Βόλος-ΟΦΗ

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Βόλος-ΟΦΗ, η οποία θα διεξαχθεί στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των Play Out της Super League 1. by www.sport-fm.gr
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 17:15 (20/3) και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports 1HD. Ραδιοφωνικά θα καλυφθεί από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Σπύρου Καραμέτου. by www.sport-fm.gr
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εντός έδρας νίκη (1-0, 14/3) επί της ΑΕΚ για την τελευταία «στροφή» της κανονικής περιόδου. Έτσι, μπήκαν στα Play Out ως πρωτοπόροι του βαθμολογικού πίνακα, με 33 πόντους (+2 από τον 8ο συνολικά, ΠΑΣ Γιάννινα). by www.sport-fm.gr
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι υπέστησαν κόντρα στον Άρη τη 10η τους σερί ήττα (1-0) στο πρωτάθλημα. Τελευταία φορά που κατάφεραν να πάρουν έναν πόντο ήταν στις 10 Ιανουαρίου και το 0-0 κόντρα στον Ατρόμητο στο Περιστέρι. Αυτή η αγωνιστική καθίζηση, πέρα της αλλαγής προπονητή (Νίκος Νιόπλιας αντί Γιώργου Σίμου), τους έχει οδηγήσει στην προτελευταία (13η) θέση της βαθμολογίας (7η των Play out) με 19 πόντους. Όντας ισόβαθμοι με την ΑΕΛ (με αγώνα περισσότερο, ύστερα από τη νίκη της επί του Απόλλωνα Σμύρνης), στο -1 από τον 12 Παναιτωλικό και στο -4 από την 11η Λαμία. by www.sport-fm.gr
Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Τέκιο, Μήτογλου, Γκρίλο, Φεράρι, Ριένστρα, Τσοκάνης, Νίνης, Περέα, Μαρτίνες, Δουβίκας. by www.sport-fm.gr
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Ουές, Μαρινάκης, Διαμαντής, Βούρος, Λυμπεράκης, Σαρδινέρο, Στάικος, Μεγιάδο, Στάρτζεον, Καστάινιος. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Σάντσες, Κρητικός, Μπουένο, Κολόμπο, Ρενάτο, Μπάλλας, Κιάκος. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σηφάκης, Σακόρ, Σόουζα, Βαφέας, Μπαλογιάννης, Νοικοκυράκης, Γκαργκαλατζίδης, Γρίβας, Κοροβέσης. by www.sport-fm.gr
Τα παιχνίδια τους στην κανονική περίοδο: 23/11/2020: Βόλος - ΟΦΗ 1-4 (84' Δημόπουλος – 39' Ντε Γκούζμαν, 80' Σαρδινέρο, 88' πέν. Νέιρα, 90'+2' Στάρτζεον) 14/02/2021: ΟΦΗ – Βόλος 1-2 (63' Καστάινιος – 3' Περέα, 21' Δουβίκας) by www.sport-fm.gr
Οι δύο ομάδες συγκρούστηκαν και στο Κύπελλο Ελλάδος με τον Βόλο να προκρίνεται στα προημιτελικά του θεσμού με συνολικό σκορ 3-1. by www.sport-fm.gr
Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης Α' Βοηθός: Λάζαρος Δημητριάδης Β' Βοηθός: Γεώργιος Χριστάκογλου 4ος Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος Διαιτητής VAR: Ιωάννης Παπαδόπουλος Διαιτητής AVAR: Μιχαήλ Δημόπουλος Παρατηρητής: Σταύρος Φλώτσιος. by www.sport-fm.gr
Ο βαρύς -από τη βροχή- αγωνιστικός χώρος φαίνεται πως θα δημιουργήσει προβλήματα στους δύο αντιπάλους. by www.sport-fm.gr
11' Κάτι σαν... πρώτη ευκαιρία στο ματς. Ο Καστάινιος βγήκε με προϋποθέσεις στην κόντρα, ωστόσο, δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την προσπάθειά του. by www.sport-fm.gr
19' Καίρια παρέμβαση του Μήτογλου σε προσπάθεια εκδήλωσης επίθεσης από τους φιλοξενούμενους. by www.sport-fm.gr
24' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Μετά από ωραία ανάπτυξη των Κρητικών, ο Στάρτζεον βρέθηκε στα όρια της μεγάλης περιοχής του Βόλου, με το σουτ του να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
Αντιμετωπίζει ένα μικρό πρόβλημα ζαλάδας (ύστερα από σύγκρουση) ο Διαμαντής, ο οποίος όμως θα συνεχίσει κανονικά. by www.sport-fm.gr
33' Στο έδαφος ο Καστάινιος μετά από σύγκρουση με τον Μήτογλου. Υπάρχουν ορισμένα δυνατά μαρκαρίσματα στα τελευταία λεπτά. Σηκώθηκε ο Ολλανδός φορ. by www.sport-fm.gr
38' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Κλέιμαν πραγματοποίησε παρακινδυνευμένη έξοδο μακριά από την εστία του, με τον Καστάινιος να μην μπορεί να εκτελέσει. by www.sport-fm.gr
Ακόμα τέσσερα λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου μέρους. by www.sport-fm.gr
45' Φάση για τον ΟΦΗ. Μακρινό διαγώνιο σουτ του Στάρτζεον σε αντεπίθεση των Κρητικών, η μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Πολύ κακό ποιοτικά το παιχνίδι μέχρι στιγμής, κάτι που οφείλεται εν μέρει και στη βροχόπτωση. by www.sport-fm.gr
48' Ευκαιρία για τον Βόλο. Σουτ του Μαρτίνες εντός περιοχής, το οποίο δεν βρίσκει στόχο. Αυτή ήταν η πρώτη τελική για τους φιλοξενούμενους. by www.sport-fm.gr
51' Δοκάρι με προβολή του Καστάινιος. Ως μη γενόμενη, ωστόσο, η φάση, καθώς ο Ολλανδός φορ ήταν εκτεθειμένος. by www.sport-fm.gr
55' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Γύρισμα του Στάικου από τα δεξιά, το οποίο περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
60' Κίτρινη κάρτα στον Γκρίλο για μαρκάρισμα στον Σαρδινέρο. Έχει μείνει στο έδαφος ο άσος των Κρητικών. by www.sport-fm.gr
Συνεχίζει προς το παρόν ο Σαρδινέρο, ωστόσο ετοιμάζεται ήδη ο Σακόρ, προκειμένου να τον αντικαταστήσει. by www.sport-fm.gr
70' Ευκαιρία για τον Βόλο. Παράλληλο γύρισμα εντός περιοχής του Μαρτίνες, παρεμβαίνει ο Βάτερμαν. by www.sport-fm.gr
Τελευταίο δεκάλεπτο για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού. Πάντα στο 0-0. by www.sport-fm.gr
84' Φάση για τον ΟΦΗ. Σε πρώτο χρόνο ο Κλέιμαν βγαίνει από την εστία του και αποσοβεί τον κίνδυνο σε αντεπίθεση των φιλοξενούμενων. Ωστόσο, σε δεύτερο όντας εκτός θέσης, δημιουργήθηκαν προϋποθέσεις εκτέλεσης από τον ΟΦΗ, με τον Σακόρ να μην μπορεί να πιάσει καλά την κεφαλιά εντός περιοχής. by www.sport-fm.gr
Συμπληρώθηκε το 90λεπτο. Τρία τα λεπτά του επιπλέον χρόνου. Τρέχουμε το πρώτο. by www.sport-fm.gr