Άρης-ΟΦΗ

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση από το «Κλεάνθης Βικελίδης» ανάμεσα στον Άρη και τον ΟΦΗ, στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου της Super League 1. by www.sport-fm.gr
Ο Άρης βρίσκεται στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 48 πόντους διατηρώντας αήττητο έξι αγωνιστικών. Με νίκη απόψε, οι Θεσσαλονικείς γράφουν ιστορία αφού για πρώτη φορά θα τερματίσουν στη δεύτερη θέση από καταβολής Super League. by www.sport-fm.gr
Ντεμπούτο κάνει απόψε ο Νίκος Νιόπλιας στον πάγκο του ΟΦΗ, μετά την αποχώρηση του Γιώργου Σίμου. Οι Κρητικοί βρίσκονται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 19 πόντους, προερχόμενοι από 9 διαδοχικές ήττες. by www.sport-fm.gr
Πάμε να δούμε τις δύο ενδεκάδες που επέλεξαν για τον αποψινό αγώνα οι δύο προπονητές. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Γκάνεα, Δεληζήσης, Ροζ, Σούντγκρεν, Τζέγκο, Σάσα, Γκάμα, Μπερτόγλιο, Σίλβα, Μήτρογλου. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Βάτερμαν, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Διαμαντής, Μαρινάκης, Μεγιάδιο, Στάικος, Ντε Γκούζμαν, Στάρτζεον, Σαρδινέρο, Καστάνιος. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σιαμπάνης, Μάνος, Ιωάννου, Μπρούνο, Σάκιτς, Μπεναλουάν, Μπακουτσής, Μαρτίνης.
Στον πάγκο των Κρητικών: Σωτηρίου, Ουές, Σακόρ, Νέιρα, Βαφέας, Μπαλογιάννης, Νοικοκυράκης, Γκαργκαλαντζίδης, Γρίβας. by www.sport-fm.gr
Στον πρώτο γύρο, ο Άρης πέρασε από το Ηράκλειο 3-0, χάρη στα τέρματα των Μπερτόγλιο (29', 42') και Ματίγια (76' πεν.). by www.sport-fm.gr
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος, με βοηθούς τους Ηλία Κωνσταντίνου, Παντελή Σπυρόπουλο και τέταρτο τον Αλέξανδρο Τσαμούρη. by www.sport-fm.gr
4' Ωραία σέντρα του Μήτρογλου από τα αριστερά, ο Σάσα όμως δεν μπόρεσε να πιάσει καλά το σουτ, με τον Βάτερμαν να μαζεύει με ευκολία. by www.sport-fm.gr
Ο Μπερτόγλιο κλέβει την μπάλα στον χώρο της μεσαίας γραμμής, με τον Αργεντινό να πατάει περιοχή, δίνοντας την κατάλληλη στιγμή στον Κώστα Μήτρογλου, ο οποίος με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ. by www.sport-fm.gr
8' Δοκάρι για τον Άρη. Οι Θεσσαλονικείς βρήκαν και πάλι πολύ χώρο από τα δεξιά, με τον Σίλβα να κάνει ωραία ενέργεια, το σουτ του όμως βρήκε στο δεξί δοκάρι του Βάτερμαν. by www.sport-fm.gr
11' Επικίνδυνο γύρισμα του Γκάνεα από τα αριστερά, η μπάλα όμως περνάει από όλους και απομακρύνεται από τους αμυντικούς του ΟΦΗ. by www.sport-fm.gr
Ο Ροζ σηκώνεται πιο ψηλά από όλους, η κεφαλιά του όμως πέρασε πάνω από την εστία. by www.sport-fm.gr
19' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Ντε Γκούζμαν δοκίμασε ένα μακρινό σουτ, η μπάλα όμως πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κουέστα. by www.sport-fm.gr
Στο έδαφος ο Κώστας Μήτρογλου. Δείχνει πως δεν μπορεί να συνεχίσει. Φαίνεται πως αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού στο αριστερό πόδι του. by www.sport-fm.gr
24' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Σαρδινέρο να πλασάρει ενώ έπεφτε στον αγωνιστικό χώρο και την μπάλα να φεύγει πολλά μέτρα δίπλα από την εστία του Κουέστα. by www.sport-fm.gr
Το γκολ του Άρη για το 1-0!
30' Φάουλ από τα αριστερά όπως επιτίθεται ο Άρης. Γεμίζει με κόσμο η περιοχή του Βάτερμαν. by www.sport-fm.gr
32' Ο ΟΦΗ έχει κλειστεί στο μισό γήπεδο. Προσπαθεί, αλλά μέχρι τώρα δεν μπορεί να κρατήσει μπαλα. by www.sport-fm.gr
33' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη. Μετά από ωραία ανάπτυξη από τα αριστερά, η μπάλα έμεινε "ζωντανή" μέσα στην περιοχή, με τον Σάσα να αστοχεί από πλεονεκτική θέση. by www.sport-fm.gr
Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γκάνεα εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι, με τον Μάνο να πιάνει το σουτ, και τον Βάτερμαν να βγάζει ενστικτωδώς. by www.sport-fm.gr
41' Ένα ακόμα φάουλ για τον Άρη, αυτή τη φορά σε πολύ καλό σημείο για απευθείας εκτέλεση. by www.sport-fm.gr
42' Κίτρινη κάρτα για τον Σίλβα, ο οποίος θα χάσει την πρεμιέρα των πλέι οφ. by www.sport-fm.gr
Επικίνδυνη εκτέλεση από τον Ντε Γκούζμαν, περνάει από όλους η μπάλα με τον Κουέστα να πέφτει και μαζεύει. Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ να φέρει το ματς στα ίσα. by www.sport-fm.gr
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο Άρης πηγαίνει μπροστά στα αποδυτήρια 1-0, χάρη στο τέρμα του Μήτρογλου στο 6ο λεπτό. by www.sport-fm.gr
46' Κόρνερ για τον Άρη, μόλις στο 20 δευτερόλεπτα από την έναρξη του ημιχρόνου. by www.sport-fm.gr
46' Μεγάλη στιγμή για τον Άρη. Η μπάλα έμεινε ζωντανή στην περιοχή του ΟΦΗ, με τον Ροζ να χάνει τεράστια ευκαιρία από τη μικρή περιοχή για το 2-0. by www.sport-fm.gr
48' Ωραίο γύρισμα του Γκάνεα, ο Σάσα όμως δεν μπόρεσε να πιάσει καλά το σουτ. by www.sport-fm.gr
55' Νέα καλή στιγμή για τον Άρη. Οι γηπεδούχοχι έκλεψαν την μπάλα στον χώρο της μεσαίας γραμμής, με τον Γκάμα να κουβαλάει την μπάλα μέχρι την περιοχή, το σουτ του όμως πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by www.sport-fm.gr
63' Καλή ευκαιρία για τον Άρη, ο Βάτερμαν πρόλαβε τελευταία στιγμή τον Μπερτόγλιο. by www.sport-fm.gr
75' Διακοπή στο ματς, στο έδαφος οι Μαρινάκης και Μάνος μετά από σύγκρουση που είχαν. Κίτρινη για τον επιθετικό του Άρη. by www.sport-fm.gr
Επιμένει ο Άρη. Μετά από φάση διαρκείας, ο Σούντγκρεν βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, η κεφαλιά του Σάσα όμως μαζεύει εύκολα ο Βάτερμαν. by www.sport-fm.gr
82' Καλή κυκλοφορία της μπάλας από τον ΟΦΗ, η σεντρα σουτ του Μαρινάκη περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
87' Ο Μπρούνο φτάνει πολύ κοντά στο 2-0, χάνοντας εξ επαφής το γκολ, ωστόσο η φάση δεν μετράει ως οφσαίντ. by www.sport-fm.gr
Τέλος του αγώνα. Ο Άρης παίρνει τη νίκη 1-0 επί του ΟΦΗ, χάρη στο τέρμα του Μήτρογλου στο 6ο λεπτό, τερματίζοντας έτσι στη δεύτερη θέση της κανονικής περιόδου. by www.sport-fm.gr