Παναιτωλικός-Λαμία

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Παναιτωλικός-Λαμία για την 1η αγωνιστική των play outs της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 19:30, θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 3 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Μπάμπη Τσιρώνη. by Γιάννης Πολιάς
Νωρίτερα, Βόλος και ΟΦΗ έμειναν στο 0-0, ενώ η ΑΕΛ επιβλήθηκε 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης. by Γιάννης Πολιάς
Στη βαθμολογία, η ΑΕΛ είναι τελευταία με 19 βαθμούς, 20 έχουν Παναιτωλικός και ΟΦΗ και 23 η Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
Αντιλαμβάνεται λοιπόν κανείς ότι το διακύβευμα είναι μεγάλο... by Γιάννης Πολιάς
Διαιτητής: Κουτσιαύτης, Βοηθοί: Μπουξμπάουμ, Καραγκιζόπουλος, 4ος: Παπαπέτρου, VAR: Διαμαντόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιάννης Πολιάς
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Μελίσσας, Περέιρα, Μεντίνα, Τσότσαλιτς, Σκαρντοβέλι, Εντινγκά, Ντάλσιο, Ντίας, Μάζουρεκ, Αριγίμπι, Καρέλης. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο: Κνετ, Αζάντι, Μαλής, Ταχάρ, Τσιγγάρας, Βέργος, Αρσούρα, Γιάκολις, Μεντόσα. by Γιάννης Πολιάς
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Καραμάνος, Βασιλακάκης. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Βλάχος, Παλαβαντισβίλι, Μάντζρεκαρ, Μπουλούλης, Χατζηστραβός, Σαραμαντάς, Βύντρα, Μπιάρνασον. by Γιάννης Πολιάς
Στα ματς της κανονικής διάρκειας, οι δύο ομάδες είχαν μείνει στο 0-0 σε αμφότερες περιπτώσεις. by Γιάννης Πολιάς
Με 4-2-3-1 και οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε το ματς! by Γιάννης Πολιάς
Υπό βροχή οι προσπάθειες των ποδοσφαιριστών στο Αγρίνιο. by Γιάννης Πολιάς
Χωρίς φάση τα πρώτα έξι λεπτά, προσπαθούν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
Έχει κερδίσει μέτρα ο Παναιτωλικός από το 10' και μετά. by Γιάννης Πολιάς
18' Έβγαλε ο Επασί την κεφαλιά του Τσότσαλιτς, ωστόσο σφυρίχτηκε επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
21' Ελίχθηκε ωραία ο Ντάλσιο, έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Επασί μάζεψε. by Γιάννης Πολιάς
23' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
24' Γκολ, 0-1 με κεφαλιά του Βασιλακάκη! by Γιάννης Πολιάς
Τρομερή αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, ωραία μπαλιά από τα δεξιά και γκολ από τον Βασιλακάκη. by Γιάννης Πολιάς
27' Γκολ, 0-2 με τον Ντέλετιτς! by Γιάννης Πολιάς
Από τα αριστερά αυτή τη φορά το γύρισμα, δυνατό σουτ του Σέρβου και η Λαμία κάνει... πάρτι στο Αγρίνιο. by Γιάννης Πολιάς
Από τον Καραμάνο η ασίστ. by Γιάννης Πολιάς
34' Κίτρινη κάρτα στον Ντίας για σκληρό μαρκάρισμα στον Τζανδάρη. by Γιάννης Πολιάς
Δέχτηκε κλοτσιά στο κεφάλι ο Έλληνας μέσος και έχει πέσει στο έδαφος. by Γιάννης Πολιάς
Αποχωρεί με φορείο. by Γιάννης Πολιάς
Με δέκα για την ώρα η Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
Τελευταίο πεντάλεπτο για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου ημιχρόνου. by Γιάννης Πολιάς
43' ΓΚΟΛ η Λαμία! 0-3! Σκόρερ ο Ρόμανιτς! Βγήκε ολομόναχος στην αντεπίθεση ο άσος των φιλοξενούμενων, ο οποίος κουβάλησε την μπάλα και την έστειλε με πλασέ στα αντίπαλα δίχτυα. Ακόμα μία φάση που ξεκινάει από τα πόδια του Ντέλετιτς. Σοβαρό λάθος από τον Τσότσαλιτς. by Γιάννης Πολιάς
Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου. Βρισκόμαστε στο πρώτο. by Γιάννης Πολιάς
Προσπαθεί να αντιδράσει ο Παναιτωλικός. by Γιάννης Πολιάς
45'+4' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Φάουλ σε πολύ καλό σημείο, στα όρια της αντίπαλης μεγάλης περιοχής. Αυτή, λογικά, θα είναι και η τελευταία φάση του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
Εκτέλεσε ο Αριγίμπι, με την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος στο πρώτο μέρος. Τρομερή εμφάνιση από την ομάδα τη Φθιώτιδας, η οποία θα πάει προηγούμενη 3-0 στα αποδυτήρια. Απόλυτος MVP της ο Ντέλετιτς με γκολ (27') και δύο ασίστ (24' Βασιλακάκης, 43' Ρόμανιτς). by Γιάννης Πολιάς
4(2)-4(3) οι τελικές. Στο 57%-43% η κατοχή. by Γιάννης Πολιάς
Επιστρέφουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. by Γιάννης Πολιάς
Σε τρεις αλλαγές θα προχωρήσει ο Τραϊανός Δέλλας. Έξω οι Μεντίνα, Μάζουρεκ και Ντάλσιο. Στη θέση τους οι Βέργος, Τσιγγάρας και Γιάκολις. by Γιάννης Πολιάς
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
46' Φάση για τον Παναιτωλικό! Ωραία σέντρα από τα αριστερά του Περέιρα, πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής ο Βέργος, αλλά διώχνει ο Επασί. by Γιάννης Πολιάς
51' Λίγο έλειψε να επωφεληθεί ο Βέργος από το λάθος του Τζανετόπουλου, επενέβη ο Αντέτζο. by Γιάννης Πολιάς
53' Πλασέ του Αριγίμπι από κοντά, έξω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
Έχουμε φτάσει αισίως στο 63ο λεπτό, αδυνατεί να μπει στο ματς ο Παναιτωλικός και ο χρόνος τελειώνει. by Γιάννης Πολιάς
65' Ταχάρ αντί Περέιρα. by Γιάννης Πολιάς
68' Μπιάρνασον αντί Βασιλακάκη. by Γιάννης Πολιάς
70' Αζάντι αντί Καρέλη. by Γιάννης Πολιάς
71' Σουτ του Τζανδάρη από τα δεξιά, περνά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
by Γιάννης Πολιάς
Δείτε τα τρία γκολ της Λαμίας στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
78' Μάντζρεκαρ αντί Ρόμανιτς. by Γιάννης Πολιάς
84' Άουτ το σουτ του Αριγίμπι από το ύψος της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
Τυπική διαδικασία τα τελευταία λεπτά... by Γιάννης Πολιάς
87' Ωραίο σουτ του Τσότσαλιτς, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
88' Σαραμαντάς αντί Ντέλετιτς. by Γιάννης Πολιάς
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
90+4' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό, από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει ο Βέργος. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος! Η Λαμία επιβλήθηκε 3-0 του Παναιτωλικού και έκανε τεράστιο βήμα παραμονής στην Super League 1. by Γιάννης Πολιάς