ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Ατρόμητο by www.sport-fm.gr
Πρόκειται για ματς που διεξάγεται στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής των play-out by www.sport-fm.gr
Ο Ατρόμητος που αγνοεί τη νίκη από τις 31 Γενάρη έφτασε μέχρι τους 28 πόντους by www.sport-fm.gr
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν - Σάλιακας, Κάργας, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Κάστρο, Καρτάλης, Παμλίδης, Ελευθεριάδης, Ντομίνγκεθ, Μιλιντσεάνου. by www.sport-fm.gr
Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μανδάς, Κιβρακίδης, Γούτας, Μαυρομμάτης, Γκαλβάο, Γκάλο, Χαρίσης, Σάλομον, Ενσικουλού, Μανούσος, Μάτιτς by www.sport-fm.gr
Διαιτητής: Ευαγγέλου, βοηθοί: Νικολαΐδης, Ψαρρής και 4ος ο Σκουλάς. Χρέη VAR: Φωτιάς, Σπυρόπουλος by www.sport-fm.gr
8' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, με την κεφαλιά του Παμλίδη να περνά δίπλα από την εστία του Μανδά by www.sport-fm.gr
11' Τελική για τον ΠΑΣ. Ο Κάργας έγινε αποδέκτης της μπάλας από εκτέλεση κόρνερ, αλλά το τελείωμα ήταν κακό με την μπάλα να πηγαίνει πολύ μακριά άουτ. by www.sport-fm.gr
13' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Χαρίση να πιάνει ένα μακρινό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Λοντίγκιν by www.sport-fm.gr
16' Η καλύτερη στιγμή του ματς για τον Ατρόμητο! Εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, κεφαλιά του Γούτα και εξαιρετική επέμβαση του Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
17' Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Μανούσος έκανε το σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή, αλλά το τελείωμά του έστειλε την μπάλα εκτός εστίας by www.sport-fm.gr
19' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Ο Παμλίδης πήρε την κεφαλιά ανενόχλητος, βρίσκει την μπάλα ο Μανδάς όσο χρειάζεται για να τη στείλει στο οριζόντιο by www.sport-fm.gr
25’ Απίθανη διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ενσικουλού από αριστερά έκανε ό,τι ήθελε, γύρισε την μπάλα στον Μάτιτς, που τελικά αντί να τελειώσει τη φάση απέναντι στον Λοντίγκιν έκανε κακή πάσα προς τον Μανούσο που δεν την πρόλαβε. Στη συνέχεια της φάσης ο έμπειρος γκολκίπερ του ΠΑΣ είπε «όχι» στο δυνατό σουτ του Γκάλο. by www.sport-fm.gr
32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ! 1-0 ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΑΜΟΥΣΠΕ! Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, οι παίκτες του Ατρόμητου άφησαν 2-3 παίκτες του ΠΑΣ ελεύθερους στην περιοχή και ο Εραμούσπε με δύο κεφαλιές έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
39' Το γκολ του ΠΑΣ έχει αλλάξει τα δεδομένα του ματς, καθώς οι γηπεδούχοι κινούνται με άλλον αέρα στο γήπεδο, τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι είναι επηρεασμένοι από το γεγονός ότι δέχθηκαν ένα τέρμα, τη στιγμή που είχαν χάσει δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ by www.sport-fm.gr
43' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Ο Φάμπρι τσίμπησε την μπάλα προ του Μαυρομμάτη και ο τελευταίος τον ανέτρεψε by www.sport-fm.gr
44' ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΜΑΝΔΑΣ! Έπιασε πάλι πέναλτι, δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική! Νίκησε τον Παμλίδη από τα 11 βήματα! by www.sport-fm.gr
Ο ΠΑΣ πολύ πιο ουσιαστικός στις ευκαιρίες που δημιούργησε, κατάφερε να σκοράρει σε αντίθεση με τον Ατρόμητο που σπατάλησε πολύ πιο κλασικές στιγμές. Οι γηπεδούχοι προηγούνται 1-0, αλλά στο ημίχρονο αποχωρούν με προβληματισμό, αφού ο Μανδάς στέρησε από τα 11 βήματα το 2-0 από τον Παμλίδη. by www.sport-fm.gr
Υπενθυμίζουμε ότι ο 19χρονος έπιασε πέναλτι και την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στη Λαμία! by www.sport-fm.gr
47' Πήρε την μπάλα από τον αφελή Εραμούσπε ο Χαρίσης, τη γύρισε στον Μάτιτς, αλλά το πλασέ του κόντραρε και κατέληξε κόρνερ by www.sport-fm.gr
58' Πλέον ο Ατρόμητος θα προσπαθήσει να πάρει τα ηνία και ο ΠΑΣ να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις. Αυτό το σενάριο κατά κανόνα βολεύει τους γηπεδούχους by www.sport-fm.gr
61' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΌΜΗΤΟ! Κεφαλιά του Μανούσου από σέντρα του Γκάλο, η μπάλα στο οριζόντιο by www.sport-fm.gr
71' Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Σάλομον, ο Ούμπιντες και στη θέση του Γκάλο ο Αγκάγεφ by www.sport-fm.gr
75' Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Μουνίθ γύρισε την μπάλα στον αμαρκάριστο Ενσικουλού που ήταν απέναντι στον Λοντίγκιν, αλλά το τέλειωμά του ήτα κάκιστο by www.sport-fm.gr
Ο ΠΑΣ Γιάννινα παίρνει τη νίκη με 1-0 επί του Ατρόμητου στους «Ζωσιμάδες» και μένει αήττητος για 7ο συνεχόμενο ματς, καταγράφοντας έξι νίκες σε αυτό το διάστημα. Η ελεύθερη πτώση για τον Ατρόμητο συνεχίζεται με εννιά σερί ματς χωρίς νίκη by www.sport-fm.gr