Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Ρεάλ Μαδρίτης-Ολυμπιακός για την 33η αγωνιστική της Euroleague.
Καλησπέρα σας! by Παναγιώτης Κεφαλάς
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το www.sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Ρεάλ, στη Μαδρίτη, για την 33η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στις 22:00 το τζάμπολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στο 15-17 είναι το ρεκόρ των «ερυθρόλευκων», ενώ η «βασίλισσα» είναι στο 18-14. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Οι Πειραιώτες έρχονται από τη νίκη στη Βαλένθια, ενώ από την άλλη οι Μαδριλένοι γνώρισαν την εντός έδρας συντριβή από την Αναντολού Εφές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Σε εκείνο το ματς με τους Τούρκους, ο Πάμπλο Λάσο είχε αποβληθεί και στη συνέχεια τιμωρήθηκε με ποινή μίας αγωνιστικής από τη λίγκα. Αυτό σημαίνει πως δεν θα είναι απόψε στον πάγκο των Μαδριλένων. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Αναφορικά με το αγωνιστικό κομμάτι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Όπως και στο ματς με τη Βαλένθια, έτσι και απόψε, ο Ο Ολυμπιακός δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Άαρον Χάρισον, μαζί με τους εδώ και καιρό απόντες Κώστα Παπανικολάου και Χασάν Μάρτιν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Από την άλλη, η Ρεάλ δεν υπολογίζει στον Σέρχιο Γιουλ, ο οποίος ακόμη δεν έχει αναρρώσει, αλλά και στον Άλεξ Τάιους, ο οποίος έμεινε εκτός με απόφαση Λάσο. Ο Ταβάρες είχε ένα πρόβλημα από το ματς με την Εφές, αλλά θα είναι κανονικά στη δωδεκάδα, όπως και ο Φελίπε Ρέγες. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στον πρώτο γύρο, η Ρεάλ είχε επικρατήσει στην παράταση 86-82, μέσα στο ΣΕΦ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Η Βαλένθια μόλις νίκησε 90-86 στο Βερολίνο την Άλμπα, οπότε ανέβηκε στο 18-15 και αυτό σημαίνει πως η νίκη για τη Ρεάλ απόψε είναι... μονόδρομος, προκειμένου να παραμείνει εντός οκτάδας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Διαιτητές του αγώνα είναι οι Μπόρις Ρίζικ (Ουκρανία), Μίλαν Νέντοβιτς (Σερβία) και Ούρος Νίκολιτς (Σερβία). by Παναγιώτης Κεφαλάς
Λιγότερα από δέκα λεπτά απομένουν για το τζάμπολ του ματς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Η επίσημη παρουσίαση των δύο ομάδων. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Με τους Κουφό, Πρίντεζη, Βεζένκοβ, Τζένκινς και Σλούκα ξεκινά ο Ολυμπιακός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της αναμέτρησης, με τη Ρεάλ στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2-0 με τον Ντεκ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Άστοχος ο Πρίντεζης στην πρώτη επίθεση του Ολυμπιακού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Άστοχο και το χουκ του Κουφού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2-2 με τον Πρίντεζη, ύστερα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
4-2 με λέι απ του Ντεκ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
6-2 με προσωπική ενέργεια του Γκαρούμπα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Πολύ άστοχος ο Ολυμπιακός σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βολές για τον Αλοθέν, ύστερα από φάουλ του Βεζένκοβ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
7-2 με 1/2 βολές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Νέο λάθος για τον Ολυμπιακό. Πολύ φοβισμένος στην επίθεση και χωρίς ενέργεια. by Παναγιώτης Κεφαλάς
9-2 με νέο καλάθι του Ντεκ, ο οποίος κάνει... πάρτι στη ρακέτα των Πειραιωτών. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Επιθετικό φάουλ του Κουφού στο σκριν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τραγικές επιθέσεις από τον Ολυμπιακό στα πρώτα πέντε λεπτά. Βιαστικές και κακές επιλογές, χωρίς καθαρό μυαλό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
9-4 με λέι απ του Τζένκινς, ύστερα από δικό του κλέψιμο πάνω στον Αλοθέν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
11-4 με λέι απ του Ντεκ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Νέο λάθος. Ούτε πάσα δεν μπορούν να δώσουν οι παίκτες του Μπαρτζώκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
11-6 με τον Πρίντεζη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
14-6 με τρίποντο του Λαπροβίτολα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
14-8 με λέι απ του Βεζένκοβ, στον αιφνιδιασμό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βολές για τον Κοζέρ, ύστερα από αχρείαστο φάουλ του Τζένκινς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
16-8 με 2/2 βολές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18-8 με δύσκολο καλάθι του Λαπροβίτολα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18-10 με καλάθι και φάουλ του Πρίντεζη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
18-11, μέσα και η βολή. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20-11 με σουτ του Ντεκ από τα έξι μετρά και με... ταμπλό στη λήξη του χρόνου. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στην πρώτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 20-11 κόντρα στη Ρεάλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της δεύτερης περιόδου, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τρεις βολές για τον Λαρεντζάκη, ύστερα από φάουλ του Λαπροβίτολα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
27-20 με λέι απ του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
30-20 με τρίποντο του Κάρολ και νωρίτερα ο Έλις έχασε κάρφωμα... by Παναγιώτης Κεφαλάς
30-22 με τον Έλις, ύστερα από μισό... καλάθι από τον Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
32-22 με τον Κάρολ, αφού οι παίκτες του Ολυμπιακού του... έδωσαν την μπάλα στη διεκδίκηση του αμυντικού ριμπάουντ... by Παναγιώτης Κεφαλάς
Δεν είναι καλός επιθετικά ο Ολυμπιακός μέχρι στιγμής, αλλά και στην άμυνα έχει δεχθεί καλάθια ύστερα από δικά του παιδαριώδη λάθη, που θα μπορούσαν πολύ εύκολα να είχαν αποφευχθεί. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Επιθετικό φάουλ του Αλοθέν στον Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 36-26 κόντρα στη Ρεάλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Οι 26 πόντοι του Ολυμπιακού ύστερα από 20 λεπτά αποτυπώνουν πλήρως την κάκιστη εικόνα που έχει στην επίθεση. Χωρίς καλή κυκλοφορία και καλές επιλογές, με την άμυνα της Ρεάλ να μην... ζορίζεται κιόλας. 9/24 δίποντα και 1/8 τρίποντα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη του δεύτερου μέρους, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Άστοχο τρίποντο του Πρίντεζη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
39-26 με τρίποντο του Αλοθέν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
39-28 με σουτ του Σλούκα, ο οποίος πατούσε τη γραμμή των 6,75μ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
41-28 με τον Ταβάρες, κάτω από το καλάθι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
41-30 με τον Βεζένκοβ, ύστερα από ωραία πάσα του Σλούκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
41-32 με τον Σλούκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Ύστερα από σχετική εξέταση του βίντεο, το προηγούμενο σουτ του Σλούκα ήταν τρίποντο, οπότε το σκορ είναι 40-33. by Παναγιώτης Κεφαλάς
44-33 με τρίποντο του Τέιλορ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
47-33 με τρίποντο του Τόμπκινς, τώρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Διαδοχικές άστοχες επιθέσεις για τον Ολυμπιακό, ο οποίος πλέον μετράει 2/15 τρίποντα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
49-33 με κάρφωμα του Ταβάρες, αφού η μπάλα έφυγε μέσα από τα χέρια του Ζαν-Σαρλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
49-35 με τον Βεζένκοβ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
51-35 με λέι απ του Λαπροβίτολα, ύστερα από λάθος του Σλούκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τρεις βολές για τον Βεζένκοβ, ύστερα από φάουλ του Τόμπκινς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
51-38 με 3/3 βολές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
53-38 με τον Ταβάρες κάτω από το καλάθι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στην τρίτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 53-38 κόντρα στη Ρεάλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
57-44 με λέι απ του Βεζένκοβ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
57-46 με λέι απ του Λαρεντζάκη, σε νέο αιφνιδιασμό, ύστερα από καλή άμυνα του Κουφού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
72-63 με τρίποντο του Βεζένκοβ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στην αναμέτρηση, με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει την ήττα με 72-63 από τη Ρεάλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έτσι, οι «ερυθρόλευκοι» έπεσαν στο 15-18. by Παναγιώτης Κεφαλάς