ΑΕΛ-Παναιτωλικός

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ΑΕΛ-Παναιτωλικός για την 24η αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 17:15 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2, ενώ ραδιοφωνικά θα μεταδοθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Νάγκι, Μαξιμένκο, Μπέρτος, Γιακιμόφσκι, Ακούνια, Νικολιάς, Ζίζιτς, Κολομπίνο, Μπεν Χατίρα, Ντουρμισάι και Πινακάς. Στον πάγκο: Σουλούκος, Ηλιάδης, Στίφλερ, Μιλοσάβλιεβιτς, Μούζεκ, Γλυνός, Χουσίνο, Νούνιτς, Τρούγιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Μελίσσας, Περέιρα, Μεδίνα, Τσότσαλιτς, Βάντερσον, Εντιγκά, Ταχάρ, Γκόμες, Ντίας, Αριγίμπι και Καρέλης. Στον πάγκο: Κνετ, Μάζουρεκ, Μαλής, Μεντόσα, Τσιγγάρας, Αρσούρα, Βέργος, Ντουάρτε, Κωνσταντόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Άγγελος Κολλιάκος (Αθηνών) Τέταρτος: Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) VAR: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας), Θεόφιλος Μωϋσιάδης (Ηπείρου) by Αποστόλης Λιβάνιος
Η ΑΕΛ είναι τελευταία με 10 βαθμούς, αλλά και 22 ματς. Ο Παναιτωλικός είναι από πάνω με 17 βαθμούς σε 23 αναμετρήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
Από τους γηπεδούχους απουσιάζουν οι Μουκάντζο, Μιχαήλ, Γκράουρ, Καρανίκας, Μπάγιτς, Σπαρβ by Αποστόλης Λιβάνιος
Για τους φιλοξενούμενους οι Μπαρμπόσα, Καρασαλίδης, Λιάβας, Τζανακάκης, Ματσόλα, Γιάκολις και Μανθάτης by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Δίχως κάτι ιδιαίτερο το παιχνίδι έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Αρκετά νευρικό παιχνίδι με πολλά λάθη και δίχως καλό ρυθμό στα πρώτα λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
9' Επικίνδυνη επίθεση του Παναιτωλικού με τον Αριγίμπι να μπουκάρει από τα αριστερά, προβολή από τον Μαξιμένκο που πήρε και το άουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
14' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Ντουρμισάι, αλλά δεν υπάρχει γκολ για την ΑΕΛ λόγω οφσάιντ. Ύστερα από κόρνερ, ο Νικολιάς σέντραρε γλυκά για το κεφάλι του συμπαίκτη του που νίκησε τον Μελίσσα, αλλά ήταν εκτεθειμένος στο ξεκίνημα της φάσης by Αποστόλης Λιβάνιος
Το τσεκάρει φυσικά και ο VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
Συνέχεια στο παιχνίδι δίχως γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
21' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντάλσιο έκανε γύρισμα από τα δεξιά και ο Ταχάρ προσπάθησε να σκοράρει με τακουνάκι μέσα από τη μικρή περιοχή, αλλά δεν το έπιασε γεμάτα και ο Νάγκι μπλόκαρε
by Αποστόλης Λιβάνιος
37' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ, 1-0! Φοβερό σουτ του Πινακά εκτός περιοχής, μετά από... κατά λάθος πάσα από κακό κοντρόλ του Ακούνια, ο Μελίσσας είναι λίγο έξω από τη θέση του και δεν πρόλαβε να κάνει έγκαιρα τα πίσω βήματα και μάζεψε την μπάλα (την οποία έχει βρει λίγο) από τα δίχτυα του. Έβδομο τέρμα για τον επιθετικό των γηπεδούχων
42' Κίτρινη για τον Παναιτωλικό, την είδε ο Μεντίνα by Αποστόλης Λιβάνιος
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Αλκαζάρ: ΑΕΚ-Παναιτωλικός 1-0. Το γκολ του Πινακά στο 37ο λεπτό με πολύ ωραίο σουτ, χωρίζει τις δύο ομάδες. Κακό το θέαμα στο πρώτο μέρος με λίγες φάσεις και δίχως ρυθμό η αναμέτρηση στο μεγαλύτερο διάστημα. Ανώτερη στο δεύτερο μισό η ομάδα του Φέστα, είχε συντριπτικά υπέρ της την κατοχή, πίεσε ψηλά και δημιούργησε προβλήματα στους φιλοξενούμενους. by Αποστόλης Λιβάνιος
Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Παναιτωλικός είναι αυτός που έχει την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, ενώ η ΑΕΛ έχει παθητικό ρόλο σε αυτό το διάστημα by Αποστόλης Λιβάνιος
55' Ως μη γενόμενη φάση για τον Παναιτωλικό. Ντάλσιο και Καρέλης συνεργάστηκαν, αλλά ο δεύτερος, ο οποίος νικήθηκε από τον Νάγκι, ήταν οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
60' Παρόμοια φάση και τώρα, με τον Ντάλσιο να βρίσκει τον Αριγίμπι μέσα στην περιοχή, αλλά ήταν οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
62' Απειλεί η ΑΕΛ. Αντεπίθεση των γηπεδούχων μετά από λάθος των φιλοξενούμενων, ο Νικολιάς έκανε γύρισμα από τα δεξιά, αλλά ο Ακούνια που έκανε προβολή από τα όρια της μικρής περιοχής, δεν έφτασε στην μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
63' Απειλεί και πάλι η ΑΕΛ που βρίσκει κενά στην κόντρα. Σουτ του Νικολιά, κόντρα στον Μπεν Χατίρα και άουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
67' Μεντόσα αντί Ντάλσιο και Μάζουρεκ αντί Ταχάρ για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
67' Μιλοσάβλιεβιτς αντί Μπεν Χατίρα για την ΑΕΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
71' Ή σειρά του Παναιτωλικού να απειλήσει. Σουτ του Καρέλη εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Νάγκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
80' Τσιγγάρας αντί Μεντίνα και Ντουάρτε αντί Βάντερσον για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Τρούγιτς αντί Νικολιά για την ΑΕΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Κίτρινη για την ΑΕΛ, την αντίκρισε ο Μιλοσάβλιεβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
87' Στίφλερ αντί Ακούνια για την ΑΕΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
87' Βέργος αντί Περέιρα για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
90' Κίτρινη στον Νάγκι by Αποστόλης Λιβάνιος
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
90+2' Κίτρινη στον Αριγίμπι by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο ματς. ΑΕΛ-Παναιτωλικός 1-0 με το γκολ του Πινακά στο 37’ by Αποστόλης Λιβάνιος