Τσέλσι-Ατλέτικο Μαδρίτης

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Τσέλσι με την Ατλέτικο Μαδρίτης για τους «16» του Champions League. by Γιάννης Πολιάς
Οι «μπλε» κουβαλούν μαζί τους το υπέρ τους 1-0 από το πρώτο ματς, το οποίο είχε έρθει χάρη σε τρομερό ανάποδο ψαλίδι του Ολιβιέ Ζιρού. by Γιάννης Πολιάς
Ο αγώνας μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sports 1. by Γιάννης Πολιάς
Διαιτητής, ο Ιταλός Ντανιέλε Ορσάτο. by Γιάννης Πολιάς
Ας ρίξουμε μία ματιά στις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιάννης Πολιάς
Τσέλσι (Τόμας Τούχελ): Μεντί, Αθπιλικουέτα, Ζουμά, Ρούντιγκερ, Τζέιμς, Καντέ, Κόβατσιτς, Αλόνσο, Ζιγιέκ, Βέρνερ, Χάβερτς. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο: Κέπα, Καμπαγιέρο, Πούλισιτς, Ζιρού, Χάντσον-Οντόι, Τσίλγουελ, Γκίλμορ, Έμερσον, Άντζοριν. by Γιάννης Πολιάς
Ατλέτικο (Ντιέγκο Σιμεόνε): Όμπλακ, Τρίπιερ, Σάβιτς, Χιμένες, Λόντι, Γιορέντε, Κόκε, Σαούλ, Καράσκο, Σουάρες, Φέλιξ. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο: Γκρμπιτς, Σαν Ρομάν, Κοντογκμπιά, Τορέιρα, Κορέα, Λεμάρ, Ερέρα, Φελίπε, Ντεμπελέ, Βιτόλο, Ερμόσο, Βρσάλκο. by Γιάννης Πολιάς
Οι Λονδρέζοι δεν έχουν αποκλειστεί ποτέ σε ευρωπαϊκά νοκ άουτ όπου είχαν νικήσει στο πρώτο ματς, εκτός έδρας. Έχουν 13/13 μέχρι τώρα σε τέτοιες περιπτώσεις. by Γιάννης Πολιάς
Αήττητοι στα 13 τελευταία ματς οι γηπεδούχοι, 2-2-0 οι «ροχιμπλάνκος» μετά την ήττα στο πρώτο ματς. by Γιάννης Πολιάς
Ήδη έχουν προκριθεί στα προημιτελικά Ρεάλ Μαδρίτης, Παρί Σεν Ζερμέν, Μάντσεστερ Σίτι, Λίβερπουλ, Πόρτο και Ντόρτμουντ. by Γιάννης Πολιάς
Την ίδια ώρα με το Τσέλσι-Ατλέτικο, διεξάγεται και το Μπάγερν Μονάχου-Λάτσιο. by Γιάννης Πολιάς
Η παράδοση ανάμεσα στις δύο ομάδες είναι 3-3-1 υπέρ των Άγγλων. by Γιάννης Πολιάς
Με 3-4-2-1 η Τσέλσι, με 4-4-2 η Ατλέτικο. by Γιάννης Πολιάς
Σέντρα στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
4' Σέντρα σουτ του Λόντι, μάζεψε ο Μεντί. by Γιάννης Πολιάς
Έχουν μπει πολύ δυνατά οι Ισπανοί. by Γιάννης Πολιάς
Έχει ανέβει η Τσέλσι από το 5ο λεπτό και μετά. by Γιάννης Πολιάς
10' Κάτι σαν σουτ από τον Αλόνσο, δεν ανησύχησε ο Όμπλακ. by Γιάννης Πολιάς
Ισορροπημένο το ματς εδώ και 7-8 λεπτά, δίχως φάσεις. by Γιάννης Πολιάς
19' Σουτ του Βέρνερ από κοντά, κόντραρε η μπάλα και έφυγε μακριά από την εστία του Όμπλακ. by Γιάννης Πολιάς
20' Μακρινό σουτ του Τζέιμς, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
26' Πτώση του Καράσκο στην περιοχή, δεν έδωσε κάτι ο Ορσάτο. by Γιάννης Πολιάς
Μισή ώρα αγώνα, δίχως σκορ. by Γιάννης Πολιάς
30' Κίτρινη κάρτα στον Χάβερτς για αγκωνιά. by Γιάννης Πολιάς
Εντυπωσιακό το 76% της κατοχής της μπάλας των «μπλε» στα πρώτα 15 λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
31' Κίτρινη κάρτα στον Λόντι, χάνει το επόμενο ματς της Ατλέτικο. by Γιάννης Πολιάς
34' Γκολ, 1-0 η Τσέλσι! by Γιάννης Πολιάς
Υποδειγματική αντεπίθεση των Λονδρέζων, γύρισμα στον Ζιγιέκ που πλάσαρε κάτω από τα πόδια του Όμπλακ. by Γιάννης Πολιάς
Αυτό σημαίνει πως ΔΕΝ θα δούμε παράταση απόψε. by Γιάννης Πολιάς
Έχουν αποσυντονιστεί οι Ισπανοί μετά το γκολ, πιέζει πολύ η Τσέλσι. by Γιάννης Πολιάς
by Γιάννης Πολιάς
Η φάση στο 26', που ζήτησε πέναλτι η Ατλέτικο. by Γιάννης Πολιάς
39' Ωραίο σουτ του Φέλιξ, βρήκε σε αμυντικό η μπάλα αλλά μάζεψε ο Μεντί. by Γιάννης Πολιάς
40' Γύρισμα του Αλόνσο από τα πλάγια, μάζεψε ο Όμπλακ. by Γιάννης Πολιάς
45' Ωραίο μακρινό σουτ του Κόβατσιτς, λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
Το γκολ της Τσέλσι. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος στο πρώτο μέρος, 1-0 η Τσέλσι με τον Ζιγιέκ. by Γιάννης Πολιάς
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Γιάννης Πολιάς
46' Ερμόσο αντί Λόντι. by Γιάννης Πολιάς
48' Μπήκε από τα δεξιά ο Βέρνερ όμως ο Όμπλακ σταμάτησε το σουτ του Γερμανού. by Γιάννης Πολιάς
51' Κίτρινη κάρτα στον Σαούλ για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
53' Μακρινό σουτ του Ρούντιγκερ, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
53' Ντεμπελέ αντί Καράσκο. by Γιάννης Πολιάς
57' Ωραίο πλασέ του Ζιγιέκ από το ύψος της περιοχής, έβγαλε εντυπωσιακά ο Όμπλακ. by Γιάννης Πολιάς
59' Κορέα αντί Σουάρες. by Γιάννης Πολιάς
60' Κίτρινη κάρτα στον Χιμένες για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
66' Στο έδαφος ο Ζουμά, δέχεται τις πρώτες βοήθειες. by Γιάννης Πολιάς
69' Λεμάρ αντί Τρίπιερ. by Γιάννης Πολιάς
Τελευταίο 20λεπτο, οφείλει να ρισκάρει η Ατλέτικο καθώς ο χρόνος τελειώνει. by Γιάννης Πολιάς
Δεν δείχνει πάντως ικανή να βρει γκολ... by Γιάννης Πολιάς
72' Κίτρινη κάρτα στον Κόκε για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
Πολλά νεύρα από τους Ισπανούς, έχουν δεχτεί τέσσερις από τις πέντε κάρτες σήμερα. by Γιάννης Πολιάς
74' Λάθος στην άμυνα της Ατλέτικο, απομακρύνθηκε την τελευταία στιγμή η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
76' Γύρισε επικίνδυνα ο Φέλιξ από τα δεξιά, έδιωξε με υπερένταση ο Μεντί. by Γιάννης Πολιάς
77' Πούλισιτς αντί Ζιγιέκ. by Γιάννης Πολιάς
80' Σουτ του Φέλιξ, κόντραρε η μπάλα και βγήκε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
81' Κόκκινη κάρτα στον Σάβιτς! by Γιάννης Πολιάς
Για χτύπημα εκτός φάσης στον Ρούντιγκερ. by Γιάννης Πολιάς
Ακόμη πιο δύσκολο, ίσως ακατόρθωτο το έργο των Ισπανών πια. by Γιάννης Πολιάς
83' Χάντσον-Οντόι αντί Βέρνερ. by Γιάννης Πολιάς
84' Σούταρε συρτά ο Χάντσον-Οντόι, εύκολα ο Όμπλακ. by Γιάννης Πολιάς
90' Κακή συνεννόηση Μεντί-άμυνας, κόρνερ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
90+2' Μεγάλη επέμβαση του Μεντί σε σουτ του Φέλιξ. by Γιάννης Πολιάς
90+3' Έμερσον αντί Χάβερτς και Τσίλγουελ αντί Αλόνσο. by Γιάννης Πολιάς
90+4 Γκολ, 2-0 η Τσέλσι με τον Έμερσον! by Γιάννης Πολιάς
Τέλος στο ματς, 2-0 η Τσέλσι και πρόκριση στους «8» με συνολικό σκορ 3-0. by Γιάννης Πολιάς