Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ Γιάννινα

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Αστέρα Τρίπολης με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 26η αγωνιστική της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
Τελευταίο ματς για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, με τους γηπεδούχους (5οι, 42 βαθμοί) να ετοιμάζονται για τα πλέι οφ και τους φιλοξενούμενους (8οι, 28 βαθμοί) για τα πλέι άουτ. by Γιάννης Πολιάς
Υπενθυμίζεται πως οι Αρκάδες είχαν δύο κρούσματα κορωνοϊού το Σάββατο, όμως εν συνεχεία όλα τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας βρέθηκαν αρνητικά κι έτσι η αναμέτρηση διεξάγεται κανονικά. by Γιάννης Πολιάς
Οι γηπεδούχοι είναι αήττητοι στα δέκα τελευταία ματς πρωταθλήματος, ενώ οι Ηπειρώτες δεν έχουν ήττα στα έξι τελευταία σε Super League και Κύπελλο. by Γιάννης Πολιάς
Ο αγώνας μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Novasports Extra 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Γιάννης Πολιάς
Ας ρίξουμε μια ματιά στις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κώτσιρας, Καστάνιο, Άλβαρες, Χριστόπουλος, Βαλιέντε, Σίτο, Κρέσπι, Φερνάντεθ, Αλί Μπαμπά, Κανελλόπουλος by Γιάννης Πολιάς
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Πίρσμαν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Λιάσος, Ντομίνγκεθ, Καρτάλης, Ελευθεριάδης, Παμλίδης, Μιλιντσεάνου. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Παπαδόπουλος, Τιλίκα, Τασουλής, Γκαρσία, Φερνάντες, Ριέρα, Μπελόκ, Τζίμας, Πασαλίδης. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Χουτεσιώτης, Παντελάκης, Πήλιος, Πανουργιάς, Λώλης, Μπρένερ, Νάουμετς, Γροσδάνης, Δούμτσης. by Γιάννης Πολιάς
Διαιτητής: Παπαπέτρου Βοηθοί: Κωσταράς, Παπαδόπουλος 4ος: Σκουλάς VAR: Τζήλος AVAR: Κουρομπύλια by Γιάννης Πολιάς
Στο ματς του Α' γύρου, οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες, 2-2, στους «Ζωσιμάδες». by Γιάννης Πολιάς
Σημαντικές οι απουσίες των Μπαράλες, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Καπίγια και Σουάρεθ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
Οι δε φιλοξενούμενοι, δεν έχουν τους Κρίζμαν και Κάστρο. by Γιάννης Πολιάς
Με 4-2-3-1 ο Αστέρας, με 4-4-2 ο ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
Λίγα λεπτά για την έναρξη της αναμέτρησης. by Γιάννης Πολιάς
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
4' Σούταρε από κοντά ο Σίτο, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
Έχουμε συμπληρώσει έντεκα λεπτά, χωρίς φάση μετά το σουτ του Σίτο στο 4'. by Γιάννης Πολιάς
13' Δοκάρι για τον ΠΑΣ! by Γιάννης Πολιάς
Ωραίο σουτ του Παμλίδη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι του Τσιφτσή. by Γιάννης Πολιάς
19' Κεφαλιά του Εραμούσπε μετά από εκτέλεση φάουλ. ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
24' Νέο δοκάρι για τον ΠΑΣ! by Γιάννης Πολιάς
Ο Ελευθεριάδης από πολύ κοντά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Αστέρα. by Γιάννης Πολιάς
by Γιάννης Πολιάς
Δείτε τη φάση του πρώτου δοκαριού του ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
27' Μακρινό σουτ του Κανελλόπουλου, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
Μισή ώρα αγώνα, με τον ΠΑΣ να είναι πολύ πιο απειλητικός από τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
32' Ωραίο σουτ του Καρτάλη, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
40' Κίτρινη κάρτα στον Εραμούσπε για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
41' Τρομερό βολέ του Κανελλόπουλου, πέρασε ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
45' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον Αστέρα, πέρασε ανεκμετάλλευτη η σέντρα του Σίτο. by Γιάννης Πολιάς
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
Ημίχρονο, 0-0. by Γιάννης Πολιάς
Το δοκάρι του Ελευθεριάδη. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκινά σε πολύ λίγο το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε. by Γιάννης Πολιάς
46' Δοκάρι για τον Αστέρα, ωραίο σουτ του Φερνάντεθ. by Γιάννης Πολιάς
53' Πρόλαβε ο Τσιφτσής προ του Μιλιντσεάνου. by Γιάννης Πολιάς
53' Σουτ του Αλί Μπαμπά, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
57' Κεφαλιά του Κρέσπι, εύκολα ο Λοντίγκιν. by Γιάννης Πολιάς
Ανεβασμένος ο Αστέρας στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
58' Νέο σουτ από τον Φερνάντεθ, ψηλά η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
58' Μπρένερ αντί Λιάσου. by Γιάννης Πολιάς
62' Σουτ του Μπρένερ από πλάγια θέση, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
67' Μπελόκ αντί Κανελλόπουλου, Ριέρα αντί Κρέσπι. by Γιάννης Πολιάς
Τελευταίο 20λεπτο στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
Το δοκάρι του Φερνάντεθ. by Γιάννης Πολιάς
Στο έδαφος ο Αλί Μπαμπά, δεν μπορεί να συνεχίσει. by Γιάννης Πολιάς
80' Στη θέση του ο Τζίμας, ενώ ο Τιλίκα αντικαθιστά τον Σίτο. by Γιάννης Πολιάς
81' Νάουμετς αντί Ελευθεριάδη για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
85' Γκολ, 1-0 ο ΠΑΣ με τον Μπρένερ! by Γιάννης Πολιάς
Χρυσή αλλαγή ο Αργεντινός, σκόραρε μετά από φάση διαρκείας και το αήττητο σερί του Αστέρα κινδυνεύει. by Γιάννης Πολιάς
87' Κίτρινη κάρτα στον Μπελόκ. by Γιάννης Πολιάς
88' Παντελάκης αντί Παμλίδη. by Γιάννης Πολιάς
88' Και Φερνάντες αντί Τζίμα. Αλλαγή στην αλλαγή... by Γιάννης Πολιάς