Ατρόμητος-Απόλλων Σμύρνης

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 2η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League 1.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ατρόμητος-Απόλλων Σμύρνης, ματς το οποίο ανοίγει την αυλαία της 2ης αγωνιστικής των playouts. by Γιώργος Τσανάκας
Ισόβαθμες με 28 βαθμούς στην 9η θέση οι δύο ομάδες. Εάν υπάρξει νικητής σήμερα μάλλον... καθαρίζει και ο χαμένος δεν αποκλείεται να «μπλέξει» αν και αμφότεροι έχουν μια διαφορά ασφαλείας. by Γιώργος Τσανάκας
Ο Ατρόμητος προέρχεται από την ήττα με 1-0 από τον ΠΑΣ στα Γιάννενα. Ήττα και για τον Απόλλωνα στο πιο πρόσφατο παιχνίδι του με 2-0 από την Λάρισα στη Ριζούπολη. by Γιώργος Τσανάκας
Ο Ατρόμητος δεν έχει νίκη στα επτά τελευταία παιχνίδια του, με τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, από τις 31 Ιανουαρίου, όταν και νίκησε στα Γιάννενα τον ΠΑΣ. Την ίδια ώρα, έκλεισε την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος με μια ακόμα ισοπαλία στην έδρα του με τον Αστέρα Τρίπολης, φτάνοντας τις πέντε, τις περισσότερες στο πρωτάθλημα μαζί με τον ΠΑΟΚ. Δεν έχει κερδίσει τα τέσσερα τελευταία στην έδρα του, όπου πήρε μόλις δύο βαθμούς. Έχει να νικήσει από τις 14 Ιανουαρίου, 2-1 τη Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
Το ντεμπούτο του Μάκη Χάβου την περασμένη αγωνιστική ήταν... αρνητικό καθώς ο Απόλλων Σμύρνης ηττήθηκε με 2-0 από την ΑΕΛ. Δεν έχει ισοπαλία στα επτά τελευταία παιχνίδια του, μετά το 2-2 που πήρε στην Τούμπα. Έχει τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Η ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ είναι η μοναδική του στα 18 τελευταία, αφού έκλεισε το Νοέμβρη με τρεις διαδοχικές ισοπαλίες. by Γιώργος Τσανάκας
Εκτός έδρας η Ελαφρά Ταξιαρχία ισοφάρισε το ρεκόρ διαδοχικών νικών στην ιστορία του, κάνοντας τέσσερις, αλλά από τότε πήρε μόλις ένα βαθμό στα τέσσερα τελευταία. by Γιώργος Τσανάκας
4-7-3 η μεταξύ τους παράδοση, ωστόσο ο Απόλλων δεν έχει κερδίσει ποτέ στην έδρα του Ατρόμητου (2-5-0). by Γιώργος Τσανάκας
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες, ένα εικοσάλεπτο πριν ξεκινήσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης, 4-2-3-1): Μανδάς - Γκάλο, Γούτας, Μαυρομμάτης, Τομάσεβιτς - Χαρίσης, Σάλομον - Χριστοδουλόπουλος, Μουνίθ, Ενσικουλού - Μανούσος. by Γιώργος Τσανάκας
Στον πάγκο οι Γιαννιώτης, Αγκάγιεφ, Ούμπιδες, Κωτσόπουλος, Ραμπέγιο, Νάτσος, Γκαλβάο, Νταβιώτης, Εντομβόνγι. by Γιώργος Τσανάκας
Απόλλων Σμύρνης (Μάκης Χάβος, 4-3-3): Βέρχουλστ - Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Χουχούμης - Φατιόν, Σλίβκα, Κολ - Μπεντινέλι, Ντάουντα, Τσιλούλης. by Γιώργος Τσανάκας
Στον πάγκο οι Κότσαρης, Μπρούσιτς, Λαγός, Ιωαννίδης, Κάλισιρ, Μουνιέ, Τσαμπούρης, Φερνάντεθ, Κιτόκο. by Γιώργος Τσανάκας
Διαιτητής ο Βαγγέλης Μανούχος (Αργολίδας), βοηθοί του οι Κωνσταντίνος Ψαρρής (Ζακύνθου), Θανάσης Κόλλιας (Ηπείρου), ενώ τέταρτος είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής). by Γιώργος Τσανάκας
Διαιτητής VAR ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) και AVAR είναι ο Θεόφιλος Μωϋσιάδης (Ηπείρου). by Γιώργος Τσανάκας
Στα αποδυτήρια βρίσκονται οι δύο ομάδες, σε λίγο θα βγουν παρέα με το διαιτητικό τρίο για να ξεκινήσει το ματς... by Γιώργος Τσανάκας
Στο Novasports 1 μπορείτε να παρακολουθήσετε το ματς, αλλά και να το ακούσετε ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM σε περιγραφή του Παύλου Κουστέρη. by Γιώργος Τσανάκας
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
1' Επικίνδυνο γύρισμα του Γκάλο, πέρασε από όλους... by Γιώργος Τσανάκας
2' Οφσάιντ στον Τσιλούλη, σωστή απόφαση... by Γιώργος Τσανάκας
5' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Απόλλωνα. Περνάει ανεκμετάλλευτο... by Γιώργος Τσανάκας
7' Κόρνερ τώρα για τον Ατρόμητο... by Γιώργος Τσανάκας
Ανεκμετάλλευτο και αυτό για τους γηπεδούχους... Ανοιχτό ματς μέχρι τώρα στο Περιστέρι, διάθεση να παίξουν ποδόσφαιρο από τις δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
11' Ταχύτατη κόντρα του Απόλλωνα, το σουτ του Μπεντινέλι κοντράρει στα σώματα. Στη συνέχεια ο Ατρόμητος πάει να φύγει στην κόντρα με τον Ενσικουλού, με τον Μπαξεβανίδη να του κάνει φάουλ για κάρτα αλλά να την γλιτώνει. by Γιώργος Τσανάκας
Αναγνωστικό παιχνίδι στο πρώτο τέταρτο. Ο Ατρόμητος δείχνει να πατάει καλύτερα, αλλά να μην μπορεί να διασπάσει την καλοστημένη ομάδα του Απόλλωνα που προσπαθεί να κλέψει μπάλες και να φύγει στην κόντρα παίζοντας κυρίως από τα πλάγια με Τσιλούλη και Μπεντινέλι. by Γιώργος Τσανάκας
19' Σουτ του Τομάσεβιτς από τα όρια της περιοχής, στα σώματα η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
Πρώτο μισάωρο χωρίς πολλά-πολλά. Ο ρυθμός δεν είναι τόσο κακός, ωστόσο οι δύο ομάδες δεν παίζουν με καθαρό μυαλό και δείχνουν να μην ρισκάρουν ιδιαίτερα ώστε να μην δεχτούν φάσεις ή γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
Έχει ανέβει και πιέζει ο Ατρόμητος, χωρίς να φτιάξει τη μεγάλη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
Κερδίζουν διαδοχικά κόρνερ οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Τσανάκας
38' Πατάει περιοχή ο Απόλλων, προσπαθεί να απειλήσει ο Μπεντινέλι αλλά το γύρισμά του είναι κακό, πάνω στα χέρια του Μανδά. by Γιώργος Τσανάκας
Σίγουρα, υπήρχαν μεγαλύτερες προσδοκίες για το παιχνίδι αν αναλογιστεί κανείς ότι τα δύο ματς στην κανονική διάρκεια είχαν λήξει με 2-2 και 2-1 σε Περιστέρι και Ριζούπολη, αντίστοιχα. by Γιώργος Τσανάκας
45' Σουτ του Μπεντινέλι, ψηλά άουτ... Μάλλον είναι η πρώτη τελική, δεν ξέρουμε αν κάποια άλλη προσπάθεια έχει μετρηθεί ως τελική στο ματς... by Γιώργος Τσανάκας
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
Ατρόμητος και Απόλλων Σμύρνης πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το παιχνίδι, χωρίς σκορ (0-0). Δεν βλέπουμε και το καλύτερο θέαμα στο Περιστέρι, ίσα-ίσα που τώρα μεσημεράκι και με τον ήλιο σε πιάνει μια... νύστα! Μακάρι να μας «ξυπνήσουν» στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες. Πάντως, μέχρι τώρα το απόλυτο τίποτα, ούτε φάσεις, ούτε καν υποψία προς τις δύο εστίες. by Γιώργος Τσανάκας
46' Μέσα ο Αγκάγιεφ, έξω ο Λάζαρος για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
46' Φάουλ σε καλο σημείο για τον Ατρόμητο... by Γιώργος Τσανάκας
47' Καλή αλλά αδύναμη εκτέλεση του Γκάλο, είχε σωστή θέση και μπλόκαρε ο Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ! by Γιώργος Τσανάκας
Ο Μπεντινέλι μοίρασε στον Φατιόν, ο οποίος πήρε ένα κοντρόλ λίγο έξω από την περιοχή και έπιασε ωραίο σουτ, όντας αμαρκάριστος από τους αντιπάλους του, αφήνοντας... άγαλμα τον Μανδά! 1-0 για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! by Γιώργος Τσανάκας
Τρομερή κάθετη του Ενσικουλού που... κόβει στα δύο την άμυνα του Απόλλωνα Σμύρνης, με τον Μανούσο να περνάει τον Βέρχουλστ και να σκοράρει για το 1-1 by Γιώργος Τσανάκας
Έχουμε VAR αλλά φαίνεται πως καλύπτεται καθαρά ο Μανούσος! Μετράει το γκολ, σωστή απόφαση! by Γιώργος Τσανάκας
Παίρνει... φωτιά το ματς μέσα σε δύο λεπτά! Από το πουθενά και ενώ το πρώτο μέρος ήταν τραγικό, η επανάληψη ξεκινάει με δύο τέρματα. by Γιώργος Τσανάκας
Συμπληρώσαμε μία ώρα στο ματς, έχει αποκτηθεί καλός ρυθμός μετά τα δύο γρήγορα γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
64' Ούμπιδες αντί Μουνίθ για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
67' Κίτρινη κάρτα στον Μπεντινέλι για σκληρό φάουλ στον Χαρίση! by Γιώργος Τσανάκας
Το 1-0 του Απόλλωνα με τον Φατιόν!
by Γιώργος Τσανάκας
Η άμεση απάντηση του Ατρόμητου με τον Μανούσο για το 1-1
73' Πέσιμο του Μανούσου στην περιοχή, ίσως να τον έχει βρει ο Βέρχουλστ αλλά υπάρχει σωστά υπόδειξη οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
76' Μουνιέ και Ιωαννίδης μέσα, έξω οι Τσιλούλης, Ντάουντα για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
77' O Toμάσεβιτς προλαβαίνει τον Μουνιέ πριν πλασάρει τον Μανδά. by Γιώργος Τσανάκας
78' Νάτσος και Κωτσόπουλος μέσα, Χαρίσης και Μανούσος έξω για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς, παραμένει το 1-1 ανάμεσα σε Ατρόμητο και Απόλλωνα. Οι δύο προπονητές έχουν φρεσκάρει μεσοεπιθετικά τις ομάδες τους και δείχνουν πως ψάχνουν το γκολ της νίκης. by Γιώργος Τσανάκας
83' Φερνάντεθ αντί Μπεντινέλι για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
85' Κίτρινη κάρτα στον Ούμπιδες. by Γιώργος Τσανάκας
86' Εντομβόνγι αντί Ενσικουλού για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
90' Mέσα ο Λαγός, έξω ο Κολ για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
Τέλος στο ματς! Ατρόμητος και Απόλλων Σμύρνης ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, πήραν από έναν βαθμό και έκαναν ένα ακόμη βήμα προς τη σωτηρία. Ο Φατιόν άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους (49'), με τον Μανούσο να απαντάει άμεσα (51') για το τελικό σκορ. by Γιώργος Τσανάκας