Άρης-Ατρόμητος

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Άρης-Aτρόμητος, η οποία θα διεξαχθεί στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 15:00 (28/2) και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports 1HD. Ραδιοφωνικά θα καλυφθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Αλέξη Σαββόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από δύο σερί ισοπαλίες στο πρωτάθλημα (τελευταία το 1-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης» με τον Ολυμπιακό στις 21/2). Mε αποτέλεσμα να έχουν βρεθεί στην 3η θέση με 44 βαθμούς (όσους έχει και η 4η ΑΕΚ), στο -2 από τον 2ο ΠΑΟΚ (ματς παραπάνω) και στο +3 από τους Αστέρα Τρίπολης (παιχνίδι περισσότερο) και Παναθηναϊκό. by Μανώλης Μουσουράκης
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι το περασμένο Σάββατο (20/2) έμειναν στο 1-1 υποδεχόμενοι την ΑΕΛ και συμπλήρωσαν τρία συνεχόμενα παιχνίδια στη Super League 1 χωρίς νίκη. Βρίσκονται στην θέση με 26 πόντους, ενώ δεν προλαβαίνουν και μαθηματικά πλέον τα playoffs. by Μανώλης Μουσουράκης
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα - Σούντγκρεν, Ροζ, Δεληζήσης, Γκάνεα - Σάσα, Τζέγκο - Μπρούνο, Μπερτόλιο, Γκάμα - Μήτρογλου. by Μανώλης Μουσουράκης
Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Θεοδωράκης - Γκάλο, Γούτας, Γκαλβάο, Τομάσεβιτς - Νάτσος, Χαρίσης - Νταβιώτης, Μουνίθ, Αγκάγιεφ - Εντομβόνγι. by Μανώλης Μουσουράκης
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σιαμπάνης, Μάνος, Ιωάννου, Σίλβα, Μπαγκαλιάνης, Μανσίνι, Μπεναλουάν, Κάτσε, Σάκιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μανδάς, Ραμπέγιο, Χριστοδουλόπουλος, Ούμπιδες, Μάτιτς, Κωτσόπουλος, Στρούγγης, Οικονομίδης, Μανούσος. by Μανώλης Μουσουράκης
Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας Α' Βοηθός: Αθανάσιος Κόλλιας Β' Βοηθός: Χρήστος Μπαλτάς 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας Διαιτητής VAR: Στέφανος Κουμπαράκης Διαιτητής ΑVAR: Μιχαήλ Παπαδάκης Παρατηρητής: Κωνσταντίνος-Αίας Δάλλας. by Μανώλης Μουσουράκης
Η ιστορία: Νίκες Άρη: 11 Ισοπαλίες: 11 Νίκες Ατρομήτου: 7. by Μανώλης Μουσουράκης
Με γηπεδούχο τον Άρη: Νίκες Άρη: 7 Ισοπαλίες: 3 Νίκες Ατρομήτου: 4. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι του πρώτου γύρου είχε λήξει 2-2 (37' Μανούσος πέν., 51' Μουνίθ – 61' Κάτσε, 81' Σάσα). by Μανώλης Μουσουράκης
Σε τρία λεπτά αναμένεται η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
Να τονίσουμε ότι είναι η πρώτη φορά που ξεκινούν βασικοί οι Μήτρογλου και Μπρούνο για τον Άρη, ενώ αυτή είναι και η πρώτη συμμετοχή στη φετινή σεζόν για τον Θεοδωράκη του Ατρομήτου. by Μανώλης Μουσουράκης
Τώρα πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
2' Φάση με το «καλησπέρα» για τον Άρη. Σουτ του Γκάμα έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
Έχουν αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
7' Σέντρα του Γκάλο, απομακρύνει με κεφαλιά ο Σούντγκρεν. by Μανώλης Μουσουράκης
8' Ευκαιρία για τον Άρη. Εξαιρετική σέντρα του Σούντγκρεν, ο Σάσα πιάνει την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής (από πλάγια θέση) και η μπάλα καταλήγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
11' Φάση εκ νέου για τον Άρη. Σουτ του Μπρούνο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, το οποίο κατέληξε έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
16' Σουτ του Γκάμα, δεν ανησυχεί ο Θεοδωράκης. by Μανώλης Μουσουράκης
Εσωτερική αλλαγή για τον Ατρόμητο, με τους Νταβιώτη και Αγκάγιεφ να αλλάζουν πλευρές. by Μανώλης Μουσουράκης
22' ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-0. Σκόρερ ο Γκάνεα! ΓΚΟΛΑΡΑ! Μονοκόμματο σουτ του Γκάνεα 7-8 μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ατρομήτου με την μπάλα να καταλήγει στο «γάμα» της εστίας! Τι γκολ!!! by Μανώλης Μουσουράκης
25' Ευκαιρία για Ατρόμητο. Προσπαθούν να αντιδράσουν άμεσα οι φιλοξενούμενοι, αλλά το σουτ του Νταβιώτη περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
Το δικαιούνται απόλυτα αυτό το προβάδισμα οι γηπεδούχοι, οι οποίοι έχουν μπει εξαιρετικά στην αναμέτρηση φτιάχνοντας τη μια φάση μετά την άλλη. by Μανώλης Μουσουράκης
Πολύ καλό ματς από τον Μπρούνο. Ο εξτρέμ του Άρη είναι αρκετά δραστήριος, μέσα σε όλες τις φάσεις της ομάδας του, ενώ βοηθάει και στην ανάκτηση της μπάλας σε καίρια σημεία. by Μανώλης Μουσουράκης
Ο ρυθμός του ματς έχει πέσει μετά το 1-0 του Άρη, με τον Ατρόμητο να έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο. by Μανώλης Μουσουράκης
36' Ευκαιρία για τον Άρη. Οι γηπεδούχοι μπήκαν με προϋποθέσεις στην αντίπαλη περιοχή, χωρίς όμως να προλάβουν να εκτελέσουν. by Μανώλης Μουσουράκης
Ακόμα τέσσερα λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
44' Φάση για τον Ατρόμητο. Δυνατό μακρινό σουτ του Νάτσου, το οποίο καταλήγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
Ένα λεπτό θα είναι ο έξτρα χρόνος. by Μανώλης Μουσουράκης
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Νταβιώτη. Η πρώτη στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Άρης πηγαίνει προηγούμενος 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στην γκολάρα του Γκάνεα στο 22'. Πολύ καλοί μέχρι εκείνο το χρονικό σημείο οι γηπεδούχοι, οι οποίοι όμως στη συνέχεια έριξαν ρυθμούς και έχασαν τη συνοχή που τους διέκρινε. by Μανώλης Μουσουράκης
by Μανώλης Μουσουράκης
Απολαύστε το υπέροχο τέρμα του Γκάνεα. by Μανώλης Μουσουράκης
Οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Εντομβόνγι ο Κωτσόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
46' Κεφαλιά του Κωτσόπουλου, μπλοκάρει ο Κουέστα. Ως μη γενόμενη, όμως, η φάση καθώς εν συνεχεία δόθηκε οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
51' Κακό τελείωμα από τον Γκάμα σε επίθεση με προϋποθέσεις για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
Διατηρεί τον έλεγχο του ρυθμού ο Άρης. Προσπαθεί να δημιουργήσει κατά βάση από τις πτέρυγες. by Μανώλης Μουσουράκης
61' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Πολύ ωραία σέντρα του Νταβιώτη, με τον Αγκάγιεφ να καθυστερεί να εκτελέσει. by Μανώλης Μουσουράκης
64' Μανσίνι και Μάνος αντί των Μήτρογλου και Μπερτόλιο. by Μανώλης Μουσουράκης
65' ΓΚΟΛ ο Άρης! 2-0. Σκόρερ ο Σάσα. Εξαιρετική σέντρα του Γκάνεα με τον χαφ των γηπεδούχων να πετάγεται και να στέλνει την μπάλα με κεφαλιά-«ψαράκι» στα δίχτυα της εστίας του Θεοδωράκη. by Μανώλης Μουσουράκης
69' Έξω οι Κωτσόπουλος (με πρόβλημα) και Αγκάγιεφ για τον Ατρόμητο, μέσα οι Μάτιτς και Ραμπέγιο. Αλλαγή και για τον Άρη με τον Σίλβα στη θέση του Μπρούνο. by Μανώλης Μουσουράκης
72' Διαγώνιο σουτ του Μάνου, καταλήγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
74' Ούμπιδες αντί του Γκάλο για τον Ατρόμητο. by Μανώλης Μουσουράκης
79' Συνεχίζονται οι αλλαγές. Σάκιτς και Κάτσε αντί των Σούντγρεν και Σάσα. by Μανώλης Μουσουράκης
80' ΓΚΟΛ ο Άρης! 3-0. Σκόρερ ο Σίλβα. Πάσα του Σίλβα στον Μάνο, ωραία κίνηση του Έλληνα άσου και σπάσιμο της μπάλας εκ νέου στον πρώτο, ο οποίος με σουτ εντός περιοχής γράφει το 3-0. by Μανώλης Μουσουράκης
Ακόμα τέσσερα λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του αγώνα, με τον Άρη να έχει «καθαρίσει» το «τρίποντο». by Μανώλης Μουσουράκης
Κίτρινη για τον Τομάσεβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
Τέλος στο παιχνίδι! Ο Άρης επικράτησε 3-0 εντός έδρας του Ατρομήτου χάρη στην γκολάρα του Γκάνεα (22') και τα τέρματα των Σάσα (65') και Σίλβα (80') στο δεύτερο. Με τους «κίτρινους» να ανεβαίνουν εκ νέου στη 2η θέση. by Μανώλης Μουσουράκης