Μπασκόνια-Ολυμπιακός

Καλησπέρα σας! by Παναγιώτης Κεφαλάς
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το www.sportfm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Μπασκόνια, στη Βιτόρια, για την 28η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στις 20:00 το τζάμπολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στο 11-15 είναι οι «ερυθρόλευκοι», ενώ οι Βάσκοι βρίσκονται στο 13-13. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Η ομάδα του Πειραιά έρχεται από την ήττα κόντρα στην ΤΣΣΚΑ με σκορ 75-74, που ήταν η έκτη σερί της. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Από την άλλη, οι πρωταθλητές Ισπανίας συνέτριψαν 87-67 τον Ερυθρό Αστέρα και μετρούν τέσσερις διαδοχικές νίκες. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, τώρα... by Παναγιώτης Κεφαλάς
Ο Ολυμπιακός ταξίδεψε στη Βιτόρια δίχως τους Γιώργο Πρίντεζη, Κώστα Παπανικολάου και Χασάν Μάρτιν. Από την άλλη, το ντεμπούτο του με τα ερυθρόλευκα αναμένεται να κάνει ο Κώστας Κουφός. Στη δωδεκάδα συμπεριλήφθηκε επίσης ο Νικολαΐδης, με τον Χρηστίδη να μένει εκτός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, η Μπασκόνια είχε επικρατήσει 90-76 μέσα στο ΣΕΦ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Διαιτητές του αγώνα είναι οι Nταμίρ Γιαβόρ (Σλοβενία), Σάσο Πέτεκ (Σλοβενία) και Τόμας Τραβίτσκι (Πολωνία). by Παναγιώτης Κεφαλάς
Περίπου δέκα λεπτά απομένουν για το τζάμπολ του ματς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Ο Κώστας Κουφός έχει επιλέξει το νούμερο «31» στη φανέλα του. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Η επίσημη παρουσίαση των δύο ομάδων. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Με τους Κουφό, Ζαν-Σαρλ, Βεζένκοβ, Τζένκινς και Σλούκα ξεκινά ο Ολυμπιακός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της αναμέτρησης, με την Μπασκόνια στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2-0 με τον Φαλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2-2 με σουτ του Ζαν-Σαρλ, από τα 6 μέτρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
4-2 με κάρφωμα του Σεντεκέρσκις, ύστερα από λάθος του Σλούκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
4-4 με φλότερ του Κουφού. Το πρώτο του με τη φανέλα του Ολυμπιακού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
4-6 με καλάθι και φάουλ του Κουφού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
4-7, μέσα και η βολή. by Παναγιώτης Κεφαλάς
4-9 με λέι απ του Βεζένκοβ, στον αιφνιδιασμό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βολές για τον Φαλ, με το δεύτερο προσωπικό φάουλ του Κουφού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2/2 και 6-9. by Παναγιώτης Κεφαλάς
6-11 με τον Σλούκα, από το πλάι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
7-1 με 1/2 βολές του Γκιεντράιτις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
7-14 με τρίποντο του Ζαν-Σαρλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
9-14 με φλότερ του Γκιεντράιτις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
9-16 με τον Έλις, κάτω από το καλάθι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
11-16 με τον Τζεκίρι στον αιφνιδιασμό, ύστερα από λάθος του ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
13-16 με σουτάκι του Τζεκίρι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
13-19 με νέο τρίποντο του Ζαν-Σαρλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
13-21 με τον Έλις, ύστερα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
0/2 βολές από τον Ντράγκιτς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
15-21 με λέι απ του Γκιεντράιτις, ύστερα από χαμένο λέι απ του ΜακΚίσικ... by Παναγιώτης Κεφαλάς
Διαδοχικά επιθετικά ριμπάουντ από τον Ολυμπιακό, αλλά και σερί χαμένα σουτ... by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στην πρώτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 21-15 της Μπασκόνια. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της δεύτερης περιόδου, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
33-30 με τον Τζεκίρι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
35-30 με τον Τζεκίρι ξανά, ύστερα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
38-30 με τρίποντο του Γκιεντράιτις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
41-30 με νέο τρίποντο του Γκιεντράιτις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Καταρρέει ο Ολυμπιακός λόγω των... παιδικών λαθών του και η Μπασκόνια παίρνει επιθετικά ριμπάουντ και βάζει τρίποντα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Άλλη μία τραγικότατη επίθεση από τον Ολυμπιακό, ούτε σουτ δεν έγινε. by Παναγιώτης Κεφαλάς
43-30 με κάρφωμα του Γκιεντράιτις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
43-32 με τον Σλούκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 43-32 κόντρα στην Μπασκόνια. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Καρμπόν μέχρι στιγμής το ματς αυτό, με εκείνο κόντρα στην Εφές. Πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο και στο δεύτερο οι παίκτες του Μπαρτζώκα να... πίνουν θάλασσα, να κάνουν το ένα αβίαστο λάθος μετά το άλλο και να δίνουν ρυθμό στους αντιπάλους τους. Αποτέλεσμα; Επιμέρους σκορ 28-11 στη δεύτερη περίοδο για τους Βάσκους... by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη του δεύτερου μέρους, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
63-52 με λέι απ του Ντράγκιτς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
65-52 με κάρφωμα του Βιλντόσα, ύστερα από λάθος του Σλούκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Άστοχο τρίποντο του Χάρισον, από τα 8 μέτρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στο τρίτο δεκάλεπτο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 68-58 κόντρα στην Μπασκόνια. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Μικρή καθυστέρηση στο ματς, καθώς οι διαιτητές συνομιλούν με τη γραμματεία για ένα τεχνικό πρόβλημα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έτσι, δεν έχει ξεκινήσει ακόμη το τέταρτο δεκάλεπτο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της τέταρτης περιόδου, με την Μπασκόνια στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
70-58 με δύσκολο καλάθι του Βιλντόσα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Πρόβλημα με τον Σπανούλη, ο οποίος χτύπησε στο αριστερό του χέρι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Δύο σερί άστοχα τρίποντα από τον Βεζένκοβ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
0/5 ο φόργουορντ του Ολυμπιακού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
73-58 με τρίποντο του Βιλντόσα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Με επιθετικά φάουλ του Ζαν-Σαρλ ολοκληρώθηκαν οι δύο τελευταίες επιθέσεις του Ολυμπιακού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
75-58 με λέι απ του Ντράγκιτς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
77-58 με νέο λέι απ του Ντράγκιτς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
77-60 με λέι απ του Βεζένκοβ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
79-60 με τον Πίτερς, κάτω από το καλάθι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Ο Ολυμπιακός έχει... τσακωθεί με το καλάθι, έχοντας πετύχει μόλις δύο πόντους σε έξι λεπτά. by Παναγιώτης Κεφαλάς
82-60 με τρίποντο του Σεντεκέρσκις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
85-60 με τρίποντο του Βιλντόσα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Ο Ολυμπιακός σταμάτησε να παίζει. by Παναγιώτης Κεφαλάς
88-60 με τρίποντο του Σεντεκέρσκις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Εικόνα... διάλυσης από τον Ολυμπιακό στην τέταρτη περίοδο. Έχει καταφέρει να φαίνεται χειρότερος από τη Χίμκι! by Παναγιώτης Κεφαλάς
91-60 με 3/3 βολές από τον Βιλντόσα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
91-62 με τον Χαραλαμπόπουλο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
91-64 με τον Έλις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
91-66 με τον ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στην αναμέτρηση, με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει την ήττα με σκορ 91-66 από την Μπασκόνια. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έβδομη σερί ήττα για την ομάδα του Πειραιά, που έπεσε στο 11-16. by Παναγιώτης Κεφαλάς