Απόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ

Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης του Απόλλωνα Σμύρνης με τον ΟΦΗ στη Ριζούπολη, για την 24η αγωνιστική της Super League. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 17:15. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Οι Ηρακλειώτες έχουν να κερδίσουν στην έδρα του Απόλλωνα από το 2013 (0-1)! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Δύο εκπλήξεις περιλαμβάνει η ενδεκάδα που επέλεξε ο Γιώργος Παράσχος για το σημερινό ματς, αφού ο προπονητής του Απόλλωνα Σμύρνης αποφάσισε να αφήσει έξω τους Ιωαννίδη και Φατιόν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Αναλυτικά η ενδεκάδα του Απόλλωνα: Βέρχουλστ, Μπρούσιτς, Λισγάρα, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδη, Κολ, Μπεντινέλι, Σλίβκα, Φερνάντεθ, Τσιλούλη, Ντάουντα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Πάμε να δούμε και τις επιλογές του Γιώργου Σίμου για το σημερινό παιχνίδι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Αναλυτικά η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Σωτηρίου, Ουές, Διαμαντή, Γιαννούλη, Κοροβέση. Μεγιάδο, Ντε Γκουζμάν, Στάικο, Σολίς, Στάρτζεον, Γρίβας. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Το σημερινό παιχνίδι είναι αρκετά ενδιαφέρον, αφού ο Απόλλων (22) και ο ΟΦΗ (19) βρίσκονται αρκετά κοντά στην βαθμολογία, με τους φιλοξενούμενους να μετρούν επτά σερί ήττες! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Διαιτητές: Ευστάθιος Γκορτσίλας, Βοηθοί: Σπυρίδων Βασιλόπουλος, Γεώργιος Χριστάκογλου, 4ος Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος, VAR: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος by Χρήστος Κατριμουστάκης
Όλα έτοιμα για να αρχίσει το ματς by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
4' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, με την κεφαλιά του Λισγάρα να περνάει λίγο έξω από την εστία του Σωτηρίου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
8' Πιέζει ο Απόλλων, σταθερός ο ΟΦΗ, με σκληρές μονομαχίες στη μεσαία γραμμή by Χρήστος Κατριμουστάκης
10' Ανεβάζει τι γραμμές του τώρα ο ΟΦΗ και κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
12' Κλέβει ο Απόλλων στο κέντρο και απειλεί, όμως ο Ουές θα κόψει όμορφα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
14' Αρκετές λάθος πάσες και από τις δύο ομάδες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
18' Γκολ ο Απόλλων με τον Ντάουντα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ο Σλίβκα πλάσαρε από κοντά τον Σωτηρίου, ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ έδιωξε, όμως ο Ντάουντα πήρε το ριμπάουντ και ανενόχλητος έκανε το 1-0. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21' Πιέζει ο ΟΦΗ και ψάχνει την ισοφάριση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Γρίβα να στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Βέρχουλστ υπό την πίεση των αντίπαλων αμυντικών. by Χρήστος Κατριμουστάκης
27' Γκολ, ισοφαρίζει με τον Στάρτζεον ο ΟΦΗ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Σέντρα ακριβείας του Ουές για το κεφάλι του Στάρτζεον, με τον Πορτογάλο να ευστοχεί από κοντά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
28' Στο έδαφος ο Τσιλούλης, σταματάει το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
by Χρήστος Κατριμουστάκης
31' Συνεχίζει να πιέζει ψηλά ο ΟΦΗ, κερδίζοντας φάουλ και πάλι σε καλό σημείο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Κίτρινη κάρτα στον Σλίβκα by Χρήστος Κατριμουστάκης
32' Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλων, μέσα ο Φατιόν, έξω ο Τσιλούλης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
33' Κακή έξοδος από τον Βέρχουλστ, αλλά ο Σολίς ξέχασε το ποδόσφαιρο στο τελείωμά του. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Κάκωση στο γόνατο λένε οι πρώτες εκτιμήσεις για το γόνατο του Τσιλούλη. by Χρήστος Κατριμουστάκης
37' Το σουτ του Κολ είχε πορεία προς την εστία αλλά βρίσκει στο αριστερό πόδι του Ντάουντα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
40' Φοβερή επέμβαση του Βέρχουλστ στο σουτ του Σολίς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
43' Στο έδαφος ο Τομάς που ζητά πέναλτι, υπήρξε μια επαφή αλλά όχι κάτι σημαντικό για να δικαιολογηθεί παράβαση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
45' Σουτ του Στάικου από μακριά, ξανά σε σωστή θέση ο Βέρχουλστ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Κατριμουστάκης
45+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Στάρτζεον να μην προλαβαίνει να κάνει επαφή στη σέντρα του Κοροβέση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, σε ένα ματς με καταπληκτικό ρυθμό, πολλές φάσεις και ένα γκολ από κάθε πλευρά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Αλλαγή για τον Απόλλωνα, μέσα ο Χουχούμης, έξω ο Μπεντινέλι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
48' Σκληρές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
52' Πιέζει ο Απόλλων αλλά ο Λισγάρας κάνει επιθετικό φάουλ σε μια καλή στιγμή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
53' Καλό ψηλοκρεμαστό σουτ του Ντάουντα, φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Σωτηρίου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
55' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Στάρτζεον. by Χρήστος Κατριμουστάκης
58' Πατάει περιοχή ο Φερνάντεθ, απομακρύνει ο Ουές. by Χρήστος Κατριμουστάκης
60' Μπέρδεμα στην άμυνα του ΟΦΗ, με τον Σλίβκα να πετυχαίνει τα πόδια του Σωτηρίου αντί της μπάλας. by Χρήστος Κατριμουστάκης
61' Ο Στάρτζεον έγινε... Μέσι, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, αλλά ο Ντε Γκουζμάν πλάσαρε άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Κίτρινη κάρτα στον Στάικο για μαρκάρισμα στον Φατιόν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
63' Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με κεφαλιά του Στάικου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
68' Κάποια φάουλ στον χώρο του κέντρου έχουν παγώσει λίγο τον ρυθμό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
69' Αν και οφσάιντ, ο Σολίς χάνει και πάλι απίστευτη ευκαιρία σε κενό τέρμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
73' Διπλή αλλαγή για τον Απόλλων, μέσα οι Τσαμπούρης και Ιωαννίδης, έξω οι Ντάουντα και Φερνάντεθ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
75' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ, ο Ντε Γκουζμάν στην εκτέλεση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
77' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, στη θέση του Σολίς, ο Σαρδινέρο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
79' Στην περιοχή του ΟΦΗ ο Σλίβκα, πολύ κακό το σουτ του. by Χρήστος Κατριμουστάκης
81' Ο Γρίβας δεν μπορεί να κερδίσει τον Βέρχουλστ σε τετ-α-τετ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
83' Τρομερή επέμβαση του Σωτηρίου σε γυριστή κεφαλιά του Ιωαννίδη! by Χρήστος Κατριμουστάκης
84' Γκολ ο Ιωαννίδης! by Χρήστος Κατριμουστάκης
Τραγικό λάθος του Σωτηρίου που αντί να μπλοκάρει, χάνει την μπάλα, με τον Ιωαννίδη να πλασάρει σε κενή εστία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Έλεγχος στο VAR για οφσάιντ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Μετράει κανονικά το γκολ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
88' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, μέσα ο Σόουζα, έξω ο Στάικος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
Αλλαγή και για τον Απόλλωνα, μέσα ο Λαγός, έξω ο Κολ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
93' Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη by Χρήστος Κατριμουστάκης