Άρης-Ολυμπιακός

Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς Κυπέλλου ανάμεσα στον Άρη και τον Ολυμπιακό by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Ολυμπιακός έχει προβάδισμα 2-1 από το πρώτο ματς, αλλά όλα είναι ανοικτά για την πρόκριση by Γιώργος Σπανομανώλης
74-35-23 υπέρ του Ολυμπιακού η συνολική παράδοση στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων, 23-24-16 αυτή των αναμετρήσεων που έχουν γίνει στη Θεσσαλονίκη. by Γιώργος Σπανομανώλης
Το ματς θα ξεκινήσει στις 20.00, τηλεοπτικά Cosmotesports 1 και ραδιοφωνικά bwinΣΠΟΡ FM 94.6 by Γιώργος Σπανομανώλης
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Κρίστινσον - Ανδρούτσος, Μπα, Σωκράτης ,Χολέμπας - Μπουχαλάκης, Τιάγκο Σίλβα, Ραντζέλοβιτς, Μασούρας - Κάιπερς, Χασάν. by Γιώργος Σπανομανώλης
Άρης (Μάντζιος): Κουέστα, Ροζ, Δεληζήσης, Σούντγκρεν, Σάκιτς, Λούκας Σάσα, Τζέγκο, Μπερτόγλιο, Μπρούνο Γκάμα, Μαντσίνι και Μάνος by Γιώργος Σπανομανώλης
Διαιτητής: Ματίας Γκεστράνιους (Φινλανδία), Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας) και Ράινχαρτ Μπουξμπάουμ (Δυτ. Αττικής), Τέταρτος: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) - VAR: Γκιλ Πάβελ (Πολωνία) και ΑVAR: Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (Αιτ/νίας) by Γιώργος Σπανομανώλης
Αρκετές οι αλλαγές από τον Μαρτίνς που επιλέγει να κάνει εκτενές ροτέισον, αφού η ομάδα του δείχνει κουρασμένη. Με Μαντσίνι και Μάνο ξεκινάει ο Μάντζιος τον Άρη που σίγουρα θα ψάξει ένα γρήγορο τέρμα. by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγκο του Άρη: Μπουσέ, Μπεναλουάν, Μπαγκαλιάνης, Γκάνεα, Κάτσε, Μήτρογλου, Σίλβα, Μαρτίνης, Μπρούνο by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Καμαρά Εμβιλά, Φορτούνης, Ελ Αραμπί, Ντρέγκερ, Μπρούμα, Ρέαμπτσιουκ και Σουρλής by Γιώργος Σπανομανώλης
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
Στο άλλο ματς Βόλος-ΑΕΚ 1-0, πρόκριση για την "Ένωση" by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
Ολοκληρώνεται τώρα το τυπικό by Γιώργος Σπανομανώλης
Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
8' Ευκαιρία ο Ολυμπιακός: Μπαλιά ακριβείας από τον Μασούρα, σουτ στην κίνηση από τον Κάιπερς στη μικρή περιοχή άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
9' Ευκαιρία ο Άρης: Ωραίος συνδυασμός σουτ του Σάσα από καλή θέση λίγο άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
14' Κόρνερ του Τιάγκο Σίλβα, διώχνουν οι αμυντικοί σουτ του Χολέμπας άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
15' Φοβερή κάθετη του Μαντσίνι, τρυπάει την άμυνα δεν μπορεί να τη βρει ο Μπερτόλιο by Γιώργος Σπανομανώλης
by Γιώργος Σπανομανώλης
21' Σουτ του Μπερτόλιο κόντραρε στον Χολέμπας by Γιώργος Σπανομανώλης
23' Φάουλ του Μασούρα σε κεφαλιά του, αλλά δεν συμφωνεί ο παίκτης του Ολυμπιακού by Γιώργος Σπανομανώλης
Το ματς έχει ρυθμό πάντως by Γιώργος Σπανομανώλης
35' Καλή κίνηση από Μασούρα, ήταν δυνατή η μπαλιά του Μπουχαλάκη by Γιώργος Σπανομανώλης
Έχει παλμό από την αρχή η αναμέτρηση και είναι ελκυστική. Άλλωστε το σκορ του πρώτου αγώνα, την κάνει ενδιαφέρουσα από μόνο του. Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά, αναζητώντας ένα γρήγορο γκολ που θα διαφοροποιούσε τα δεδομένα και έχασαν από μια σημαντική ευκαιρία. Πλέον παίζουν πιο μυαλωμένα και με λιγότερο ενθουσιασμό, με τον Ολυμπιακό να προσπαθεί να παγώσει κάπως τον ρυθμό με κατοχή της μπάλας. Χρειάζεται περισσότερες πρωτοβουλίες από τον Μπρούνο Γκάμα για να διεκδικήσει κάτι καλό ο Άρης. by Αποστόλης Λιβάνιος
43' Κόβει προ του Μαντσίνι ο Σωκράτης by Γιώργος Σπανομανώλης
44' Γύρισμα του Μασούρα στον Ρατζέλοβιτς, μπλοκάρει ο Κουέστα by Γιώργος Σπανομανώλης
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρης-Ολυμπιακός 0-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
Σχετικά ισορροπημένη η αναμέτρηση στο πρώτο μέρος, αλλά πιο κοντά στα «θέλω» του Ολυμπιακού, αφού δεν έχει ξεκινήσει από την ίδια… αφετηρία η ρεβάνς λόγω του 2-1 υπέρ των «ερυθρόλευκων». Οι δύο ομάδες μπήκαν φορτσάτες, με σκοπό να πετύχουν ένα γρήγορο γκολ και έχασαν από μια σημαντική ευκαιρία στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Κάιπερς οι μεν, με τον Σάσα στα… καπάκια οι δε. Σταδιακά, κυρίως μετά το τέταρτο-εικοσάλεπτο, έπεσε ο ρυθμός, οι δύο αντίπαλοι έπαιξαν με λιγότερη ορμή και έπεσε ο ρυθμός, δίχως αυτό να σημαίνει ότι δεν ήταν καλό το παιχνίδι. Λιγότερο ελκυστικό μεν, σε κρατάει δε. Στο δεύτερο μισό, το παιχνίδι είναι πιο κοντά στα μέτρα των Πειραιωτών που προσπαθούν να παγώσουν τον ρυθμό με κατοχή της μπάλας και δίχως ρίσκα. Ο Άρης φυσικά και είναι ζωντανός για την πρόκριση, αλλά για να τη «χτυπήσει» θέλει περισσότερα πράγματα επιθετικά από κάποια ατού του, όπως ο Μπρούνο Γκάμα. Ο Μαντσίνι έχει τρέξει πολύ, βοηθάει και πίσω, αλλά δεν μπορεί μόνος του. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έτοιμα όλα για το δεύτερο 45λεπτο by Γιώργος Σπανομανώλης
Σέντρα στο β' ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
48' Σέντρα του Ρατζέλοβιτς, μαζεύει ο Κουέστα by Γιώργος Σπανομανώλης
50' Πέναλτι για τον Άρη by Γιώργος Σπανομανώλης
Για μαρκάρισμα του Ανδρούτσου στην περιοχή. Περιμένουμε τον VAR by Γιώργος Σπανομανώλης
Αυστηρή φαίνεται η απόφαση για το μαρκάρισμα του Ανδρούτσου στον Μπερτόλιο by Γιώργος Σπανομανώλης
Ακόμα ο VAR εξετάζει τη φάση. Θα το δει ο Γκεστράνιους by Γιώργος Σπανομανώλης
Τα ριπλέι δεν είναι καλά, αλλά εγώ παράβαση δεν διακρίνω by Γιώργος Σπανομανώλης
Το είδε και έδωσε πέναλτι ο Γκεστράνιους. Δύσκολη φάση θα σηκώσει κουβέντα by Γιώργος Σπανομανώλης
53' ΓΚΟΛ ο Άρης 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπρούνο Γκάμα by Γιώργος Σπανομανώλης
Η μπάλα από την κάθετη πάσα του Μαντσίνι πέρασε από τον Μπερτόγλιο που πάτησε περιοχή. Ο Ανδρούτσος τον μαρκάρει σε μια φάση που δεν είναι ξεκάθαρη. Χαμηλά στα πόδια δεν τον βρίσκει. Αν υπάρχει κάτι υπάρχει στον κορμό του παίκτη αλλά εμείς δεν το είδαμε. Επαναλαμβάνω είναι δύσκολη φάση και θα σηκώσει συζήτηση. Όπως και να έχει είναι αυστηρό. by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο διαιτητής πάντως πήγε και το είδε στο μόνιτορ και επέμεινε στην αρχική του απόφαση by Γιώργος Σπανομανώλης
Έχει δρόμο το ματς, με αυτό το αποτέλεσμα περνάει ο Άρης by Γιώργος Σπανομανώλης
64' Μπρούμα, Φορτούνης και Εμβιλά μέσα, έξω Ρατζέλοβιτς, Σίλβα και Μασούρας by Γιώργος Σπανομανώλης
Τελευταίο 20λεπτο στο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
61' Κόρνερ του Φορτούνη, κεφαλιά του Κάιπερς, κεφαλιά του Σωκράτη άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
Κίτρινη στον Τζέγκο by Γιώργος Σπανομανώλης
75' Μέσα Κάτσε και Σίλβα έξω Μάνος και Μαντσίνι by Γιώργος Σπανομανώλης
76' Καμαρά αντί Μπα και Ελ Αραμπί αντί του Κάιπερς by Γιώργος Σπανομανώλης
83' Ευκαιρία ο Ολυμπιακός: Ο Ανδρούτσος στην πλάτη του Σούντγκρεν άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
86' Έξω ο Μπρούνο Γκάμα μέσα ο Μπεναλουάν by Γιώργος Σπανομανώλης
87' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός με τον Μπουχαλάκη by Γιώργος Σπανομανώλης
ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ του Κουέστα. Δεν υπάρχει! Ο τερματοφύλακας του Άρη άφησε την μπάλα στα πόδια του για να γεμίσει, δεν είδε τον Μπουχαλάκη που ήρθε από πίσω έκλεψε την μπάλα και σκόραρε σε κενή εστία. by Γιώργος Σπανομανώλης
Με το σκορ αυτό περνάει ο Ολυμπιακός by Γιώργος Σπανομανώλης
Μιλάμε για φάση που θα γίνει VIRAL σε όλη την Ευρώπη by Γιώργος Σπανομανώλης
Έξι λεπτά επιπλέον χρόνου by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Άρης πιέζει τον Ολυμπιακό, στο έδαφος ο Φορτούνης διακοπή τώρα by Γιώργος Σπανομανώλης
Κίτρινη στον Σούντγκρεν by Γιώργος Σπανομανώλης
ΤΕΛΟΣ Άρης-Ολυμπιακός 1-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
Με το ολέθριο λάθος του Κουέστα, ο Μπουχαλάκης πέτυχε ένα γκολ από το πουθενά και χάρισε την πρόκριση στον Ολυμπιακό. by Γιώργος Σπανομανώλης