Ελλάδα-Ονδούρα

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του φιλικού της Ελλάδας με την Ονδούρα στην Τούμπα. Σέντρα στις 17:00. by Αναστασία Βοσνάκη
Η ψυχολογία στα ύψη για την Εθνική μας ομάδας μετά τον ανέλπιστο αλλά σπουδαίο εκτός έδρας βαθμό (1-1) με την Ισπανία στην πρεμιέρα των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου που διεξάγεται το 2022 στο Κατάρ. by Αναστασία Βοσνάκη
Ωστόσο, στο σημερινό φιλικό ο Φαντ Σιπ και οι παίκτες του καλούνται να αποκτήσουν αγωνιστικό ρυθμό αλλά και να αλλάξουν το αμυντικό στιλ παιχνιδιού τους και να επιτεθούν, να πάρουν την κατοχή, να δημιουργήσουν. by Αναστασία Βοσνάκη
Υπενθυμίζεται πως σήμερα η Ελλάδα έχει... ρεπό από τον όμιλό της στα προκριματικά, με τα Γεωργία-Ισπανία και Κόσοβο-Σουηδία να διεξάγονται. Ξανά την Τετάρτη στη... μάχη των προκριματικών η Εθνική μας, υποδέχεται την Γεωργία και θέλει να πάρει τη νίκη ώστε να κάνει εξαιρετικό ξεκίνημα στον όμιλο. by Αναστασία Βοσνάκη
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
Ελλάδα (Φαντ Σιπ): Διούδης - Μαυρίας, Σβάρνας, Μαυροπάνος, Κυριακόπουλος - Σιώπης - Μάνταλος, Φορτούνης, Τζόλης - Γιακουμάκης, Παυλίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
Στον πάγκο οι Αλεξανδρόπουλος, Δουβίκας, Μπακασέτας, Γιαννούλης, Καπίνο, Λημνιός, Μασούρας, Παπαδόπουλος, Τσιμίκας, Βλαχοδήμος. by Αναστασία Βοσνάκη
Ονδούρα (Φαμπιάν Κόιτο): Μένιγιαρ - Ροντρίγκες, Φιγκερόα, Περέιρα, Άλβαρεζ - Μεχία, Ακόστα, Φλόρες - Μπένγκστον, Έλις, Άβιλα. by Αναστασία Βοσνάκη
Στον πάγκο οι Μπεναβίντεζ, Φ. Φλόρες, Ζόναταν, Λέβερον, Α. Λόπες, Κ. Λόπες, Λ. Λόπες, Μαρτίνες, Μόγια, Ρούμπιο. by Αναστασία Βοσνάκη
Διαιτητής ο Ουρς Σνάιντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
4' Ο Μαυροπάνος κόβει αντεπίθεση της Ονδούρας. by Αναστασία Βοσνάκη
Μέχρι στιγμής οι δυο ομάδες δεν έχουν βρει ρυθμό στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
9' Η Εθνική μας πιέζει και δημιουργεί συνεχώς προϋποθέσεις, αλλά χωρίς να φτιάξει ακόμα κάποια κλασική ευκαιρία. by Αναστασία Βοσνάκη
14' Γκοοοοολ η Ελλάδα!!! Ωραίο γύρισμα του Φορτούνη, με πλασέ ο Παυλίδης ανοίγει το σκορ για την Εθνική μας. by Αναστασία Βοσνάκη
17' Μια ακόμα φάση με τον Παυλίδη, δεν βρήκε συμπαίκτη ύστερα από γύρισμα που έκανε μέσα από τη μικρή περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
19' Ευκαιρία για την Ελλάδα με τον Τζόλη να κάνει το γύρισμα και τον Γιακουμάκη να μην μπορεί να βρει εστία από καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20' Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική μας! Πολύ ωραία ομαδική συνεργασία, ο Γιακουμάκης έβγαλε τετ-α-τετ τον Τζόλη, αλλά εκείνος δεν κατάφερε να βρει εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
Δείτε τον Μπένγκτσον που αγωνίζεται με μάσκα. by Αναστασία Βοσνάκη
29' Σουτ του Έλις, η μπάλα στη πλάτη του Κυριακόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
31' Σουτ του Μάνταλου, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
34' Ο Φορτούνης κάνει τη πάσα στον Γιακουμάκη, εκείνος προσπαθεί με ανάποδο ψαλιδάκι να σκοράρει, δεν τα καταφέρνει, παίρνει το ριμπάουντ ο Τζόλης η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
36' Σουτ του Σιώπη από τα δεξιά η μπάλα στα χέρια του Μένιγιαρ. by Αναστασία Βοσνάκη
37' Μεγάλη ευκαιρία για την Ονδούρα με τον Μπένγκτσον, η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Διούδη. by Αναστασία Βοσνάκη
39' Πρώτη κίτρινη στο ματς στον Σβάρνα για τράβηγμα στον Μπένγκτσον. by Αναστασία Βοσνάκη
40' ΓΚΟΛ η Ονδούρα! Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Φλόρες η μπάλα βρίσκει στα σώματα, ο Ροντρίγκες πήρε το ριμπάουντ και έφερε το ματς στα ίσα. by Αναστασία Βοσνάκη
44' Κίτρινη στον Τζόλη για μαρκάρισμα στον Έλις. by Αναστασία Βοσνάκη
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η Ελλάδα άνοιξε το σκορ στο 14' με τον Παυλίδη, στη συνέχεια πίεζε συνεχώς, χωρίς όμως να βρίσκει εστία. Στο 40' η Ονδούρα έφερε το ματς στα ίσα κάνοντας το 1-1, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Φλόρες, με την μπάλα να βρίσκει στο τείχος και τον Ροντρίγκες να παίρνει το ριμπάουντ και να βρίσκει δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
Λημνιός, Μασούρας και Δουβίκας μέσα, έξω οι Φορτούνης, Τζόλης και Γιακουμάκης για την Ελλάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
Λόπες αντί για Νούνιες για την Ονδούρα. by Αναστασία Βοσνάκη
52' Κίτρινη κάρτα στον Μεχία. by Αναστασία Βοσνάκη
54' Ο Μαυρίας έδωσε πάσα στον Λημνιό, εκείνος με τη σειρά του έστειλε την μπάλα στον κίπερ της Ονδούρας. by Αναστασία Βοσνάκη
55' Σέντρα του Λόπες, κεφαλιά του Μπένγκτσον, η μπάλα λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
58' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ελλάδα. Εκτελεί ο Μασούρας η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
59' Γκοοοοολ η Ελλάδα! Ωραία σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, ο Παυλίδης πιάνει την κεφαλιά και δίνει ξανά προβάδισμα στην Εθνική κάνοντας το 2-1. Δεύτερο γκολ για τον Παυλίδη, φαίνεται να ήταν οριακά οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
61' Τετ-α-τετ του Δουβίκα, δεν μπορεί να νικήσει τον Μένιγιερ. by Αναστασία Βοσνάκη
62' Έξω ο Παυλίδης, μέσα ο Γιαννούλης. by Αναστασία Βοσνάκη
62' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα. Πλασέ του Μασούρα, διώχνει πριν περάσει τη γραμμή ο Άλβαρες. by Αναστασία Βοσνάκη
64' Βελάσκες, Τόρο και Α. Λόπες αντί Μπένγκστον, Μεχία, Ακόστα. by Αναστασία Βοσνάκη
71' Από το δεύτερο γκολ και μετά έχουν πέσει οι ρυθμοί στο παιχνίδι, βγαίνει και η κούραση όπως είναι λογικό, έχουν γίνει και οι αλλαγές που έχουν... αποσυντονίσει λίγο τις δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
76' Η Ονδούρα πιέζει στα τελευταία λεπτά του ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
76' Έξω ο Κυριακόπουλος, μέσα ο Αλεξανδρόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
79' Κεφαλιά του Περέιρα, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
Δέκα λεπτά απομένουν στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
83' Έξω ο Μάνταλος, μέσα ο Μπακασέτας. by Αναστασία Βοσνάκη
85' Μεγάλη ευκαιρία για την Ονδούρα, σουτ του Τόρο μέσα από την περιοχή, η μπάλα αόυτ. by Αναστασία Βοσνάκη
88' Μακρινό σουτ του Τόρο ξανά, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
90' Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Φιγκερόα στον Λημνιό, κάρτα στον παίκτη της Ονδούρας. by Αναστασία Βοσνάκη
Φτάσαμε στο 90', τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
Σηκώθηκε ο Λημνιός, δείχνει να είναι εντάξει... by Αναστασία Βοσνάκη
93' Κεφαλιά του Φιγκερόα, άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
Τέλος στο ματς! Η Ελλάδα είχε πολύ καλό πρόσωπο κόντρα στην Ονδούρα και με δύο γκολ του Παυλίδη επικράτησε 2-1. by Αναστασία Βοσνάκη
Ακολουθεί το κομβικό ματς με τη Γεωργία την ερχόμενη Τετάρτη για την 3η αγωνιστική των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by Αναστασία Βοσνάκη