Μάντσεστερ Σίτι-Γκλάντμπαχ

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Μάντσεστερ Σίτι και Γκλάντμπαχ για τους «16» του Champions League. by Γιάννης Πολιάς
Στη Βουδαπέστη και αυτό το ματς, με τους «πολίτες» να έχουν επικρατήσει 2-0 στον πρώτο αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
Διαιτητής της αναμέτρησης, ο Ρώσος Σεργκέι Καράσεφ. by Γιάννης Πολιάς
Το ματς μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sports 1. by Γιάννης Πολιάς
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Ντίας, Κανσέλο, Σίλβα, Ρόδρι, Γκουντογκάν, Μαχρέζ, Ντε Μπρόινε, Φόντεν. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο: Στέφεν, Κάρσον, Άκε, Στέρλινγκ, Ζεσούς, Αγουέρο, Ζιντσένκο, Λαπόρτ, Τόρες, Μεντί, Φερναντίνιο, Γκαρθία. by Γιάννης Πολιάς
Γκλάντμπαχ (Μάρκο Ρόζε): Ζόμερ, Λάινερ, Γκίντερ, Ελβέντι, Μπενσεμπαϊνί, Χόφμαν, Νόιχαους, Ζακάρια, Στιντλ, Εμπολό, Τουράμ. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο: Σίπελ, Γκρουν, Λανγκ, Κράμερ, Χέρμαν, Βολφ, Πλεά, Μπέγιερ, Τραορέ, Βεντ, Λάζαρο, Γιάντσκε. by Γιάννης Πολιάς
Από... 23-0-1 προέρχονται οι Άγγλοι, από 0-1-7 οι Γερμανοί, που από τότε που έγινε γνωστό ότι ο Μάρκο Ρόζε θα αποχωρήσει στο τέλος της σεζόν για την Ντόρτμουντ δείχνουν σημάδια διάλυσης. by Γιάννης Πολιάς
Με 4-4-3 οι «πολίτες», με 4-3-1-2 τα «πουλάρια». by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε το ματς! by Γιάννης Πολιάς
Συμπληρώσαμε πέντε λεπτά, παιχνίδι κέντρου μέχρι τώρα. by Γιάννης Πολιάς
7' Μεγάλη στιγμή για την Σίτι, βγήκε ο Φόντεν μόνος του απέναντι στον Ζόμερ αλλά ο τερματοφύλακας της Γκλάντμπαχ έβγαλε εντυπωσιακά. by Γιάννης Πολιάς
Από φοβερή μπαλιά του Κανσέλο ξεκίνησε η φάση. by Γιάννης Πολιάς
8' Σουτ του Εμπολό, βρήκε η μπάλα και εν συνεχεία έδιωξε σε κόρνερ ο Έντερσον. by Γιάννης Πολιάς
12' Γκολ, 1-0 η Σίτι! by Γιάννης Πολιάς
Τρομερό σουτ του Ντε Μπρόινε έξω από την περιοχή, οριζόντιο δοκάρι και μέσα. by Γιάννης Πολιάς
Ακόμη πιο δύσκολο το έργο της Γκλάντμπαχ, που χρειάζεται τρία γκολ για να προκριθεί. by Γιάννης Πολιάς
16' Πανεύκολα μάζεψε ο Έντερσον το συρτό σουτ του Στιντλ. by Γιάννης Πολιάς
18' Γκολ, 2-0 η Σίτι! by Γιάννης Πολιάς
Ο Γκουντογκάν από κοντά μετά από τρομερή προσπάθεια του Φόντεν. by Γιάννης Πολιάς
Οι Άγγλοι έχουν τελειώσει ουσιαστικά το ματς πριν το 20λεπτο... by Γιάννης Πολιάς
by Γιάννης Πολιάς
Το 1-0. by Γιάννης Πολιάς
Το 2-0. by Γιάννης Πολιάς
27' Δεν πρόλαβε από κοντά ο Γκουντογκάν για το 3-0. by Γιάννης Πολιάς
29' Μπαλιά για τον Ντε Μπρόινε, κόντραρε η μπάλα και πήγε κατευθείαν στην αγκαλιά του Ζόμερ. by Γιάννης Πολιάς
32' Μάζεψε εύκολα ο Έντερσον το σουτ του Τουράμ από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
35' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ντε Μπρόινε, έβγαλε εντυπωσιακά ο Ζόμερ. by Γιάννης Πολιάς
41' Καλή στιγμή για τα «πουλάρια», λίγο άουτ το σουτ του Εμπολό. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος στο πρώτο μέρος, χωρίς καθυστερήσεις... by Γιάννης Πολιάς
Ετοιμαζόμαστε για την σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε. by Γιάννης Πολιάς
48' Άουτ το σουτ του Μαχρέζ. by Γιάννης Πολιάς
55' Κίτρινη κάρτα στον Κανσέλο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
61' Κίτρινη κάρτα στον Λάινερ για χτύπημα στον Ντε Μπρόινε. by Γιάννης Πολιάς
63' Φερναντίνιο αντί Ρόδρι και Ζιντσένκο αντί Κανσέλο. by Γιάννης Πολιάς
65' Πλεά αντί Τουράμ και Βολφ αντί Εμπολό. by Γιάννης Πολιάς
66' Έβγαλε ο Ζόμερ του σουτ του Μαχρέζ. by Γιάννης Πολιάς
68' Νέο δυνατό σουτ του Μαχρέζ, με γροθιές ο Ζόμερ. by Γιάννης Πολιάς
70' Στέρλινγκ αντί Γκουντογκάν και Λαπόρτ αντί Ντίας. by Γιάννης Πολιάς
75' Aγουέρο αντί Σίλβα. by Γιάννης Πολιάς
80' Τραορέ αντί Στιντλ. by Γιάννης Πολιάς
Αντιλαμβάνεται κανείς ότι ο ρυθμός... σέρνεται εδώ και ώρα, με τις δύο ομάδες να έχουν ήδη στο μυαλό τα επόμενα ματς τους. by Γιάννης Πολιάς
82' Κίτρινη κάρτα στον Φερναντίνιο. by Γιάννης Πολιάς
84' Άουτ το πλασέ του Τραορέ. by Γιάννης Πολιάς
88' Γιάντσκε αντί Ελβέντι και Βεντ αντί Μπενσεμπαϊνί. by Γιάννης Πολιάς
89' Άουτ το σουτ του Μαχρέζ από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος, χαλαρό 2-0 της Μάντσεστερ Σίτι εις βάρος της Γκλάντμπαχ και πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League με συνολικό σκορ 4-0. by Γιάννης Πολιάς