Βόλος-Ολυμπιακός

Καλησπέρα σε όλους. Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον Βόλο εκτός έδρας για την 24η αγωνιστική της Super League by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Ολυμπιακός μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό και την ισοπαλία με τον Άρη θέλει τη νίκη και για αυτό το λόγο ο Μαρτίνς επέλεξε να μην κάνει εκτενείς αλλαγές στο αρχικό σχήμα. by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πρώτο γύρο: Ολυμπιακός – Βόλος 4-1 (44’ κεφαλιά Μασούρας, 66’ σουτ Ελ Αραμπί, 80’ σουτ Ελ Αραμπί, 90’ σουτ Ελ Αραμπί – 11’ πέναλτι Μπαριέντος) by Γιώργος Σπανομανώλης
Οι ερυθρόλευκοι έχουν 58 βαθμούς και είναι στο +11 από τον δεύτερο Άρη by Γιώργος Σπανομανώλης
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
Βόλος (Λόπες): Κλέιμαν, Φερράρι, Γκρίλο, Μήτογλου, Τέκιο, Ριένστρα, Τσοκάνης, Νίνης, Μπαριέντος, Μπαρτόλο, Δουβίκας by Γιώργος Σπανομανώλης
Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Σα - Λαλά, Μπα, Σεμέδο, Ρέαμπτσιουκ - Καμαρά, Εμβιλά - Φορτούνης, Μπρούμα και Βαλμπουενά - Ελ Αραμπί. by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγκο για τον Βόλο: Γκαραβέλης, Κολόμπο, Σάντσες, Κιάκος, Μαρτίνες, Μπουένο, Σάντος, Κρητικός, Μίλοκ by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Κρίστινσον, Μπουχαλάκης, Σίλβα, Χασάν, Ανδρούτσος, Παπασταθόπουλος, Μασούρας, Χολέβας, Ραντζέλοβιτς by Γιώργος Σπανομανώλης
Διαιτητές: Φάμπιο Βερίσιμο από την Πορτογαλία, βοηθοί Τρύφων Πετρόπουλος, Ιορδάνης Δημητριάδης 4ος Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης στο VAR ο επίσης Πορτογάλος Μπρούνο Έστεβες by Γιώργος Σπανομανώλης
Το ματς ξεκινάει 19.30. Τηλεοπτικά Novasports και ραδιοφωνικά bwinΣΠΟΡ FM 94.6 by Γιώργος Σπανομανώλης
Για πρώτη φορά μετά το ματς με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, ξεκινούν μαζί Φορτούνης και Βαλμπουενά. by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
Οι ερυθρόλευκοι με τις μπλε εμφανίσεις. Ο Βόλος θα παίξει με λευκά. by Γιώργος Σπανομανώλης
Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
4' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός 1-0 με τον Φορτούνη by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Καμαρά βρήκε στην περιοχή στον Μπρούμα που γύρισε στον Φορτούνη για να εκτελέσει τον Κλέιμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
7' Πάτησε περιοχή ο Λαλά γύρισε αλλά έδιωξαν οι αμυντικοί του Βόλου by Γιώργος Σπανομανώλης
10' ΓΚΟΛ ο Βόλος 1-1 με τον Γκρίλο by Γιώργος Σπανομανώλης
Κόρνερ από τον Μπαριέντος και... ώ του θαύματος (!) ο Ολυμπιακός τρώει πάλι γκολ από στατική φάση by Γιώργος Σπανομανώλης
Στο πρώτο δεκάλεπτο σε δύο τελικές στην εστία έχουν μπει ήδη δύο γκολ. Ο Ολυμπιακός δε, δεν μαθαίνει με τίποτα από τα λάθη του και δέχεται γκολ πάλι από στημένη μπάλα. by Γιώργος Σπανομανώλης
14΄Σουτ του Μπρούμα η μπάλα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
16' Κίτρινη κάρτα στον Εμβιλά by Γιώργος Σπανομανώλης
20' Κίτρινη στον Καμαρά by Γιώργος Σπανομανώλης
by Γιώργος Σπανομανώλης
27' Ο Μπρούμα πατάει περιοχή διώχνει ο Μήτογλου by Γιώργος Σπανομανώλης
32' Κίτρινη στον Νίνη by Γιώργος Σπανομανώλης
36' Στο έδαφος ο Σεμέδο, φαίνεται να έχει πρόβλημα by Γιώργος Σπανομανώλης
Συνεχίζει προσωρινά με δέκα ο Ολυμπιακός by Γιώργος Σπανομανώλης
Σηκώθηκε ο Σωκράτης τώρα by Γιώργος Σπανομανώλης
39' Στη θέση του Σεμέδο ο Σωκράτης by Γιώργος Σπανομανώλης
45' Ο Ολυμπιακός πατάει περιοχή και πάλι, σουτ του Εμβιλά δεν είναι καλό στα χέρια του Κλέιμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
Ένα λεπτό επιπλέον χρόνος by Γιώργος Σπανομανώλης
Ημίχρονο: Βόλος-Ολυμπιακός 1-1 Το ξεκίνημα του Ολυμπιακού με το γκολ στο 4ο λεπτό ήταν ιδανικό, αλλά για ακόμα μία φορά η άμυνα του τον πρόδωσε σε στατική φάση. Ο ρυθμός έπεσε από εκεί και έπειτα, ενώ θεωρώ πως τα πάντα για τους ερυθρόλευκους επισκιάζει ο τραυματισμός του Σεμέδο στο γόνατο ενόψει και των αναμετρήσεων με την Άρσεναλ. by Γιώργος Σπανομανώλης
Όλα έτοιμα για το δεύτερο μέρος by Γιώργος Σπανομανώλης
Σέντρα στο β' ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
Για κάκωση έσω πλαγίου συνδέσμου είναι οι πρώτες εκτιμήσεις για τον Σεμέδο by Γιώργος Σπανομανώλης
49' Χλιαρό σουτ του Νίνη μαζεύει ο Σα by Γιώργος Σπανομανώλης
51' Σέντρα του Φορτούνη μαζεύει ο Κλέιμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
52' Στο έδαφος και ο Εμβιλά, φαίνεται να πονάει στη μέση by Γιώργος Σπανομανώλης
53' Ευκαιρία ο Ολυμπιακός: Σουτ του Εμβιλά μπλόκαρε ο Κλέιμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
55' Κίτρινη στον Μπαριέντος by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Μαρτίνες στη θέση του Τέκιο by Γιώργος Σπανομανώλης
61' Ο Ολυμπιακός σκοράρει, σημαία για οφσάιντ by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Ελ Αραμπί βρήκε δίχτυα, αλλά στο ξεκίνημα της φάσης ήταν οφσάιντ ο Φορτούνης by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Ολυμπιακός πιέζει, ενώ ετοιμάζονται Μασούρας και Χασάν by Γιώργος Σπανομανώλης
63' Χασάν αντί Βαλμπουενά by Γιώργος Σπανομανώλης
70' Ο Δουβίκας ταλαιπωρεί τον Μπα, αλλά του κάνει φάουλ by Γιώργος Σπανομανώλης
72' Σουτ του Φορτούνη μπλοκάρει ο Κλέιμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο του ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
77' Τεράστια ευκαιρία ο Ολυμπιακός: Ο Χασάν φάτσα με τον Κλέιμαν σώζει ο τερματοφύλακας του Βόλου by Γιώργος Σπανομανώλης
Ως μη γενόμενη. Είναι οφσάιντ ο Χασάν by Γιώργος Σπανομανώλης
Το ματς μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Ολυμπιακός έχει 45 λάθη στο ματς, 36 ο Βόλος by Γιώργος Σπανομανώλης
81' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός 2-1 με τον Εμβιλά by Γιώργος Σπανομανώλης
Δεν μετράει το γκολ του Εμβιλά, υπάρχει οφσάιντ by Γιώργος Σπανομανώλης
Ωστόσο γίνεται τώρα έλεγχος VAR by Γιώργος Σπανομανώλης
Θα το δει ο διαιτητής by Γιώργος Σπανομανώλης
Από το λάθος πλασε του Σωκράτη η μπάλα έφτασε στον Εμβιλά που πλάσαρε, ο Χασάν φαίνεται να επηρεάζει τη φάση by Γιώργος Σπανομανώλης
Θα δούμε τι θα αποφασίσει ο διαιτητής που το βλέπει by Γιώργος Σπανομανώλης
ΓΚΟΛ τελικά ο Ολυμπιακός 2-1 μετράει το τέρμα του Εμβιλά by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο διαιτητής θεωρεί ότι ο Χασάν δεν επηρεάζει τη φάση by Γιώργος Σπανομανώλης
86' Μπουχαλάκης αντί Φορτούνη και Μασούρας αντί του Ελ Αραμπί by Γιώργος Σπανομανώλης
89' Γέμισμα του Καμαρά, μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια ο κίπερ των γηπεδούχων by Γιώργος Σπανομανώλης
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος by Γιώργος Σπανομανώλης
90+1' Φάουλ για τον Βόλο από μακριά, απομακρύνει η άμυνα του Ολυμπιακού by Γιώργος Σπανομανώλης
90+3΄Εξαιρετική προσπάθεια του Μαρτίνεζ από τα δεξιά, έδωσε πάσα στον Μπουένο που βρέθηκε μέσα στην περιοχή όμως ο Μπα με σωτήριο τάκλιν σώζει τους φιλοξενούμενους by Γιώργος Σπανομανώλης
90+4' Φάουλ για τον Βόλο, γεμίζει ο Νίνης, όμως το γυριστό του Μήτογλου περνάει άουτ. by Γιώργος Σπανομανώλης
Λήξη του αγώνα. Ο Ολυμπιακός χάρη στα τέρματα των Φορτούνη (6') και Εμβιλά (81'), φεύγει με δύσκολο διπλό από την έδρα του Βόλου, ο οποίος είχε μειώσει προσωρινά στο 10' με τον Γκρίλο. by Γιώργος Σπανομανώλης