Λαμία-ΑΕΛ

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το εξ αναβολής Λαμία-ΑΕΛ για την 21η αγωνιστική της Super League by www.sport-fm.gr
Τεράστιας σημασίας ματς στη μάχη που γίνεται στην ουρά με τη Λαμία να είναι στη 13η θέση με 19 και την ΑΕΛ στη 14η με 16 πόντους. by www.sport-fm.gr
Η Λαμία είναι σαφώς ανεβασμένη το τελευταίο διάστημα, ενώ η ΑΕΛ προέρχεται από τεράστιας σημασίας νίκη απέναντι στον ΟΦΗ by www.sport-fm.gr
Λαμία: Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Σκόνδρας, Μαρτίνες, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Καραμάνος, Αραμπούλι by www.sport-fm.gr
ΑΕΛ: Νάγκι, Ηλιάδης, Στίφλερ, Ντουρμισάι, Γιακομόφσκι, Πινακάς, Ζίζιτς, Μαξιμένκο, Ακούνια, Κολομπίνο, Γκράουρ. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για την Λαμία: Θεοδωρόπουλος, Βλάχος, Προβυδάκης, Τζέιμς, Μπιάναρσον, Βασιλακάκης, Πίτι, Σαραμαντάς, Βύντρα by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για την ΑΕΛ: Σουλούκος, Καρανίκας, Μουκάντζο, Γλυνός, Χαλάτσης, Χουσίνο, Μαϊδανός, Νούνιτς, Γκοτζαμανίδης. by www.sport-fm.gr
Θυμίζω ότι το ματς είχε αναβληθεί εξαιτίας προβλήματος με τα δελτία. Στη συνέχεια το θέμα λύθηκε στις δικαστικές αίθουσες και τώρα κρίνει πολλά στη βαθμολογία. Οπότε περιμένουμε με ενδιαφέρον τη σέντρα της αναμέτρησης. by www.sport-fm.gr
Διαιτητής Γκορτσίλας, βοηθοί Κουρομπίλια, Δίπλαρης, 4ος ο Ζαχαριάδης και VAR ο Φωτιάς by www.sport-fm.gr
H Λαμία έχει μπει με διάθεση να πιέσει ψηλά και αυτό κάνει κατ' εντολή Γρηγορίου by www.sport-fm.gr
Κόρνερ για τη Λαμία, κεφαλιά του Καραμάνου στον Τζανετόπουλο, διώχνει ο Νάγκι και στη συνέχεια ο Αντέτζο από κοντά με προβολή ανοίγει το σκορ by www.sport-fm.gr
Απίστευτη εκτέλεση εκτέλεση κόρνερ του Γιακομόφσκι, ο Επασί δεν μπορεί την στέλνει στην εστία by www.sport-fm.gr
52' Τεράστια ευκαιρία για Λαμία: Κεφαλιά του Αντέτζο εξ επαφής το βγάζει ο Νάγκι by www.sport-fm.gr
Ακόμα πέντε λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού. by www.sport-fm.gr
88' Γκολ η Λαμία! 2-1! Σκόρερ ο Ντέλετιτς! Ο εξτρέμ των γηπεδούχων έγινε δέκτης της μπάλας στην «καρδιά» της μικρής περιοχής μετά το γέμισμα και με κοντινό σουτ «σκοτώνει» την πρώην ομάδα του. by www.sport-fm.gr
Τέλος στο ματς! Η Λαμία παίρνει τεράστια νίκη (2-1) χάρη στο τέρμα του Ντέλετιτς στο 88'. Με τους παίκτες της ΑΕΛ να διαμαρτύρονται σφόδρα για τα λεπτά των καθυστερήσεων που κρατήθηκαν, λόγω και της διακοπής για την ένταση. by www.sport-fm.gr
Η Λαμία ανεβαίνει στην 11η θέση με 22 βαθμούς, στο +2 από τον 12ο Παναιτωλικό, στο +3 από τον 13ο ΟΦΗ και στο +6 από την ουραγό της βαθμολογίας, ΑΕΛ. by www.sport-fm.gr