Ολυμπιακός-Ερυθρός Αστέρας

Καλησπέρα σας! by Παναγιώτης Κεφαλάς
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το www.sportfm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Ερυθρό Αστέρα, στο ΣΕΦ, για την 28η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στις 21:00 το τζάμπολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Οι «ερυθρόλευκοι» του Πειραιά είναι στο 11-16, ενώ εκείνοι του Βελιγραδίου είναι στην προτελευταία θέση και στο 7-20. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Αμφότεροι μετρούν επτά συνεχόμενες ήττες στη διοργάνωση, οπότε μετά από αυτό το ματς, το σερί αυτό θα διακοπεί για έναν εκ των δύο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Ο Ολυμπιακός έρχεται από τη συντριβή με 91-66 από την Μπασκόνια, στη Βιτόρια, ενώ ο Ερυθρός Αστέρας υπέστη μία οριακή ήττα 78-76 από την Μπάγερν Μονάχου, μέσα στο Βελιγράδι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Εκτός για την ομάδα του Πειραιά είναι οι Κώστας Παπανικολάου και Χασάν Μάρτιν. Στη δωδεκάδα επέστρεψε ο Πρίντεζης, αλλά κανονικά θα βρίσκεται και ο Σπανούλης, ο οποίος χτύπησε στο δάχτυλο του χεριού του στο προηγούμενο ματς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Από την άλλη, εκτός για τους Σέρβους είναι οι Κίνο Κολόμ και Ντουόπ Ριθ, ενώ παραμένει άγνωστο εάν θα χρησιμοποιηθεί ο πρώην παίκτης των Κολοσσού Ρόδου και Προμηθέα Πάτρας, Λάνγκστον Χολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Διαιτητές του αγώνα είναι οι Ντανιέλ Ιερεθουέλο (Ισπανία), Γιάκουμπ Ζαμοΐσκι (Πολωνία) και Σινάν Ισγκουντέρ (Τουρκία). by Παναγιώτης Κεφαλάς
Λιγότερα από δέκα λεπτά απομένουν για το τζάμπολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Αυτή την στιγμή, η επίσημη παρουσίαση των δύο ομάδων. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Ολυμπιακός είχε επικρατήσει 81-79 σε ένα ματς... θρίλερ στο Βελιγράδι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Με τους Κουφό, Βεζένκοβ, ΜακΚίσικ, Σλούκα και Τζένκινς ξεκινά ο Ολυμπιακός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της αναμέτρησης, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Επιθετικό φάουλ του ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
3-0 με τρίποντο του Βεζένκοβ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
3-2 με τον Κούζμιτς, ύστερα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
3-4 με τον Λόιντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
5-4 με χουκ του Κουφού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
8-4 με τρίποντο του ΜακΚίσικ και ύστερα από μία μικρή... περιπέτεια της μπάλας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
24-16 με λέι απ του Σλούκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
24-18 με καλάθι και φάουλ του Κουρίτζα, ο οποίος έκανε... χαζό τον Έλις... by Παναγιώτης Κεφαλάς
24-19, μέσα και η βολή. by Παναγιώτης Κεφαλάς
26-19 με κάρφωμα του Έλις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
28-19 με λέι απ του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
30-19 με νέο καλάθι του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στην πρώτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 30-19 του Ερυθρού Αστέρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της δεύτερης περιόδου, με τον Ερυθρό Αστέρα στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
30-21 με 2/3 βολές του Σιμόνοβιτς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
32-21 με τον Πρίντεζη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
32-23 με φόλοου του Κούριτζα ή ενδεχομένως και αυτοκαλάθι του Έλις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
32-25 με κάρφωμα του Ντόμπριτς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
34-25 με λέι απ του Λαρεντζάκη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
34-27 με καλάθι και φάουλ του Νόκο. Το δεύτερο καλάθι και φάουλ που... προσφέρει ο Έλις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
53-46 με τρίποντο του Τζένκινς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
53-48 με κάρφωμα του Νταβιντόβατς, ύστερα από άστοχο τρίποντο του Χάρισον. Η επιστροφή στην άμυνα ήταν για... κλάματα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 53-48 του Ερυθρού Αστέρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Ευτυχώς για τον Ολυμπιακό που η επίθεσή του δουλεύει πολύ καλά απόψε. Η άμυνά του είναι ένα... δράμα, καθώς ο Ερυθρός Αστέρας σκοράρει με μεγάλη άνεση, όποτε θέλει και με όποιον θέλει. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Οι Σέρβοι είναι ομάδα που πετυχαίνει φέτος στην Ευρωλίγκα 73,5 πόντους και ήδη έχει βάλει 48 στο πρώτο ημίχρονο... by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη του δεύτερου μέρους, με τον Ερυθρό Αστέρα στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
53-50 με τον Χολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
53-52 με λέι απ του Λόιντ, ύστερα από το δεύτερο σερί λάθος του Σλούκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
75-67 με τον Ζαν-Σαρλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στην τρίτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 75-67 του Ερυθρού Αστέρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της τέταρτης περιόδου, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
94-79 με τον Σλούκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στην αναμέτρηση, με τον Ολυμπιακό να νικά 94-79 τον Ερυθρό Αστέρα! by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έτσι, οι «ερυθρόλευκοι» τελείωσαν το σερί των επτά ηττών και ανέβηκαν στο 12-16. by Παναγιώτης Κεφαλάς