά του Λοντίγκιν by www.sport-fm.gr
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ 1-0 με το γκολ του Παμλίδη στο 4' by www.sport-fm.gr
56' Ο ΟΦΗ έχει μπει δυνατά στο β' ημίχρονο και πιέζει τον ΠΑΣ, φτάνοντας με συχνότητα στην περιοχή του by www.sport-fm.gr
60' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ: εκτός οι Παμλίδης και Καρτάλης, μέσα οι Μπρένερ και Γκριζμάν by www.sport-fm.gr
70' Πολύ ωραία φάση για τον ΠΑΣ με εναέριο βολέ του Ελευθεριάδη, που μπλοκαρίστηκε από τον Σωτηρίου by www.sport-fm.gr
Το δεύτερο ημίχρονο κυλάει χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, αφού καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει δημιουργήσει την μεγάλη ευκαιρία για γκολ, ενώ το παιχνίδι γίνεται κυρίως στον χώρο του κέντρου. by www.sport-fm.gr
86' Έχουμε μπει στο τελευταίο 5λεπτο και οι δυο ομάδες εξακολουθούν να μην παράγουν σημαντικές φάσεις by www.sport-fm.gr
90'+2' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ. Ο Πήλιος βλέποντας τον Σωτηρίου εκτός τέρματος -αφού έτρεξε στην αντεπίθεση- σούταρε από μακρινή απόσταση, με την μπάλα να απομακρύνεται λίγο πριν τη γραμμή τέρματος. by www.sport-fm.gr
Τέλος στο παιχνίδι. Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικρατεί 1-0 του ΟΦΗ χάρη στο τέρμα του Παμλίδη στο 4'. by www.sport-fm.gr