Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΛ

Καλησπέρα σας! Σέντρα στα πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας, με τον Απόλλωνα Σμύρνης να υποδέχεται την ΑΕΛ στη Ριζούπολη. by Αναστασία Βοσνάκη
Επτά αγωνιστικές όλες μονές χωρίς εντός και εκτός έδρας παιχνίδια δηλαδή, στα πλέι άουτ. Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετράνε κατά σειρά οι βαθμοί από όλα τα παιχνίδια μεταξύ των ομάδων που ισοβαθμούν, μετά η συνολική διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους παιχνίδια και τελευταία, η θέση που τερμάτισαν στην κανονική περίοδο. Ο τελευταίος υποβιβάζεται στην Super League 2, ο προτελευταίος δίνει μπαράζ με τον δεύτερο της SL2. by Αναστασία Βοσνάκη
Πολύ πιο άνετη η Ελαφρά Ταξιαρχία αφού έχει 28 βαθμούς, αλλά υπερτερεί και στις ισοβαθμίες με ΑΕΛ, ΟΦΗ και Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
Από την άλλη μεριά, η Λάρισα είναι ουραγός με 16 βαθμούς και αναζητά σήμερα βαθμό ή βαθμούς για να μπει για τα καλά στη μάχη της αποφυγής του υποβιβασμού. by Αναστασία Βοσνάκη
Να δούμε φυσικά πως θα παρουσιαστεί ο Απόλλων μετά το ντόμινο εξελίξεων και την όλη... αναστάτωση που υπήρχε στην ομάδα μέσα στην εβδομάδα μετά τη φυγή του Γιώργου Παράσχου και την έλευση του Μάκη Χάβου, ο οποίος σήμερα κάνει το ντεμπούτο του στον κυανόλευκο πάγκο. by Αναστασία Βοσνάκη
Στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ο Απόλλων κέρδισε και τα δύο ματς με την ΑΕΛ με σκορ 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
16-9-5 υπέρ του Απόλλωνα η παράδοση εντός έδρας, 11-5-5 σε επίπεδο πρώτης κατηγορίας. by Αναστασία Βοσνάκη
Ο Απόλλων Σμύρνης στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος επικράτησε 1-0 του Παναιτωλικού. Από την άλλη μεριά η ΑΕΛ ηττήθηκε εντός έδρας με 3-1 από τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
Η Ελαφρά Ταξιαρχία δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών ή τιμωριών. Από την μεριά του ο Τζανλούκα Φέστα δεν υπολογίζει στον τιμωρημένο Γιακιμόφσκι, στους τραυματίες Γκράουρ, Νικολιά, ενώ εκτός για διαφορετικούς λόγους είναι οι Μιχαήλ, Μούζεκ, Μπάγιτς, Καρανίκας και Τσόσιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες σιγά σιγά... by Αναστασία Βοσνάκη
Aπόλλων (Μάκης Χάβος) : Βέρχουλστ - Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Χουχούμης - Φατιόν, Σλίβκα - Φερνάντεθ, Μπεντινέλι, Τσιλούλης - Ντάουντα. by Αναστασία Βοσνάκη
Στον πάγκο οι Κότσαρης, Μπρούσιτς, Λαγός, Ιωαννίδης, Κάλισιρ, Μουνιέ, Τσαμπούρης, Κολ, Ρώσση. by Αναστασία Βοσνάκη
ΑΕΛ (Τζανλούκα Φέστα): Νάγκι - Μπέρτος, Ηλιάδης, Ζίζιτς, Μαξιμένκο - Μουκαντζό, Στίφλερ, Κολομπίνο - Ακούνια Ντουρμισάι, Πινακάς. by Αναστασία Βοσνάκη
Στον πάγκο οι Σούλουκος, Σπαρβ, Μιλοσάβλιεβιτς, Μπεν-Χατίρα, Γλύνος, Χαλάτσης, Χουσίνο, Μαϊδάνος, Νούνιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
Διαιτητής ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), βοηθοί του οι Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής), ενώ τέταρτος είναι ο Αλέξανδρος Τσακαλίδης (Χαλκιδικής). Διαιτητής VAR ο Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας), ενώ AVAR ο Ηλίας Κωνσταντίνου (Πρέβεζας/Λευκάδας). by Αναστασία Βοσνάκη
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
4' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν, όπως και στον Ακούνια. by Αναστασία Βοσνάκη
Οι δυο ομάδες δεν έχουν βρει ακόμα τα πατήματά τους, με τους γηπεδούχους ωστόσο να ασκούν πιέσεις στην ΑΕΛ. by Αναστασία Βοσνάκη
6' Μακρινό σουτ του Ντάουντα, η μπάλα λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
Το γεγονός πως έβρεξε σήμερα έχει κάνει το γήπεδο αρκετά γλιστερό, κάτι που φαίνεται στα πατήματα των παικτών και στα αρκετά λάθη που κάνουν στο πρώτο δεκάλεπτο. by Αναστασία Βοσνάκη
13' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Απόλλωνα, η πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Εκτέλεση φάουλ του Μπεντινέλι, κεφαλιά του Λισγάρα έδιωξε εντυπωσιακά ο Νάγκι. Δεν μπόρεσε να πάρει το ριμπάουντ από κοντά ο Ντάουντα και να σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
21' Ο Απόλλων πιέζει πολύ την Λάρισα και ψάχνει ένα γρήγορο γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
61%-39% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
27' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Μπεντινέλι πέρασε τρεις παίκτες της ΑΕΛ, αλλά δεν βρήκε τον Ντάουντα η παράλληλη που έκανε. by Αναστασία Βοσνάκη
Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά στο παιχνίδι με το 0-0 να παραμένει και τον Απόλλωνα να πιέζει και να έχει βρει καλύτερα τα πατήματά του σε σχέση με τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
32' Γύρισμα του Χουχούμη και πολύ κακό σουτ του Τσιλούλη μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
35' Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Εκτέλεση κόρνερ Πινακά, πήρε την κεφαλιά ο Ντουρμισάι, αλλά ο Βέρχουλστ το έβγαλε. by Αναστασία Βοσνάκη
38' Φάση για τον Απόλλωνα. Λάθος του Ζίζιτς, φεύγει στην αντεπίθεση ο Τσιλούλης και κάνει το γύρισμα αλλά ο Μαξιμένκο τελευταία στιγμή έδιωξε πριν εκτελέσει τον Νάγκι ο Ντάουντα. by Αναστασία Βοσνάκη
44' Σουτ του Ντουρμισάι μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
Δυο λεπτά έξτρα χρόνου! by Αναστασία Βοσνάκη
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο στην Ριζούπολη! Ο Απόλλων είχε την κατοχή της μπάλας στο πρώτο μέρος, με την ΑΕΛ να μην μπορεί να βρει τα πατήματά της και να κάνει λίγες φάσεις. Η Ελαφρά Ταξιαρχία απείλησε με Μπεντινέλι, Λισγάρα και οι φιλοξενούμενοι με Ντουρμισάι, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. by Αναστασία Βοσνάκη
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
Χωρίς κάποια αλλαγή ακόμα. by Αναστασία Βοσνάκη
52' Μέσα ο Κολ έξω ο Τσιλούλης, έξω ο Ντάουντα μέσα ο Ιωαννίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
54' Σουτ του Ακούνια μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
55' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Συρτό σουτ του Μπεντινέλι η μπάλα στο δοκάρι, ριμπάουντ από τον Κολ σουτάρει και η μπάλα βγαίνει λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
57' Ο Μιλοσάβλιεβιτς στη θέση του Μουκάντζο. by Αναστασία Βοσνάκη
57' Φάση για την ΑΕΛ. Γύρισμα του Ακούνια, ο Κολομπίνο κάνει το σουτ στην κίνηση αλλά θα στείλει την μπάλα λίγο πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
61' Σουτ του Κολομπίνο, δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει ο Βέρχουλστ. by Αναστασία Βοσνάκη
63' Σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς μέσα από την περιοχή, η μπάλα στην αγκαλιά του Βέρχουλστ. by Αναστασία Βοσνάκη
67' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ! Ένα-δυο του Ντουρμισάι με τον Κολομπίνο, με τον πρώτο να σκοράρει με προβολή. by Αναστασία Βοσνάκη
72' Μέσα Λαγός, Μουνιέ, έξω Φατιόν, Φερνάντεθ. by Αναστασία Βοσνάκη
78' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Σέντρα του Χουχούμη, δεν βρίσκει την μπάλα από τη μικρή περιοχή ο Μουνιέ. by Αναστασία Βοσνάκη
78' Αλλαγή για την ΑΕΛ: ο Νούνιτς στη θέση του Ντουρμισάι και ο Μπεν Χαντίρα σε αυτή του Πινακά. by Αναστασία Βοσνάκη
84' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Σουτ του Σλίβκα στην κίνηση, έδιωξε εντυπωσιακά ο Νάγκι. by Αναστασία Βοσνάκη
85' Έξω ο Στίφλερ μέσα ο Σπαρβ. by Αναστασία Βοσνάκη
89' Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Δοκάρι του Ακούνια. by Αναστασία Βοσνάκη
4 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
95' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ! Ο Νούνιτς "κλείδωσε" το τρίποντο για την Λάρισα και διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
Τέλος στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
Σπουδαία νίκη για την ψυχωμένη Λάρισα που επικράτησε 2-0 στην Ριζούπολη του Απόλλωνα Σμύρνης και βάζει.... φωτιά στο πρωτάθλημα αφού έπιασε τον ΟΦΗ στους 19 βαθμούς και είναι στο -1 από τον Παναιτωλικό! Ο Ντουρμισάι στο 67ο λεπτό και ο Νούνιτς στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων τα γκολ των νικητών, που... χάλασαν το ντεμπούτο του Χάβου στον Απόλλωνα. by Αναστασία Βοσνάκη