Ατλέτικο Μαδρίτης-Ρεάλ Μαδρίτης

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι της Μαδρίτης ανάμεσα στην Ατλέτικο και στην Ρεάλ για την 26η αγωνιστική της La Liga. by Γιώργος Τσανάκας
Στην κορυφή της βαθμολογίας η Ατλέτικο με 58 βαθμούς, έχει στο -2 την Μπαρτσελόνα που πέρασε χθες από την Παμπλόνα, ενώ η Ρεάλ είναι τρίτη με 53 βαθμούς! by Γιώργος Τσανάκας
Δύο ματς λιγότερα για την Ατλέτικο, η οποία σήμερα θέλει να μην ηττηθεί για να κρατήσει... μακριά της την Ρεάλ Μαδρίτης! by Γιώργος Τσανάκας
Μία πόλη, δύο ομάδες, δύο αγάλματα: Ατλέτικο και Ρεάλ μπορεί να μοιράζονται την ίδια πόλη, όμως στο θέμα των ιστορικών αγαλμάτων της Μαδρίτης, φρόντισαν να επιλέξουν τι θέλουν από νωρίς. by Γιώργος Τσανάκας
9-2-1 με 26-7 τέρματα το εντός έδρας ρεκόρ της Ατλέτικο Μαδρίτης φέτος, με τη μοναδική ήττα της να έρχεται πριν δύο αγωνιστικές από την Λεβάντε! by Γιώργος Τσανάκας
8-4-1 με 22-12 τέρματα το εκτός έδρας ρεκόρ της Ρεάλ Μαδρίτης φέτος, με τη μοναδική της ήττα να έρχεται από τη Βαλένθια! by Γιώργος Τσανάκας
Η Ατλέτικο έχει μόλις μία ήττα στα 13 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα με το ρεκόρ της να είναι 10-2-1, ενώ η Ρεάλ τρέχει αήττητο πέντε αγώνων (4-1-0) και να έχει μία ήττα στα 15 τελευταία της. by Γιώργος Τσανάκας
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, ένα τέταρτο πριν τη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγκο Σιμεόνε): Όμπλακ - Τρίπιερ, Σάβιτς, Φελίπε, Ερμόζο - Κόκε, Γιορέντε, Καράσκο, Λεμάρ - Κορέα, Σουάρες. by Γιώργος Τσανάκας
Στον πάγκο οι Γκρμπιτς, Λόντι, Βρσάλικο, Κοντογκμπιά, Τορέιρα, Σαούλ, Βιτόλο, Φέλιξ, Ντεμπελέ. by Γιώργος Τσανάκας
Έκπληξη το γεγονός πως δεν ξεκινάει ο Φέλιξ, προτιμάει τον Κορέα βασικό ο Σιμεόνε για να έχει και μια εναλλακτική από τον πάγκο. Την ίδια ώρα, επιστρέφει ο Τρίπιερ μετά από δύο και πλέον μήνες που ήταν τιμωρημένος για παράνομο στοιχηματισμό. by Γιώργος Τσανάκας
Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Κουρτουά - Βάσκεθ, Νάτσο, Βαράν, Μεντί - Κρόος, Κασεμίρο, Μόντριτς - Ασένσιο, Μπενζεμά, Ροντρίγκο. by Γιώργος Τσανάκας
Στον πάγκο οι Λούνιν, Αλτούμπε, Μιλιτάο, Μαρσέλο, Βαλβέρδε, Οντριοθόλα, Βινίσιους, Ίσκο, Ντούρο. by Γιώργος Τσανάκας
Ξεκινάει βασικός ο Μπενζεμά, ενώ στο δεξί άκρο περνάει ο Βάσκεθ και στα στόπερ ο Νάτσο ενόψει και της απουσίας του Ράμος. Από τον πάγκο ξεκινάνε οι Ίσκο, Βινισιους. by Γιώργος Τσανάκας
Διαιτητής ο Αλεχάντρο Χοσέ Ερνάντες Ερνάντες. by Γιώργος Τσανάκας
Το ματς μπορείτε να το παρακολουθήσετε τηλεοπτικά από το Cosmote Sports 2. by Γιώργος Τσανάκας
Σε ένα πεντάλεπτο ξεκινάει το ματς στο "Wanda Metropolitano". Ίσως το πιο όμορφο γήπεδο στην Ισπανία! by Γιώργος Τσανάκας
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρεά με το διαιτητικό τρίο... by Γιώργος Τσανάκας
Στο ματς του πρώτου γύρου θυμίζουμε πως η Ρεάλ είχε επικρατήσει 2-0 της Ατλέτικο. by Γιώργος Τσανάκας
Στον αγωνιστικό χώρο για την... σέντρα ο Πέδρο Παλμέρο, το πρώτο μέλος της Ατλέτικο Μαδρίτης! Σπουδαία κίνηση από τους "ροχιμπλάνκος" by Γιώργος Τσανάκας
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
2' Σουτ του Κόκε από τα όρια της περιοχής, η μπάλα στα σώματα. Πρώτη προσπάθεια των γηπεδούχων να απειλήσουν στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
3' Φάουλ για την Ατλέτικο περίπου δέκα μέτρα έξω από την περιοχή της Ρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
4' Εκτελεί ο Σουάρες, στο τείχος η μπάλα και το πρώτο κόρνερ του αγώνα... by Γιώργος Τσανάκας
Πιέζει ψηλά η Ατλέτικο στο ξεκίνημα του αγώνα, θέλοντας να κάνει δύσκολη τη... ζωη της Ρεάλ και το καταφέρνει. by Γιώργος Τσανάκας
Τρομερά πράγματα, έσκασε η μπάλα και θα πρέπει να γίνει αλλαγή... Ωραία φάση... by Γιώργος Τσανάκας
Παίζει πολύ με... σκαλοπάτι τον Σουάρες η Ατλέτικο, ανοίγοντας στη συνέχεια το παιχνίδι στις πλευρές και κυρίως προς την αριστερή και τον Καράσκο. by Γιώργος Τσανάκας
Από την άλλη μεριά, η Ρεάλ είναι ακίνδυνη προς το παρόν και δεν έχει καταφέρει να πατήσει περιοχή, προσπαθώντας με ανορθόδοξο μέχρι στιγμής τρόπο να δημιουργήσει. by Γιώργος Τσανάκας
15' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Ατλέτικο!
by Γιώργος Τσανάκας
Υπέροχη ατομική προσπάθεια από τον Γιορέντε που αδειάζει τον Νάτσο και στη συνέχεια παίζει κάθετα για τον Σουάρες, που καλυπτόταν, με τον Ουρουγουανό φορ να κάνει ΑΛΗΤΙΚΟ τελείωμα στο τετ-α-τετ με το εξωτερικό για το 1-0! Ο Σουάρες σκοράρει και με τη φανέλα της Ατλέτικο κόντρα στην Ρεάλ! by Γιώργος Τσανάκας
Η Ατλέτικο μπήκε στο ματς με σαφή σκοπό να βρει το γρήγορο γκολ και το κατάφερε! Παίζει με αυτό το κλασικό aggressive στιλ η Ατλέτικο, με επιθετικό πρέσινγκ και κάνουν τη ζωή των αντιπάλων τους πολύ δύσκολη! by Γιώργος Τσανάκας
18' Πρώτη τελική για την Ρεάλ, ο Μπενζεμά πιάνει κακό πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή και ο Όμπλακ μπλοκάρει εύκολα. by Γιώργος Τσανάκας
Παίζει καταπληκτικά στην κόντρα με τους Σουάρες, Λεμάρ, Καράσκο η Ατλέτικο Μαδρίτης και η Ρεάλ Μαδρίτης αντιμετωπίζει μεγάλα προβλήματα. by Γιώργος Τσανάκας
23' Τρομερή πίεση της Ατλέτικο στην Ρεάλ, μέσα στην περιοχή της, αναγκάζει τον Μεντί να πετάξει πολύ εύκολα την μπάλα πλάγιο άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
24' Υποδειγματική ανάπτυξη της μπάλας από τους γηπεδούχους, ο Σουάρες τσιμπάει για τον Καράσκο στο δεύτερο δοκάρι αλλά ήταν ένα... κλικ πιο δυνατή και ο τελευταίος δεν κατάφερε να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
29' Σουτ του Κασεμίρο στην κίνηση από τα 30 μέτρα, διώχνει ο Όμπλακ! Πρώτη πολύ καλή στιγμή για τη Ρεάλ, με το σουτ του Βραζιλιάνου χαφ. by Γιώργος Τσανάκας
Ένα δεκάλεπτο ακόμη, η Ατλέτικο διαχειρίζεται με σχετική ευκολία το προβάδισμά της κόντρα στην Ρεάλ που είναι τελείως ακίνδυνη! by Γιώργος Τσανάκας
38' Σουτ του Σουάρες στην κίνηση, αδύναμο στην αγκαλιά του Κουρτουά. by Γιώργος Τσανάκας
Κόρνερ για την Ρεάλ, στο 40ο λεπτό... by Γιώργος Τσανάκας
41' Φωνάζει για πέναλτι η Ρεάλ, παίζετε από τον διαιτητή... Λογικά θα έχουμε VAR, δεν έχουμε δει ριπλέι ακόμα... by Γιώργος Τσανάκας
41' Πέναλτι υπάρχει, αφού η μπάλα βρίσκει καθαρά στο χέρι του Φελίπε. Να δούμε... by Γιώργος Τσανάκας
Πάει να το δει ο Ερνάντεθ Ερνάντεθ, λογικά θα το δώσει... by Γιώργος Τσανάκας
43' Κι, όμως, ο διαιτητής δεν δείχνει πέναλτι, παρότι πήδηξε με απλωμένο το χέρι ο Φελίπε! Συνέχεια στο ματς, φωνάζει η Ρεάλ αλλά η Ατλέτικο γλιτώνει!
Εδώ το αλήτικο γκολ του Σουάρες για το 1-0!
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Ατλέτικο πάει στα αποδυτήρια με το προβάδισμα (1-0) κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης χάρη στο αλήτικο γκολ του Λουίς Σουάρες. by Γιώργος Τσανάκας
Ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο η Ατλέτικο, με την Ρεάλ να μην μπορεί να δημιουργήσει... by Γιώργος Τσανάκας
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
Κόρνερ για την Ρεάλ που μπαίνει με σκοπό να πιέσει για την ισοφάριση. by Γιώργος Τσανάκας
Ανεκμετάλλευτο περνά, βγάζει εύκολα την άμυνα η ομάδα του Τσόλο... by Γιώργος Τσανάκας
52' Κεφαλιά του Νάτσο, η μπάλα στην αγκαλιά του Όμπλακ. by Γιώργος Τσανάκας
53' Τεράστια ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Σουάρες βγάζει υπέροχα τον Καράσκο σε θέση βολής, αλλά ο Κουρτουά τον νικάει. Ο Γιορέντε παίρνει το ριμπάουντ έξω από την περιοχή και σουτάρει με τη μία στην κίνηση, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια!
55' Νέα πολύ μεγάλη φάση για την Ατλέτικο! Τρομερή κάθετη του Λεμάρ τώρα στον Καράσκο, αυτός δεν τελειώνει τη φάση και σπάει για τον Σουάρες ο οποίος κάνει αδύναμο πλασέ με το αριστερό από πλεονεκτική θέση. by Γιώργος Τσανάκας
57' Μέσα ο Σαούλ, έξω ο Λεμάρ για την Ατλέτικο. by Γιώργος Τσανάκας
58' Βρίσκει τον χώρο ο Σουάρες έξω από την περιοχή και σουτάρει, άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
60' Βαλβέρδε και Βινίσιους μέσα, έξω οι Ροδρίγο και Ασένσιο για τη Ρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
61' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Κεφαλιά-πάσα του Καράσκο, ο Κορέα δεν κάνει κοντρόλ ενώ ήταν αμαρκάριστος και πάει να τελειώσει τη φάση με τη μία αλλά σουτάρει πολύ άσχημα σχεδόν από τη μικρή περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
64' Φέλιξ αντί Καράσκο για την Ατλέτικο. by Γιώργος Τσανάκας
Η Ατλέτικο είναι καλύτερη και στο δεύτερο ημίχρονο, σπαταλάει τη μία φάση μετά την άλλη για να κλειδώσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
66' Γύρισμα του Φέλιξ στον Σουάρες που πλασάρει με τη μία στην κίνηση, στην αγκαλιά του Κουρτουά. by Γιώργος Τσανάκας
68' Κίτρινη κάρτα στον Βαράν. by Γιώργος Τσανάκας
71' Σουτ του Βαλβέρδε από τα 25 μέτρα, πέφτει και διώχνει ο Όμπλακ! Οι δύο καλύτερες στιγμές της Ρεάλ είναι με μακρινά σουτ! by Γιώργος Τσανάκας
72' Κίτρινη κάρτα στον Κορέα, βγήκε με λίγο... ζόρι από τον διαιτητή αφού είχε κολλήσει στο τσεπάκι του! by Γιώργος Τσανάκας
75' Απειλεί η Ρεάλ, ωραία κυκλοφορία της μπάλας με τον Μπενζεμά να μην τελειώνει καλά τη φάση από τα όρια της περιοχής! by Γιώργος Τσανάκας
80' ΑΠΙΘΑΝΗ ΔΙΠΛΗ ευκαιρία για την Ρεάλ! Φοβερό γύρισμα του Βινισίους, ο Μπενζεμά κάνει την προβολή αλλά ο Όμπλακ διώχνει ενστικτωδώς, με τον Γάλλο φορ να παίρνει το ριμπάουντ αλλά ο κίπερ της Ατλέτικο βγήκε ξανά νικητής.
81' Νέα φάση για τη Ρεάλ. Εκτέλεση φάουλ του Μπενζεμά, έπεσε και έδιωξε ξανά ο Όμπλακ! by Γιώργος Τσανάκας
Πιέζει η Ρεάλ, ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης για να μείνει ζωντανή στη μάχη του τίτλου! by Γιώργος Τσανάκας
Ένα πεντάλεπτο ακόμα... Για να δούμε. by Γιώργος Τσανάκας
88' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Ρεάλ Μαδρίτης! by Γιώργος Τσανάκας
Υπέροχη κάθετη του Μπενζεμά στον Κασεμίρο, τον βγάζει τετ-α-τετ και αυτός πανέξυπνα του ξαναγυρίζει την μπάλα με τον Γάλλο φορ να σκοράρει σε κενή εστία για το 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
Η Ατλέτικο πληρώνει το γεγονός πως δεν καθάρισε το ματς στις πολλές ευκαιρίες και το... πληρώνει! by Γιώργος Τσανάκας
90' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Ρεάλ! Για να δούμε τι άλλο θα δούμε σε αυτό το εξαιρετικό ματς... by Γιώργος Τσανάκας
90' Κίτρινη κάρτα στον Σάβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
90'+1' Ο Μόντριτς εκτελεί με το εξωτερικό, άουτ.... by Γιώργος Τσανάκας
Τέλος στο ματς! Η Ρεάλ έμεινε όρθια στο "Wanda Metropolitano" χάρη στο γκολ του Μπενζεμά, με την Ατλέτικο να χάνει την ευκαιρία να... αγκαλιάσει τον τίτλο! Ο Σουάρες είχε ανοίξει το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας